Keresés

Aktív témák

  • #90088192

    törölt tag

    válasz GEIL #260 üzenetére

    Na akkor most figyelj, de nagyon, a vilag olyan mertekben valtozott az elmult 30 evben, hogya tokekoncentracio kb megduplazodott. Mit jelent ez?

    Azt, hogy a 80-as evekben meg letezett egy eros kozeposztaly, ami eltunt. Vagyis statisztikailag, 1: milliohoz, hogy milliomos legyel, de lassan eljutunk oda, hogy azon javak eloteremtesehez amelyeket felsoroltal, nem elegendo nem hogy 1 de lehet 2 darab emberi elet sem. Lasd Japan.

    Akkor akik ezt fiatalon felismerik, es latjak, hogy az osoknek minden megvan, nem gondolkoznak el azon, hogy mia francnak gurizzem vegig az eletem, amikor gyakorlatilag SEMMI hasznom nem lesz belole, max kepes leszek vegetalni?

    Lasd a jelenlegi valosagot, mert gyakorlatilag ez tortenik.

    Vagyis lehet hibaztatni a gyereket, igazad van, de ahhoz hogy legyen valami ertelme az eletenek, ahhoz eloszor ra kellene jonnie, azokra a dolgokra, amiket mar leirtam korabban.

  • Gargouille

    őstag

    válasz GEIL #260 üzenetére

    Én 77-es vagyok, és őszintén szólva inkább azt látom, hogy a generációm egy szégyen. Tisztelet a kivételnek. Igen, mindenki - főleg a fórumokon - ultrabecsületes, meg titángerincű és példamutató életet él, a szorgalom mintaképe, keményen megdolgozott mindenért és önállóan érte el amit elért... ühüm, persze. A való életben én inkább ügyeskedő, "okosba megoldjuk" hozzáállású, a másik elé tolakodó, a másikat szemrebbenés nélkül átb***ó korombelit látok. Ezt mondjuk remekül megtanulták az előző rendszerből. A nagy részük a szülőktől, rokonoktól örökölt, vagy feketén összeharácsolt vagyonnal rendelkezik inkább (már akinek van ugye), a munka címszó alatt meg leginkább azt látom, hogy úgy állnak hozzá, hogy más is odaférjen.

    Szóval szerintem hagyjuk már ezt az "Én hoztam az asztalt." dumát, mert ja, te hoztad... haza a gyárból, ahonnan loptad. Tisztelet a kivételnek persze, de többségében én ilyennek látom a generációmat. :)

    Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

Aktív témák