Aktív témák

  • bambano

    titán

    válasz <Adamsky> #48 üzenetére

    meg tudod mutatni, hogy kik állítják be szentnek a nyugatot, ami miatt folyton annyira védeni kell a ruszkikat? Senkitől nem hallottam még olyat, hogy a nyugat szent, a ruszkik meg mocskok, amire neked így kellene reagálni. Mindenkitől azt olvastam, hogy a nyugat egy fokkal jobb, mint a ruszkik, ami teljesen mást jelent, mintha szentnek mondták volna.

    de a szövegértelmezés ilyen finom árnyalatai rendszerint rosszul mennek a komcsibarátoknak.

    "van valamilyen elévülési idő, ami után akkor már nem fújunk a másikra?": igen, van. a halál jellemzően egy olyan lezárása egy életnek, ami után már csak bíráljuk valakinek a tetteit, de nem fújunk rá, mert minek.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • Menthirist

    veterán

    válasz <Adamsky> #48 üzenetére

    a vkontakt volt az orosz fácse.
    "míg az oroszokat egyenlővé tenni az ördöggel, kicsit sarkos vélemény."
    ahogy kispályásoknak tartani az orosz kamugépezetet a nyugathoz képest is az.

    " Az (hívő) emberben már-már felvetődik a kérdés, hogy vajon tényleg velünk van-e ...."
    Ehh, amikor már a pápa sem elég keresztény az embernek :D Az előző eléggé az volt?

    [ Szerkesztve ]

    Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

  • Lenry

    félisten

    válasz <Adamsky> #48 üzenetére

    Hááát... ezt kifejthetnéd ...

    pedig nincs rajta mit kifejteni, maximum leírhatom még egyszer

    a nemzetek felhígítása

    Ezt viszont te fejtsd ki, mert annyi összeesküvés elméletben hallottam már hogy:
    1. Idejön a sok feka
    2.....
    3. Profit (a gyíkembereknek)
    Hogyan, kinek és miért lenne ez jó?

    Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

  • szazbolha

    addikt

    válasz Lenry #53 üzenetére

    A zsidó-keresztény kultúrán alapuló Európába nagy számú muszlim betelepedése nem okoz szerinted felhígulást?
    Nincs asszimiláció, nincs beolvadás, nincs kultúra átvétele az új betelepűlők részéről.
    Más népek, más szokások, más vallás, más világnézet. Nem jóbarátok.

    [ Szerkesztve ]

  • Menthirist

    veterán

    válasz szazbolha #55 üzenetére

    Fejlettebb országok lakosai sorra dobálják el a vallásukat, és egyre kevesebb gyereket hoznak a világra. Ahogy egyébként a többedgenerációs bevándorlók is. Sőt fejlettebb országokban lakók között is az alacsonyabb jövedelműek között több pl a gyerek és általában a vallásosság (a vallási rész alól jórészt kivétel az usa, ott még mindig a propaganda része a vallás). Arab területeken is szorul vissza
    [link]
    Ezeket az asszimimilációs adatokat meg célszerű amellett vizsgálni, az oroszok, ukránok, lengyelek mennyire vegyülnek el seamless pl a svéd vagy német területeken, mekkora csoportokat alkotnak (csak ugye kevésbé feltűnő hogy milyen nagyokat, ha nem viselnek megkülönböztető viseletet vagy szakállt pl)

    Az emberek alapvetően nem nagy ellenségek, amíg a vezetők fel nem korbácsolják őket egymás ellen. Szóval ha mindenki kb korrektül, jól meg tud élni, akkor békén is hagyják egymást. Olyankor mindenki elvan a saját dolgálva.

    [ Szerkesztve ]

    Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

  • <Adamsky>

    nagyúr

    válasz bambano #51 üzenetére

    Azzal kezdeném, hogy nem, nem vagyok komcsi barát. Ezért nem is fogok a mostani ellenzékre szavazni (kíváncsi lennék, hogy te pl. kire tetted / tennéd a voksodat?).

    Az talán tényleg nem hangzott el, hogy a nyugat szent lenne, de én nem is érzek akkora különbséget ("kelet" és "nyugat" közt), ami indokoltá tenné ezt a mérhetetlen ellenszenvet, amit az itteni hsz.-ek 99%-ból érzek.

