Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sgeza

    veterán

    válasz Márton #38829 üzenetére

    Pont ezért írom én egy mezőbe!

    Van a magyar és a nemzetközi sorrend. Attól függ, milyen nyelvbeállításokkal rendelkező készüléken írod be csak úgy simán a nevet, a készülék dönti el, hogy épp milyen sorrendben "van kedve" elmenteni. Tehát te hiába írod be csak úgy, attól még a két név (szerencsésebb esetben 2 mert a 3-mal még nagyobb a gond) külön mezőbe kerül. Magyar beállítás esetén az első név lesz a vezetéknév, míg a második a keresztnév. Aztán azon az eszközön, ahol más sorrendre van állítva a megjelenés, ott épp fordítva fogod látni.
    És az ellenkező eset is: korábban valamilyen készüléken "csak úgy simán" beírtad a nevet, ő meg gondolt egyet, és - a nemzetközi formátumnak megfelelően - az első nevet a keresztnév, míg a második nevet a vezetéknév mezőbe írta, és így is jelenítette meg.
    Ugyanaz a név egy másik készüléken magyar megjelenítéssel Keresztnév, Vezetéknév formátumban fog megjelenni (nagy valószínűséggel vesszővel a kettő között).

    Tehát ha a fejed tetejére állsz is, valahogy mindig béna lesz a megjelenés, mert a magyar sorrendre szarnak rá (pedig van még néhány ország, ahol az a sorrend, mint nálunk).

    Szóval ha rendben beírod magyar sorrendben a mezőknek megfelelően, és magyar sorrendben jeleníted meg, akkor pedig - szintén a nemzetközi megjelenésnek megfelelően - tesz egy vesszőt a kettő közé, azaz Vezetéknév, Keresztnév formában fogod látni, ami engem rendkívül zavar (mármint maga a vessző)! Ha nem akarsz vesszőt, akkor a megjelenést nemzetközire állítod, és fordítva írod a mezőkbe a neveket. Ez számomra szintén elég béna.

    Épp ezek miatt én már rég letettem erről, hogy korrektül működjön, és az egész nevet a Vezetéknév mezőbe írom, így sehol sem lesz probléma.

    Hozzáteszem, hogy nagyon sok névjegy céges kapcsolat, ezeknél az embereknél a cégnevet beírom a Keresztnév mezőbe. Habár beírom rendesen a cégnév mezőbe is, de például az autóban csak a hívó fél neve jelenik meg a kijelzőn, így sok esetben fogalmam sem lenne róla, ki hív. Ezért írom be a cégnevet a Keresztnév mezőbe. Keresni is könnyebb úgy egy céges partnerre, hogy odagörgetem a cégnévhez, és akkor egymás alatt látom az összes ott dolgozó kapcsolatom.

    Ez az én privát hozzáállásom a dologhoz, mert normális úgyis csak akkor lesz, ha minden létező eszközön meg lehet fordítani a megjelenést, és nem tesz vesszőt (vagy beállítható, hogy tegyen-e) a Vezetéknév után. Jelenlegi tapasztalatom az, hogy általában a magyar sorrend esetén odateszi a vesszőt.

    Tehát a lényeg, hogy te hiába írod be csak simán a nevet, a készülék külön mezőbe fogja tenni! Így a körülmények, beállítások döntik el, hogy hol, milyen sorrendben látod viszont!

    [ Szerkesztve ]

  • csorbajeno

    veterán

    válasz Márton #38829 üzenetére

    Nem kell még egyszer böknöd, hanem ugyanazt a bökést jobb szélen a nyílnál kell megtenned és akkor lenyílik és egyből jó helyre írja. Az, hogy "magyar" a készüléked az annyit tesz, hogy ha nem nyitod le a név fület, akkor melyik nevet, névrészt hová írja...
    Ezt másképpen nem fogod tudni megoldani. :N

Új hozzászólás Aktív témák