Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • BeastMode

    őstag

    válasz erwin89 #18582 üzenetére

    Szia!
    Snapdragon verziós tulajként mondom: ha lehetőséged van rá, mindenképp az Exynos variánst vedd. Az 64 bites CPU, viszont maga a rendszer 32 bites és nem hiszem, hogy ez változni fog, bár lehet tévedek.
    4K-t nem szoktam használni, de ha jól tudom, van egy időlimit, szóval max. csak annyit tud rögzíteni.
    Rosszat csak a TouchWiz-ről tudnék mondani, de arról jó sokat:D
    Én egy gyári Wireless S View Coverrel használom, nagyon király tok:)

    [ Szerkesztve ]

  • kali

    legenda

    válasz erwin89 #18582 üzenetére

    szia,

    valamiben a f-es (4 magos proci), másban meg a c-s (8 magos proci) jobb, így annak a függvénye is, hogy számodra melyik tulajdonságok fontosabbak, illetve melyiket tudod kedvezőbb konstrukcióban megvásárolni.
    adott hardver tekintetében; link
    a c-s 64 bit képes hardver, de a szoftver csak 32 bit, szóval ilyen tekintetben mindegy most.
    a f-es kicsivel jobban melegszik, ha nagyon hajtva van (húzós játékkal például).
    lte tekintetében az f-es a jobb/gyorsabb, abban cat 6 modul van, a c-sben csak cat 4.
    kamerában is jobb kicsivel az f-es.
    hangban a c-s jobb picivel, wolfson kontra qualcomm.
    uhd videó készítésekor 5 perces korlát van mind a két típusnál.
    függetlent írtál, így azt tudnod kell, hogy magyarországon hivatalosan és újonnan csak a szolgáltatóknál tudsz f-es verziót venni, azok pedig nem függetlenek, hálózati korlát nélkül csak a c-s verziót tudod beszerezni.
    f-es is létezik hálózati korlát nélkül - korrekt hazai gyártói jótállással és prémium támogatással -, de csak kéz alól.

    [ Szerkesztve ]

  • gabesz839

    senior tag

    válasz erwin89 #18587 üzenetére

    A kezelőfelületet hívják annak. A sonynál azt egyszerűen Ui

    Egy dolog biztos, mégpedig az, hogy semmi sem biztos. Vagyis nem biztos, hogy semmi se biztos.

  • kali

    legenda

    válasz erwin89 #18590 üzenetére

    azok a független f-es készülékek külföldről lettek behozva és nem érvényes rájuk a második 12 hónap gyártói jótállás, illetve prémium támogatást/szervizet sem kapnak.

    CHIPman; nincs root a knox ugrasztása nélkül.

    [ Szerkesztve ]

  • #97246720

    törölt tag

    válasz erwin89 #18582 üzenetére

    Ha kp-ra tudtsz venni akkor független c-t ha szolgáltatós f-est már tudtsz venni kamatmentes részletre, mindegyiknek meg van az előnye-hátránya, a note5tel ugyan abba a hibába estek mint az s6tal,nincs microsd foglalat,ez jó is rossz is, de ezzel ugyan az lesz a baj mint az s6tal, a 128gigás kiadásokat sok országban levették a polcokról mert aránytalanul horror összeget kér érte a samu, a note5 is hasonló cipőben fog járni...nekem személy szerint n4f-em van,1-2 hibától eltekintve teljesen elégedett vagyok vele, s5ről váltottam,nagyon nem bántam meg, a root meg a custom rom egyéne válogatja, akinek létfontosságú a root és/vagy romolgatni szeretne az tartózkodjon a samsung telóktól mert rizikós az említett knox biztonsági platform miatt...
    én azt javaslom hogy gondold át többiek által leírtakat is,mérlegelj és úgy döntsd el...ha érdekel, a blogjaim között van egy note4 kedvcsináló bejegyzés, ha gondolod kulkantsd meg :)

  • BeastMode

    őstag

    válasz erwin89 #18587 üzenetére

    Nem lehet kikapcsolni, sajnos:((
    Legfeljebb csak másik launchert raksz fel, de az is csak a külső kinézetétet változtatja, a teló lelke akkor is a TouchWiz marad és igen, laggol, akárki akármit mond, laggol. Mindegyik Samsung telefonon.
    A tok teljesen hátrahajtható. A szélét igaz, hogy nem védi, de engem ez nem zavar:) nekem ez a QI töltés miatt volt fontos.
    Nekem a Nexus 6 volt a dreamphone, de az ugye rablánccal együtt nem kapható, így maradt ez. Viszont a Nexust leszámítva véleményem szerint(!) ez a legjobb Androidos készülék.