    " ... a nyugat egy fokkal jobb, mint a ruszkik ... "
    Sokáig ezzel én is így voltam. Csak az utóbbi időben (látva az északi népek birkaságát, az Eu teszetoszaságát, és merő rosszindulatát Hazánkkal szemben) kicsit elbizonytalanodtam ... :(((

    (#53) Lenry
    Arra lennék kíváncsi, hogy szerinted milyen magasztos eszmék / filozófiai gondolatok mentén sikerült a "bölcs" nyugatnak arra jutnia, hogy jó ötlet egy csomó azonosítatlan, integrációra képtelen embert ránk zúdítania?
    "Ezt viszont te fejtsd ki, mert annyi összeesküvés elméletben hallottam már hogy:
    1. Idejön a sok feka ... " - ez nem elmélet, hanem már gyakorlat. ;)
    Az egyelőre nekem sem világos, hogy ez kinek és miért jó. Mindenhonnan azt hallani, hogy ezek majd a baloldalra fognak szavazni, és így majd a csúnya és rossz Orbánéhoz hasonló rezsimeknek vége lesz. Igen, az elején. Itt tartunk most (mondjuk a svédeknél). Aztán, ha kellően megerősödtek, akkor saját pártot alakítanak majd, és nem lesz már szükségük a jóakaróikra. Ezek (tisztelet a nagyon kis számú kivételnek) nem az a hálás népség.
    Ha pedig ténylegesen átveszik a hatalmat, akkor a ma oly divatos LMBTQ és mindenféle nőjogi szervezeteknek fognak nagyon hamar kongatni ...
    Szóval tényleg nem tudom, hogy ez kinek jó, és érdeklődéssel figyelném, ha nem a mi bőrünkre (is) menne a vásár.

    ui: apró kiegészítés a "fejlett nyugat" jobb megértéséhez (tiszta szerencse, hogy egy Index-es link-et találtam és nem mondjuk egy Origo-sat, mert még azért is biztos kaptam volna :) )

    (#55) szazbolha
    +1
    Igen, pont erre próbáltam Lenry-nek rávilágítani.

    [ Szerkesztve ]

  • dabadab

    titán

    válasz szazbolha #55 üzenetére

    "Nincs asszimiláció, nincs beolvadás, nincs kultúra átvétele az új betelepűlők részéről"

    Ez egyébként konkrétan nem igaz.

    Jó, tudom, az állami tévében ezt mondták, akkor biztos így is van.

    DRM is theft

  • farkas1

    tag

    Egyértelmű, hogy Putyin cár az orosz nép szabadságának megszüntetése érdekében csinálja ezt, örökre hatalomban akar maradni. Az csak rossz kifogás, hogy így akarják védeni magukat a nyugattól.
    Pont ők trollkodják szét a világot a hazugsággyáraikkal központi utasításra, elképesztő károkat okozva ezzel a népeknek, mert demagóg populistákat segítenek hatalomra, akik rosszra használják a hatalmat, lásd Orbániát vagy magukat az oroszokat.

    [ Szerkesztve ]

  • klaczi

    aktív tag

    válasz bambano #34 üzenetére

    "fel nem foghatom, hogy 45 év orosz megszállás után létezhetnek magyar emberek, akik az oroszokat pártolják. ez az elmebaj egy minősített fokozata."
    Tökéletes megfogalmazás :R

  • szazbolha

    addikt

    válasz Menthirist #56 üzenetére

    Remélem békében fogsz élni akkor is ha a te utcádba költözik pár muszlim.
    Svédben a lengyelek nem a szakáll miatt nem tűnnek ki az anyanemzet többségéből, hanem mert azonos kultúrában nőttek fel.
    Pl elfogadják az egynejűséget, meghogy gyereklányokkal nem házasodunk és a nőt egyenrangú félként tisztelik. De mondhatnék más kirívóan eltérő viselkedésformát is.

    [ Szerkesztve ]

  • szazbolha

    addikt

    válasz dabadab #58 üzenetére

    "Jó, tudom, az állami tévében ezt mondták, akkor biztos így is van."
    .
    Akkor jobban tudod mint én, mert egyáltalán nem nézek TV-t, se államit se mást.
    Családunk gazdagabbik fele előszeretettel küldi gyermekeit külföldi gyengécske egyetemekre, hollandia, dánia, svédország, néha meglátogatjuk őket, néha mesélnek. 1 már hazaköltözött, mérgesek is a szülei.
    Lehet hazudnak.
    vagy az ottani állami TV-t nézik. Passz.

  • Braddock

    őstag

    válasz <Adamsky> #57 üzenetére

    Hatott rád az orosz propaganda.
    Majd elmúlik. Van esély rá.
    Nálam például működött.

    Addig azt hittem, a szent Grál titkát ismerem, pedig csak egy sötét lukban vergődtem.

  • bambano

    titán

    válasz <Adamsky> #57 üzenetére

    "Azzal kezdeném, hogy nem, nem vagyok komcsi barát.": azt nem firtatom, kire szavaztál, mert ezt mifelénk nem illik, meg a topic se bírja el. de nem árt, ha tudod, hogy az ellenzék nem komcsi. ugyanez nem mondható el a másik oldalról.

