Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • nemlehet

    őstag

    válasz ModliH #372 üzenetére

    Valószínűleg te jártál elit helyre, mert nem általános a 3 nyelv oktatása. 2 szokott lenni amiből 1 amit tényleg komolyan vesznek. 90%-ban latint pl nem is lehet választani, angol, német és esetleg francia vagy spanyol, de többnyire ezek sincsenek. És higyjétek el sokaknak a nyelvvizsga 30 ezer körüli díja igen is nehezen kifizethető. Pláne ha meg is húznak mert olyanjuk van. Sokan azért buknak meg a szóbeli részén mert olyan témát kapnak amiről magyarul sem nagyon tudnak beszélni. Dél-amerikai külkereskedelem lehetőségei európában...

    [ Szerkesztve ]

    Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

  • nemlehet

    őstag

    válasz ModliH #379 üzenetére

    Te írod, hogy jó tanárod volt aki beléd verte és adott egy megfelelő alapot, hogy magadtól is képes légy fejlődni a nyelvben. Ezzel szemben nálunk bejött óra elején, kiadott 3 oldalt a munkafüzetből majd keresztrejtvényt fejetett és mobilozott. Mindenki szerint halál jó fej volt, de mint tanár.... Amúgy én is magamtól tanultam angolul, sőt egy évre kimentem az egyesült királyságba dolgozni szóval itt most nem azt próbálom megvilágítani, hogy lehetetlen lenyelvvizsgázni, de közel sem olyan magától értetődő a papírfecni megléte mint azt sokan hiszik.

    Ezért is nem értem, ahol követelmény ott miért nem megy mondjuk angolul az interjú? Jaaa, hogy a HR-es p*csa sem beszél angolul, csak a papírokat gyűjti be...

    Amúgy nehogy azt hidd, hogy nem buktatnak meg. Szívfájdalom nélkül elkaszálnak nyelvvizsgán ha éppen olyanjuk van, vagy már túl sokan mentek át. Persze vannak helyek ahol meg a hülyéket is átengedik. Az egész rendszer egy nagy pénzlehúzás.

    [ Szerkesztve ]

    Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

  • #35193216

    törölt tag

    válasz ModliH #372 üzenetére

    Én anno úgy szereztem meg a középfokú majd felsőfokú nyelvvizsgát, hogy magánórákra jártam, mert hiába volt nekem suliban is heti 7 angol órám (és 3 német), ha egyszer rosszak voltak a tanárok, és elavultak az oktatási módszerek. Ha nem járok magánórára, soha nem teszem le a nyelvvizsgát. Jó, biztos nagyon buta vagyok, de szerintem te meg nagyon magas lóról beszélsz, mert akkor nagyon sok 80 iq-s, rendellenességgel született embernek kell szaladgálnia, ugyanis a többség még a jónak mondott gimnáziumokban is magántanárhoz jár, hogy nyelvvizsgázzon. Szerintem inkább azt kell mondjam, szerencsés lehetsz, hogy nálatok jó volt a nyelvoktatás.

    De már megint az a típusú érvelés, hogy nekem ment, akkor mindenkinek mennie kéne. Holott itt eredetileg arról volt a vita, hogy miért van jó, idegen nyelven is beszélő informatikusokból hiány. Ennek vizsgálásához pedig rendszerben kell gondolkodni, nem pedig verni a mellet, hogy én vagyok a faszagyerek, a többiek csírák. Holott a közoktatás, felsőoktatás nem csak a legjobbakról kellene, hogy szóljon.

Új hozzászólás Aktív témák