Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Vistaboy

    veterán

    válasz tkazmer #1 üzenetére

    Mármint a 10 napra gondolsz? Mert annyit szabtak meg. :U De még az is kevés.

    A 10 órát nekünk lehet(ne) ledolgozni hetente, amennyiben elfogadják ezt az EU-ban. :O

    Racecam: Nem lesz probléma. Legalábbis a részemről. :U

    [ Szerkesztve ]

    "A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

  • Vistaboy

    veterán

    válasz ngabor2 #5 üzenetére

    "valaki mondta, hogy aki el akar helyezkedni, az el is tud."
    Ezt megerősíthetem. Személy szerint én a jelenlegi munkahelyem előtt mindösszesen egy hónapot voltam munkanélküli, és az azt megelőző időszakban sem voltam egyszerre három hónapnál többet otthon két munkahely között. Menni kell utána, ennyi az egész. Ha valaki otthon ülve várja, hogy majd a munkáltatók felkeresik, az csalódni fog. :K

    A mostani helyzetben a munkavállalónak (Aki becsületesen akarna dolgozni), a legnagyobb problémája abban rejlik, hogy a munkáltatók gyakran csak egy-két hónapra alkalmazzák őket. Nem egy esetet tudok, amikor engem is kiközvetítettek valahová, ahol szívesen alkalmaztak (A cégek egyenesen keresik a regisztrált munkanélkülieket, hogy őket alkalmazva ne kelljen járulékot fizetniük.), de három hónap után, amikor lejárt a szerződésem, elhajtottak. És ilyen esetben nem szólhat az ember semmit. Maximum visszamegy munkanélkülire, és ha szerencséje van, mehet máshová dolgozni. Csak hát ugye, ha megy máshová az ember felvételre, akkor mindjárt azt kérdezik tőle, hogy mik ezek a pár hónapos munkaviszonyok és munkahely-változtatások?

    "A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

  • Vistaboy

    veterán

    válasz sh4d0w #8 üzenetére

    Hát ha a közmunka büntetés, akkor büntessenek meg engem is. Elkapirgálok én is napi egy-két órát a szabad levegőn annyi pénzért, amennyit most megkeresek. :P
    (Ha már dolgozni is kell, a körülmények sem mellékesek. Kint a szabadban dolgozni sokkal kellemesebb, mint a füstös, mocskos, olajos gyárban.) :U
    Láttam én már nem egyszer, nem kétszer, hogy hogyan dolgoznak a "kényszerű közmunkások". Reggel kiballagnak, elkapirgálnak egy kicsit néha, csak éppen annyira, hogy ne unatkozzanak, majd délben már egyiket sem látni...

    És ez annyira megterhelő feladat, hogy mindjárt mindenféle érdekcsoportok támadják azokat, akik ilyesmire akarják őket kényszeríteni? :F

    "A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

  • Vistaboy

    veterán

    válasz hcl #10 üzenetére

    Igazad van. Nem egy roma dolgozik nálunk sem, aki már tényleg évek óta ott van, és semmi probléma nincsen a munkájával. Minden csak akarat kérdése. Jómagam most kezdem a tizedik évemet a cégnél (Fél év megszakításom volt nemrég, de első szóra visszavettek, mert ismertek és meg voltak elégedve a munkámmal.), és ezidáig számlálhatatlan olyan embert láttam (Nem csak romákat), aki bejött felvételre, egy-két napot jött dolgozni, utána kijelentette, hogy ezért a pénzért inkább elmegy segélyre. Plusz aki esetleg dolgosabb fajta, az elmegy mellette feketén dolgozni valahová.

    [ Szerkesztve ]

    "A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

  • Vistaboy

    veterán

    válasz hcl #13 üzenetére

    A megváltozott munkaképességről egy dolog: A feleségem le van százalékolva, és nem dolgozhat hivatalosan hat óránál többet. Havi 35.000.-Ft.-ot kap segély címén. Most már elég régóta nem dolgozik, mert egyszerűen alig-alig van olyan hely a környéken, ahol ilyen embereket foglalkoztatnak. Persze feketén el tudna menni dolgozni egy vállalkozóval, csak hát a vállalkozók sem szívesen alkalmaznak ilyen embereket (Maximum totál feketén).

