Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dare2Live

    nagyúr

    válasz nyaralasptt #24 üzenetére

    "Az iraki haboru teljesen egyertelmuen az olajrol szolt"
    Ja a külpolos műsorok. Meg Greensapm elkell adnom a könyvem minden héten nagyot mondok és akkora héja lettem, hogy na.

    Nameg a hiradó. Nemis értem blikket mértenem soroltad még föl mint a dolog ami hiteles meg amiböl tájékozódsz.... :)

    Hogy vmi érdemi vita is elindulhasson, nemcsak a " láttama TVben" pár alap info:
    A világ legnagyobb kitermelő cégei állami kézben vannak. pl a legnagyobbak: Saudi Aramco, Kuwait Petroleum, PDVSA(Venezuela), NIOC(Irán). Eközben ugye oroszoknál is "elég szigoruan" van véve a külföldi %.
    A magas olajár nekik egy álom. Oroszo pl. irdatlan méretű adoságait törlesztette laza 3 jó év után, KKeleti államok fürdeneka petro$okban.
    Sok ország beengedi a NYi tőkét. Ha beengedik őket akkor pedig jellemzően 2út: A profit túlnyomó részét zsebrerakja az adott állam "bányajáradék" formájában. vagy vgyesvállalat jön létre amit az állam ugyanugy durván megadóztat.
    Ettöl még NYi cégek pl a legnagyobb xom durva profitra tesznek szert innen, de a dolog fő haszonélvezői nem ők.
    Hanem az államok ahonnan kitermelnek, azaz a magas olajár elsődleges haszonélvezői kitermelési sorrendben:
    1 Saudi Arabia (OPEC)
    2 Russia
    3 United States
    4 Iran (OPEC)
    5 Mexico
    6 China
    7 Norway
    8 Canada
    9 Venezuela (OPEC)
    10 United Arab Emirates (OPEC)
    11 Kuwait (OPEC)
    12 Nigeria (OPEC)
    13 United Kingdom

    Iraq egyébként vmikor ezután jön.

    Na akkor kinek van érdekében a magas oil ár? És tessék már a "terroristák" származását nekem megmondani...!
    Nösze neked összeesküvés elmélet..... :)

    Mégegy táblázat amiben a crude ára van összelőve a xom rvek árával.
    [link]

    Nemkell csodálkozni xom számára a legnagyobb haszonforrás az oil petrol spread, azn olajkitermelésen lévő haszon még ha USAban is termeli ki a legtöbbet meg van adóztatva.

    Kis mellékszáll: Mindig megörülök amikor egy idiota elemző avval magyarázza a MOL emelkedését, hogy emelkedik az olaj ára. Egyszer, csak egyszer nézne át akár csak egy gyorsjelentést is az ipse a MOLtol gondolkodna egy kicsit és azonnal rájönne miböl él a MOL jol. Nem nem a kitermelésböl. A crude brent difiböl.

    Ja bocs ha nem hiradós szinvonalon irogattam. :)

    don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

  • #95561216

    törölt tag

    válasz nyaralasptt #24 üzenetére

    1. Abszolút rosszul látod a dolgot. Lehet az árkartell fogalmával nem vagy tisztában, vagy azt hiszed, hogy a közbeszerzés elbírálóinak útépítő cégeik vannak? A kartellezés nem csak az államnak rossz, hanem a bírálóknak is. Megegyezenk, hogy melyik közbeszerzést ki nyeri, és ennek megfelelő ajánlatokat tesznek, ergo kenőpénzzel sem kell szórakozni, mert egymás közt le van zsírozva, és akkora haszonnal csinálják, amennyit nem szégyellenek.

    2. Szerintem egy fikarcnyit sem sérti a szabadságom, ha logolnák a telefonbeszégletéseimet, amit amúgy is megtesznek, csak most születik rá egy törvény. Amiatt se sír senki, hogy a szerverek logolják az ipket, hát mégis micsoda elnyomó orwelli módszer, ha komolyan veszed a szabadságod akkor nem netezel :W

    3. Jobbal elviselem, ha 60 milliót ellopnaka Zuchlagfélék, mintha felrobbantják a szüleimet.

    4. És szerinted mennyit termelnek az amerikaiak? Szerinted miért a legnagyobb olajkitermelő ország egyik leggazdagabb olajkiterlmelő családjának sarja pénzeli a terroristákat? Megsúgom, a tv-ben nem mindig mondanak ám igazat :)

    5. Szerintem egyikünknek sincs túlzott belelátása a titkosszolgálatok működésébe. De ugyan ezzel kapcsolatban megkérdezhetem, mégis, mit árthatnak ezzel neked? Halottnak a csók..

    6. Tudom, azok a mocskos kommunisták/fasiszták, a vonat is miattuk késik. És a hírtv/atv is megaszonta.

Új hozzászólás Aktív témák