Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • válasz joysefke #3 üzenetére

    Azért szerintem nem ennyire durva a helyzet. Az szerintem teljesen korrekt dolog volt, hogy megkérdezték a lányokat, hogy miért nem akarnak programozók lenni. Szerintem nincs rá triviális és frappáns válasz. Ugyanakkor mára az IT nagyon szerteágazó lett. Ott van pl. a UI/UX, webdesigner, stb. ami sokkal inkább kreatív, mint kocka. Az tudjuk biztosan, hogy a jelenlegi formájában az IT egyáltalán nem vonzó a nőknek. A nagy kérdés az, hogy van-e az IT-nek olyan tálalási formája, amitől az vonzó lehet? Szerintem inkább erre keresik a választ a mostani kutatások. Persze kijöhet az is, hogy semmilyen formában nem vonzó. De kijöhet az is, hogy kifejezetten nőkre szabott oktatási anyagokkal, színes, grafikus ábrázolásformában már egyes területek érdekessé válhatnak a nőknek is.

  • proci985

    MODERÁTOR

    LOGOUT blog (1)

    válasz joysefke #57 üzenetére

    (akkoriban azon a területen volt a legmagasabb a ponthatár) több mint feléből soha nem lett villamosmérnök/informatikus
    ez nekem a 2000-2005 kornyeki BME infokarnak hangzik aminel tenyleg stimmelt, hogy a kepzes tele volt tolva dognehez toltelektargyakkal, viszont gyakorlatban is hasznalhato tudast az elso ket evben nem adtak at (programozni majd megtanulnak otthon). a rahuzott par felevet mert pl a halozatosoknak is kotelezo volt az szggraf meg azert gyanus volt, foleg hogy az uvpenzek bevezetese utan duzzadt sokszorosara a kurzus.

    Nem hiszem, hogy Magyarországon nők százezres tömegeivel szemben reális vagy kívánatos elvárás lenne, hogy pártalálás meg babázás helyett húszas éveikben üljenek a félhomályos szobában és algoritmusozzanak utána pedig erősen kompetitív területen hajtsanak nyolc órában estefele meg önképezzenek.
    ha a ferfiaknal ez oke noknel miert nem?

    nekem az a meglátásom, hogy ha az ember tényleg jól akar keresni a szakmában, akkor nem árt magát odatennie, mert az IT karrier nem tündérmese.
    olvasd el meg egyszer, sehol nem irtam, hogy egyszeru lenne. azt irtam, hogy alapvetoen egy remek terulet elhelyezkedni es eleg sok elonye van. egyebkent kepezni meg mas teruleten is kell maganak az ember, olyan mar nincs, hogy valaki lediplomazik aztan kesz is van es utana nem kell semmit tanulnia. aki meg erre jatszi az mas teruleten is 10 evvel kesobb eljuthat a totalis szakmai zsakutcaba.

    munkaerohiany meg ugy is megvan, hogy a cegek egyebkent megfizetnek. es itt most nem a magyar viszonyokrol beszelunk.

    [ Szerkesztve ]

    Don't dream it, be it. // Lagom amount.

  • UnA

    Korrektor

    válasz joysefke #57 üzenetére

    "... nekem az a meglátásom, hogy ha az ember tényleg jól akar keresni a szakmában, akkor nem árt magát odatennie, mert az IT karrier nem tündérmese."

    Ez minden szakmában igaz. Leginkább az a baj, hogy az emberek egy része igazából nyűgnek éli meg a munkát, és akkor mire is várják a megbecsülést? Az IT-ban annyi az előny, hogy itt ez még pénzben is könnyebben megvalósul.

Új hozzászólás Aktív témák