Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • nyaralasptt

    csendes tag

    válasz #95561216 #22 üzenetére

    igazan nem akarok szemelyeskedni/ ;] /, de ahhoz kepest, hogy egy csomo dologgal lathatolag nem igazan vagy tisztaban, vagy csak nem gondoltad oket vegig, eleg kemenyen osztod az eszt.

    1. autópálya-kartellek es hasonlo ugyek kapcsan szeretett hazankban tipikusan annak a kezeben lennenek az adatok, akik benne vannak a kartellekben is. Angliaban biztos jobb a helyzet/ :F /, de az EU eleg rossz pelda, mert nem egy-ket orszagban volt mar gond a korrupcio /pl.: olasz o. trivialis pelda/. Namost, ha egy korrupt figura elkezdi kiadni az erzekeny adatokat, akkor az eleg komoly gond lehet.

    2. A jelenlegi loggolas meg lehet, hogy elfogadhato, de a folyamat mar nem. Mennyit vagy hajlando a szabadsagodbol aldozni a "biztonsagert"?

    3. Szerintem EU /foleg keleti resze/-ban a hatalommal valo visszaeles lenyegesen nagyobb karokat okoz, mint a "terroristak".

    4. A magas olaj ar lehet, hogy neked, meg nekem nem jo, de jo a kitermelo cegeknek. Az iraki haboru teljesen egyertelmuen az olajrol szolt /annak aki legalabb neha nez kulpolitikai elemzo musorokat, nem hiszem, hogy ez komolyan kerdes lehet/.

    5. A "terroristak" ellen er-e egyaltalan valamit a cucc? Halottnak a csok...

    6. Szerintem mielott meg tobb hatalmat adnal az allam kezebe inkabb gondold vegig, hogy kik is vezetik/vezettek ezt az orszagot az elmult 17 evben. Aki szokott hiradot nezni ugyis tudja mirol beszelek.

    GITS

  • nyaralasptt

    csendes tag

    válasz #95561216 #31 üzenetére

    1. Tudom mi az arkartell, es csak azon vagyok meglepodve, hogy a dolog annak idejen kiderult a versenyhivatal vizsgalata soran. Lehet megse volt erdemes kihagy belole a biralokat. :) Nem gond! Az esetbol tanulva legkozelebb bevonjak oket is a buliba. Win-win business./Csak az adofizetok jarnak rosszul./

    2. Szerintem az a necces, hogy megteszik akkor is, ha nincs ra torvenyi felhatalmazasuk. :F
    Altalaban en se vagyok ellene a nyilvanossagnak, de tiszteletben tartom, hogy nem mindenki akarja kiteregetni az eletet, ceges adatait stb. A celhozkotottseg eleg fontos alapelve a magyar adatvedelmi torvenynek, pont ezert erdekes, hogy a terroristak lekapcsolasa vajon eleg indok-e a mindenfele loggolasra.

    Mondjuk arra is kivancsi lennek, hogy nalunk hogyan lehetne ilyesmit bevezetni, mert a jelenlegi adatvedelmi torveny eleg kemenyen utkozik minden fele "biztos ami biztos" ill. "joljohet az meg" tipusu adatgyujtessel.

    3. Amig csak penzt/milliardokat/ lop valaki, addig nem gaz a dolog, de ha 2 gyermekkorhaz 2 eves koltsegvetese tunt el, vagy 40 uj tuzoltoauto ara, akkor mar szerintem igen. Az a penz ugyanis ami eltunik az allamkasszabol, az sokkal konkretabb helyrol fog hianyozni kesobb./direkt sarkitok, de errol van szo/

    5. A problema az, hogy hogyan van garantalva, hogy az informaciogyujtesbol szarmazo hatalmat nem fogja senki se felrehasznalni. pl.: Gezanak sok penzt meger, hogy tudja, hogy Feri es Tamas Beszelt-e egymassal, miutan Feri neki ilyen-olyan uzleti ajanlatot tett.
    vagy
    Tamas gyakran hivja ildit telefonon. Tamas fontos ember, Ildi nem az o felesege. Geza keres valamit, amivel zsarolhatja Tamast. stb.
    Az adatok pedig konnyen juthatnak illetektelen kezekbe politikai megrendelesre vagy anyagi javakert /nalunk pl. meg allamtitkok is igen gyakran jelennek meg a sajtoban/.

    6.A vonat telleg miattuk kesik. ;]

    GITS

  • nyaralasptt

    csendes tag

    válasz Dare2Live #28 üzenetére

    "Ja bocs ha nem hiradós szinvonalon irogattam."

    Meg van bocsatva, sot koszonom.

    Amit irtal annak alapjan mar nem mernem allitani, hogy az olaj miatt mentek oda. Sot! Most mar fogalmam sincs, hogy mi volt a haboru oka. Mar ha csak egy konkret oka volt egyaltalan.

    [link]
    Ez alapjan, szerintem nem csak a kitermelo orszagok jarnak jol a magas olajarak miatt.

    "miböl él a MOL jol. Nem nem a kitermelésböl. A crude brent difiböl."

    Az utolso mondatot nem tudom dekodolni. :B Segits kerlek. :R

    GITS

Új hozzászólás Aktív témák