Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    Nagy Testvér mindent lát? :U

    "Az iratok szerint már az is szóba került, hogy a megfigyelési adatokat a rendőrség esetleg értékesítené, eladná magáncégeknek is."
    Ezen a mondaton azért enyhén megdöbbentem... És nyíltan...?

    Szerk.: jé, most látom, az első hozzászólónak ugyanaz volt az első gondolata, mint nekem... :D (1984) Na meg ahogy később elnézem, másoknak is.

    [ Szerkesztve ]

    Sk8erPeter

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz #65675776 #59 üzenetére

    Igen, jobban belegondolva ez igaz.
    Rájöttem, hogy ezt a cikket is fenntartásokkal kell fogadni, mert kissé mintha megint szenzációhajhászra sikerült volna, én meg rögtön az első gondolatomat kiböffentettem. :D Amit meg nem szabad, kétszer át kell gondolni az ilyen dolgokat, mielőtt az ember az első hülye manipulált gondolatát kinyögi.
    Legfőképp ez a magánkézbe adósdi az, ami felháborítja a nagy többséget, legfőképp azért, mert ennek a hátterét valahogy az ilyen jellegű cikkek mindig szeretik homályban tartani, nem eloszlatni az esetleges aggályokat. A "magánkézről" mindenkinek az a legelső parája, hogy az már csak rossz lehet...csak hát egy ilyen cikkben erről azért árnyaltabban kellene fogalmazni. (Nyilván a cikkírók is csak akkor tudnak erről árnyaltabban, több információ birtokában nyilatkozni, ha már rendelkezésükre áll a többletinformáció. De ha ez nincs így, akkor még nem kell megírni a cikket, vagy jobban utána kellene járni. Persze így könnyebb, mert erre ugrik a nép. És akkor olvassák a cikket, nő a látogatottság, a hozzászólások száma, etc...)

    A cikkről meg még annyit, hogy mintha egy rossz és gyors fordítás lenne, pl. a következő mondatnak semmi értelme:
    "A projektre vonatkozó terveket az információszabadságot biztosító törvényt alkalmazó Guardian munkatársai szerezték meg."
    :U :N

    Szerk.:
    (#99) Kopi31415: alapvetően egyetértek veled abból a szempontból, hogy nem szabad dobálózni azzal, hogy mi nem szabályos/jogszerű és mi nem, ha az illető ezekkel nincs teljesen tisztában, és azzal dobálózik, hogy használd a Google-t, ha erre vonatkozó jogszabályokat akarsz (ami nevetséges vitaérv, ha lehet annak nevezni), de mondjuk azért Te kihagyhatnád a sértéseket a másik felé, mert az sem jó vitázási technika. :) Ezt csak jótanácsból mondtam, nem izélgetésként. :) (csak mert engem is zavarna, ha valaki egy vita során azzal a kedves érvvel jönne, hogy én baromságokat hordok össze)

    [ Szerkesztve ]

    Sk8erPeter

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz Ijk #102 üzenetére

    A probléma ezzel az, hogy minden ítéletben alaposan benne van a tévedés lehetősége, és akkor meg az fog sírni, akit ártatlanul lőnek le/akasztanak fel/stb. (+ a hozzátartozói)
    A gyilkosokkal szemben számos esetben nekem is hasonló gondolataim vannak ("szemet szemért, fogat fogért"-elv), csak ilyenkor mindig meg kell vizsgálni, mi lehet adott esetben a probléma ezzel a gondolatmenettel.
    Akkor kompromisszumos megoldás lehetne a tényleges kényszermunka, de olyan kényszermunka, ami valódi hasznot hoz. Sosem értettem, amikor mutatják az amerikai börtönöket, hogy a bűnözők lődörögnek a börtönök udvarain, különböző bandák alakulnak, és az, aki egy ilyen börtönbe bekerül, nagyobb bűnöző lesz, mire kiengedik, mintha le se csukták volna. Miért kell ezt engedni? Miért nem kényszerítik arra, hogy dolgozzon, akkor már nem igazán lenne energiája azzal foglalkozni, hogy kit öljön meg ahhoz, hogy bekerüljön egy gangbe a börtönben. Erre még egyetlen értelmes magyarázatot sem hallottam. Nincs olyan, hogy valakit nem lehet munkára bírni. Addig kell ütni, amíg meg nem csinálja, leszarom a módszert.

