Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Gargouille

    őstag

    A mögöttes szándék szerintem valójában (az internet jellegéből fakadóan) kontrollálhatatlan nyilvánosság kontrollja. Én azt látom, hogy az "elit" számára egyre több kellemetlenséget okoz az, hogy az internet korában már nem tudják korlátlanul leplezni azt a mérhetetlen mennyiségű disznóságot, amit valójában művelnek. Cégvezetők, politikusok, hírességek... Most már pillanatok alatt bejárják a világot a leleplezett adócsalások, a szexuális zaklatások, a mások kisemmizése, az eltitkolt vagyonok, a magukat a sajtóban úriembernek mutatók amúgy tahó igazi énje stb. és ez közfelháborodáshoz vezet. Szerintem ez a fő oka annak is, hogy Trump hatalomra került, vagy annak ami Franciaországban zajlik. Elküldeni az "elitet" a fenébe.

    Bármennyire is próbálják manipulálni a széles tömeget, most már kiszabadult a szellem a palackból, látszik, hogy a hagyományos eszközökkel megállíthatatlan a hírek áramlása. Számtalan kísérlet volt már rá az eddigiekben is, hogy valamilyen formában próbáljanak belenyúlni, korlátozni vagy csak irányítani ebbe az amúgy kaotikus "szabadságba", de nincs hatékony eszköz. Egyedül az amit Kína megvalósított és most majd a ruszkik is.

    Valahogy ez a módszerváltás előtti időket juttatja eszembe, mikor megállt 3 ember egymás mellett a buszmegállóban jött a rendőr hamarosan, hogy mi ez a csoportosulás?! :)

    Minden önkény rendszer alapja, hogy először az emberek egymással való kommunikációját kell megakadályozni. Régen is pontosan tudták ezt. Ha már összejönnek az emberek akkor elkezdenek beszélni, tervezgetni, híreket cserélni, összefogni és még a végén rájönnek, hogy mi is zajlik a fejük felett. Ez pedig soha nem érdeke azoknak akik a tényleges hatalmat gyakorolják. Ha nem tudsz róla, hogy a szomszédban jobban élnek, akkor könnyű eladni neked, hogy ennél jobban nem élhetnél. :)

    Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

  • Gargouille

    őstag

    Ha internet alatt csak a böngészést értjük, akkor amúgy kivitelezhető ez a szkenárió, hogy szétdaraboljuk. Viszont ha azt nézzük, hogy a nagyobb globál céges hálózatok (bankok, multik stb ) hogyan fognak üzemelni így, akkor azért lesznek ezzel problémák szerintem.

    Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

  • Gargouille

    őstag

    válasz kk75 #103 üzenetére

    Egyetértek veled. Ez így ebben a formában pont az ellenséges kibertámadásoktól nem fog védeni, mert azokat simán végrehajtják úgy, hogy a megfelelő eszközöket határon belülre csempészik fű alatt és így csatlakoznak a védettnek hitt belső hálózatra. (Biztos mindenki emlékszik a hermetikusan elzárt iráni uráncentrifugák esetére...)

    Ez az intézkedés egyedül népnevelő eszközként lehet hatékony, de valószínűleg pont erre is szánják. :)

    Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

Új hozzászólás Aktív témák