    "én nem is érzek akkora különbséget": ez a te személyes problémád, én nem fogom orvosolni. de biztos lehetne találni a neten egy statisztikát, ami arról szól, hogy azon magyarok közül, akik a kivándorlásra adták a fejüket, melyik merre ment. vajon többszázezer magyar Ukrajna felé ment? esetleg fehéroroszországba? Petrodvorec például egy nagyon szép üdülő város (aki nem tudja gugli nélkül: a régi orosz cárok nyári pihenője van ott), oda biztos sok magyar ment szívesen. Vagy Moszkvába. Ó lyalyly, ami adatot én ismerek, az mind arról szól, hogy egy csomó magyar LONDONBA ment, ami tőlünk NYUGATRA VAN. Meg az osztrákokhoz, meg a németekhez. MIND nyugatra van.

    szerinted ebben a kérdésben a te egy darab véleményednek higgyek, vagy annak a 200 ezer magyarnak, aki Londonba ment?
    felteszem a nonplusultra kérdést: én jártam a Szovjetunióban (ez a kamingout magyarázhatja, honnan tudom, milyen Petrodvorec. ott is jártam.). tehát az ide hozzászólók elsöprő többségével szemben SAJÁT, ELSŐ KÉZBŐL való tapasztalatom van velük kapcsolatban. Te jártál? A saját első kézből való tapasztalataid alapján te Moszkva felé mennél?

    Megkérdezném még, hány éves vagy. Én ebben az évben töltöttem az 50-et. Tehát nekem elsőkézből van tapasztalatom az orosz megszállásról. Ugyanezen két válasz a te esetedben?

    Az eu teszetoszasága meg arról szól, hogy előbb kérdeznek, utána megbeszélnek és csak utána vonnak le olyan konklúziókat, amik miatt hivatalos számonkérés indul el. Ezzel szemben az orosz nemteszetoszaság meg ilyen: [link]

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • Menthirist

    veterán

    válasz szazbolha #61 üzenetére

    Lol :D Lehet több muszlimot ismerek mint te :D

    "Svédben a lengyelek nem a szakáll miatt nem tűnnek ki az anyanemzet többségéből, hanem mert azonos kultúrában nőttek fel."
    Kivéve amikor az oroszokkal és az ukránokkal bűnbandákban harcolnak egymás ellen :D

    "Lehet hazudnak."
    Vagy lehet te hazudsz :) Az én ismerőseim hasonló helyeken ugyanis köszönik szépen jól vannak és prosperálnak. Érdekes módon egyetlen külföldön élő ismerősöm és rokonom sem gondolkodik rajta hogy hazaköltözzön, pedig igen sokan kivonultak már családostól mindenestől. Pedig ha tudnák hogy itt a tuti :D :D

    [ Szerkesztve ]

    Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

  • ricsi99

    addikt

    válasz szazbolha #55 üzenetére

    Gratulálok.
    Ezt sikeresen felmondtad..

    Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

  • Lenry

    félisten

    válasz szazbolha #55 üzenetére

    Nem azt mondom hogy nem okoz, hanem azt kérem hogy valaki fejtse már ki hogy miért lenne ez jó a gyíkembereknek?

    Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

  • AxBattler

    félisten

    válasz <Adamsky> #57 üzenetére

    No, ha ennyire tiszteled a kormányunkat, akkor szeretettel küldöm Elnök Úr beszédét Keletről és Nyugatról, szegénységről, szociáls összeomlásról, erőszakról, stb. Több hasonlót fel tudsz lelni a videómegosztókon, a 2000-es évek végéről:
    Orbán Viktor 2007. október 23-án elmondott beszéde ;)

    [ Szerkesztve ]

    "Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

  • szazbolha

    addikt

    válasz Menthirist #65 üzenetére

    "Lol :D Lehet több muszlimot ismerek mint te"
    Én ebben biztos vagyok.

    "Kivéve amikor az oroszokkal és az ukránokkal bűnbandákban harcolnak egymás ellen"
    Hogyhogy a bűnbandákban kötelező a szakáll viselet?

    "Vagy lehet te hazudsz"
    Még ez is lehet, nem te vagy az első aki ezt hozza fel érvként ha a muszlimok beilleszkedéséről mondok véleményt.

  • cog777

    senior tag

    válasz <Adamsky> #57 üzenetére

    Latok egy kis dezorientaltsagot, igy ne vedd sertesnek ha Bambano mellett en is elso kezbol szarmazo infot osztok meg es reagalok.

    "nem vagyok komcsi barát. Ezért nem is fogok a mostani ellenzékre szavazni"
    Szerintem a gondolkodas mod hatarozza meg hogy ki hova tartozik. Ismerek mindket oldalrol embereket akik izig verig komcsi csaladbol jottek, es kb ugyanazt folytatjak mas cimszo alatt.
    A jelenlegi kormanyzo partot annak tobb dontese miatt, inkabb mondanam komcsiknak mint az ellenzekiekeket. Szabadsagot elveve, allami iranyitas moge bujva komcsirendszerhez meltoan szetlopjak az orszagot.

    "nem is érzek akkora különbséget"
    :) akkor megkerjuk Hofit hogy irja le milyen a "kelet" https://www.youtube.com/watch?v=bVAKkeLg3mE a "nyugat" teljesen mas. Ott is vannak (orszagtol fuggo) hulyesegek de azert mas erzes. Mondom ezt par ev angliai otteles utan. Kb ha van valamennyi gogyid, akkor mar tudsz bizniszt csinalni/feljebb menni a rangletran kemeny munkaval.