    Sk8erPeter

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz Ijk #105 üzenetére

    Alkalmazzanak robotzsarukat. :D
    Amúgy komolyra fordítva nem hinném, hogy jobbak a mostani állapotok pl. az amerikai börtönökben (lődörögnek minden kötelesség nélkül az udvarokon, bandáznak, kosarazgatnak, edzenek, ha olyanjuk van, stb.), mintha bármilyen munkára rá lennének kényszerítve. Így is elég durván sok embert kell alkalmazni ahhoz, hogy kordában tartsák őket, és ennek része az is, hogy nyugodtan tudnak bandákba verődni, mert ráérnek, és kovácsolják az egységet egymás között, együtt erősebbek. Hát ne legyen ilyen nagy lazaság. Úgyhogy inkább az utóbbi érved marad. De akkor meg jönnek a jogvédők. Ettől lesz az egész bonyolult, megoldhatatlan, nevetséges.

    Sk8erPeter

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz cucka #113 üzenetére

    "A nyugati világ azért húzott el ennyire fejlettségét tekintve a többi országtól, mert alapvető értéke a szabadság."
    :Y
    Jujj, ezt remélem nem gondolod komolyan. USA is erre hivatkozik minden esetben.
    És ebbe tudnak kapaszkodni. A "szabadságért" tesznek mindent, ugye? Ouch.

    Nem a "szabadság" magasztos eszméje miatt húztak el fejlettségben.
    Hanem azért, mert nem olyan gyökerek, mint mi, hogy még egy rohadt metró megépítésén sem tudunk megegyezni több mint 20 éve. És nem tökölnek mindennel.
    De nem a szabadság a fejlettségük oka... :U Naivak azért ne legyünk.

    Mondjuk most továbbolvasva a hozzászólásodat, ez még jobban megütött:
    "Alapvetően az utóbbi 100-200 év fantasztikus technikai és társadalmi fejlődésének az alapja véleményem szerint az, hogy az a személyes szabadság mindenek fölött állt."
    Azt hittem, ilyenekkel senki fogja itt megmagyarázni a dolgok állását. Huhh...
    Ezt a két mondatot kár volt belekeverni a mondandódba, agyoncsaptad vele az egészet.

    [ Szerkesztve ]

    Sk8erPeter

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz Ijk #123 üzenetére

    Hogy lehet idekeverni a Szovjetuniót? :F Hogyan lehet összehasonlítani az ottani esetleges valamikori fejlődést (ami aztán szinte visszafejlődés lett) azzal a fejlődéssel, ami a nyugati világban történt? Nem nagyon értem. Eleve azt nem értem, hogy jöttek a válaszaid, érveid az én hozzászólásomhoz.

    Sk8erPeter

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz shev7 #111 üzenetére

    "az a baj, hogy en nem azert elem az eletemet a "lehetosegeimhez merten" torvenyesen, mert meg vagyok figyelve. Ugyanigy viselkednek ha nem lenne egy darab kamera sem a varosban."
    Végre egy értelmes érv a topicban. :R

    Persze valamilyen szinten elrettentő lehet a kamera, de inkább elrettent attól, hogy mondjuk az utcán piáljak a haverokkal egy buli előtt. Mert persze engem megtalálnának közterületen való alkoholfogyasztás miatt.
    De nem oldaná meg a bűnözést.
    A szokásos probléma lenne: azt csesztetnék, akit nem kéne.

    [ Szerkesztve ]

    Sk8erPeter

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz Ijk #137 üzenetére

    "Jajj, azért hagyjuk már a bulvársajtót."
    Szerinted elképzelhetetlen? Egy szélsőséges példa volt arra, hogy nagyjából milyen esetekre "használható" a bekamerázás. Itt én is hasonló példát írtam erre, hogy mi lenne a gyakorlati "haszna"...
    De legyen úgy, ahogy Te mondod. Ha már bevezetik, akkor remélhetőleg valóban előrelendíti a bűnüldözést. Reménykedni szabad.

