Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Penge_4

    veterán

    válasz Sk8erPeter #607 üzenetére

    "Mellesleg itt a TinyMCE: [link]; egyszerű gépelésnél nem igazán érzek sebességkülönbséget. A formázás is gyors."

    Az, de nagyon gáz.

    A táblázatokról meg ne is beszéljünk. Elvileg általános iskolában megtanítják, hogy először nyers szöveget gépelsz, utána formázol. Ez azért gáz, mert egy kilométeres kommentnél elfelejtesz visszafelé idézgetni, kihagyhatsz véletlenül részleteket, ezért jó a BBCode, mert Ctrl+B-vel (userJS) ugyanúgy félkövérré teszem és ugyanúgy alkalmazom a Wordben megszokott billentyűparancsokat, csak éppen nem kell kínlódnom vele, hogy véletlenül átveszi a következő bekezdés formázását és a többi hülyeséggel.

    Lineárisan nem lehet leprogramozni, hogy mit akar az ember éppen, mikor mit hogyan formáz.

    A legapróbbtól (amikor egy kijelölésnél belelóg valamelyik szóköz) a durvábbaktól (mikor a forráskódnézetben nem látsz a sok <br /> és &nbsp;-től) a katasztrófálisig (tabulátor, illetve CSS helyett szóközökkel végzett behúzások), itt minden hibafajta elkövetése pár kattintásra van.

    Baromság. Az egyetlen előnye, hogy a profitorientált blogszolgáltatók és Gportál típusú next-next-finish webhostingot kínáló portálok ezzel elhitetik az átlagfelhasználóval (aki a legnagyobb csoport), hogy ő is tud weblapot/blogot készíteni HTML tudás nélkül.

    "De ha tényleg ezekkel van a bajod, miért nem kapcsolod ki a JavaScriptet? Max. nem lesz ugyanolyan a felhasználói élmény, ami azért nagyon nem mindegy szerintem."

    Nem, nekem az ágyúval verébre filozófiával van bajom. Például itt is, sehol nincs JavaScript, ahol nem szükséges (formázási gombok alkalmazása), kivéve például a hozzászólásküldés sikerességéről szóló kiíratás.

    1. Az eddigi 3000+ hozzászólásom közben egyszer nem kaptam eltérő üzenetet. Mindig sikeres volt. Még 1-2 éve RIOS errorok alkalmával is vagy sikeres volt (és nem jelent meg x ideig), vagy internal server error.

    2. Ha tényleg annyira szükségszerű, akkor dobjon vissza egyenesen a hozzászólások oldalra és ott írja ki egy felső csíkba, de már lássam a saját szememmel a hozzászólást. Annak jobban hiszek, mint az adatbázisnak.

    "De én nem érzem nehézkesnek a Gmailt sem. Ha tudod, hogyan kell, próbáld meg, hogy fejlesztesz egy webalkalmazást, ami AJAX nélkül, minden egyes műveletnél újrafrissíti az egész oldalt, aztán csinálj olyat, ami csak adott részt frissít."

    Félreértesz. Én az asztali szoftverekkel vetettem össze. Nem kell ide mérőprogram, próbálj ki egy Opera Mail-t, egy Thunderbird-öt, mind gyorsabb lesz, mint a Gmail webes felülete (vagy akármilyen más levelező webes felülete).

    Az AJAX valóban gyorsabb azonos körülmények között, viszont ha választhatnék egy olyan szerver között, ahonnan akár 4-5MB/s sebességgel is jön a cucc és egy olyan között, ahol a betöltés eleve 10+ másodpercet vesz igénybe, mert folyamatos töltés alkalmával képtelen elérni a 30kB/s sebességet, akkor előbbi AJAX nélkül is ezerszer gördülékenyebb lenne.

    "Mondj jobb alternatívát, ha tudsz. Én jelenleg nem tudok, pedig lehet, hogy van."

    A BBCode-ot leszámítva nem is volt ellenvetésem. Amúgy én sem szeretem, jobb lenne az egységes HTML code. De a WYSIWYG editorokat utálom.

    A JSON témával kapcsolatban passz, kérdezd meg a Dev Operán valamelyik fejlesztőt, hogy miért döntöttek így. Gondolom valami kulturális oka van, a dialog.ini-t például YAML-ra cserélték, mert az INI kinőtte magát és a különböző nyelvek különböző hosszúságúak, ezért INI-ben nehéz volt definiálni, hogy ami angolban például 30 karakter az oroszban 50 magyarban meg 80 meg ilyesmi.

Új hozzászólás Aktív témák