Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #54625216

    törölt tag

    válasz vicze #38 üzenetére

    "Én se lassan, amekkora baromságokat írsz... :("

    Arra fel vonod kétségbe a Falcon Heavy maximimális hasznos teher kapacitását, hogy eddig mennyi hasznos teherrel indították. Innentől mindenki eldöntheti, hogy ki beszél itt baromságokat.

    "Tehát leírod, hogy SLS-hez tervezték"
    Azt írtam, hogy az SLS payload kapacitásához tervezték, ami egy szám nem pedig egy konkrét hordozórakéta. De csak szalmabábozz nyugodtan.

    "A Delta IV-gyel fel is lőtték a hőpajzsot tesztelni, de ezek a tények tökre nem számítanak gondolom..."

    Egy űrjármű akkor áll rendszerbe, ha az összes teszt repülésen túl van, ez a Dragon esetében 6 évet igényelt, az Orion kis szerencsével most pénteken jut el eddig.
    Pl. nem tudhatjuk, hogy a gyakorlatban hogyan fog reagálni az SLS side boosterek vibrációjára, ami akkora, hogy a műszerek konkrétan olvashatatlanok lettek tőle. A vibrációt nem is tudták javítani, helyette a monitorok képfrissítését hangolják össze a rázkódással. Ezért mondom, hogy az, hogy az Orion "kvázi kész" nem egyenlő azzal, hogy kész.

    " a 100t szám semmi más csak egy hasra ütés"

    A 100t a tervezett payload kapacitás. A hőpajzs súlyát értelem szerűen kompenzálják az eredeti tervekhez képest pl. a raptorok tolóerejének növelésével, de mint mondtam eleve nem hitkérdés az egész.

    "Részedről elég erőteljesen úgy tűnik, hogy az..."

    Hát nem én futok bele ordenáré érvelési hibákba, amikor személyes kétely alapon próbálok megkérdőjelezni konkrét adatokat.

    "Semmi köze a pénzhez, érdekek és politika kérdése, semmi más."

    A politika társadalmi támogatottság kérdése.
    Ha a NASA 4 milliárd dollárt költ el évente egyetlen SLS indításra, miközben havi rendszerességgel indulnak Starship-ek nagyságrendekkel kevesebb költséggel, akkor előbb-utóbb a Kongresszus is más korrupciós pénzszivattyúk után fog nézni, amit könnyebben letolnak a választóik torkán, mint egy ennyire átlátszóan értelmetlen pénzszórást.

    "Mármint nem érted, hogyan működik egy menekülő rendszer? Esetleg nézd meg a Dragon-on, a Orion-on, a Starliner-en, stb..."

    Azt magyarázd el légy szíves, hogy hogyan alkalmaztak volna egy hasonló rendszert az űrrepülőgépen.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák