Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • gabor7th

    addikt

    válasz sb #5 üzenetére

    Kiegészítés lehet több dolog miatt is. Az, hogy valamit nem vett észre amit több orvos meg igen, jelzi hogy valószínű még nem elég jó. Ráadásul nem tudni, hogy mennyire független volt ez a vizsgálat, azért szeretnék egy olyat amit nem résztvevő cég végez el, hisz azok mindig azt hozzák ki, hogy mennyire jók, ezek az új tech megoldások, de aztán egy független vizsgálat sokat megcáfol. Például.

    "d, Vélhetően olcsó is, ezért lehet a gyakorlatban is hasznos."

    A felhőt is azzal reklámozták, hogy de olcsó lesz, de rájöttek a felhős cégek, hogy az nem hoz elég profitot és baromi drágán adják ma már azt is, ez pedig AI-nak van mondva, amitől még drágább lesz.

    Ráadásul mindenféleképpen drágább lesz, mert csak azért mert ezt megcsinálná az orvos helyett, nem lesz szükség kevesebb orvosra. Szóval ez, hogy kivált tapasztalt orvosokat... nem fog. Nincs olyan, hogy egy orvos csak ezzel foglalkozik és semmi mással nem.

    Ráadásul valami hasonló már eddig is volt, mármint kiszervezés szempontjából, mert már a kétezres évek elején lehetett olvasni olyat, hogy amerikában a leletlemzést kiadják indiai orvosoknak, hogy csinálják meg amíg amerikában este van. Vagyis még ha lett volna olyanis, hogy csak ilyet csinál egy orvos, akkor se váltaná ki, mert amerikában már most is egy indiai csinálta ezt sokszor. Esetleg kiválthatja az indiai megoldást, de lehet árban nem tud vele versenyezni, meg eleve ilyen gyakorlat azért nem mindenhol van.

    Persze működik, de még senki se merné csak erre bízni a beteget, meg szerintem nem lesz olcsó és nem teszi egy fillérrel se olcsóbbá az egészségügyet és amikor majd a költségeket nézik lehet úgy gondolják, hogy tudnák majd értelmesebb célra költeni azt a pénzt amit amúgy erre az elemző AI-ra költenék.

    Végülis ha elolvasod a belinkelt IBM-s cikket, hogy szerintük milyen lesz 2018-ban a világ... az se jött be. Pedig azt is az "elkerülhetetlen jövő"-nek próbálták beszugerálni.

    A számítástechnika új negatív trendjei: ujtechkor.blog.hu

  • hardzsi2

    aktív tag

    válasz sb #5 üzenetére

    Szépen összefoglaltad a 2. pontban; kb. én is ezt írtam volna. Max. egyetértek a véleményeddel. :R

    flood-resistant mirror driller (cuccok: Skylake NUC és Xbox One X)

  • Predatorr

    őstag

    válasz sb #6 üzenetére

    Hát nem én is azt írtam, hogy kóklerek? Csak az OEP-et (minket) húzzák le folyamatosan szándékosan téves diagnózisokkal és fölösleges vizsgálatokkal. Voltam, naná. Betegjogi képviselő már állást ajánlott. :D
    Amúgy 3/7 nap kezelek műtétre ítélt, „gyógyíthatatlan” betegeket, szóval szerintem elég jól ismerem ezt a világot, ahogy informatikusként a google-t is. Egyikben sem bízom, alapos okokkal.

    "Amely probléma nem megoldható, azt meg kell szüntetni."

Új hozzászólás Aktív témák