    Sk8erPeter

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz cucka #149 üzenetére

    "Amúgy kívülről szerintem úgy tűnhetek, mint egy rózsaszín felhőkkel és utópiákkal tompított gondolkozású hippi"
    Valami ilyesmi, ja. :D

    De a probléma az, hogy ellent mondasz saját magadnak: itt ezt írod:
    "A terrorizmus és a bűnözés elleni harcot zászlóra tűzve a kormányok olyan intézkedéseket hoznak, ami súlyosan sérti a magánszférát. Ilyen a városok bekamerázása. Vagy ilyen az, hogy terrorgyanú esetén belenézhetnek a levelezésedbe, lehallgathatják az internetkapcsolatodat, telefonodat, stb. Mindez azért szükséges, mert a terror vagy a bűnözés elleni harc belső ellenség ellen folyik."
    És ezt pont a nyugati világ űzi aktívan. A következő hsz.-edben meg kifejted, hogy a nyugati világ szabadságeszménye milyen csodálatos. Kissé ellentmondásos, nem? :U

    Gondolhatsz akár arra is, hogy voltak ugye botrányok annak kapcsán, hogy ha valaki belép az USA területére, akkor ha a vámosoknak úgy tetszik, akár a segglyukába is belenézhetnek, mert ugye terrorizmus-para van. Meg mutassa meg a laptopján tárolt adatokat, akkor is, ha jelszóval van védve - lépjen be, és úgy is mutassa meg az adatokat, még ha azokhoz a vámosoknak semmi közük. Na, és ilyenkor jönnek a jogvédők. Ez az a csodálatos szabadság, amiről beszélsz?
    Az a "szabadság", hogy a "szabadság" jeligével veszünk célba egyes országokat, alig titkoltan valójában gazdasági érdekeket követve?
    A szabadság szót ilyen értelemben használni demagógia és népbutítás.
    És ezek szerint itt is vannak, akik elhiszik...

    Tenni kell a terrorizmus és a bűnelkövetők ellen, de ha már erről van szó, könnyen belátható, hogy ez a klasszikus értelemben vett "szabadság" rovására megy.

    Egyébként ne tekintsük már felsőbbrendűnek pl. az amerikaiakat. Mintha ezt akarnád kihozni a dologból. Az a felfogás, miszerint az "átlag" honpolgár amerikai az európai értelemben primitív, sajnos igaz, ezt jópár rokonomtól tudom, akik kint éltek az USA-ban, én annyira nem tartanám példaképnek őket. Jelen esetben is tisztelet a kivételnek.
    "Nagyjából ugyanannyira okosak, ügyesek vagyunk, stb."
    Nem, ezzel sem értek egyet. Elég szomorú lenne, ha átlagban annyira lennénk okosak, mint az amerikaiak. Na mondjuk nincsenek statisztikáim, lehet, hogy valóban ez a szomorú helyzet van.
    Tulajdonképpen az is az amerikai népbutítás egyik része, ami manapság már nálunk is van a médiában. És a népbutítás úgy tűnik, egyre hatásosabb. De ez már mellékvágány.

    Az előrehaladásban nagy szerepet játszott a fejlett gazdaság, a nagy rendelkezésre álló tőke és az agyelszívás. És még sorolhatnánk.
    Fontos a "szabadság" abban az értelemben, hogy az emberek tudjanak - törvényes keretek között - vállalkozni, hozzájárulva az ország GDP-jéhez.
    De rózsaszín felhőket nem kell az egész köré vonni.

    Sk8erPeter

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz cucka #153 üzenetére

    "a modern civilizáció nagy találmányainak jó része Amerikában született."
    Pontosan erre mondtam az agyelszívást (nem agyleszívás, az más :D), hogy befogadták a nagytudású embereket, akik nem a saját hazájuknak szereztek érdemeket, hanem az USA-nak. És ez a részükről érthető, mert ott legalább megvolt a kellő anyagi tőke a tudásuk kibontakoztatásához.