    "Csak az utóbbi időben (látva az északi népek birkaságát, az Eu teszetoszaságát, és merő rosszindulatát Hazánkkal szemben) kicsit elbizonytalanodtam ... "
    Nekem a valaszodrol az oszd meg es uralkodj jut eszembe...
    Eszaki nepek birkasagat emlegeted, szerintem inkabb ok az arany kozeputat testesitik meg.
    Magyarorszagon inkabb jellemzo a birkasag mivel demografiai okok miatt tobb idos el es ok bizony az agymoso szociban nottek fel, tisztelet a kivetelnek ofc.
    Rokonsagban is vannak tobben akik pl bocsanatot kernek es odebbmennek, ha allnak a jardan es arra megy valaki es pont az utjukba kerulnek. A teli pakolt hutobol nem vesz kajat reggelire mert nem mer. Hiaba mondjuk mar neki szazadszor.
    Ezt a reteget nagyon lehet most is iranyitani a kiralyi tvbol. Iszonyat agymosas volt a komcsi idokben es a kezdemenyezokeszseget teljesen kioltek.

    Masik veglet az izgaga turelmetlen reteg akik mindig azt keresik hogyan lehet a meglevo szabalyokat athagni. 1 nap alatt legalabb 5 ongyilkos autos jelolt elozott le minket belathatatlan utszakaszon es helyzetben. Azon felul kb mindenki, mert mi betartottuk a sebesseg korlatozast. Korrupcio burjanzik a rengeteg intolerans ember miatt orszagos szinten (lasd a legtehetsegesebb gazszerelot) de meg kis falucska szinten is, ahol a polgarmesteri szekben ulo ceg tulajdonos atminositette a komplett falut ipari terulette hogy tudjon mukodni (szennyezni) legalisan, mikozben a Jozsi ba' minden nap kilopja az ot megilleto benzin mennyiseget a nap vegen a keritesen keresztul. Kb szoci2019 edition.
    Mindezt 2019-ben es gyanithatoan tovabb. Te ilyet eszakon nem latsz. Kint vannak a gyumolcs/zoldseges kosarak a tanyak farmok mellet, becsuletkasszakkal nyaron. Senkinek nem jut eszebe lopni.

    EU:
    hat, ha valaki csatlakozik egy csoporthoz ahol vannak szabalyok akkor illlik azokat elfogadni, vagy MEGBESZELNI a kulonbozo velemenyt. Nem pedig susmusolni a hatterben es kozben a markot tartani a penzert. A rosszindulat ugy gondolom erosen forditott. A szokasos "oszd meg es uralkodj" stilust akartak eroltetni Orbanek.

    Linkedhez amit csatoltal. Senki nem mondta hogy tokeletes minden nyugaton. Mindenhol vannak idiotak, illetve ott tobb a szabadsag, sokan mindenfelet kiprobalnak penzszerzes celjabol vagy "onkifejezni". A tobb szabadsag jo oldala hogy te mint atlag jozsi siman tobbre viheted 10 ev alatt mert van lehetoseged pl takaritobol lehet takarito ceged ahol mar csak hatradolsz es szervezel. Nem jo deal?

    Muszlim, fekete stb bevandorlo:
    Van/volt tobb muszlim/fekete munkatarsam akik teljesen normalisak, muveltek voltak, semmi problema nem volt veluk, de vannak bunozok ugy ahogy lengyelek, oroszok, svedek, angolok kozott is.

    Az hogy most ki jojjon be az EU-ba, ki se, hogy lehetne szurni az egy kulon szalat megerne mert itt mar bele lehetne keverni az USA destabilizacios kavarasait, meg a klimavaltozast is mert par evtized es a lakhatatlan teruletek szama no, ergo tobb szaz millioan kellnek utra, valoszinuleg nem joszantukbol.

    [ Szerkesztve ]

    HP ZBook Workstation A3000 - Linux Mint; Raspberry Pi4 - Raspbian

  • Tigerclaw

    nagyúr

    válasz Gargouille #47 üzenetére

    Ahogy én látom, az USA-nak, pontosabban az USA-ban bizonyos üzleti szegmensnek, pl. olaj, gáz és legfőképp a fergyeriparnak ez csak üzlet. Nagyon opportunisták és ha valahol meg lehet védeni a demokráciát akár külső országtól, akár egy belső diktátortól, és még jó üzletnek is tűnik, akkor mennek segíteni. Persze a harcoló katonák, a családaik, az átlagember tényleg csak jószándékból támogatja ezeket a harcokat, háborúkat. Ott gyakran az aktuális elnök is csak báb, vagy áldozat, nem pedig az egész okozója. Náluk a területszerző háború indítása kizárt.

