Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #90088192

    törölt tag

    válasz hcl #9 üzenetére

    Detto :R

    Az autó egy tárgy, nem életcél, vagy befektetés, használva van kopik törik....ÉS?

    Akinek nincs más pátyolgatni valója, hat na, ne az én problémám legyen mar :DDD

    Különben meg asszonykám járt úgy, hogy a szel szó szerint kitépte az ajtót a kezéből és rávágta a mellette levő autóra. Szépen megvárta míg megjön a tulaj, elmondta mi történt megadta a számát és azóta sem hallottunk semmit róla :R
    Ha mindenki így viszonyulna a használati tárgyakhoz lehet nem lenne ennyi ideges ember.
    De lehet tévedek mert sokszor nemzeti sportnak tűnik :K
    Különben meg szerintetek miért vettem egy 2006-ban gyártott autót? Pont ezert nincs értéke nincs min aggódni, kb 2 havi keresetem volt. Ha összetörik összetörik, veszek egy másikat.

    Aki meg azt akarja elmagyarázni, hogy mert éveket dolgozott egy autóért, hat tegye, csak azt nem értem minek :U Miért érzem azt, hogy ez nem releváns sehogy sem?

  • #90088192

    törölt tag

    válasz flymi #30 üzenetére

    Saját állításomat támasztod alá :)

    Azért vetted az autót mert kell => nem életcél, hanem szükséglet=> Mit tudsz tenni ellene, hogy ne történjen vele semmi?
    Semmit, mindenki hibázik, ha kiviszed az utakra, valami történni fog, lehet pont a TE hibád. Lehet másé.

    Ezen rágódni, Te megcsinálod amit kell hogy biztonságos legyen, megveszed azt amit kényelmesnek tartasz, az hogy az ember milyen anyagi helyzetben van, az más dolog, de Tudod nem sértés, annyit fogsz kapni amennyire magad értékeled, ha mások nem értékelnek, akkor rossz helyen vagy, ha ezen nem változtatsz akkor pont oda kerülsz ahol vagy :R Ennyi. Vagyis, hogy azért becsülöd túl az autót mert 3 ev kellett ahhoz hogy megvegyed, ahogy nekem is sokszor mondtak, a TE készülékedben van a hiba.

    Értem hogy minél többet akarsz a pénzedért, sokáig akarod használni, de meg kell érteni azt is, hogy mivel a népsűrűség egyre no bizonyos területeken, így az esély arra hogy valami történjen drasztikusan no.

    Vagyis ha akarod ha nem a matek ellened van, ezert kell vagy elfogadni, és felkészülni arra hogy megkarcoljak, megütik behorpad, vagy lehet felett sírni de semmi nem fog történni, MERT az a rusnya homo sapiens sapiens mar csak így lett programozva, önző sunyi pénzhajhászó.

    Es az ország mindegy, barátomnak eladtam az autómat, használta boldogan míg egy nap az Autópályán 100-as tempónál!!!! leszorították úgy hogy csak a szerencsén múlott hogy megúszta épen. Autó totál, neki kb $2500-ban volt amikor vette, mit csinált, vett egy másikat, nem sírt egy percig sem.
    Persze aki leszorította egy boszme 4 kerekes valamivel volt meg sem alt semmi, a mai napig nem kapták el, pedig a csúcsforgalom közepén történt. SENKI nem állt meg.

    Es fizikai kontakt volt a két jármű között. :(

    Érted miért írom, nem akarlak bántani, nekem nem faj mindenki azt vesz amit akar, amit lehetősége megenged, a baj az hogy ezzel mar senki nem kalkulál, mert csak addig gondoljak a dolgokat, hogy új milyen jó, és senki más nem lesz az utakon, és így 100 évig lesz egy karcmentes autód... Sajnos ebből az álomból fel kell ébredni és megnézni mi van az utakon, vagyis lenyelni a békát SZVSZ mert az, hogy mindenki anyázik pontosan ugyan az a helyzet mint az utakon, érdekes módon ez megint nem tűnt fel senkinek :U

    Remélem nem veszed sértésnek, nem annak szánom. :R

  • #90088192

    törölt tag

    válasz hcl #63 üzenetére

    Azt hiszem megfogtad a lényeget :R sajnos az emberek azt látják a tárgyakban mennyit tettek érte, pedig egy tárgy megítélése nem ezen kellene, hogy múljon, ha szükséges nem kellene hogy éveket kelljen elvesztegetni az életből azért, hogy legyen.
    Es ez az oka a frusztrációnak mert a jövőbe ugyan ez a kép vetül ki, az emberek elvesztegetik az életüket arra, hogy önfenntartással foglalkozzanak.

    Es ha nem is tudatos, de düh formájában kitör mindenhol sajnos.