    Az oktatásról mondjuk annyit, hogy azért vicces, hogy egy butafejű NBA-s kosaras is elmondhatja magáról, hogy egyetemet végzett. :D
    Persze ettől függetlenül nyilván abban igazad van, hogy sok elitiskola is van, ahol kiemelkedő képzést kapnak a diákok - ide meg ugye a gazdag szülők gyermekei juthatnak el. De kicsit nagy a szakadék.

    "amíg Európában az volt a legfontosabb kérdés, hogy zsidó-e az illető vagy sem, addig Amerikában tárt karokkal vártak mindenkit, aki okos. A tudást becsülik meg, nem a származást, nemzetiséget, vallási hovatartozást. Senkit nem érdekelt. Ez is a szabadság hozadéka."
    Ez is kissé túl optimista hozzáállás. Sajnálatos módon Amerikában is igencsak nagy népszerűségnek örvend az antiszemitizmus, négerellenesség, faji alapon való megkülönböztetés (egyszóval: fasizmus), ennek ugye tipikus példája a Ku Klux Klan.
    A fene nagy szabadság közepette is igen nagy számban vannak hasonlóan elborult elméjű emberek.

    Értem én, hogy arra akarsz kilyukadni, hogy mindent egybe vetve mégis csak egy jobban működő rendszer az USA-é, nyilván, ezt senki nem kérdőjelezte meg, de attól még továbbra sem értem, miért kell úgy tekinteni erre az országra, mintha mindent a szent cél érdekében tennének, és ők lennének a szabadság igazi megtestesítői, akiknek így minden tettük dicsfénybe borul... :N

    Sk8erPeter

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz cucka #162 üzenetére

    Félreértés ne essék, amúgy én imádom az NBA-t, a rájátszást is mindig végignézem. :)
    Az NBA-s példát mondjuk egy Shaquille O’Neal kaliberű játékosra mondtam, nehezen tudom elképzelni őt, amint épp keményen derivál vagy integrál :D Attól függetlenül, hogy nagy játékos (volt).

    "aki elvégezte a tanulmányait és utána lett profi (bármelyik amerikai butafejű NBA kosaras), vagy a sportoló, aki 4 osztályt végzett és alig tud írni-olvasni?"
    Ne gondold azt, hogy minden NBA-játékos főiskolát/egyetemet végzett! Csak egy két példa a nagyok közül, pl. Kobe Bryant, Kevin Garnett, LeBron James, Rashard Lewis, stb., mind nagy nevek, és nem "végezték el a tanulmányaikat" főiskolán/egyetemen, úgyhogy ezt se keverjük már ide... :U

    Örülök, hogy tényleg ilyen rózsaszínben látod a dolgokat.
    Az első ilyen jellegű megnyilvánulásodról a szabadság kapcsán elsőre a candide-i naiv optimizmus jutott eszembe... :D
    Szándékosan nem akartam egyébként előkapni az USA világpolitikai szerepét és a "szabadság" jeligével elkövetett cselekedeteit, konkretizálva, miért is nem értek egyet az általad bemutatott "csodálatos" nyugati "szabadság" eszményképével (ettől függetlenül szép dolog, hogy meg tudták mutatni a világnak, hogy meg tudnak választani akár egy néger elnököt is, ez nyilván példaértékű és nagy előrelépés), mert akkor lehet, hogy végtelen ciklusba kerülne a vitánk, ennyi szabadidőm meg azért nincs. :D
    Legalább egyben egyetértünk, hogy semmi nem oldódna meg önmagában azzal, hogy szanaszét kameráznak mindent.

