Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • shev7

    veterán

    válasz Sk8erPeter #176 üzenetére

    "Ha igen, honnan tudod, ha közlekkarra jártál? Egyébként miért hasonlítunk össze két szakot, és már megint miért beszélünk tök másról, mint ami az eredeti téma volt?"

    Nem tok masrol beszelunk. Te hoztad fel, hogy az ameriaki oktatas szinvonala alacsony. En csak kozoltem, hogy a magyartol se legyunk elajulva. Majd akkor lehet lenezni az ameriaki felsooktatast meg lebutaarcuzni azokat akik diplomat szereznek ott, ha a mi hazunk tajan minden rendben van. Valoszinuleg felreerthetoen fogalmaztam, nem kozlekkarra jartam, infos diplomam van, de ha BME-s vagy tudnod kene mi tortenik tobbek kozott a kozlekkaron...

    "sok neves külföldi egyetem és munkáltató is tudja, hogy eszik vagy isszák"

    Erre mondtam, hogy ne legyenek hiu abrandjaid. Ha egy egyetemrol van szo, akkor igen elofordulhat foleg mivel ugy mesz oda, hogy altalaban mar van kapcsoalt a ket egyetem kozott, de egy munkaltatonak fogalma sincs, hogy "eszik vagy isszak". Londonban ha a hirdetesben kikotik hogy mindenkeppen neves egyetemrol kell papir akkor biztos lehetsz benne, hogy ha az nem egy redbrick UK egyetem, akkor eselyed sincs...

    Es ugye BMEre nagyon buszkek vagyunk, legjobb egyetemunk stb... hat asszem akkor nem is vagyok kivancsi a tobbire...

    Es persze nem volt full egyszeru, de egyaltalan nem mondanam neheznek, nem tudom mostanaban mi a helyzet, de mikor en kezdtem (es az nem volt olyan regen) jopar butaarcu volt abban az 1000 emberben akik elkezdtek az infot vagy a villanyt. Es igen, sokan kihullanak, de eleg nagy szazalekuk megkapta a diplomajat 8-10 ev utan, es ez azert eleg sokat elmond a szinvonalrol. (es megint ne tesszek felreerteni nem mindenki butaarcu aki csak 8 ev alatt szerez diplomat, csak azt mondom, hogy vannak ilyenek, nem kevesen, es ez szerintem egyaltalan nem tunteti fel jo szinben a kart/szakot. Talan he nem ilyen merteku tomegtermeles lenne, akkor megmaradt volna a szinvonal, de en mar csak a szinvonal hanyatlasat/hianyat tapasztaltam... de ez mar tenyleg nagyon off

    ''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

Új hozzászólás Aktív témák