Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Gregorius

    őstag

    válasz MiZY #73 üzenetére

    Az altalad emlitett bongeszo IE motorra epul. Nem tartom tulsagosan valoszinunek, hogy MS talcan odaadta nekik a forrast. En is irhatok IE alapokra egy Akarmilyen fantazianevvel ellatott bongeszot, tabositva, konyvjelzokkel, es tovabbi funkciokkal, nem fogom megkapni a bongeszo forrasat.
    Ki beszélt itt forrásról? Komponensként felhasználták, mint annyian mások.

    Onnantol meg, hogy includeoljak, nem tudnak vele tobbet csinalni, mint en vagy te, aki esetleg konyit valamicsket a programozashoz
    Szoval akkor mi masra is lehet meg hasznalni egy bongeszot? Nem voltal eleg meggyozo a tobb ezer alkalmazas emlitesekor...
    A tabbed browsing kialakításától a kontext menükön túl a feed olvasásig és a különféle biztonsági beállításokig igen nagyon sok dolgot lehet egy ilyen motorban testreszabni, akár forráskód nélkül is. Mint ahogy azt te is írtad. De az, hogy írunk egy böngészőt a böngészőmotor köré, az csak a hegy csúcsa. Olyan vastagkliens alkalmazások is vannak, amik pl. IE motort használnak a saját jelentéseik renderelésére, a tradícionális asp.net-es megoldásokról nem is beszélve.
    Szerinted a világon nincs több ezer különböző böngészőben futó webalkalmazás? Figyelembe véve, hogy én személy szerint fejlesztőként hánnyal kerültem közeli kapcsolatba (a megrendelő kifejezetten úgy kéri, hogy egy sima böngészővel bárhonnan használható legyen az eredmény) és figyelembe véve, hogy rajtam kívül még hány fejlesztő van ezen a világon, akikhez közöm nincs a több ezer egy durva alsó becslés.

    Konkretan azokra gondoltam, akik kicsit elhivatottabbak, mint en, es a programozas szigorlaton nem sugobol irtak programot, hanem fejbol, meg akik napi kapcsolatban allnak a programozassal.
    A tesztelés és a QA továbbra sem programozói feladat. Az egy teljesen más szakterület.

    P.S. Sting az én ízlésemnek időnként túlságosan radikális.

Új hozzászólás Aktív témák