Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • nemlehet

    őstag

    válasz dabadab #45 üzenetére

    Most utána néztem futtában de 98-ban 13% körül volt amit mostanra valamivel csökkentettek, de újra megy felfelé. Szóval a 2% nekem kevésnek tűnik és a tapasztalatom sem ez (nővéremnek angol a vőlegénye vele elég sokat beszélgettem erről)

    (#46) Ringman

    Jó a divat talán túlzás, de alapvetően 3 tényező befolyásolja a rátát: A jogi szabályozás (ahol illegális ott nyílván sokkal kisebb, mert nehezen hozzáférhető és kockázatos a fekete henteshez befeküdni), a társadalmi elfogadottság (pl egy erősen katolikus országban komoly szociális következményei lehetnek egy lányra nézve) és a szociális háló. (Angliában nagyon jó támogatást kapnak a fiatal anyák, tehát szinte "megéri" teherbe esni)

    (#49) justmemory

    Ha félreérthető voltam akkor elnézést, én egyáltalán nem nézem le a háztartásbeliket. Itthon van egy csomószor, hogy mind a két szülő dolgozik, közben meg fizetnek bölcsire annyit vagy többet mint az anyuka fizetése... A világ legértelmetlenebb dolga. Nagyon hasznos társadalmilag a háztartásbeli anyuka, is teljesen "rendes állás".

    De egyet értünk, a "vonjuk be a nem dolgozó nőket az IT iparba" a számok alapján jó ötlet, de a valóságban már sokkal csúnyább a kép.

    Szeretnek úgy tenni ezek a szervezetek, mintha még mindig elnyomás lenne és ott lenne a nők felett az üvegplafon, ergo kell a pozitív diszkrimináció, de ez egy bullshit. Egyenlő esélyei, lehetőségei vannak mindenkinek, a társadalomnak nem feladata (és szerintem kifejezetten káros is), hogy arra pazarolja erőforrásait, hogy egyenlő eredményeket biztosítson tetszőleges kritériumok alapján. (Ezt szoktán nyugaton provokatívan "vagina ticket/pass" vagy "racial ticket/pass"-nak hívni)

    Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

Új hozzászólás Aktív témák