    Oroszországban viszont a politika csúcsáról indulnak ezek és kifejezetten a hatalom, a területeik, befolyásuk, természeti erőforrások megszerzésére irányul a dolog. Ott most is egy diktátor van hatalmon, ami a Cári rendszer lerombolása óta jellemző. Egyszerűen a mérhetetlen hatalomvágy és gonoszság fűti, és az külön olaj a tűzre, hogy az elmúlt évtizedekben rengeteg megszállt területet, "gyarmatot" veszítettek el, miközben a demokrácia területén semmit se fejlődtek.

    Mindkét országban komoly változások kellenének, hogy biztonságosabb legyen a világ. Az USA-ban a lobbisták, a plutokrácia felszámolása, Oroszországban meg a nagypolitikáé, de már láthattuk, hogy a rendszerváltás körül náluk is szabadrablás volt az Oligarcha rendszer kialakulásával. Túl nagy az az ország, túl birka a nép, túlságosan fásultak ahhoz hogy szintet lépjen náluk a demokrácia. Jelenleg tényleg kell egy erős vezető, csak annak nem kifelé kellene kacsingatnia, hanem a belföldön kellene jólétet teremtenie. Nem azt kellene irígyelnie, hogy a szomszéd füve zöldebb, hanem azon hogy náluk is az legyen. Ez a gonoszság. Mint minden diktátor, csak magára gondol, meg arra hogy a történelembe beírja a nevét. Ha már híres nem lehet, legyen hírhedt.

    Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

  • Tigerclaw

    nagyúr

    válasz elder troll #49 üzenetére

    Az külön jó, hogy a "migránsok elveszik a munkánkat" témájú óriásplakátokkal rakta tele az országot a Fidesz kormány, ami totál alaptalan volt, mert épeszű "migránsnak" nem Magyarország a Kánaán ahova vágyik, de azzal nem dicsekedik, hogy pont ők hány ezer munkást importáltak és importálnak jelenleg is Ázsiából, hogy letörjék a magyar emberek által elindított bérrendezési sztrájkhullámot, amivel végre kicsit felzárkózhattunk volna az EU-s átlaghoz. Nyugaton is csak azért keresnek annyit, mert évről évre megharcolt a saját szakszervezetük az emelésért. Nálunk a kormány meg keresztbe tesz ennek ott ahol csak tud. Az agyhalott birka tömeg meg Jézusként imádja azt Orbánt, aki azon dolgozik, hogy minél kevesebben állhassanak talpra.

    Fura módon a kapitalista nyugaton a szakszervezetek tényleg a munkásokárt, a dolgozókért harcoltak és harcolnak a mai napig, ezért tartanak ott ahol, míg a volt kommunista országokban a szakszervezet csak arra kellett hogy csitítsa a dolgozókat, hogy ne sztrájkoljanak...és ez a mai napig így történik nálunk is a legtöbb cégnél. A szakszervezeti vezetőket megveszik, ők löknek valamit a bizalmiknak, pl. elküldik őket wellnes hétvégére a szakszervezet pénzéből, amit a tagság adott össze, a bizalmik meg mossák lefele az emberek agyát. Elég csak megnézni, hogy hány szakszervezeti vezető függ a cégtől anyagilag. Azok mind zsarolhatók, megvehetők és ez jellemzően meg is történik.

    Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

  • ricsi99

    addikt

    válasz Tigerclaw #73 üzenetére

    "Fura módon a kapitalista nyugaton a szakszervezetek tényleg a munkásokárt, a dolgozókért harcoltak és harcolnak a mai napig,"

    Tévedsz. Mindenhol a della a lényeg.

    Viszont ott a fejesek tudják ,hogy kell élni hagyni az embereket.
    Aki meg ott elszáll magátol az elzavarják ... aztán ha nincs hatalom /beosztás akkor nincs nagy della sem... lehet visszamenni dolgozni.... korrupcióért meg mész a sittre...

    Demokrácia ott sem 100-as de ilyen uram-bátyám rendszer az nincs...

    Elképzelni sem tudják ,hogy mi ez... amikor meséled akkor meg csak néznek nagy szemekkel ,hogy a tizedéért is miért nem mennek az emberek és gyujtsák fel az egészet? Vagy miért tűrik?
    Felfoghatatlan számukra ,ha tudod hogy szop@tnak, miért hagyod...

    Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

  • dabadab

    titán

    válasz szazbolha #62 üzenetére

    Akkor biztos csak az általam személyesen ismert muszlimok hatalmas nagy kivételek, akik egyékbént nem is léteznek.

    DRM is theft

  • Lenry

    félisten

    válasz szazbolha #70 üzenetére

    Soros, a zsidók meg akárki, akire rá szokták fogni, hogy minden mögött ők állnak

    Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

  • Tigerclaw

    nagyúr

    válasz <Adamsky> #57 üzenetére

    Az EU vezetés kritikája, a szankciók nem az országunk ellen irányulnak, hanem az ország vezetése felé, de Orbán mindig a mi hátunk mögé bújik ezek elől. Olyan mint egy rossz gyerek aki haza szalad és az anyja háta mögé bújik, amikor rajtakapják valamin. Ilyenkor ő azt mondja, hogy "Minket" támadnak, és nem azt hogy ő hozott megint valami törvényt, ami az alkotmánnyal, vagy az EU törvényeivel ellenes.

