Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • cucka

    addikt

    válasz Sk8erPeter #173 üzenetére

    Ne gondold azt, hogy minden NBA-játékos főiskolát/egyetemet végzett!
    Az amerikai származású játékosok túlnyomó többsége főiskolát végzett, úgy kerül a ligába. Igen, tudom, hogy vannak kivételek, mondjuk van a ligában 300 amerikai játékos és abból 10 olyan, aki nem végzett college-t.
    Amúgy meg ezt úgy képzeld el, mint bármely közepes magyar egyetem büfé-ruhatár szakját. Nyilván senki nem követeli meg a sportolótól, hogy atomifizikát vagy biokémiát tanuljon, de maga az elv szerintem jó és üzenet értékű. (Még akkor is, ha nem csak ezért alakult így ki)

    Örülök, hogy tényleg ilyen rózsaszínben látod a dolgokat.
    Az első ilyen jellegű megnyilvánulásodról a szabadság kapcsán elsőre a candide-i naiv optimizmus jutott eszembe...

    Tévedsz, egyáltalán nem látom rózsaszínben a dolgokat. Az egy dolog, hogy leírom, hogy mennyire fontos tényező volt a szabadság eszméje abban, hogy Amerika a világ vezető nagyhatalma legyen. Ezzel nem állítom azt, hogy mindennel egyetértek, ami ott folyik, vagy hogy az ottani társadalomban minden tökéletesen működne. (Csak most ugye közbiztonságról beszélgetünk, nem pedig az iraki háborúról, a halálbüntetésről vagy bármi másról)

    Amúgy érdekes, de pont ma reggel került ki TótaW blogjára egy írás, ami a szabadságról szól és áttételesen kötődik ehhez a beszélgetéshez is, szerintem nagyon jól elkapta a lényeget.

Új hozzászólás Aktív témák