    Amit írtál arról igen is fontos hogy tiszteljük egymást(áttételesen a vagyontárgyakat is), de pont ennek a tiszteletnek lenne a jele, hogy ha valaki hibázik, es azzal okoz minimális kart azt ne húzzuk karóba.
    Mert pont ez történik, ahogy az USA-ban is, annyira magas a büntetési tétel, hogy a legkisebb hiba eseten is érdektelenné válik az elkövető abban hogy, megbánja(jóvátegye) jobb neki hogy csinálja amíg tudja aztán úgyis vége mindennek.
    Ugyan ez a egy karcolásért akar egy Féléves-Éves jövedelem is ugorhat...Ennek fényében azért újragondolnám, ki is a hibás. Csak hogy tudjuk mi uralkodik a másik fejeben amikor így kezd el viselkedni.
    Senkinek nem jó de érdekes módon senki nem tesz ellene semmit :R

    Nem nem az autó tulajdonosa a hibás, es nem is az aki NEM SZÁNDÉKOSAN kárt okoz, hanem az egész koncepció sajnos :R

  • #90088192

    törölt tag

    válasz flymi #121 üzenetére

    Latod, Te megteszed, gondolkodtál rajta, és pont ide jutottal, a kérdés, ha valaki tényleg véletlenül okoz kárt Neked, hogyan reagálnál?
    Valóban Kar ért egy karcolással ?
    Nem vitatom fizikai/törvényi szempontból igen, a kérdés hogyan befolyásolja a használati érteket? Szerintem sehogy, az hogy hogy néz ki kívülről, engem érint a legkevésbé hiszen ha jól megy bent ülök :DDD

    Persze ha ronggyá törik, kár mert befolyásolja a használati érteket, és ennek következményei vannak rád nézve.... Nem akarom megmondani kinek mi a kár csak a dolgok súlyára akarok rávilágítani :R

  • #90088192

    törölt tag

    válasz kenwood #122 üzenetére

    Azok alapján amit itt leírtak akkor MO.-komplett népessége gondnokság alá való....

    Ha érdekel az elmúlt 8 évben semminemi kontaktot nem létesítettem az én és valaki más járműve között, és utánfutóval betolatok ahova az utánfutó befér, ha kell, ha kell 100-as tempónál úgy váltok savót hogy a 2 autó köze 1-1 métert elhagyva beférek....stb

    De ha neked ez jó, elvezd :K

  • #90088192

    törölt tag

    válasz Kalandor #124 üzenetére

    Itt nem az a lényeg, hogy minek tartja az ember, hanem a probléma a büntetés nem áll aranyba az elkövetett "Bűnnel" azt hiszem ez is benne van a társadalmi szerződésben, aranyosság/méltányosság elve :R

    Deal With It ;]

  • #90088192

    törölt tag

    válasz Kalandor #129 üzenetére

    Aranyosan Ez az amit Mindenki elfelejt, mert a társadalmi szerződés is szubjektív úgy mint a kár fogalma. Megegyezés kérdése mint minden axioma. Persze hogy meg kell téríteni, de sok esetben el kellene fogadni legalább egy őszinte bocsánatkérést meg egy pohár ital mellet beszélgetést, lehet sokkal többet tenne Érted, mint egy újrafényezett ajtó ami volt 100K plusz :R

    Ja hogy nem tudtok elvonatkoztatni a pénztől, ez mar nem az én asztalom :P

  • #90088192

    törölt tag

    válasz Kalandor #135 üzenetére

    Rendben :)

    Akkor nekem Kart okoztál ezzel a hozzászólással, fizetsz érte, vagy bocsánatot kérsz :DDD

    Minden más mellébeszélés :B

  • #90088192

    törölt tag

    válasz Kalandor #144 üzenetére

    Leírom az okát annak miért hoztam fel, A lényeg, az egészségedet(mentális állapotot beleértve) NEM vetíted ki pénzre, pedig az egyik legfontosabb dolog amivel rendelkezel, érdekes módon(ha jól értettem BP környékén élsz) nem háborogsz, hogy a koszos levegőt kell szívnod, pedig aztán ha valamiért azért lehetne kártérítést követelni, DE eszedbe sem jut, hiszen az egészségedért nem tettel semmi(Nem tudod munkaórára kivetíteni). Az hogy a nyamvadt dugóban/utakon kell küzdeni minden palimadárral, a hivatalokban és szinte mindenhol ugyan ez, meg sem rökönyödsz pedig ez igen komoly karokat tesz a mentális egészségedben, és NEM hőbörögsz hogy kártérítést akarsz.

    Ezt hogyan magyarázod ki?

    Erre írtam, le akarjatok verni a jövő evet is azon akit elkaptok, míg ami rajtatok múlik azon csak a sunnyogás megy :U

    A társadalmi szerződés szerint Az egészségedet ért károsodás is forinthasitató, csak hogy tudd :R

  • #90088192

    törölt tag

    válasz Kalandor #172 üzenetére

    Meg mindig nem érted, NEM azt mondom, nem ért kár, hanem, hogy milyen módon történik ennek a meghatározása, sőt a következmények is.

