Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Laca0

    addikt

    válasz PistiSan #2360 üzenetére

    A passzív 3D-t lehet úgy nézni szemüvegben, hogy arra rá veszi fel kívülről az ember a 3D szemcsit (csak hogy ne legyen annyi szóismétlés :) )
    Mindkét gyerekünk szemüveges (sajnos), eltérő fénytörési hibával. Mindketten jól látják, élvezik a 3D-t.

    Amelyik eszköz "okosítható" annak előbb-utóbb az lesz a sorsa, hogy custom fw-t kap! :D ez már csak így megy...
    A router-em sem ment 1 hónapot a gyárival, azóta több fw is volt rajta, mire megtaláltam a -számomra- legjobbat.
    Elvégre ezért találták ki az "okosíthatóságot"...

    Dune-t nem ismerem, de a popival sokat szív egy barátom, újkora óta... pedig horror áron volt az egreat-hez képest...

    Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

  • FefeeX

    veterán

    válasz PistiSan #2360 üzenetére

    "Ha jól értem, akkor aki szemüveges, az ne nézzen 3D-t"
    nem jól érted. Aki szemüveges, annak a szemüveg nélkül általában az SD műsor is ugyanazt az élményt adja, mint a HD, tehát aktív 3D-ben full felesleges neki a fullHD, mert nincs az a lehetősége, amit Laca is írt, hogy rácsípteti a szűrőt a szemüvegére - ergo a passzív megoldással valószínűleg még jobban is jár, mint az aktívval

    "de az ára is többszöröse ennek a lejátszónak"
    Ezt nem vitatta senki korábban sem, viszont nem szeretem azt a szemellenzős módot, ahogy istenítitek ezt, a minőségileg jobbat meg fikázzátok. Erősen kiüt a kognitív disszonancia ezekben a keményen részrehajló dumában, márpedig aki nem annyira hozzáértő, van pénze de ideje meg kedve nincs FW próbálgatásokkal sz@rakodni (hányszor is cseréltetek eddig FW-t, hogy tényleg minden relatíve jól működjön? :U ) az nem fog cserélgetni (van ismerősöm több is aki nem mókolta a TPLink1043-mat, a 3600at és a Linksys WRT54GL-t sem, mégis boldogan használja; azért ezeket írom mert nekem volt kedvem és időm is ezeket customolni)
    Vesz mondjuk egy Popi A300-at, aztán probléma nélkül használja, nincs szüksége többre, mint amit az tud.

    Van egy kisebb réteg (amit ez a fórum összefog többnyire, ezért itt szinte csak ilyen emberekkel találkozol, de ettől még az összes felhasználó közül csak egy kis réteg), aki ért hozzá, többnyire van is rá ideje, és szeret mókolni is, és neki is kezd, ettől még nem lesz jobb az eGreat, főleg nem az átlag számára.
    És mint mondtam, azért a Popi 400 jóval később jött ki mint az eGreat, és azon a Popisok dolgoznak, nem a 3rd party, hogy helyrereszeljék a FW-t. És ez van, hogyha ki akarod kerülni a Cinavia-t, bizony kezdetekkor szívás van a lejátszókkal.

    Laca0:
    "azóta több fw is volt rajta, mire megtaláltam a -számomra- legjobbat"
    Na nekem erre pl nincs időm, se kedvem. Mókolok ugyan, DE előtte benézek a topicba, mit használnak, 20-30 perc olvasás, aztán megveszem, nem megy 1 órát eredeti FW-vel, felpattant a 3600-amra a Vargalex, 20 perc beállítás, aztán soha felé ne kelljen néznem. Pl az eGreat-es szarakodás 90%-át szívesen megspóroltam volna, mert már nem okoz olyan pozitív izgalmat, mint pl 10 évvel ezelőtt... A kevés szabadidőmet inkább hasznos dolgokkal tölteném. Akkor mikor megvettem az eGreatet viszont nem volt még nem hogy tökéletesen működő, de egyáltalán olyan Popi ami tudta volna a 3D ISO-t. Ma már meggondolnám, hogy mit vegyek (adott esetben megér 3x annyit a szívás elkerülése, persze ez egyéni preferencia szint, amit sok minden meghatároz, idő, pénz, igény stb)

    [ Szerkesztve ]

  • dunkel

    őstag

    válasz PistiSan #2360 üzenetére

    Ha már megszólítottál, reagálok:
    a Dunével egyszerűbb, komfortosabb az élet: nem kell fw-t vadászni, hogy melyik mit tud és nem tud.
    A menürendszere jó, gyorsabban bootol és tallózik. Jól, részletesen beállítható. Mindent játszik. Képminőséget nem hasonlítottam össze, de nem volt látványos. A real 24p-t se néztem össze.

    Ami nekem a legnagyobb plusz az R6S-hez képest, hogy nem akad meg egy pillanatra sem a hálón a BD50 HD hangsávval és jobb a feliratkezelése. Meg majd bele tudok tolni egy vinyót a koncerteknek ha megtelik a NAS.
    A többi már csak komfortnövelő tényező, mivel másra nem használom, ahogy az R6S-t sem: torrent, android, applikációk stb.

    Nem biztos, hogy újra upgradelnék R6S-ről a Dunére, viszont vissza sem cserélném így, hogy megvettem.
    Ha elölről kezdeném (vissza az időbe) gyűjtögettem volna még picit és egyből a Dunét vettem volna.

Új hozzászólás Aktív témák