Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • [Prolixus]

    addikt

    válasz lapa #51 üzenetére

    Csak Bill logikájából indultam ki, a levezetés akkor logikus, ha az alapfelvetését elfogadom. Szerintem azért nem fog mindez bekövetkezni, mert akkor jóval kevesebb emberi munkahely lenne, mint ma, továbbá az emberek egy jelentős része olyan szakma gyakorlására lenne kényszerítve, ami nem is érdekli (ez persze részben ma is így van, de nem ennyire rossz a helyzt, mint egy ilyen elképzelt jövőben). Tudom ez a folyamat sem egyik napról a másikra következne be, tehát nyilván a társadalom is együtt változna a modernizálással, de akkor is...

    Mivel a Föld népessége aligha fog csökkeni az elkövetkező évtizedekben (hacsak nem írtjuk ki magunkat valamilyen környezeti katasztrófával vagy ilyesmivel), egy ilyen változás a nagy munkanélküliség és az erős kényszerítettség miatt szerintem nem fog bekövetkezni. Részben igen, de csak a nagyon könnyen/olcsón kiváltható munkahelyek fognak megszűnni. Szerintem lesz egy olyan határ, ahol a társadalmi feszültségek és balhék megálljt parancsolnak majd a folyamatnak, hiába technológiailag minden adott lenne. (A tudatlanságból eredeő paranoid félelmelkről/etikai kérdésekről akkor még nem is beszéltünk. Ezek jelenleg is erősen korlátoznak olyan technológiákat, amik simán széleskörben alkalmazhatóak lennének/sok problémát megoldanának, mégis csak alig-alig engedélyezik őket, pl. GMO növények és állatok).

    [ Szerkesztve ]

    I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

  • +váltó

    tag

    válasz lapa #95 üzenetére

    Nem érzem magam hősnek . De 1 pici tisztelet kijárna . Nem minden sofőr alkoholista .
    Az általános vélemény pedig nagyon más.Rendesen végzem a munkám,a körülmények
    ellenére.A képeslapnak örülnék :K privátban küldheted , köszi :R Mindig jólesik ,ha
    gondolnak az emberre . . .

    Örök gyerek . . . X X X - nem azért mert DR - henem mert Proffesszionialista . . . nem tudom mit jelent , de HOFI szerint - az már valami . . .

  • +váltó

    tag

    válasz lapa #98 üzenetére

    Szerinted az jó körülmény,hogy 3négyzetméteren élsz két három héten át ?
    És ez a minimum idő amit egyedül töltesz a kabinban.
    A lehetőség adott.Kilehet próbálni.Wberer gyuribácsi és a munkaügyi
    központ karöltve keresi a sofőröket .Ingyen jogsi ,csak két évig szívóágon
    kell dolgozni érte . És a bérezés nem kárpótolja a családtól való távollétet.

    Örök gyerek . . . X X X - nem azért mert DR - henem mert Proffesszionialista . . . nem tudom mit jelent , de HOFI szerint - az már valami . . .

Új hozzászólás Aktív témák