Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • elmunkas

    csendes tag

    válasz trialboj #5923 üzenetére

    Szerintem jó telefon a sima S22, én ajánlom. Az aksi idő valóban gyenge a mai elvárások szerint, nálam mondjuk lazán bírja az egy napot, most is 31%-on vagyok úgy, hogy reggel 79%-ig töltöttem. Nem vagyok power user, nem nézegetem a SoT-ot mert nem érdekel, szerintem túl van pörögve ez a téma itt a fórumon. Mindenhol le van írva, hogy gyenge az akku, 3700mAh ennyit tud, ekkora házba ennyi fér. Ha ekkora telefont akarsz ez a hátránya. Én az exynosnak hátrányát eddig nem vettem észre, térerő, wifi, bt, nfc minden jól működik nálam. Rutinban annyit állítottam be, hogy az itthoni wifihez való csatlakozás után 2g-re váltson, melóhelyen 4g-n van (5g lefedettség gyenge a környéken ezért azt nem engedem neki keresni állandóan).
    Olcsó üveg kijelzővédővel nekem egyáltalán nem működött az ujjlenyomatolvasó de amióta hidrogél kijelzővédő fólia van rajta 10/10 és instant működik száraz kézzel, vizes kézzel, mindenhogy. Előtte 3.5 évig Xiaomi MI8 volt utána pár hónapig Realme GT Neo 2, a Realme aksija nagyon jó volt, de szoftveresen egy hulladék a Samsunghoz képest. Xiaomit szerettem de a Samsung nagyon más kategória szerintem. Én is gondolkodtam, hogy várok az S23-ra hátha jobb üzemideje lesz, de gyanítom, hogy Iphone 14 áron fogják adni annyival meg valószínűleg nem lesz jobb.

    [ Szerkesztve ]

  • thomas92

    aktív tag

    válasz trialboj #5923 üzenetére

    Szia!

    1. Az akku nem erőssége a sima S22-nek, de szerintem a kapacitásával nem árul zsákbamacskát. Ez a kompakt méret hátránya. Ezt mindenki el maga döntse el, hogy akkuban vagy méretben köt kompromisszumot.

    2. Flip3 mellett használom az S22-t, a Flipnek is oldalt van a fizikai ujjlenyomat-olvasója, ami gyorsabb, de sokat javult az ultrahangos leolvasó is a korábbi S10-emhez képest, én gyári Samsung fóliát vettem az S22-re.

    3. Egyesek gyengébb térerőről számoltak be, én nem tapasztaltam ilyet. Semmi gondom a készülékkel.

    Az S23 széria szerintem is magasabban fog nyitni, így ár-érték szempontjából még mindig megérheti az S22 széria. Nekem már az Exynos-szal sincs gondom, az elején melegedett, de nekem a frissítésekkel ez megszűnt.

  • mdraco

    őstag

    válasz trialboj #5923 üzenetére

    Habár csak 2 hete van nekem a sima s22, én is vacillálltam, hogy várjam-e meg az s23-t snapdragon miatt. De szerintem is drágább lesz, látva az iPhone 14 árát.
    Poco x3 nfc-t váltott, amit hirtelen vettem mert tönkrement 2 éve a kompakt xiaomi mi 9 se. A Poco hatalmas, batár telefon, nagy akksival (5160 mah és snapdragon 732g) ezért aztán sokat használva is bírt 2 napot.
    Nos, első napokban csalódás volt, az s22 üzemideje és belakáskor felmelegedése miatt majdnem visszavittem. De minnél többet használva, egyre jobban megkedveltem, mérete, kamerája és gyorsasága miatt.
    Megakadást nem tapasztaltam, belakás után frissült is Android 13-ra, de semmi gondot nem okozott.
    Naponta 1-2 szer töltöm 85%-ig, minden bekapcsolva (wifi, 4g, gps, Bluetooth-on rakás eszköz), nem kapcsolgatom ki őket. Így átlagos használattal kibír egy napot. Ha többet használom, akkor újra töltöre rakom.
    Én elfogadtam a gyengébb üzemidőt, cserébe kompakt, kényelmes használni és pörgős. De mint írtam, egy átlagos napommal kibír egy napot az akksi.

    Raktam rá állítólag prémium üveg fóliát rá, de gyengébb lett az ujjlenyomat olvasás, ezért többször felvettem az ujjlenyomatot, hogy működjön. Legközelebb más üveg fóliát próbálok ki.

    [ Szerkesztve ]

  • Pano

    addikt

    válasz trialboj #5923 üzenetére

    Szia!

    Én is friss s22 tulaj vagyok.
    iPhone 11-ről váltottam.

    Gondolom nem is kérdése de muszáj a 22+ t választani ha szeretnék jobb akku időt?

    Tény, hogy a plusz jobb akkuidőt produkál. De ha csak emiatt vennél +-t, akkor ne tedd, mert annyival nem bírja tovább, mint amennyivel drágább.
    Nekem is minden megy rajta (120Hz, gps, nfc, wifi, mobilnet) -éjszaka is-, lóg rajta egy galaxy watch, a "nem használt alkalmazások altatását" kikapcsoltam és így is lazán kibír kicsivel több mint 1 napot. Igaz, én az AOD-ot kikapcsolva tartom. Az borzalmasan zabál, nem éri meg abszolút használni.
    Persze, nem bírja úgy, mint az iPhone 11-em újkorában (ott lazán megvolt a 2 nap), de hát ez sajnos még mindig iPhone kiváltság.

    Mennyire gagyi az ultrahangos ujjlenyomat olvasó?

    Semennyire. Nekem tökéletesen olvas, ritkán kell duplán leolvastatnom az ujjam. Viszont hátránya, hogy sok fóliával nem működik rendesen. Én nem vagyok fólia fan, szóval erről nem tudok nyilatkozni.

    Van bármi negatívum amiről kellene tudni?

    Én tapasztalok néha animációs megdöccenéseket, még 120Hz-en is. Persze nem eget verő, meg mint említettem, iPhone-hoz voltam évekig szokva, nekem jobban feltűnik. Szerintem kellemes használni. Bár vannak dolgok amik hiányoznak az almáról, de összességében számomra felüdülés kicsit. S10 minit még használtam pár hónapig, ahhoz képest nagyon sokat fejlődött.
    Negatívumként talán azt említeném meg, hogy sokkal többet futok bele app bugokba. Meg az őrületbe tud kergetni, hogy 20 millió helyen kell kivételek közé raknom egy appot, ha azt akarom, hogy különféle korlátozások nélkül fusson. S
    Szerintem túlszabályozzák már az appokat és amiatt is sok a bug.
    De ezek inkább android specifikus dologok, mint s22.
    eSIM-et használok, jó lefedettségű helyen. Hálózati problémáim szerencsére nincsenek.

    [ Szerkesztve ]

  • autotaxmo

    őstag

    válasz trialboj #5923 üzenetére

    Nyugodtan most mar veheted az s22-t, orok tanulsag, hogy amikor megjelenik egy uj telefon, akkor varni kell vele mielott megveszed, hogy az osszes gyerekbetegseg kifusson ami nalam par honapig tartott mig tenyleg beallt a keszulek. Elso koros voltam, en lassan 1 eve nyuzom a telefont es honaprol honapra jobb lett. Az uzemidovel nagyon sokat szenvedtem, de ez a sok frissitessel nagyon jo lett vegre

Új hozzászólás Aktív témák