    A legegyszerűbb az lenne a részéről, hogy ha visszamondaná a leszázalékoltságát (Azt hiszem, így fogalmaztak), és így már egyből alkalmaznák őt több helyen is, mint regisztrált munkanélkülit (Két-három hónapra persze. Bár ezt nem mondták, de a tapasztalat ezt mutatja).

    Szerencsére nemrég szóltak neki vissza (Beadta az önéletrajzát) egy hipermarket áruházból, amit most építenek, hogy pénztárost keresnek, és ott abszolút nem probléma hogy csökkent munkaképességű az ember. Ha összejön, akkor már a jövő hónapban kezdhet.

    Sajnos már csak ezt tudtam megválaszolni (Melóba kell mennem). Majd délután folytatom. :P

    [ Szerkesztve ]

    "A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

  • Vistaboy

    veterán

    válasz wwenigma #14 üzenetére

    Hát igen, nem véletlenül volt olyan magas az "igen" szavazatok száma. Ugyanis a segély mellett semmiféle jövedelme nem lehetne az adott személynek, így lazán el tudná végezni azt a pár óra közmunkát. De ugye éppen az a helyzet, hogy akik a segély mellett feketén dolgoznak, azoknak azért nem tetszik, akik meg csak szimplán a segélyből élnek, azoknak meg megvan más forrásból a pénzük, nekik szimplán dolgozni nem esik jól.

    "A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

  • Vistaboy

    veterán

    válasz wiggen123 #29 üzenetére

    Igen, mert a segély elvileg azért járna, mert nincs más jövedelmed. Nem azért, mert mellette elmész feketézni. A minimálbért kellene úgy megállapítani, hogy annak a NETTÓ összege legalább a kétszerese legyen annak, amit a segélyen élők kapnak.

    Az a baj, hogy akármennyi ilyen törvényt hoznak, mindig a kétkezi munkás fizet rá. Nemrég hallottam azt is, hogy be akarják vezetni az "Óvodáztatási Járulékot" vagy mit, de csak azok a szülők részesülhetnek belőle, akik nem végezték el a 8 általánost, így hátrányos helyzetűek. Lehet tippelni, hogy kik járnak jól.

    Itt van a teljes cikk.

    [ Szerkesztve ]

    "A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

  • Vistaboy

    veterán

    válasz wwenigma #44 üzenetére

    "Ha engem fegyelmivel bocsátanak el a cégtől, akkor NEM kapok álláskeresési járadékot SEM önkormányzati segélyt. Ez a nem mindegy."

    Teljesen igazad van. Tavaly Decemberben küldtek el minket a korábbi melóhelyünkről, az egész csapatunkat egyszerre (Fentebb írtam, hogy egy fél éves megszakításom volt.). Amikor odamentem és leszámoltam a jelenlegi melóhelyemről, semmit sem kaptam kilenc ledolgozott év után, de ez akkor nem annyira aggasztott, mert az új helyemen kétszer annyiért dolgoztam, mint ott. Ez tartott Decemberig. Akkor elküldtek minket rendkívüli felmondással. Nem követtünk el semmit, jól is végeztük a munkánkat, csak egyszerűen meg akartak szabadulni tőlünk. A rá következő négy hónapban (Január-Április) egy forint munkanélküli segélyt sem kaptam volna. Szerencsére nem sokkal azután el tudtam ismét helyezkedni, igaz, a pénz sokkal kevesebb volt, mint addig. Áprilistól visszajöttem a korábbi helyemre, és most örülök annak, hogy helyben tudok melózni havi 90K-ért... :DDD

    hcl: Dettó. Én sem értem. De tényleg. :F A cikket elolvastad? Ütős... ;]

    [ Szerkesztve ]

    "A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

  • Vistaboy

    veterán

    válasz hunkor #43 üzenetére

    Azt kellene csinálni, amit olvastam valahol. Nem tudom, melyik országban olyan törvény van, amely kimondja, hogy csak két gyerek után (Több után csak ha ikrek) kapnak a szülők segélyt. Ha nem tud parancsolni a farkának, tartsa el őket maga... :DDD

    [ Szerkesztve ]

    "A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

  • Vistaboy

    veterán

    #47-re ment válaszként (mellényúltam :DDD )
    "Amúgy az a fura hogy ha valami ilyen "13 éves kiscsaj terhes lett" meg "Leszúrták a ház udvarán" típusú szerencsétlen hírek vannak a TV-ben, mindig olyan házakat lehet látni amik össze akarnak dőlni, mocsok van, stb."