    [ Szerkesztve ]

    Sk8erPeter

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz shev7 #158 üzenetére

    "Miert az jobb, hogy barmilyen alkoholista szerezhet diplomat BME infon/villanyon hogy a kozlekkarrol ne is beszeljek.... tudom, ott voltam...."
    Hát ez meg mégis hogy a francba' jön ide? :Y
    Nem is értem, hogy lehet most Magyarországot belekeverni ebbe a témába.
    De ha már itt tartunk, a BME tudtommal kivételesen nemzetközileg is elismert képesítést ad (nyugaton mondjuk többnyire jobban számít a valódi tudás, kevésbé a papír, pl. Magyarországgal ellentétben; de legalább a BME-ről sok neves külföldi egyetem és munkáltató is tudja, hogy eszik vagy isszák), valószínűleg nem tudná "bármelyik alkoholista" elvégezni, legfeljebb az a "nem bármelyik alkoholista", aki nem issza el minden agyát, és marad valami kapacitása a tanulnivalókra.
    Mivel támasztanád alá azt az állításodat, hogy "barmilyen alkoholista szerezhet diplomat BME infon/villanyon"? Ez mondjuk már meglehetősen OFF, de Te hoztad elő, bár továbbra is homály számomra, hogy lehetett ezt belekeverni a vitába. :N Én BME infóra járok, és nem mondhatnám, hogy annyira móka és kacagás az egész, hogy lazán el tudnám végezni, még ha alkoholista lennék, akkor sem. :D Lehet, hogy többet kéne innom, és akkor gyorsabban túl lennék a vizsgákon? :D

    [ Szerkesztve ]

    Sk8erPeter

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz shev7 #175 üzenetére

    "Tudom mekkora erofeszites kell ahhoz, hogy diplomat kapj BME infon."
    Mármint arra célzol, hogy full egyszerű? :U
    Ha igen, honnan tudod, ha közlekkarra jártál? Egyébként miért hasonlítunk össze két szakot, és már megint miért beszélünk tök másról, mint ami az eredeti téma volt?

    Egyáltalán nem voltam elszállva a magyar oktatási rendszertől, ki mondott bármi ilyesmit? :F Már megint olyat keversz a témába, aminek köze nincs az előzményekhez. Nem "félvállról" beszéltem az amerikai oktatási rendszerről, hanem nem annyira sziruposan, mint egyesek. Nem is értem, hogy juttathattad el ilyen következtetésekre a témát, amikor azzal kezdtem a beszélgetést cuckával, hogy mi az amerikai szabadság, amit én nem tartok olyan dicsőnek, mint amilyennek sikerült azt beállítani.

    "es ki kell hogy abranditsalak. Ha nyugaton akarsz ervenyesulni tenyleg senkit nem fog erdekelni, hogy mi is az amit vegeztel."
    Te olvasod is, amiket írok, vagy csak dobálózol a szavakkal? Én nem pontosan ugyanezt mondtam? Olvasd már el még egyszer: "nyugaton mondjuk többnyire jobban számít a valódi tudás, kevésbé a papír, pl. Magyarországgal ellentétben; de legalább a BME-ről sok neves külföldi egyetem és munkáltató is tudja, hogy eszik vagy isszák". Ennyit állítottam, ebben sehol sincs az, hogy kinyalják a seggem, ha BME-s papírom van. Épp azt dumáltam, hogy külföldön a tudás számít...

    Sk8erPeter

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz cucka #177 üzenetére

    Akkor jó, asszem kompromisszumra jutottunk. :D
    Tényleg nem rossz a cikk. :K

    Sk8erPeter

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz shev7 #178 üzenetére

    "ha BME-s vagy tudnod kene mi tortenik tobbek kozott a kozlekkaron..."
    Tényleg nem tudom. Mi történik? :D

