Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • nemlehet

    őstag

    válasz justmemory #41 üzenetére

    Nyugaton mai napig elég magas a háztartásbeliek aránya. Pl Angliában elég általános a tini terhesség és nem divat elvetetni a gyereket. Mondjuk egy csaj 16 éves korában lebabázik akkor mire 18 lesz és elkezdhetne rendesen dolgozni már csak abban gondolkodik, hogy otthon van a gyerekkel, vagy esetleg akar még egyet. Nem esküszök meg de valami 2x %-os arányban lesznek terhesek a brit lányok 18 éves koruk előtt.

    Ha pl ezen nők közül IT területre lehetne csábítani párat az elméletileg jó lenne. Bár nem tudom, kutyából nem lesz szalonna, jellemzően ezek nem túl intelligens emberek alacsony munkakedvel.

    Vagy pl amerikában szintén komoly "életpálya" a 25 éves koromig kiélem magam majd utána elvesz valami pénzes felsőközéposztály beli pali és elgyerekezek 35-40 éves koromig. Ezek a nők is hiányoznak a munkaerőpiacról, főleg, hogy jellemzően járnak valamennyit egyetemre, csak éppenséggel nem STEM tárgyakat tanulnak hanem bölcsész/szabadművészet/gender studies ilyesmit.

    Én úgy gondolom, hogy papíron szigorúan a számokat nézve van valami a törekvésekben, de ezekből az emberekből akiket be akarnak vonni sose lesz programozó vagy bármilyen IT-s szakember.

    Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

  • nemlehet

    őstag

    válasz dabadab #45 üzenetére

    Most utána néztem futtában de 98-ban 13% körül volt amit mostanra valamivel csökkentettek, de újra megy felfelé. Szóval a 2% nekem kevésnek tűnik és a tapasztalatom sem ez (nővéremnek angol a vőlegénye vele elég sokat beszélgettem erről)

    (#46) Ringman

    Jó a divat talán túlzás, de alapvetően 3 tényező befolyásolja a rátát: A jogi szabályozás (ahol illegális ott nyílván sokkal kisebb, mert nehezen hozzáférhető és kockázatos a fekete henteshez befeküdni), a társadalmi elfogadottság (pl egy erősen katolikus országban komoly szociális következményei lehetnek egy lányra nézve) és a szociális háló. (Angliában nagyon jó támogatást kapnak a fiatal anyák, tehát szinte "megéri" teherbe esni)

    (#49) justmemory

    Ha félreérthető voltam akkor elnézést, én egyáltalán nem nézem le a háztartásbeliket. Itthon van egy csomószor, hogy mind a két szülő dolgozik, közben meg fizetnek bölcsire annyit vagy többet mint az anyuka fizetése... A világ legértelmetlenebb dolga. Nagyon hasznos társadalmilag a háztartásbeli anyuka, is teljesen "rendes állás".

    De egyet értünk, a "vonjuk be a nem dolgozó nőket az IT iparba" a számok alapján jó ötlet, de a valóságban már sokkal csúnyább a kép.

    Szeretnek úgy tenni ezek a szervezetek, mintha még mindig elnyomás lenne és ott lenne a nők felett az üvegplafon, ergo kell a pozitív diszkrimináció, de ez egy bullshit. Egyenlő esélyei, lehetőségei vannak mindenkinek, a társadalomnak nem feladata (és szerintem kifejezetten káros is), hogy arra pazarolja erőforrásait, hogy egyenlő eredményeket biztosítson tetszőleges kritériumok alapján. (Ezt szoktán nyugaton provokatívan "vagina ticket/pass" vagy "racial ticket/pass"-nak hívni)

    Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

Új hozzászólás Aktív témák