    Igen, nálunk is meg lehet ám látni, hogy melyik lépcsőházban kik laknak. Le merem fogadni, hogy 100 emberből 99 megmondja, hogy melyik az "értelmiségé".

    [ Szerkesztve ]

    "A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

  • Vistaboy

    veterán

    válasz rdi #53 üzenetére

    Igen, kapjon támogatást az olyan szülő, akinek a gyereke jár iskolába. De ezt ne az alapján ítéljék oda, hogy az anyuka hány osztályt végzett. :U

    "A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

  • Vistaboy

    veterán

    Szerintem is a lényege a dolgoknak a következő: segély legyen - legyen, mert azért valamennyire csak emberek vagyunk, és mindenkiben kell lenni egy minimális szociális érzékenységnek - annyi, hogy az abból élő ne dögöljön éhen és ne fagyjon meg. És ha ezért cserébe kell egy kis füvet nyírnia, takarítania abba nem hal bele, még el is foglalja magát valamivel.

    Viszont legyen elegendő munkahely - pofázni pofáznak eleget a munkahelyteremtésről, csak éppen eredménye nincs, és a legkisebb bér is legyen jóval magasabb mint az említett segély, hogy ténylegesen motiváljon mindenkit a munkakeresésre. Ha valaki dolgozik, akkor annak jobban kell táplálkozni, öltözni, utazásra költeni, ha ezeket mind figyelembe vesszük, akkor ma szerintem jobban jár a segélyből élő, mint az aki akár egy picivel többet is keres mint a minimálbér.

    [ Szerkesztve ]

    "A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

  • Vistaboy

    veterán

    válasz wwenigma #61 üzenetére

    "VAN munkalehetőség, csak ugye ha ingyér van valami, akkor mi a facér venne a nyakába picivel több pénzért napi 8-12 óra kötöttséget?"

    Sajnos ez igaz, ezt kellene megszüntetni, hogy egyesek ingyen megkapnak valamit, amiért semmit sem várnak el tőlük cserébe. Ha pedig mégis valaki kérni mer valamit, akkor egyből lehurrogják, hogy ez alkotmányellenes. Te pedig hasonló helyzetben nemhogy nem kapsz semmit, de még ha dolgozol, akkor is elszedik a jövedelmed felét miattuk.

    És a legnagyobb baj az, hogy igazuk van ezeknek az embereknek, hiszen ha olyan törvényeket hoznak, amelyeket könnyen ki tudnak használni - csak mert ők a kisebbség -, akkor miért ne tennék? Az egyedüli kérdés, hogy nekünk miért nincs ilyen lehetőség, amit csak akkor használhatsz ki, ha NEM vagy kisebbségi?

    "A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

  • Vistaboy

    veterán

    válasz kennystyle #70 üzenetére

    Igazad van, de nem csak azt kellene nézni, hogy ki munkanélküli, hanem azt is, hogy miért az? Vannak sokan, akik sefteléssel és egyéb kétes dolgokkal foglalkoznak, úgy élnek mint egy király, és mellette be vannak jelentve mint hátrányos helyzetű munkanélküliek.

    Egyébként meg pont azoknak, akik a legrégebben munkanélküliek, azoknak jár sok kedvezmény. Például én is amikor egyszer munkanélküli voltam, el akartam menni egy tanfolyamra, amelyet a munkaügyi központ támogatásával ingyen le lehetett volna tenni (Több tízezer forintos tanfolyam volt). Igen ám, de amikor jelentkeztem rá, elhajtottak, merthogy legalább egy éves munkanélkülinek kellett volna lennem, hogy megkapjam a támogatást. Azaz megint csak azok járnak jól, akik huzamosabb ideig vannak munka nélkül.

    "A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

  • Vistaboy

    veterán

    Megszólalt Ivád polgármestere: azok romaellenesek, akik akadályozzák a segélyért munka rendszert.

    [ Szerkesztve ]

    "A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

  • Vistaboy

    veterán

    válasz zolomon17 #79 üzenetére

    Általánosságban nem a segélyt kell megvonni vagy az összegét csökkenteni, hanem a minimálbért növelni. Mert így aki munkába jár, annak kevesebb pénze marad, mint annak, aki a tökét vakarja otthon.

