Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • nyadan

    csendes tag

    Sziasztok!

    Bevallom, hogy csak pár oldalt futottam át visszafele, de látom, hogy az akku téma nagyon megy. :) Én a sima S22 készenléti idejével kapcsolatban lennék kíváncsi a tapasztalatokra.

    Pár hete váltottam egy S8-at az S22-re. A fő indokom a gyengülő üzemidő és a dual sim hiánya voltak. A telefonnal nincs semmi bajom. Szép, gyors, stb. Viszont a készenléti ideje nagyon nem tetszik. Két Telekom-os SIM van benne. Az egyikről mennek a hívások és üzenetek (ez a munkahelyi kártyám) a másikról meg a mobilnet (ez a privát kártyám). Az 5G hálózat ki van kapcsolva, LTE/3G/2G automatikusra van állítva mind a két kártya. Budapesten lakom (Corvin negyed), szóval a lefedettség eléggé jó, nem 1-2 egységen szenved folyamatosan. Ezekkel a beállításokkal egy este alatt (egy 8 órás periódus, amikor nincs a telóhoz nyúlva) nagyjából 10%-ot merül. Ha beteszem repülőgép módba és visszakapcsolok mindent (wifi, bluetooth, location), akkor csak 3-4%-ot. Ez már feltűnt, mikor megvettem és laktam be a telefont. Nem volt benne SIM és hasonlóan jónak tűnt az üzemidő, aztán mikor belekerültek egyből csökkent.
    A kérdésem igazából az lenne azok felé akik 2 kártyával használják, hogy ez normálisnak számít? Ennyire megviseli a telefont a hálózat keresés/tartás? Sokallom, hogy 24 óra alatt elmegy arra 30%, hogy a telefon csak "létezik" 2 SIM kártyával. :)

    Kiegészítő infók:
    Nem vagyok egy power user. Csak olyan appok vannak fent amik kellenek. Ezek mind be vannak sorolva a különböző alvási csoportokba. Egyáltalán nem játszom a telefonon. Egy Huawei órával van összekötve folyamatosan. Kikapcsoltam minden (számomra) felesleges Samsung, Google és egyébb szolgáltatást. Még Android12-n fut, direkt nem váltottam. RAM plus ADB parancsokkal kikapcsolva. Felesleges alkalmazások (pl Samsung Free) ADB parancsokkal eltávolítva. Developer opciókból a "Suspend Execution for Cached Apps" funkció engedélyezve. 20% és 85% között töltöm. Éjszakára nem hagyom rajta. Nem használok (még) Bixby rutinokat.

    Köszi előre is a tapasztalatokat (már aki végig olvassa ezt a regényt). Ha az jön ki, hogy ez normális, akkor elfogadom, de addig reménykedem, hogy van valami beállítás, ami felett átsiklottam. :)

    [ Szerkesztve ]

  • nyadan

    csendes tag

    Köszönöm szépen mindenkinek a tapasztalatok megosztását! Elfogadtam, hogy ez a 2 SIM-es hálózatkezelés sajnos ilyen. :) (De akkor szerencsére nem kirívóan rossz.)

    Beállítok pár rutint, meg megnézem mit lehet még kikapcsolni/eltávolítani, ami nem megy az általam használt funkciók rovására.

    Egy kérdésem még lenne felétek. Látom a képernyő fotókat és feltűnt, hogy sokaknál látszik VoLTE és VoWifi ikon. Nálam viszont nem, hiába kapcsolom be a funkciókat. A szolgáltatónál aktiválva vannak, azt ellenőriztem. Az IMS státusznál írja, hogy regisztrálva van, ha bekapcsolom a VoLTE-t és hívás közben is marad a 4G mobilnet. Viszont ikon nincs. Zavarni nem zavar, csak feltűnt, hogy másoknál van és érdekelne. Nem használok Goog Lock-ot, szóval az ikonok nem lettek állítgatva.

  • nyadan

    csendes tag

    Kaptam itt is jó tanácsokat/tapasztalatokat, így gondoltam megosztom végül mire jutottam. A hálózatkezelésből adódó, számomra magas készenléti fogyasztást sikerült megfeleznem. Eddig nagyjából 10%-ot fogyasztott 8 óra alatt most már csak 5% körül.

    Első körben a céges SIM-et, amiről csak telefonálok áttettem 2G-re. Majd később még állítottam két rutint is.
    Az egyik, ha az itthoni wifi hálózaton vagyok akkor átváltja 2G-re a privát SIM-em is és kikapcsolja a mobilnetet, NFC-t, helymeghatározást. Nyilván itt is a 2G-re váltás hozza a sokat, de mivel úgyse kell ilyenkor, sok kicsi alapon a többit is kikapcsoltam. Ez olyan szempontból számomra előnyös, hogy ha kimozdulok, akkor akartam, hogy maradjon normálisan a helymeghatározás.
    A másik rutin meg csak annyi, hogy a videó appoknál a képernyő frissítés legyen csak 60hz.

    Én így már teljesen meg vagyok elégedve az üzemidővel. Végül nem is sérült semmi olyan funkciója a telefonnak, ami fontos a számomra. Inkább csak kényelmetlen volt elsőre ez a 2G-re állítgatás. :)
    Hoztam egy képet is egy viszonylag jó vegyes napról. Sokat volt a teló wifitől távol (6+ órát legalább). Volt benne egy 150 kilométeres autóút is. 85%-ról 20%ra ennyi tudott:

  • nyadan

    csendes tag

    válasz autotaxmo #5340 üzenetére

    Nálam a kezdetektől fogva nem írja ki. Amikor vettem a telefont, akkor vettem mellé egy gyári 25W adaptert, meg egy Samsung 25W-s külső akksit. A külső akkunál kiírja, hogy szuper gyors töltés, az adapternél nem. Visszavittem, mert azt hittem, hogy hibás. A boltban a szervízes srác a szemem előtt tette rá a saját S21-ét, annál viszont kiírta a szuper gyors töltést.

    Töltési időben és sebességben nem vettem észre különbséget az adapter és a külső akksi közt. (Ampere app segítségével hasonlítottam össze a sebességeket.) Sim 15W gyorstöltőnél is gyorsabb.
    Melegedni sem melegszik, meg semmi más anomáliát nem tapasztaltam töltés közben. Azon kívül, hogy nem szuper gyors töltésnek írja.

    Szóval szerintem a telefonnal van valami. Az mondjuk engem is érdekelne, hogy mi. :)

Új hozzászólás Aktív témák