Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • quailstorm

    nagyúr

    válasz tatararpad #2 üzenetére

    Egy MSO-nak valóban nem kell sok hardver, ez igaz. 2015-öt írunk. Gimnázium. Adott a gép, szeresd, írom:
    NEC ház, Mercury pöcstáp, amelyik még nem robbant fel.
    2,2GHz-es Celeron.
    256MB RAM
    40GB HDD
    Intel Extreme Graphics 2 alaplapi videokártya (még ez is a RAMból vesz el), ami mindig a legrosszabb volt, gyakorlatilag a DX7 szint szoftveresen, hardveresen meg DX6.1 és 7 közt van. Teljesítményben megy a TNT2 M64 körül...

    Na ezen te mégis mit szeretnél csinálni? OK, haverom csinált egy überbelezett imaget, gyakorlatilag POSready 2009 alap szintre butított tisztaszoftveres XP-vel, ami már nem legális, mert kikerült a listából, nem aktiválható, SW hamisítás satöbbi. Ja tényleg, emiatt már nem is szopunk, kori féle XP, plusz kalózkodás...
    Ezen tudnak a diákok végre nem 2006 óta senki hozzá nem nyúlt környezetben, és gyorsan Mentorsozni, meg nyelvi oldalakat nézni (flash alapú, hogy jobb legyen és linuxon nem fut).

    Érettségizni lehet a következővel:
    Win7
    Win8.1
    Office 2013
    Kisírható az Office 2010, de hivatalosan sose lehetett használni.

    Namost ezekre a szarokra ilyen nem kerül. De ennyi RAMmal még a 2010 is borzalmas lenne, és egyszerű Excelre is várni kéne, sokat.

    Mi ilyen durva dolgokat nem vártunk el tőle. Mi csak annyit vártunk el, hogy a mySQL-t futtassa (unixos környezet, kb fél giga ram kell neki), meg a NETBeanst, java8-at. EGYSZERRE. Nem jött össze, be se töltött, meghalt, nincs RAM.
    A sokkal jobb Athlon 64x2, 1GB RAM mínusz IGP, általam herélt XP cucckombón komótosan használható.

    Selejtezés nincs (vannak ennél rosszabb gépek, két teremnyi, mind a tanáriban rohad, az asztalhoz nem tudok már odaférni tőle). Új eszköz pláne nincs. Fostáp az van. 3 teremnyi i5-ös gép volt az utolsó szállítmány, ott a táp gyilkol... Mert ugye mint tudjuk, attól nem lesz gyorsabb a gép.

    Üdvözlet Szeged állítólag legjobb és legnevesebb gimnáziumából, Magyarországról.

    Mellesleg szerintem is le lehetne érettségizni például a fent emlegetett Athlon gépeken, Office 2010, XP, ennyit kéne a szoftverlistába tenni, a többi amúgy is futna. Csak abban meg hol a haladás? Nem mintha a másik rendszeren másképp néznének ki a programok.

  • quailstorm

    nagyúr

    válasz tatararpad #28 üzenetére

    Lehetőség szerint ne mondjad. És nem kell hülyének nézni, értem amit mondasz. De nem tudom milyen rózsaszín felhőben úszó übergazdag helyen lehetsz. Mert azért hazánkban, hogy egy iskolában minden rendben legyen a gépekkel, az tündérmese kategória.

    (#29) sz.balazs.95: de különben miből élnének meg a HDD gyártók?

    Amúgy a régi SW tényleg nagy baj. AMD Athlon 64 x2, 1GB RAM, S3 unichrome, ez elég Office 2010-re, NETbeans 8.0.2-re, megy a legfrissebb Chrome, Firefox, satöbbi.
    Ehelyett mi volt? MSM messenger autostart, Openoffice 2 autostart, Avira 2013 mert az kell, IE6, Firefox 4.0, Netscape 7.2, Office 2003 konvertáló modul nélkül. Azt hittem ott kapok agyfaszt. És még mellé tetves lassú is volt.
    Meg volt rajta egy rakat 600 éves webszerkesztő, meg franctudjami, lejárt demok is. Az egész gépparkon.

    Meg amikor a tanár előadást tartott az XP-ről, agyondicsérte, ilyen stabil, olyan legjobb. Aztán kijelentette, hogy a legnagyobb baj vele, hogy Office 2003-nál újabbat nem futtat. :W
    Aztán kiderült, hogy neki kalóz van, sose frissítve, és nem használ vírusirtót, hanem mindig image-ből indítja az XP-t régi szoftverekkel otthon. Ez megmagyarázza miért lassú, miért nincsenek berögzült szokásai, mozdulatai, beállításai, meg hogy miért él tévhitekben. Mert azért sejtettem, hogy nem képzelem itthon a 2010-et az XP-n.