    Amúgy igazad van. Az olyanok, akik tényleg csak a töküket vakargatják otthon, ne kapjanak semmit. :((

    [ Szerkesztve ]

    "A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

  • Vistaboy

    veterán

    válasz PazsitZ #88 üzenetére

    Sajnos ez így van. Mindenre létezik kiskapu. És még mondja valaki, hogy ők tudatlanok. :U Olyan szinten vágják az ilyen dolgokat - mármint hogy milyen segélyt mikor kaphatsz, és mit kell csinálnod, hogy kaphass -, hogy az eszméletlen. Pedig a nagyja tényleg műveletlen.

    "A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

  • Vistaboy

    veterán

    válasz #64791808 #89 üzenetére

    Majd "elég nagy" lesz a baj akkor, ha már mi leszünk a kisebbség... :U
    Szerintetek akkor nekünk is ugyanilyen lehetőségeink lesznek majd? Francokat. Kizavarnak az országból, vagy csak szimplán munkatáborokba visznek, mint a nácik annak idején a zsidókat. (Bocs, többet nem írok ilyet, csak szemléltetés volt).

    "A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

  • Vistaboy

    veterán

    válasz rdi #92 üzenetére

    OFF-nak OFF, de a nagyja igaz. Már ami a politikusok költségtérítését és a munkára való befogását illeti... ;]

    "A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

  • Vistaboy

    veterán

    válasz Crystalheart #96 üzenetére

    Lehet füvet is nyírni ilyenkor, télen meg havat lapátolni... ;]

    Nézd, elsősorban azzal értek egyet a kolléga felvetéséből, hogy amit nem használnak ki, azokat ne is kapják. Pl. a különféle költségtérítéseket, mivel nekik mindezek ingyen vannak.

    Vagy például azok a 7-8 millák, amiket felvettek nemrég a szabadságaikért cserébe? Milyen jogon lehet több éves szabadságért milliókat felvenni? Én az éves szabadságomból csak egy pár napot vehetek ki, és ha marad is, akkor is ki kell vennem év elején, vagy elvesznek.
    Amúgy is, nekik minek a szabi? Napi egy-két órát elüldögélnek, néha megnyomnak egy gombot, és annyi. Mint a főnököm. Ő is állandóan ki van akadva, amikor szabit kérek, vagy táppénzre megyek, mondván hogy ő még betegen is bejár. Hja, kérem, az irodában ülni, néha kilesni az emberekre, egyszer-kétszer kinézni a csarnokba, hogy dolgozunk-e, ezek mind olyan munkák, amiket betegen is meg tud csinálni. Álljon be ő is a termelésbe, és csináljon százalékot, olyan körülmények között is - Ma is 43°C volt a csarnokban -, akkor tuti hogy néha ő is táppénzen lenne... :DDD ;]

    Ui.: Na, de ez már nagyon OFF, hagyjuk... :D

    [ Szerkesztve ]

    "A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

  • Vistaboy

    veterán

    Jujj, ezt olvassátok el!

    Nem merek idézni belőle, mert banolnak... :P ;]

    "A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

  • Vistaboy

    veterán

    válasz Crystalheart #96 üzenetére

    Na, erről beszéltem...

    Szintúgy idézet nélkül, a költségtérítésről... :DDD ;]

    Na jó, befejezem az OFF-olást. ;] :U

    [ Szerkesztve ]

    "A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

  • Vistaboy

    veterán

    válasz Crystalheart #101 üzenetére

    Akkor ez most voltaképpen kapcsolódik a felvetett témához, miszerint ha valaki kap juttatást, akkor azért tegyen is valamit a közösbe. :U

    "...többet sem sajnálnék a politikusoktól. Végtére is ők mégiscsak vezetők."

    Hát sajnos ebből nekem meg az jut eszembe, hogy akkor én meg soha nem kaphatok több pénzt, akárhogyan és akármennyit is dolgozok, mert "CSAK" egy melós vagyok?!? :U
    Nem az alapján kellene osztogatni, hogy mik vagyunk, hanem hogy mit cselekszünk.