    "1. "Idejön a sok feka ... " - ez nem elmélet, hanem már gyakorlat."

    Próbálom összerakni a nagy képet kisebbekből.

    - A "Migránsok" nem ide jönnek, csak erre vezet az útjuk. Olyan azt gondolni, hogy Magyarország nekik célország, mintha a magyar emberek nem Németországba, vagy Nagy Britanniába, Hollandiába, Svájcba, Ausztriába indulna szerencsét próbálni, hanem Ukrajnába, vagy Oroszországba.
    - Ők ugyanúgy nyugatra mennek, ahogy mi is és igen, mi is migránsok vagyunk, gazdasági menekültek amikor nyugatra megyünk dolgozni, csak szerencsére mi jelenleg még legálisan megyünk oda. A célunk ugyanaz, egy jobb élet reménye. Ha emberi oldalról nézem, miért ne járna neki is, ha úgy gondolom hogy nekem jár?
    - Orbán felhúzott egy új vasfüggönyt a határunkra, ezért itt fennakadnak a migránsok, de nem csak a bűnözők, terroristák, potenciális terroristák, hanem a gazdasági és poltikai menekültek is, családok, gyerekek. Kikerülni minket nem sok felé tudnak. Abban egyébként igaza van Orbánnak, hogy nekünk védenünk kell a külső határunkat, mert ezt vállaltuk az EU felé.
    - Ezeknek a migránsoknak csak töredéke "vette" el a munkánkat, miközben az Orbán kormány 75 ezer munkavállalási engedélyt adott ki csak 2019-ben az itteni cégek kérésére, mert ők olcsóbban dolgoznak mint a magyarok. Egy részüknek szintén más a nyelve, vallása, bőrszíne, életmódja. Ennyit arról, hogy megvédi az országot, meg a munkánkat.

    Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

  • szazbolha

    addikt

    válasz dabadab #75 üzenetére

    "Akkor biztos csak az általam személyesen ismert muszlimok hatalmas nagy kivételek,"

    Ezt csak te tudhatod, én nem ismerem őket.

  • <Adamsky>

    nagyúr

    válasz bambano #64 üzenetére

    " ... azt nem firtatom, kire szavaztál, mert ezt mifelénk nem illik ... " - nem értem, miért nem lehet ezt felvállalni, főleg akkor, ha a regnáló hatalmat erősen kritizálod. Engem spec. mindig érdekelt, hogy ki, melyik pártban látja a jövőt. Ész érvek mentén pedig vitára is hajlandó szoktam lenni a témában.

    " ... nem árt, ha tudod, hogy az ellenzék nem komcsi. ugyanez nem mondható el a másik oldalról."
    Aha. Orbánék a komcsik, böszme szivárványkoalíciója (benne az MSZMP utódpártjával) pedig nem. Mondjuk abban igazad lehet, hogy ezt a kagyvaszt elég nehéz bármilyen ideológia mellé odaállítani. Egy biztos: nem hazaszeretőek (pontosabban előrébb valónak tartják önös érdekeiket annál), és most már (hála a bölcs pesti embereknek) az is látszik mi lenne, ha hatalomra kerülnének ...

    " ... azon magyarok közül, akik a kivándorlásra adták a fejüket, melyik merre ment." - ezt most, hogy sikerült idehoznod? :F Almát az almával, körtét a körtével.
    A nyugat persze még most is hívogatóbb (ezért is jön a sok "menekült"), csak ez szvsz. hamarosan változni fog. Persze így is hatalmas az űr az általad említett végletek között, de a folyamat beindult és szerintem nem kell sok idő, hogy egyre kevesebben vágyjanak nyugatra, ill. Nyugat-Európába.
    Egyébként nem jártam Szovjetunióban, és készséggel elhiszem, amit írsz, de én nem is a múlt hanem inkább a jelen politikájáról (!) és annak várható negatív hatásaira próbáltam rávilágítani, aminek következtében abból a ~200 magyarból egy páran biztosan haza fognak jönni. Egyébként ha javasolhatom ne is Szovjetunióval hasonlítgasd a nyugatot, hanem Magyarországgal, ahol a Karácsony még (?) Karácsony, és nem fenyő- vagy fény ünnep, és nem árulnak az erre az alkalomra létrehozott vásárokban f@** alakú nyalókát.
    "Én ebben az évben töltöttem az 50-et." - én még csak 41.

    " ... előbb kérdeznek, utána megbeszélnek és csak utána ... " - úgy érted, hogy utána nem csinálnak semmit. Pontosabban minket szednek elő az EU-s értékek megsértésével ...
    A teszetoszaságra jó példa a nem létező határvédelem a láthatatlan Frontex-el.