  • kali

    legenda

    válasz erwin89 #18594 üzenetére

    nem, ha hivatalos hazai jótállás van rá, akkor 12 + 12 hónap gyártói jótállás (hardveres) adott a készülékre, illetve prémium támogatás, tehát probléma esetén házhoz megy a szervizes és cseréli a készüléket.
    amennyiben külföldről származik a készülék, de megfelelő régióból és forrásból, úgy a számla ellenében a kötelező 12 hónap jótállás adott, de a második 12 hónap és a prémium szerviz nem.
    a szoftveres garancia adott formában csak a gsm boltok kitalációja, de bolti garanciával nem javasolt vásárolni még úgy sem, hogy x hónap/év hardveres (teljes körű) + x hónap/év szoftveres.

  • theBigFace

    tag

    válasz erwin89 #18582 üzenetére

    Hát barátom többet ér a 8 magos
    Amúgy 4k s vidit a snapdragonnal szerelt tud csak én úgy tudom de azt is csak 5 percig de azt a samsung beis lőtte (nekem a 4 magos van megbántam játékok alatt nagyon dadog főleg a 2 hardverkiller game közbe a Real Racing 3 meg az Asphalt 8 közbe a nyolt magos amúgy nem tudtom szerint) hát én ajánlani tudom de ezt is csak a 8 magosba abba a hangzás segítés van Wolfson Dac es . Viszont elég sok mozdulatot és gesztust kivettek az elődhöz képest de ismerőyöm szerint lehet ezt mókolni vannak dolgok amiben az előd a jobb vannak amiben ez és ez így jó is. De ha teheted mindenképpen a 8 magosnál dönts igaz az nem tud szerintem 4k-t de nem dadog úgy mint a 4 magos. (Elvileg ez se dadog annyira ha belenyúlsz de szerintem addig minek ha van gari úgy is ugrik egy szimpla root-tal a knox)

    Szerk.: tok szerintem mindegy csak ügyelj a szilikon vagy mi ez a fajta toknál, hogy vastagabb legyen én úgy jártam, hogy még mindig a kamera érintkezik elsőre az asztallal 1-2 mili az eltérés a kamera és a tok közt. Igazából ami neked a kényelmes olyan tokot vegyél én nekem ezek a gumis szilikonos tokok jobban bejönnek de ez egyéni.

    [ Szerkesztve ]

    S21 FE (SM-G990B/DS)

