Új hozzászólás Aktív témák

  • mano42

    aktív tag

    válasz pandor #22 üzenetére

    Konfigra bőven elég a 4, sőt 2 gigás kártya is, én 8 gigással használom, de csak azért mert nem volt kisebb a házban és türelmetlen voltam. Raspbmcből lehet simán overclockolni, viszont ehhez kell egy erősebb táp, a 2A jó választás volt, és a hűtő bordák is. Én dobozt nem használok, mivel nem látható helyen van, és ebben a melegben így is 60 fok körül mozog 1000 mhz-re felhúzva. (ezt ki kell tapasztalni, nem mindegyik bírja ennyire jól az overclockot, az stmlabs fórumon van erről egy pár jó beszélgetés. ) Az infra távirányító lehet, hogy fölösleges lesz, ha a tv-d ismeri a CEC standardot, a TV távirányítójával lehet kezelni a pi-t. Ajánlom, hogy néha csinaálj egy img backupot a kártyáról, ha akármi beszar, beállítás vagy esetleg a kártya, legyen honnan visszaállítani.

    Ha gyorsítani akarod még jobban a menüt, akkor fel lehet telepíteni parciálisan stickre. a boot része sd-n lesz, de az OS sticken, sok pozitív visszajelzés van, hogy felgyorsult. Ha nagyon bátor vagy , nasre is fel lehet tenni az XBMC-t, NFS-en keresztűl, de eléggé komplikált.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák