Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • joysefke

    veterán

    LOGOUT blog

    Óraállítás megtartása és egy időzónával keletre, ilyen opció miért nincsen? Tuti arra szavaznék :)

    [ Szerkesztve ]

  • joysefke

    veterán

    LOGOUT blog

    válasz Arpee78 #115 üzenetére

    Azt nem értem miért számértékekhez akartok igazodni, miért nem a nap járásához?

    Óraállítás nélkül és maradva GMT+1 zónában mindenkinek át kellene kalibrálnia magában a reggel 6 óra, este 10 óra, stb jelentését.

    GMT+2 zónában nem annyira kell kalibrálgatni, de nem leszünk annyira EU kompatibilisek.

    Azért mert nem tudod magadat csak úgy tetszőlegesen kalibrálgatni. A 9-17:30-as munkaidő nem lesz csak úgy átkalibrálva, mégpedig ha valaki 18:15-re ér haza, akkor nem mindegy neki, hogy a leghosszabb nappalon még egy vagy két órája van sötétedésig, vagy egyéb napokon (az év 2/3-ed részében) már sötétben megy-e haza vagy van-e még egy kis világos/szürkület.

    Én nem azért élek, hogy dolgozzak, hanem azért dolgozom, hogy éljek. ennek megfelelően a munkámat akarom az életemnek, a jó közérzetemnek alárendelni és nem az életemet akarom úgy igazítani, hogy a munkát minél jobban kiszolgálja.

    Igenis azt szeretném, ha a munkanapokon még minél több mindenre tudnám a megmaradt szabadidőmet értelmesen felhasználni. Az nekem nem értelmes, hogy hazamegyek este szürkületben és mire hazaérek már vége a napnak. Kinézek és sötét van. Nem, én este még futni, bicajozni, patak parton sétálni akarok.

    Ha nyáron hajnali 4 kor vagy az előtt kel a nap (eltörlik az óraállítást és GMT+1-ben maradunk) és nekem 9-re kell beérni valahová (és minden amúgy is csak 8-kor nyit) akkor az én értékrendem szerint az 5-órányi elpazarolt napsütés. Télen pedig inkább mennék be sötétben a munkahelyre és világosban haza, mint fordítva.

    nem leszünk annyira EU kompatibilisek.

    Már most sem vagyunk EU-kompatibilisek földrajzilag és fizetésileg sem:
    Mi vagyunk a legkeletibb ország az óriási GMT+1 időzónában. Az hogy tőlünk 1000-1500 Km-rel nyugatra tök boldogok ebben az időzónában csak azt mutatja, hogy nekünk ez nem lehet ideális. Annak hogy Nyugat Németországban, Kelet Franciaországban, a Benelux államokban olyan kellemesen hosszú, jól használható nyári nappalok vannak az az ára, hogy nekünk itt keleten munka után takarodó van (értsd: munka után hamar sötétedik és irreálisan korán kel a nap).

    Ha a hosszú nyári és téli nappaloknak az az ára hogy a románokkal ukránokkal egy időzónába kerülünk én nagyon szívesen megfizetem ezt az árat. És felőlem maradhat még emellé a nyári óraállítás, vagy a nyári időszámítás, télen-nyáron.

    [ Szerkesztve ]

  • joysefke

    veterán

    LOGOUT blog

    válasz Depression #123 üzenetére

    És persze a 8 órás alvásigényed is az éjfélhez van igazítva: 20-04 óráig, ugye?

    Hát persze, főleg ha az ember 6-7 órakor ér haza. Meg a nyolc órás munkarend is nyilván úgy van időzítve hogy optimálisan beleilleszkedjen az ember napjába. Ezért van reggel jó pár hulladék világos óra amit nem lehet értelmesen kihasználni, este meg már nincs világos Oh wait :))

Új hozzászólás Aktív témák