    [ Szerkesztve ]

    "A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

  • Vistaboy

    veterán

    Hosszas tanácskozás eredményeképpen jutottak megállapodásra az Európai Unió munkaidő-irányelvéről és a kölcsönmunka szabályozásáról az uniós szakminiszterek.
    A luxembourgi tanácsülést követően kiderült, a munkaidő felső határa általános szabály szerint továbbra is heti 48 óra lenne, egyes ágazatokban pedig az eddigi 78 óra helyett 65 órás munkahetet engedélyezhetnének. A munkaidő-irányelvet együtt tárgyalták a munkaerő-kölcsönzők által közvetített ideiglenes munkavégzés szabályaival. A kölcsönzött munkavállalót alkalmazása első napjától ugyanolyan jogok illetik meg, mint a munkáltató saját munkavállalóit, de a szabály alól a szociális partnerek közötti megállapodás kivételt tehet.
    Mind a munkaidő-, mind a kölcsönmunka-irányelv csak akkor léphet majd életbe, ha az Európai Parlament jóváhagyta. E két témában több mint öt éve próbálkoztak egyezségre jutni egymással az uniós országok. Két eltérő megközelítés vív egymással: Nagy-Britannia a minél liberálisabb, Franciaország a szociális vívmányokat minél következetesebben érvényesíteni akaró nézetek hangadójaként lépett fel. Cotman szlovén munka-, család- és szociálpolitikai miniszter szerint a létrejött kompromisszum biztosítja a munkavállalók szükséges védelmét, de gondoskodik a munkaszervezés kellő rugalmasságáról is.

    A 48 órás munkaidő-maximumot már egy 1993-es európai szabályozás előírta, de a britek kivonták magukat annak alkalmazása alól. A franciák az ilyen távolmaradás (opt-out) lehetőségének eltörlését, vagy legalábbis nagyon szűk korlátok közé szorítását szerették volna elérni. Végül annyiban maradtak, hogy indokolt esetben a 48 órás általános szabályt túl lehet lépni, de az eddig engedélyezett heti 78 óra helyett csak 65 óráig szabad felmenni a heti munkaidő meghatározásakor.

    Az 1993-as szabályozás értelmében az ügyeleti idő teljes mértékben munkaidőnek számít. Ez az egészségügyben és más készenléti munkakörökben teljesen szétfeszíti a 48 órás heti maximális munkaidő elvének kereteit. A most született új megállapodás értelmében az ügyeleti idő akkor tekinthető munkaidőnek, ha az egyes tagországok nemzeti jogrendszerei vagy a szociális partnerek megállapodása ezt így írja elő.

    OFF téma, de nem akartam neki külön bejegyzést írni. És amúgy is megemlítettük korábban itt a témát.

    [ Szerkesztve ]

    "A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

  • Vistaboy

    veterán

    válasz Vistaboy #106 üzenetére

    "A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

  • Vistaboy

    veterán

    válasz Crystalheart #108 üzenetére

    Persze... :DDD
    De mostanában valahogy kevés "vezetőt" látok produktív módon cselekedni. :U

    "A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

  • Vistaboy

    veterán

    "Aláírás-gyűjtési akcióba kezd a Borsod-Abaúj-Zemplén megyei Monok polgármestere, aki országos ügydöntő népszavazást kíván kezdeményezni a segélyezési rendszer átalakításának ügyében – közölte Szepessy Zsolt hétfőn."
    Itt a teljes cikk.

    "Kolompár szerint a „segélyért munka” gyakorlata ellentétes a jelenleg hatályban lévő jogszabályokkal. Az OCÖ elnökének álláspontja szerint nem lehet a szegényeket, cigányokat, nagycsaládosokat és a munkából kiszorultakat büntetni, ellenük hangulatot kelteni csak azért, mert ők szegények."
    Itt a teljes cikk.

    Személyes vélemény:

    Szerintem a Vizitdíj és a Kórházi napidíj eltörlése után ez lesz az első olyan népszavazás - ha eljut odáig a dolog, istenem, de szép is lenne, tutira elmennék. :DDD -, amire mindenki "IGEN"-nel válaszol. (Az érintettek kivételével, persze).

