Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sb

    veterán

    válasz gbors #173 üzenetére

    Fogyasztás: Különbözőt nézni csalóka valóban, asszem a találgatós topicban volt olyan, hogy Sapphire 4xx és másik gyártó 5xx volt összehasonlítva és ez alapján védve. Pedig köztudottan a 4xx Nitro-k sokkal többet ettek mint a többi custom. Szóval én azonos típusokat néztem, a +30-40W ott is megvan és a gyengébb arány is így. Sajnos egy centit nem ment előre a Polaris ezzel. A perf/watt sweet spot továbbra is inkább 1.2GHz alatt van 1V fesz közelében, nem felette, főleg nem 1.4GHz környékén.

    A multi-monitorra ez érdekes magyarázat. Nem jöttem volna rá magamtól. De egyben ez sem túl szimpatikus, a felbontásnak kb. semmi köze nem kéne, hogy legyen hozzá. Lassan kábelszíntől is függhet. :D

    A többit csak úgy vagdalkozva írtam. Kicsit kiborító, hogy egy amúgy egész korrekt architektúrából miért nem lehetett kicsit csiszoltabb vga-kat hozni. Elsőre is... látható, hogy a fenti frekin érzik jól magukat. Erre első lépésben hagynak egy 2x szorzós űrt a 460 470 között. Második lépésben még megvágják a 460-at is. És most harmadikként - szerintem - rossz irányba mozdulnak, távolabb a sweet spot-tól. 570/580 vonalon legalábbis, az 560 legalább a 460 vágást javítja és végre jön alá is kártya.

Új hozzászólás Aktív témák