  • kali

    legenda

    válasz erwin89 #18677 üzenetére

    gsm üzletben is lehet venni korrekt 2 éves gyártói jótállással, amihez jár a prémium támogatás, csak ott az ár is annak megfelelő, és az úgy csak c-s lehet.
    a szolgáltatók is 2 éves gyártói jótállással adják, ahogy korábban is írtam, mind a két év hardveres.
    a nevesített szoftveres garancia csak a gsm boltok kitalációja, amikor nem rendes gyártói jótállással adnak valamit, vagy dobni akarnak az egy év mellé valami hangzatosnak tűnő másodikat, ami a gyakorlatban szinte semmit sem ér.
    az árak összehasonlításakor az legyen az elsődleges - legyen szó új vagy használt készülékről -, hogy milyen jótállással adják, ezért nem is jó viszonyítási alap a legolcsóbb gsm boltos ár, ahol nincs normális jótállás, de néha még tartozékok sem, hanem csak a készülék és a töltő és annyi, mert például külföldön volt valahol kiállítási példány a készülék...
    ne vegyél csak gsm bolti garanciával!
    kintről hozottat is csak minimum egy év gyártói jótállással érdemes venni, bár akkor nincs prémium támogatás, de legalább a hazai gyártói szerviz szervizel egy évig.
    korrekt 2 év gyártói jótállással pedig a készülékre 2 év jótállás van, illetve probléma esetén házhoz megy a szervizes, ott és akkor cserélve a készüléket.
    nem is azzal lenne a fő probléma, ha a gsm boltból kiküldenék külföldre javítani, hanem inkább az, hogy a csak gsm bolti garancia esetén jellemzően nem egyszerű érvényesíteni a garit, sokszor lepasszolják az embert, hogy nem tapasztalják a hibát, vagy a felhasználó okozta azt és ezért nincs/nem érvényes a garancia, netán a nem kellően hozzáértő gsm boltos a pult alatt mókol bele a telefonba.
    mindenki vált idővel, az ok pedig más és más, sokszor egyszerűen csak megunja az ember a telefont, még ha nincs is vele gondja - én is így vagyok vele, egy évnél tovább biztos, hogy nem bírom, de már az is ritka, ha egyáltalán addig kihúzza egy adott típus -, vagy olyan problémája van, ami tekintetében talál jobbat, illetve jobbnak véltet.
    más kérdés, hogy kinél milyen módon zajlik le a típusok cseréje, egyszerűen csak tisztességgel meglépi és az esetleges problémákat korrekt módon kommunikálja le, vagy épp az ellenkezője és minden ilyen esetben önigazolást keres a vélt vagy valós problémához, aztán a kapcsolódó témákban is jól - de nem feltétlenül korrekt tálalással - szélsőségesen kivesézi a dolgot, az új telefon istenítése mellett kellően szidja a régit, hátha vevők rá néhányan az új telefonja témájában és jobban befogadják - az a "gond", hogy akik ilyenek, azokat a régi fórumozók már kellően ismerik és helyén tudják kezelni.
    minden telefon témájában vannak gondok, mert hibátlan és tökéletes készülék nem létezik, a többi már csak annak a kérdése, hogy a tagok közül kik kezelik helyén a dolgot, meg kik túlozzák el a kelleténél jobban a dolgot.
    a tw olyan, amilyen - a maga előnyeivel és hátrányaival, de semmi akadálya, hogy valaki eltérő launcher mellett döntsön, nova...stb. is telepíthető.
    a note 4 kamerája nagyon jó - pláne az f-es verzió esetén -, a legjobbak közé tartozik.
    a z3 is elég jó telefon. note 4 után már nem vennék, de előtte gondolkodtam rajta én is.
    az iphone más téma, nem feltétlenül jobb vagy rosszabb - valamiben igen, másban meg nem -, hanem nagyon más, és nem csak az eltérő oprendszer, hanem a körítés miatt is.
    volt már nem egy iphone a tulajdonomban, illetve ha most muszáj lenne valamikre cserélnem a note 4-et, akkor az iphone 6 plus jöhetne szóba, mint esetleges cserealany, valamiben jobb, másban meg valamivel gyengébb, de még így sem találnék jobb alternatívát az elvárásaimhoz.

    [ Szerkesztve ]

  • Sword

    őstag

    válasz erwin89 #18677 üzenetére

    A T-nél lévő 1+1 szerintem az 1 év gyári + 1 év beregisztrálós magyar importőri garit jelenti. Ofc. nem szoftveres a 2. év, hanem teljeskörű. (S4-nél, Note 3-nál még így volt az biztos, nem gondolom, hogy változott volna bármi is).

    The lesbians next door bought me a Rolex for my birthday. I think they misunderstood when I said I wanna watch...

  • #97246720

    törölt tag

    válasz erwin89 #18694 üzenetére

    Az a baj hogy a külföldre szánt eladású modellek szervizelése elég rizikós itthon...úgy tudom hogy ha eu-n belül veszed meg akkor csak 1év gari van,ha itthon akkor 1+1,meg persze a hálózati működése is...ha mindenképp fontos a gari akkor inkább itthon vedd meg vagy függetlenbe vagy szolgáltatósba(itt biztosítanak részletfizetés,ez nem egyenlő a banki hitellel!)...