    "vagy hogy egy tárgy nekem mit jelent vagy hogy egy tárgyért én milyen felelősséggel tartozom (autóbérlés)."

    Ennyire önkényes az ember, bezzeg ha gyorshajtásról beszelünk és arról miért ilyen magasak a büntetési tételek, akkor egyből másként áll a szád. Pont ha veled szembe alkalmazzak akkor már nem tetszik, mert ugye figyelmetlen voltál meggurult az autó és nesze neked 30K, pedig nem akartad.

    Hallgasd meg Leonard Cohen - Future c. számát, a lényeg amit merni lehet azt merni kell szabályozni(eddig tart a referencia) és a mérhetőség okán úgy büntetni ami csak kifér a csövön, de arra mar nem gondoltál, Neked 2-3 éves jövedelem egy autó addig a másiknak lehet 20-30, míg nekem 2-3 hónap.

    Ez lenne az aranyosság méltányosság elve, és igen meg kell büntetni aki vetkezett, DE NEHOGY TE MOND MEG hogy az egész jövőjét el kell zálogosítani(priusz és a többi amikor tényleg nem szándékosság volt).
    Csak ez az öregapó Talio elves fejedbe nem fér be, legalábbis nem mutatod jelét :DDD

    Igen az is kell hogy a másik fel is felismerje neki is érdeke, hogy elismerje amit csinált(tanulhat belőle, vagy éppen elveszik a jogsiját mert alkalmatlan, így nem jelentene veszélyt senkire), de ez meg mar olyan messze áll a humán viselkedés formától, hogy az fáj :R

    Remélem nincs harag :B

  • #90088192

    törölt tag

    válasz Tikakukac #134 üzenetére

    Kicsi teknőc pont nem érdekelt a külcsínbe, mindig a legrusnyább, ütött-kopott autókat vettem meg mert olcsó :DDD

    A Hiace-emet ha megláttad volna lukkal az oldalán, belül az elszabadult betonkeverők mindent elpusztították, haver meglátta és sírógörcsöt kapott :K

    A Mitsu Magna itt ott horpadt, eleje törött, de benne volt a gaz meg 200E kilométer, maris vettem mert szinten senki másnak nem kell. Toyota corolla, matt itt ott, horpadt törött itt ott, van benn 190E km folyt belőle az olaj.
    Olajfolyás kb $50 volt megcsinálni, szerviz es megy.

    Ja hogy az elmúlt 8 évben 2 ember gondolta, hogy majd neki van elsőbbsége/fékútja nem nekem hat mit lehet csinálni. az egyik Mitsu jobb elejébe mentek bele, gyakorlatilag kifordult a srác és nekem, aztán a bátya oltott hogy az én hibám volt...A lámpánál meg hátulról megvizsgáltak a vonóhorgom milyenségét :C

    Ezeken kívül gyakorlatilag MINDENT el tudtam kerülni, mert amikor vezetek arra figyelek mi történik körülöttem, így elég jól meg tudom saccolni ki mit fog csinálni.

    A többi meg lényegtelen mar régen nem számitok a törvényre. Minek?
    Több a nyűg mint a haszon, persze verhetem a mellem En is mert nekem ehhez jogom van, csak nem latom értelmét..... :R

  • #90088192

    törölt tag

    válasz Tikakukac #176 üzenetére

    Mindig a nézőpont a kérdés...
    Latod itt az a pont ahol NEKEM pont mindegy mi történik az autóval mert mar nem ér semmit, és pont ezert nem veszek újat....

    Vagyis nekem nincs mit elkerülnöm... De hat nem tudom elmagyarázni a lelki egészség is, mindenkinek mást jelent, nekem azt hogy víz alatt van és nem érdekel, milyen az autóm kívülről, ami érdekel legyen megbízható.

    Az hogy biztonságos arról meg teszek hogy az legyen, nem arra varok hogy majd másokra hagyatkozom... Persze az is kell, hogy az ember min tud változtatni, mit tud befolyásolni...Ezert fogadok 1FT-ben hogy az elkövetkező 20 évben nem lesz olyan balesetem ahol hátrányba hozna az, hogy nem új hiper-szuper autóm van, sőt, nem lesz balesetem. Gondolkodj el ezen, érdemes :R

  • #90088192

    törölt tag

    válasz Tikakukac #178 üzenetére

    :DD :DD :DD

    Tudod mindennek megvan az oka...A kérdés érdekli-e az embereket vagy sem.

    Azért a Víz az úr, én meg tengeribeteg vagyok.

    Így mar érthető antiszociális viselkedésem ugye? :DDD

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák