Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    szerintem a robotokra is ki kell vetni a tb-t meg a többi járulékot, és akkor majd megmaradnak az emberi munkahelyek.

    az ügyvédeket meg nem helyettesíteni kell, hanem elzavarni :P

    [ Szerkesztve ]

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz [Prolixus] #37 üzenetére

    "Azért abban megegyezhetünk, hogy a fosszilis energia mindenképpen véges": szerintem ebben ne egyezzünk meg.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz [Prolixus] #42 üzenetére

    újabban többek között azzal is kísérleteznek, hogy közvetlenül széndioxidból és vízből állítsanak elő bioüzemanyagot génmódosított baktériumokkal, a termőföld és a növény kihagyásával. szerintem ez sok szempontból jó ötlet:
    - még mindig kémiailag tudunk a legtöbb energiát tárolni azonos térfogatban, mint pl. benzin.
    - ha a mostani széndioxid elvonásával állítod elő a benzint, akkor pontosan ugyanolyan környezetbarát vagy, mint a villanyautó
    - napfény van bőven, és ezt végre lehet hajtani olyan területeken is, ami másra nem jó, pl. homoksivatag.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz [Prolixus] #45 üzenetére

    "A fermentációkhoz speciel pont értek.": az pont jó, mert itt nem fermentációról van szó, mint ahogy azt a hsz-ben is leírtam, amit elolvastál válaszolás előtt.

    "Szóval ez így nem működhet.": jaja, annyira nem működik, hogy csak az index.hu-n legalább 3 különböző technológiáról szóló hírt találtam, pont azt az egyet nem, ami az emlékeimben benne van... majd megkeresi más.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz Snowy_owl #49 üzenetére

    hejesírást fognak oktatni meg cikkeket fognak korrektúrázni...

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz UnA #61 üzenetére

    "Technológia létezik sokféle, de azt ne felejtsd el, hogy ezeket a mostani olcsó energiára alapozták.": de, elfelejtem, mert nem arra alapoznak. párat elolvastam tegnap, mindegyik úgy nézett ki, hogy a fő technológiai lépéseket napenergiával csinálták, a segédberendezéseket hajtották hagyományossal. Mondjuk ez se releváns, mivel ha éppen süt annyira a nap, hogy például fel tudja melegíteni a berendezést üzemi hőfokra, akkor pár napelemet leraknak az udvar sarkába, és a szivattyúkat meg a többit is lesz mivel meghajtani.

    Szerintem jó ötlet ez, mert a napenergia felhasználásával jelenleg az a nagy baj, hogy nem tudjuk tárolni, hogy akkor használhassuk, amikor kell. Ha meg műbenzint csinálnánk belőle, akkor lehetne tartályban egyszerűen tárolni.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz UnA #93 üzenetére

    Észak és Dél-Amerikának, Ausztráliának is vannak olyan területei, amik nem jók másra. Ha találgatnom kellene, azt mondanám, Kínában is, az oroszoknál is van. Meg nálunk is lesz itt az Alföldön egy pár év múlva... itt a nagy büdös pusztában, ahol sok helyen annyira nitrátos a föld, hogy a marhák is csak papucsban mennének rá, simán lehetne nagy naperőművet építeni, rögvest azután, hogy megoldottuk az energia tárolását.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz joysefke #96 üzenetére

    Európa ma gyakorlatilag egy áramrendszer, ukrajna egyes részeivel bezárólag. A hetvenes években épített, légvonalban laza ezer kilométeres 750 KV-os távvezetéken 2000MW-nyi teljesítmény jön át Ukrajna keleti végéből Albertirsára, és megy tovább az EU-ba.

    Úgyhogy elismerem, lehetnek problémák a szállítással, de az élet azt bizonyította, hogy ezt kezelhető szintűre csökkentették.

    "ha a termelőnél netán ingyen keletkezne az energia.": itt egy indokolatlan szűkítést követtél el, az energiát leszűkítetted villamosenergiára. holott a beszélgetés bioüzemanyagról szólt. szerintem tök jó megoldás lenne, ha a szahara tengerhez közelebbi részeit telepakolnák olyan biokonverterekkel, ami széndioxidból és vízből napfény hatására bioszénhidrogént állít elő, majd azt csöveken a tengerpartra vinnék, ahonnan tankerrel átjöhetne Európába (esetleg csövön...). Napelemes villamosenergiát meg annyit termelnének, hogy a gyárakban a segédberendezéseket hajtsák. ha ilyen cuccot ipari méretekben lehetne üzemeltetni, akkor már jó lenne a napenergia, mint alapvető forrás, mert attól kezdve csak bazi nagy tartályok kellenek, ahova télire betárolod a naftát. ilyenünk meg most is van egy pár, és ha teljesen kibányásszuk a mostani természetes földgázkészleteket, azzal "készítünk" további tartályokat is.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz UnA #98 üzenetére

    de ebben pont az a lényeg, hogy a levegő aktuális co2 változás nulla marad. a hagyományos benzinnel az a baj, hogy valamikor nagyon régen a benne levő szén kikerült a co2 körforgásból, ezzel tisztult az akkori levegő, amit most visszapöfögünk bele, ezzel koszosodik.

    ennek a technológiának meg az az értelme, hogy kiszeded a mostani levegőből a mostani co2-t, benzint csinálsz belőle, majd elégeted, és akkor visszakerül a co2 a levegőbe.

    a káros hatású gázok tekintetében pontosan ugyanolyan, mint a tisztán villanyautó. legalább annyira környezetkímélő, vagy még jobban, mint a villanyautó.

    (#101) joysefke: de erről nem feltételes módban kell beszélni, mert pl. az audinak van ilyen üzeme, ami működik. és amikor rákerestem arra a technológiára, amire én emlékeztem, azt pont nem találtam meg, de másik hármat igen. ebből egy az audié, amivel jelenleg pár autónak elegendő benzint állítanak elő, de többet is bírna.

    [ Szerkesztve ]

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz lappa86 #102 üzenetére

    a guglit nyugodtan tekintheted robotnak. mint ahogy keresőrobot az eredeti neve.
    tehát a 20 fős jogi irodában is nemcsak hogy van létjogosultsága, de gyakorlatban is használják.
    ma már nem úgy működnek, hogy van 1 ügyvédre 6 gyakornok, akit szalajtanak a könyvtárba, hogy régebbi jogi eseteket nyálazzanak át útmutatásért (ezt még szebben le lehetne írni olyan országban, ahol precedens jog van), vagy szalajtanak a hivatalokba igazolásokért, telekkönyvi bejegyzésért, ingatlan nyilvántartásért.

    például az egyéni vállalkozások bejelentése ma már teljesen robotizált nálunk is.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz lappa86 #107 üzenetére

    azt az élőmunkát, hogy adott témához megkeresd a releváns forrásokat, *teljesen* kiváltja a gugli.
    a számlákat is nagyüzemben scannelik ma már, típus-sablonokat definiálnak és azzal ocr-eznek.
    az élőerő a scannelő robot programozásához kell, nem pötyögnek be számlákat kézzel, legalábbis azokon a helyeken, ahol ilyet használnak. tehát ebben az esetben megszűnik 30 munkahely, ahol kulimunkát végeztek, és keletkezik két munkahely, ahol jellegében teljesen más munkát kell végezni.

    oké, magyarország nem ilyen hely, itt a szolgáltatók hajlamosak egyesével küldeni a számlát akkor is, ha több szerződésed van.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz lappa86 #109 üzenetére

    oké, akkor menjünk bele a részletekbe.
    van egy ember, akinek infó kell egy témakörben. régen ez az ember odament a beosztotthoz, kiadta a parancsot, a beosztott elment és beszerezte az infót. ma ugyanez az ember leül a gugli elé, kiadja a parancsot és megkapja az infót. tehát annak az embernek, akinek az infóra szüksége volt, a munkája valóban nem változott, kiadott egy keresési utasítást, kapott egy találathalmazt.

    DE annak az embernek, fentiekben a beosztott, aki végrehajtotta a keresési parancsot, a munkaköre megszűnt, és az ő munkáját robotok vették át. tehát egy 20 fős jogászirodában is van létjogosultsága a robotnak.

    "És ismét félreértesz, (megint) nem olvastad el a rendesen a hozzászólásomat.": És ismét félreértesz, (megint) nem olvastad el a rendesen a hozzászólásomat. de, bármilyen meglepő, én elolvastam a hozzászólásodat, és pontosan meg is értettem belőle egyrészt azt, amit közölni akartál, másrészt azt, hogy fogalmad sincs ezekről a dolgokról. azokon a helyeken, ahol nagy tömegben érkeztetnek számlát, ez úgy zajlik, hogy beszkennelik az összeset. a szkennelt számlaképekre sablonokat illesztenek, amikben ablakok vannak, és az ablakokban levő képet ocr-eztetik. az ablakok beviteli mezőkhöz vannak hozzárendelve. ez alapján az ocr program hibátlanul össze tudja rendelni a számlaképen levő bitkatyvaszt a hozzá tartozó naplósor mezőivel a főkönyvi rendszerben.

    "Ma ugyanúgy kell az az ember, aki megkeresi, hogy melyik számla fizethető, mekkora összegben és milyen számlaszámra, mint húsz éve" fentiek szerint nem kell. egy ember elég, aki megcsinálja az ablakos sablont, ha kitör a rezsicsökkentés vagy egy újabb formátumú számla érkezik és pont. ez az ember nem csinálja azt, amiről te beszéltél, tehát nem fejben megy az ocr-ezés és a felismert számokat sem kézzel pötyögi be egy formba. az a meló, amiről te beszéltél, az idők során megszűnt. és a munka is változott, mert alapvetően más természetű munka a droid adatrögzítés, mint az ocr rendszer egyfajta programozása.