    (#71) cog777
    "Szerintem a gondolkodas mod hatarozza meg hogy ki hova tartozik." - én elsősorban magyarnak vallom magam, és úgy általában igyekszem minden országban, ill. minden emberben a jót keresni. A jelenlegi külpolitikánk is ilyen, ill. hasonló. Egyszerre próbálunk kelet és nyugat irányába nyitni. Szerintem ez a normális, szemben azzal, hogy fújunk a másikra. Az országunk méretéből fakadóan ez egyébként sem lenne jó taktika ...

    " ... allami iranyitas moge bujva komcsirendszerhez meltoan szetlopjak az orszagot."
    Nem akarom védeni a kormányt, mert abban is vannak ilyen, és olyan emberek. És igen, biztos jut pénz a barátoknak is ... de mindez semmi a most ellenzékben lévők regnálása alatt történtekhez. De, ha erre már nem emlékszel, vagy túl fiatal vagy, akkor csak nézd meg, hogy mi folyik most Pesten ....

    Köszi, Hofit ismerem, a tervgazdálkodásos, disznós sztorijából pedig sokszor szoktam idézni is. Maradjunk annyiban, hogy az a nyugat, amit még ő látott köszönőviszonyban sincs a maival ...

    "Eszaki nepek birkasagat emlegeted, szerintem inkabb ok az arany kozeputat testesitik meg."
    Ugyan mivel? Lassan teljesen megadják (behódolnak?) az újonnan érkezőknek. Az pedig kis túlzással egyszerű matek, hogy pl. meddig beszélhetünk még svédekről. Ezt én semmiképp sem nevezném "középútnak".

    " ... a valaki csatlakozik egy csoporthoz ahol vannak szabalyok akkor illlik azokat elfogadni .."
    Megtörtént. Milyen szabályokat hágtunk át? Kérlek fejtsd ki!
    " ... vagy MEGBESZELNI a kulonbozo velemenyt."
    Erre épp a magát liberálisnak nevező Eu nem képes sok esetben. Mármint az értelmes párbeszédre vagy épp arra, hogy más, más véleményen van.
    "Nem pedig susmusolni a hatterben ... " - jaja. Ki is volt kkövetkezetesen ugyanazon a véleményen pl. a migránsválság kirobbanása után? Ki mondott nemet a kvótára, és ki mondta azt, hogy ennek nem lesz jó vége, és ki próbálta - szinte egyedüliként - védeni a schengeni határokat? Nem, nem éppen Merkel vagy Macron. Utóbbiak ugyan ma már - a szavak szintjén legalábbis - előszeretettel teszik magukévá ezt a véleményt, vagy mondják azt ők is, hogy a segítséget kellene oda (értsd: abba az országba) vinni, nem pedig a bajt idehozni.

    "Van/volt tobb muszlim/fekete munkatarsam akik teljesen normalisak, muveltek voltak ... "
    Nemzetközi multinál dolgozom, ilyen jellegű tapasztalatom nekem is van. De jártam - nem egyszer - pl. Egyiptomban, ahol miden alkalommal jól éreztem magam, és nem éreztem magam veszélyben. Az iszlámmal, ill. annak radikális mivoltával (hallottál már radikális keresztényről?) nem árt tisztában lenni. A számok és tények viszont makacs dolgok. Sajnos a ritka kivételektől eltekintve azok az emberek akik idejöttek az Eu.-ba, alulképzettek, integrációra alkalmatlanok és (!) - ez a lényeg - teljesen máshogy szocializálódtak. Nekik pl. a te feleséged / barátnőd, aki adott esetben mondjuk nem burkában jár, szabad préda.

    "Az hogy most ki jojjon be az EU-ba, ki se, hogy lehetne szurni az egy kulon szalat megerne ... "
    Megint csak azt mondom, hogy az nem jó stratégia, hogy megpróbálunk mindenkit befogadni (feltételezve mondjuk, hogy akik jönnek, tényleg hálásak, és be akarnak illeszkedni, nem pedig élősködni jönnek). Egyszer csak "meg fog telni" Európa, aztán nézhetünk. A megoldást kell odavinni, tenni a háborúk lezárásáért (amit nem mi, hanem a sokat emlegetett nyugat vagy épp az oroszok indítottak).

  • szazbolha

    addikt

    válasz Lenry #76 üzenetére

    Mondjuk soros írta és propagálja a nyílt társadalom elméletet, szóval azt nem lehet mondani, hogy passzív játékos a mostani átalakulási folyamatokban.

    Zsidóból sokféle van. Van a tiszteletre méltó ortodox, meg aki képes volt új hazát nagy nehézségek között alapítani és megvédeni, meg vannak a világban szétszórt zsidó közösségek, nagyszerű művészekkel és tisztességes dolgos átlagemberekkel, és van a kevésbé tiszteletre méltó része, amely nem zsidósága folytán, de valóban egy nemzetek feletti hatalom kiépítésén munkálkodik más nemzetek hasonló gondolkodású egyedeivel.
    Kb. ez történik az EU-ban, és vannak akik ezt helyeslik, vannak akik nem így képzelik el a sorsukat.