  • #97246720

    törölt tag

    válasz erwin89 #18696 üzenetére

    Az kamu hogy 2 év gyártói, olyan nincs, 1év teljeskörű+1év kiterjesztett(ez regisztrációhoz kötött) viszont plusz
    pénzért lehet venni még 1év garit, tehát összesen 3év garit lehet(de csak ha a samsung magyarország altal elfogadott boltban veszed meg...szerintem a gsm boltokat hanyagold :) tehát jól fontold meg hogy olcsón veszel bóvli bolti garist vagy kicsit többet szánsz rá és lesz normális garid... amúgy nagyon jó az F is...nekem az van és teljesen jó

    ha hardverrel szeretnél villogni hogy milyen bika erős telód van akkor inkább S6ot vagy majd a Note5öt vedd meg...

    Azért egy note4 nem egy mindennapi teló, nagyon kevés embernek van...a napjaink szoftverkövetelményeit bőven kielégíti,nem sok telefon rendelkezik hasonló képességekkel mint a note4(kivéve a korabbi note szériát)

    [ Szerkesztve ]

  • apaszka

    veterán

    válasz erwin89 #18696 üzenetére

    Ne is vegyél !

    Ki fognak nevetni az emberek,hogy 4 magos verziód van,és nem 64 bittttes,

    :K

    Én mondjuk elvagyok az F.el is.
    Jobb kamera,ha lehet ezt sopportnak hívni akkor ez is jobb,és az adatkapcsolat ....LTE tekintetében: az N910C Cat4 150/50 Mbps és az N910F Cat6 300/50 Mbps sebességre képes........

    DE egy hull@dék az F es szerinted

    DE miért nem várod meg az 5 öt?

    [ Szerkesztve ]

    https://hardverapro.hu/apro/hp_14-am100nh_laptopom_billentyuzetet_szeretnem_ja/hsz_1-200.html

  • kazanka

    őstag

    válasz erwin89 #18702 üzenetére

    Azért még most sem érted.Olyan hogy 2 év gyári garancia olyan nincs.Az hogy egy GSM boltnak van gyári garanciás telefonja az nem kizárt,de csak akkor lesz 2 év ha hívatalos forgalmazó és ha regisztrálod, ha nem akkor csak egy év és elesel minden regisztráció adta kedvezménytől.

    [ Szerkesztve ]

  • apaszka

    veterán

    válasz erwin89 #18702 üzenetére

    Ha hibás egy telefon, az hamar kiderül.
    Szerintem az a két év nagyon kevés tulajnak nyújt segítséget. Nekem pl soha nem volt annyi ideig meg egyik sem.
    Akku, és tartozék nem két év garanciával játszik.

    A nóta 3 am volt javítja kétszer is. Az két év garis. Azt fél éven belül kellett. Azóta tökéletes, és a feleségem nyüstöli.

    A nóta 4 -el átvertek. Alaplap csere volt , mert beáztatta a tulaj. Persze gari nélkül lett cserélve.
    Megjegyzem olcsón vettem két hónaposan. Szóval így is megúsztam 150 ből, Kékbéka segítségével. Annyit meg megért végül is.
    Tiszta,f-es független készülék.
    Annyi, hogy garancia nincs rá már így ugye? Februárig vann gsm papírja.......arra....jó.
    Imei nem stimmel a dobozon levő matricával, hiszen új alaplapot kapott, így negyed évvel újabb is lett ...
    Azóta semmi baja, és szerintem nem is lesz már.

    Szóval ha veszel, csak olyan helyről vedd, ahova vissza így tudsz menni, ha baj van.
    A két év garancia 100000ret nem ér.
    Lassan annyiért készüléket kapni . Használtam meg tuti van annyiért.....

    [ Szerkesztve ]

    https://hardverapro.hu/apro/hp_14-am100nh_laptopom_billentyuzetet_szeretnem_ja/hsz_1-200.html

Új hozzászólás Aktív témák