    most attól tekintsünk el, hogy a számlákat ki lehet állítani elektronikus módszerrel is, és/vagy vegyes formában. Például ha a digis számládat csekken akarod személyesen befizetni, akkor bemész a postára, ott humanocr beviszi az adatokat úgy, ahogy te leírtad. vagy fogod a kis kezedbe az okostelefonodat, beszkenneled a számládon szereplő qr kódot, és a többit a rendszer automatikusan intézi. de ugyanez a kettős kiállítás igaz az összes navos nyomtatványkitöltővel kitöltött nyomtatványra is, a lap alján van egy 2d adatmátrix kód, és amit beírtál számot, azt gép által olvasható formában is ráteszi a lapra.

    most attól tekintsünk el2, hogy a számlákat elő lehet állítani elektronikus formában is, a számlázás rendjéről szóló törvény ismeri az elektronikus adatcsere fogalmát, az edi-t.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz lappa86 #113 üzenetére

    Egy átlagos héten 15 ezer számla megy át a kezem alatt. :P :P :P

    ha számla befogadásra diákokat alkalmazol, akkor nem vagy innovatív multi.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz lappa86 #118 üzenetére

    "Ez tök jó lenne, csak sajnos megoldhatatlan, mire a kérés leokézása az összes beszállítónál végigfutna a vállalati hierarchián, addigra új beszállítóink lennének, akiket újra meg kéne erre kérni, és így tovább.": nem értem a problémát. az új beszállító új szerződést jelent. abba meg azt írsz, amit akarsz.

    a problémának azt a részét értem, hogy a régi beszállítóknál ez gondot okoz. de a világ még mindig úgy működik, hogy akinél a zseton van, az dirigál. lásd: Porteri értéklánc elmélet. ha neked akar beszállítani, egy csomó mindent egyébként is előírsz neki, mert ha pl. 15 collos kerékkel szereled az általad gyártott autót, akkor elvárod, hogy 15 collos gumit hozzon a beszállító, a 19-es nem lesz jó. szóval előírásod biztosan van. akkor lesz benne még egy pont, hogy a számla ezentúl ilyen meg olyan.

    "Örülök, hogy ezt is jobban tudod, ha érdemben nem tudsz hozzászólni, akkor kérlek, a továbbiakban kímélj meg a hasonló megjegyzésektől.": figyi, ha nem értesz egyet velem, akkor nem az a megoldás, hogy maradjak csendben. az egyszerűbb megoldás, hogy amiről nem akarsz vitát, azt nem írod le. a helyesebb megoldás meg az, hogy kiállsz és megmondod, hogy x.y vagyok és nem vagyok innovatív.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz dabadab #122 üzenetére

    hogy az edi-ben van-e hivatalos formátum az edi-ként elküldött számla adattartalmára, azt nem tudom, de komolyan hiszek benne, hogy van.

    viszont ma Magyarországon minden számlázó program kötelezően tartalmaz nav elektronikus adatszolgáltatás menüpontot, ami arra szolgál, hogy a számlázó rendszerből elektronikusan kinyerhető legyen adott időszakra vonatkozó összes számla adata. A nav, hogy ne szakadjon szét a különböző formátumoktól, megadott egy xsd-t (xml formátumelírás), amiben pontosan leírta, hogy milyen xml-ben kéri a számlákat. ezt tehát minden programnak tudnia kell exportálni.

    teljesen triviális ötlet, hogy megírod hozzá a fogadó oldali interfészt, és ezentúl a számlákat ebben is fogadod. mint ahogy vannak olyan ügyviteli rendszerek, amik ezt már így tudják. mivel ez "szabványos" formátum, nem 300 féle import szűrőt kell megírni hozzá, csak egyet.

    az xsd-t rendeletben közzétették, tehát jogszabály által előírt formátum.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz Narxis #124 üzenetére

    kicsit veszekednie kellene a beszállítóival azért, hogyha sikerül, akkor megszűnjön az állása.
    ilyenkor az embert indokoltan kapja el a lustaság :)

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz joysefke #129 üzenetére

    merazugye teljesen életszerű, hogy az atomerőművi áramot 10 Ft/KWh-ért hozzák helybe, a naperőművit meg 20-ért...

    de ezeket a dolgokat nem kell találgatni 2016-ban, van internet, gugli, szerencsés esetben józan ész, használni kell a hármat együtt.

    Ma Európa villamossági szempontból nagyjából egy hálózat. Nyilván itt a kontinentális európa az, ami számít. ha én itthon nyomok egy kövér gázt a pc-mnek, azt, hogy felmegy a fogyasztása 200 wattal, Portugáliától Ukrajnáig érzik. Egy hálózatba vagyunk kötve, mióta 220-ról felment az áram 230 voltra.

    A másik: van ilyen, hogy freemaptools.com, ez tud kört rajzolni. beírod, hogy a kör középpontja Albertirsa (akinek még nem esett le, azért emlegetem, mert ide érkezik a 750KV-os távvezeték a néhai szu-ból), meg beírja, hogy 1000 km-s sugár, rajzol egy kört. Na ami azon a körön belül van, az a hetvenes évek technológiájával kényelmesen elérhető. Tehát 40+ éves cuccal.

    Egyébként van olyan, hogy Magyar villamosenergia hálózat irányító, a mavir. a webjükről sokat lehet tanulni.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

Új hozzászólás Aktív témák