Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • borg25

    senior tag

    válasz Jack@l #98 üzenetére

    Már fent leírták. Még a 386-os processzoroknál vezette be a virtuális memóriát az Intel. Mikor a memória meglehetősen aranyárban volt főleg a HDD-hez képest. A lényege, hogy mikor egy programsor hivatkozik egy címre a memóriában, a CPU táblázatok alapján megnézi, hogy ez ténylegesen hol is van a fizikai memóriában. Az is lehet, hogy épp nincs is a RAM-ban, hanem átmenetileg ki lett írva a swap fájlba, s mielőtt az utasítást végre lehetne hajtani előtte be kell tölteni azt a memória blokkot valahová a fizikai memóriába. Ehhez meg kell nézni, hogy mi az amire nincs szükség, mert nem igazán van használva és nyugodtan ki lehet írni a swapbe, majd akkor újra betölti ha kell.
    A mechanizmus eredménye képen, lehet, hogy a programkód a DS:4000 címre hivatkozik, ami a RAM-ban hol a 0x1000400 hol a 0x2b45c00 vagy bármi más attól függően, hogy épp hová töltötte be az adott memórialapot az OS.

    Szóval az egész nem csak ott jelentkezik ahol virtuális gépeket futtatnak, hanem mindenhol ahol a CPU védett üzemmódban fut. Szóval ha csak nem DOS fut a gépeden, akkor az OS átkapcsolta a CPU-t védett üzemmódba és a CPU-t virtuálisan kezeli a memóriát, a hiba pedig jelentkezhet.
    A ciki akkor van, mikor ezt a hibát egy ramsomware akarja kihasználni. Mivel nem tudod, hogy melyik program ramsomware ezért mindet potenciálisan annak kell tekintened, ezért vagy védekezel ellene a patch telepítésével, vagy felkészülsz arra, hogy ne legyen számodra probléma, hogy a HDD tartalma elszállt és 2 perce fejezted be a szakdogád/életed fő művét stb.

  • Core2duo6600

    veterán

    válasz Jack@l #98 üzenetére

    Például akkor, amikor ki akar valamit próbálni, esetleg megnézni, hogy tudja az adott hálózati eszközt router , switch stb konfigurálni, hogy amikor másnapa cégnél élesben teszi, ne legyen galiba, vagy kevesebb gond legyen.

    Sok embernek munkaeszköz a számítógép, és nem játékeszköz.
    Volt már fent a gépemen 4 VM is párhuzamosan.

    Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

Új hozzászólás Aktív témák