    "En csak kozoltem, hogy a magyartol se legyunk elajulva."
    Egyáltalán nem voltam, egy pillanatig sem. A BME-től sem. Csak ha már magyar viszonylatról beszélünk, akkor talán ez az, ami még ér is valamit. Már csak azért is van összehasonlítási alapom, mert előtte már elvégeztem egy főiskolát (tök más orientációjú szak), és azért a BME színvonala még úgy is messze magasabb, hogy azt mondod, bárki el tudja végezni. Amivel mellesleg nem értek egyet. Ennek legfőbb oka: én pl. rengeteget szoptam legfőképp az elején, mivel humán tagozatra jártam középiskolában (emelt számú irod. és tört.), ebből következően olyan sok közöm nem volt a matekhoz (azonkívül, amit kötelező volt leadniuk a tanároknak), és a programozáshoz meg végképp semmi. Azt tudtam, amit magamtól sajátítottam el, így nekem ötször annyi energiámba került bármit is felfogni, megtanulni, mint annak, aki egy kicsit is magasabb színvonalon tanulta még középsuliban a matekot vagy a programozást (tudom, sokan vannak, akik szintén nem tanultak előtte programozni, mielőtt ezt hozod fel ellenérvként). Biztos én vagyok a nehézagyú, dehát ez van. Valamennyire sikerült felzárkóznom, még ha így is rengeteg elmaradásom van, mivel korábban tök más terület foglalkoztatott, másra feküdtem rá, stb.
    Mondjuk azt is hozzá kell tennem, hogy rengetegen vannak infósok közül olyanok, akik nagyon faszák ezen a területen, de pl. azt se tudják behatárolni, mikor kezdődött az első vagy a második világháború. Ezt halál komolyan mondom, nem tudtam, hogy nevessek vagy sírjak, amikor valahogy erről szó esett, és valaki, aki majdnem 5-ös átlaggal végez el infón minden félévet, még a világháborúk kezdetének és végének évét sem tudta nagyjából sem behatárolni. :O (Én eddig nagy naivan azt gondoltam, hogy azért értelmesebb emberek legalább a második vh.-nak a kezdeti évét, hónapját, napját tudják...)
    És itt már vissza is kanyarodtunk arra a témára, hogy mennyire szánalmas a magyar oktatás - ebben tehát teljesen egyetértünk.

    Természetesen azzal is tisztában vagyok, hogy külföldön hiába villogtatom a diplomámat, ha mondjuk valójában nem tudok semmit. Ez így is van rendjén. Sajnos Magyarországon meg elsőként legtöbb munkahelyen inkább azt figyelik, hány papírt gyűjtöttél be, és utána jöhet az, hogy mit is tudsz. Ez is vicc.

    Sk8erPeter

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz shev7 #182 üzenetére

    Na, hát az nem rossz, ha így sem csúsztál ki az időből. Valószínű, van érzéked hozzá és volt esetleg megfelelő hozott előképzettséged. Gondolom Te még az osztatlan képzés keretein belül húztad az igát. Most sok tanár szidja úgy általában a bolognai rendszert, mert így, hogy BSc és MSc képzés lett, így szerintük butították a képzést, pl. Richlik György (gondolom ismered) rendszereses szokása fikázni az oktatási rendszert. Mondjuk ő mit nem fikáz... :D
    Csoda, hogy Programozás alapjain el tudtad sajátítani, ami a programozáshoz szükséges, mert legalábbis a Prog. I-en szerintem az ott tanító előadók (Poppe, Pohl) előadóképessége katasztrófa (felőlem lehetnek ők akármekkora szakik), a gyakvezek közül még jó esetben ki lehet fogni jót, de ha valaki meg akar tanulni programozni, az csak magától fog megtanulni igazán, tőlük nem (az én gyakvezem (Lengyel Laci) mondjuk nagyon jó volt) - mondjuk evidens, hogy gyakorolni sokat kell. Prog II-n már Szebi elég jónak tűnik.
    Állítólag régen valóban sokkal jobb volt a színvonal BME-n, de én ezt csak tanároktól hallom, így objektív összehasonlítási alapom nincs. Olykor az idő megszépíti a múltat... :D
    Az oktatási rendszerben mondjuk valóban van egy lefelé csúszás, amire a legdurvább példa a tanárverések számának növekedése, a diákok jogai egyre széleskörűbbek, a tanároké csökken, és az oktatási rendszer ezzel párhuzamosan viszont nem javul, még mindig a béka segge alatt van.

    Sk8erPeter

Új hozzászólás Aktív témák