    [ Szerkesztve ]

  • quailstorm

    nagyúr

    válasz Móci #45 üzenetére

    Zümi az van itt is. Vehetnének brand gépet is, abban van rendes ágyazás a HDD-nek... Meg táp...

    Általánosban volt a fasza, de inkább rgazdának lenni. Akkor még az XP volt az atyaúristen, de alig volt 2 egyforma gép, minden máshonnan kukázták. Volt 4 egyforma, 4 egyforma, és 8 teljesen különböző.
    Na ott nem ghostolhatott. Szopatás level hardcore.
    Nálunk nem kell annyi külön gépre ügyelni.
    Itt van az i5, Az Athlon 64, A P4 Celeron, vagy Nortwood, attól függ tanári-e, meg van még Celeron c2d G31-es chipset.
    Asszem valami 7 teremben van legalább 100 gép, és ebben nincs tanári meg iroda.

  • quailstorm

    nagyúr

    válasz Móci #48 üzenetére

    Akkor van a baj, ha valami tönkremegy. Mondjuk legutóbb csoda történt, kaptunk a KLIK-től vinyót. Ettől eltekintve a hulladékból építkezés megy. Így van teljesen kibelezett P4 a földön, mert rajta a matrica, el kell vele számolni, a selejt meg akkora macera, hogy lehetetlen. Mert papíron kb 2x annyi gépe van a sulinak mint amennyi kell. okfejtés itt

  • quailstorm

    nagyúr

    válasz vampire17 #51 üzenetére

    Nálunk van még Gericom P4 cerka tanári lapos :DDD

    De az interaktív táblákhoz kaptunk egy csomót, amit persze senki se használ.

    [ Szerkesztve ]

  • quailstorm

    nagyúr

    válasz vampire17 #53 üzenetére

    Te vagy a második aki ezt mondja.
    Először is, ez NEM MAGÁNCÉG. Nem tudsz izmosabb szervert venni, nincs miből. Állam meg nem ad. Aztán az rátesz egy lapáttal, hogy ha hintázol a székkel megszakad a net, meg másolsz két gigát leég a switch. Nem vállalnám be azt az adatfolyamot.

    Amúgy nem tudom, mission critical (érettségi) helyen korrekt gépek vannak, a többit elég lenne ellátni. De arra a szerverre nem lehet közbeszerzést írni. A legutóbbi szerver, amit annak gyártottak nagyon öreg, 10 évesnél is öregebb. Mostan egy i5-ös office gép van leakasztva helyette. Erről megy a hálózati meghajtó, levelezés, netfiókok.

    (#56) kraftxld: remélem 8MBitet akartál mondani. Ami inkább 4. De van amikor csak 2.
    Általában ilyen 100-200Kbyte/s-nek már örülni kell, admin fiók mellett is. Ide nagy bátorság távoli eléréses hálózatot rakni. Japánban oké, ott lehetne.

    [ Szerkesztve ]

  • quailstorm

    nagyúr

    válasz #32839680 #60 üzenetére

    áááááááááááááá
    70k? Hol élsz te? Új találmány van kéremszépen. KÖZ-MUN-KÁS rendszergazda. Teccikérteni? Ja és 3 havonta váltják, nehogy megund. Ez nem vicc, halál komoly.

    Amúgy meg én is azért vágtam rendbe a gépeket, mert különben nem tudtam dolgozni. Addig úgy voltam hogy amíg nem fizet addig letojom...

  • quailstorm

    nagyúr

    válasz zdanee #70 üzenetére

    Falun. Itt a városban a hasonló tábla évente 2 embert jelent kb. Netes hirdetéssel és szakértelemmel kombinálva.

    Most van a második. Neveket nyilván nem mondok. Nincs egyedül, van egy "teljesértékű" is. De ugye törvényben van, hogy hány főre mennyi rgazda kell, és ide kettő kell. A második hát közmunkás. Előző az kb csak papírt tépni tudott. A mostani viszont mérnök. Hihetetlen, hogy kirúgták...

  • quailstorm

    nagyúr

    válasz HuMarc #156 üzenetére

    Yepp. Mielőtt idejöttél, a celeron 2,2ghz meg az extreme graphics 2 volt a menő, 256 és 512 rammal. Attól nem férünk a tanáriban.
    Meg a monitorok is crtk voltak.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák