Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sb

    veterán

    válasz gabor7th #2 üzenetére

    Nem biztos, hogy jól értem mit akarsz mondani, de ha igen akkor totális hülyeség. Mindkét szempontból ahogy megvilágítottad:

    1.
    De mint a cikk is írja durván nem vett észre valamit, amit több orvos meg igen. Tehát kiegészítés lehet, önmagában nem mehet..

    Erre gondolsz?
    Nem egy olyan elváltozást vett észre a gép, amit mind a hat orvos elvétett, de egy esetben a csődöt mondott az AI, ugyanis nem figyelt fel egy rákos eredményre, amit az orvosok viszont észrevettek.

    Most akkor egyet nem vett észre és ez a gond? A többi amit 6 orvos sem az mi?
    Ez alapján a logika pont az ellenkezőjét diktálja amit írtál: kiegészítésnek esetleg maradhatnak az orvosok "kapálás" helyett.

    2.
    Általánosságban mész neki az AI-nek mint buzzword/bullshit. Ebben általánosságban igazad is lenne, sok bullshitet látunk 5-10 évente amiből semmi nem lesz, de itt épp arról szól a cikk, hogy sikerült valami használhatót alkotni.
    Használható:
    a, A gyakorlatban is működik, nem csak laboratóriumi körülmények között.
    b, Tömegesen működik, nem csak 1-1 spec esetre.
    c, Működik. Már ez is nagy szó, indulásra veri a több évtizedes (mivel nem csak az adott orvos tudásáról van szó, több évtizednyi tudást vesznek át a tanuláskor) emberi tudást.
    d, Vélhetően olcsó is, ezért lehet a gyakorlatban is hasznos.

    Az utolsó a lényeg: az a legfontosabb, hogy az egész használható költségszinten itt van.
    És ez egy félreértés szvsz általánosan az AI-val kapcsolatban (és mellé a humán erőforrással kapcsolatban). Mi az ami drága? A több évtizedes tapasztalat összeszedése és átadása. Látszik mennyire lassan halad 1-1 betegség feltérképezése, totál mellékvágányra futnak sokszor évtizedere, ha van is valami több 10 év tapasztalatát gyűjtik össze, ezt át kell adni. Hány évig tanulnak, gyakornokoskodnak, rezidenskednek az orvosok? Ki akar 3 év tapasztalatú orvoshoz bekerülni? Miért nincs elég orvos? Mi a gond a fizetésükkel egybevéve az évtizedes tanulással?
    Nem nehéz átlátni, hogy ez az egész rohadt drága, humán erőforrásban.

    Ezzel szemben a gépi megoldás tök olcsó lehet.
    És ami az AI-t illeti: A gépi megoldás felől közelítve - és megnézve a komplex sw-ket, programozói béreket - szerintem szintén nem nehéz összerakni, hogy az sw/algoritmizálás is rohadt drága. Ehhez képest most itt a deep learning ami arról szól, hogy adattal eteted és kijön a jó (eddigieknél is jobb) kimenet. A kettő között meg kell ugyan hangolni, de megtanulja a gép "magától". Pont ez a költség esik ki és ezért tűnik mindentvivőnek.
    Nyilván nem lesz az és kár valódi intelligenciát várnunk jó ideig. De a fenti feladatra meg pont jó. Ahogy a sakkra, egyéb játékra is áttörésről beszélnek és olyan stratégiákról amiket nem is értenek jelenleg a legjobbak.
    Normál programozásban meg több 10 éve izzadtsággal sikerült odáig eljutni, hogy brute force esetvizsgálattal épp sikerült lenyomni a legjobbakat.

    Aki szerint ez nem előrelépés és nem valós az valami más meccset néz.

    [ Szerkesztve ]

  • Alchemist

    addikt

    válasz gabor7th #7 üzenetére

    amerikában a leletlemzést kiadják indiai orvosoknak

    Ilyen alapon a betegek is csökkenthetnének költséget, ha pl. a kubai eü. ellátás elérhető lenne (kihelyezett vagy helyi), és így érezhető lenne némi piaci verseny is. Kuba ugyan csóró ország, de Castro hagyatékaként az egészségügybe és az oktatásba mindent beleadtak. Mindenki jól járna ilyen lehetőséggel.

    Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

  • Kékes525

    félisten

    válasz gabor7th #1 üzenetére

    Ez teljesen felesleges hozzászólás. Tudjuk, hogy igazi AI nem létezik. Tudjuk, hogy nagyon kezdetleges a valódi emberi értelemhez képest, de speciális dolgokban már meghaladja az embert. Most ennek is örülnünk kell, mert emberi életeket menthet. Ez pedig nem semmi.

    "neuronhálózatos rendszert "

    Önmagában ez nem mond semmit. A lényeg az, hogy milyet. Mennyire közelíti meg az igazi neuron hálózatokat. Persze az igaziakat sem ismerjük még eléggé.

    (#5) sb + (#6) sb

    +1

    Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

Új hozzászólás Aktív témák