    "A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

  • Vistaboy

    veterán

    válasz wwenigma #113 üzenetére

    Ehhez nincs mit hozzáfűzni, 100%-ban egyetértek a hozzászólásokkal és ha rajtam múlna, én is elmennék tüntetni. :DDD

    Ez az, hogy hiába mennek oda tüntetni, a miniszterasszonyt - csakúgy mint az összes illetékes döntéshozót - annyira sem fogja majd érdekelni az egész, hogy otthon legyen. :(

    És hát milyen végkifejletet is várhatunk el, ha leállnak azok közé, akik ellen tüntetnek? :U Hát... :DDD

    "A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

  • Vistaboy

    veterán

    válasz lúzer #117 üzenetére

    Jaja, szívemből beszélsz. Éljenek ingyen ott, ahol akarnak, csak ne az én pénzemen. :(((

    "A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

  • Vistaboy

    veterán

    válasz wwenigma #118 üzenetére

    Nem is vártam mást. Ebből nem lehetett volna kihozni semmit, viszont egy jó páran szereztek volna "maradandó" emlékeket a helyiektől... ;]

    "A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

  • Vistaboy

    veterán

    Törvényellenes a Monoki rendelet!

    "Alkotmányellenes a monoki segélyrendszer, vagyis, hogy a szociális segély feltételeként szabják a közmunkát. Ezt állapította meg a kisebbségi ombudsman, és az érintett önkormányzatokat felszólította, hogy vonják vissza az erről szóló rendeleteket, különben az Alkotmánybírósághoz fordul. A monoki polgármester azt mondja, ennek ellenére is alkalmazni fogják a rendelkezést."
    Forrás: rtlhirek.hu

    Kapcsolódó videó.

    Mégis törvényellenesnek találták a monoki példát. Ezt ma reggel mondták be az RTL Klub híradójában. Felszólították monok és a többi érintett város polgármesterét, hogy azonnali hatállyal szüntessék meg a rendelkezést.

    Ui.: Amint lesz online hír is erről, linkelni fogom.

    "A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

  • Vistaboy

    veterán

    válasz #53246592 #122 üzenetére

    Itt valóban egy olyan rendeletet - törvényt, ami az egész országra érvényes - kellene kihozni, ami valóban munkára késztetné a tényleg munkaképes embereket. Például duplája lehetne a minimálbér a segélyből összeszedhető legmagasabb összegnek. Így tényleg jobban megérné dolgozni, mint segélyen élni.

    Másfelől ez viszont pont - ismét - azoknak nem kedvez majd, akik akaratukon kívül vannak segélyen, hiszen akkor ők továbbra is sokkal hátrányosabb helyzetben lennének.

    És azt is meg kellene oldani, hogy ne csak mindenhol vállalkozók legyenek, akik minimálbérért dolgoztatják az embereket hivatalosan - közben meg zsebből kifizetnek majdnem dupla annyit, és még így is megéri nekik -, hanem ténylegesen, hivatalosan is megérje dolgozni. Hiszen akkora adók és ilyesmik terhelik a jövedelmeket, hogy még a cégek/gyárak is inkább fizetnek dupla pénzt a vállalkozóknak, minthogy felvegyenek embereket.

    [ Szerkesztve ]

    "A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

  • Vistaboy

    veterán

    válasz wwenigma #126 üzenetére

    Ez a baj. Hiába hoznak akármilyen törvényt, ha a "tisztelt" érdekeltek nem foglalkoznak vele. Hiszen arra is törvény van, hogy lopni bűn, mégis mennyien élnek belőle meg - nem is rosszul!

    "A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

  • Vistaboy

    veterán

    válasz vosimo #125 üzenetére

    Tudod, a milliós villa el van dugva a putri mögé, de a Digi TV antennának muszáj elől lennie a vétel miatt... ;]

    Szerintem csak arról van szó, hogy első a szórakozás, és csak utána a körülmények. :)

    "A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

  • Vistaboy

    veterán

    válasz #51736960 #129 üzenetére

    Hát igen. Bár szerintem azért ez - bár kétségtelenül igaz - csak annyiban kapcsolódik a témához, hogy azok a romák, akikről szó van, azért nem járnak dolgozni, mert három gyerek után 100K-t kapnak. És persze azért, mert ellopnak mindent és kiüldözik a lakásukból az embereket. De szerintem ezek már inkább magához a "kisebbségi kérdéshez" - ahogy Racecam fogalmazott - kapcsolódnak, és ezért inkább az ilyeneket itt mellőzni kellene. :U

    [ Szerkesztve ]

    "A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

Új hozzászólás Aktív témák