Új hozzászólás Aktív témák

  • Воланд

    titán

    válasz julius666 #56 üzenetére

    Driver probléma ugyan úgy fennáll egyes eszközök esetében w7 alatt is.

    "Jelenleg nyugodtan elmondható, a Vista SP1 felhasználói élmény szempontjából csak a csilivili featurökben különbözik a Win7-től."

    Jah, meg erőforrás kezelésben. Érdemes összehasonlítani, hogy egy régebbi gépen (gyenge hardverkörnyezet) melyik rendszer fut gördülékenyebben, egy vista vagy egy w7? Meg egy-két plusz szolgáltatásban, ami bekerült a w7-be. Ha átlaguser szempontjából nézzük, akkor a w7 sokkal felhasználóbarátabb.

    "A Vista bukásának az oka a rossz kezdés volt és az ezt követő társadalmi beidegződés. Gyakorlatilag eladhatatlanná tették az urban legendek."

    Ez így nem teljesen igaz, nem ez volt az oka. Fentebb leírtam, hogy hogyan néz ez ki a nagyfogyasztók esetén. Az erőforrás növekedés mellé nem járt annyi plusz szolgáltatás, hogy megérje váltani. Több száz gépet tartalmazó céges rendszernél (gyenge hardver) nem váltottak vistára, mivel semmivel nem tudott többet, mint az xp, viszont cserélhették volna le a komplett gépparkot.

    "Ezt a szarfosvista szöveget jellemzően azok tolják, akik ki sem próbálták/csak rövid ideig próbálták és küldték is a levesbe, még az elején (ugye kalózverzióval könnyen ugrál az ember)."

    Ezzel az a probléma, hogy általánosítasz és feleslegesen személyeskedsz. Használtam/használok eredeti vistát és eredeti w7-et is, ráadásul ugyan abban a hardverkörnyezetben (laptop, vistával véve, majd upgradelve). Ég és föld a két rendszer között a különbség használhatóság szempontjából.

    erdoke:
    "nem ártott neki a 2 GB RAM és a kétmagos proci, ami akkoriban még nem volt általános."
    Ahogy fentebb is leírtam az erőforrásigény növekedésével nem járt együtt a szolgáltatások egyenes arányú bővülése. Nem rossz rendszer a vista, de a w7 mellett életképtelen.

    [ Szerkesztve ]

    "Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

Új hozzászólás Aktív témák