    Ennek a folyamatnak csak epizódszereplője a migráns biznisz, amit szerencsére túltoltak és a társadalmak önvédelmi mechanizmusa beindult, a politikai erőtér ennek következtében kezdett átrendeződni az elmúlt években.
    De úgyanígy túltolták toleranciát, a PC-séget, a jóemberséget, a nem heteró közösségek elfogadtatását, és így tovább. 30 éve megy ez (lásd fekete és homi nélküli film nincs, vagy az egyetemi kontraszelekciót, stb, ált iskolában a homoszeualítás elfogadtatása) és a következménye a túlcsordulás és az elutasítás, ami például egy tramp féle ember megválasztásában csúcsosodott ki.
    És lehet azt gondolni, hogy az oroszok embere, vagy hogy a rasszista fehér férfiak szavazták meg, de a lényeg ott van, hogy a 30 év alatt felhalmozott elfojtás, és természetellenes viselkedés és jóemberségre törekvés tajtékja ütött át egy gátat, ami lehet senkinek sem jó.
    .
    Ledőltek a nagyobb bástyák az általad "gyíkembernek" nevezett emberek birodalmában. Jelenleg Kína, India, Oroszország, USA és a muszlim országok bevehetetlenek - se mondvacsinált impiccsel, se helyi háborúkkal, se embargóval.
    Maradnak az EU országai.
    Én így látom.

  • AxBattler

    félisten

    válasz <Adamsky> #80 üzenetére

    "Aha. Orbánék a komcsik..."
    Ja, bár arról nem tehetnek, hogy csak másodvonalbeliek. Elég ha lecsekkolod az Áder, Kövér, Orbán család hátterét, Lévaiak belügyes kapcsolatait... mert ugye ennek is utánajártál.

    "A jelenlegi külpolitikánk is ilyen, ill. hasonló. Egyszerre próbálunk kelet és nyugat irányába nyitni."
    Gondolom a lejjebb linkelt beszédet is ugyanígy tudod értékelni? :U

    "Nem akarom védeni a kormányt, mert abban is vannak ilyen, és olyan emberek. És igen, biztos jut pénz a barátoknak is ... de mindez semmi a most ellenzékben lévők regnálása alatt történtekhez."
    Jaja, emlékezzünk Sukoróra, Testvérek! Neverforget! :K
    Mennyit is sikerült ott - majdnem - lenyúlniuk? Vagy az Alstom-ügyben?
    Arányában hogy viszonyulnak azok az összegek a most elszivárgó pénzekhez?
    + Gondolom akkor a szoci időkből tudnál név szerint is említeni olyanokat, akik a Mészároshoz hasonló gazdagodást mutattak fel 8-9 év alatt.

    "De, ha erre már nem emlékszel, vagy túl fiatal vagy, akkor csak nézd meg, hogy mi folyik most Pesten"
    Miért, mi folyik most Pesten? És az elmút'nyócévben mi történt még Pesten? Vagy az nem zavar, csak most szabadult el a pokol, a hirtelen váltáskor?
    A BKK-s elektronikus jegyrendszer kifejlesztésére kifizetett milliárdra gondolsz, vagy a kormányzati apparátusok költöztetésére? Esetleg a Párisi Udvarra? :F

    [ Szerkesztve ]

    "Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

  • <Adamsky>

    nagyúr

    válasz Tigerclaw #77 üzenetére

    " ... hanem az ország vezetése felé ... " - nyilván, mert nekik egy ilyen langymeleg vezetés kell(ene), amit kénye-kedve szerint irányíthat.

    " ... nem ide jönnek, csak erre vezet az útjuk." - az is elég. Emlékszel még mi volt itt akkor mikor még nem volt kerítés, és "csak" átvonultak az országon, mint a sáskák? Ha, nem, majd nézz utána (letarolt földek, szemét, stb.)
    Egyébként az is idő kérdése mikor fognak ide jönni. Itt van pl. a kb. 1 hete történt eset, amikor egy szír - német menedékjoggal bíró - migráns rátámadt egy nőre Pesten az Andrássyn. Vajon mi a tökömet keresett ez itt? Elaludt a vonaton?

    "Ők ugyanúgy nyugatra mennek, ahogy mi is és igen, mi is migránsok vagyunk, gazdasági menekültek amikor nyugatra megyünk dolgozni, csak szerencsére mi jelenleg még legálisan megyünk oda. A célunk ugyanaz, egy jobb élet reménye. Ha emberi oldalról nézem, miért ne járna neki is, ha úgy gondolom hogy nekem jár?"
    Úristen! Ezt most komolyan? Te egyenlőséget teszel egy iskolázott és/vagy valamilyen szakmával rendelkező, a nyelvet legalább alapszinten beszélő magyar, és egy teljesen más kultúrkörből származó, a nyelvet nem beszélő, dolgozni igazából nem akaró, integrálódni képtelen ember között? Nekem nem egy ismerősöm van külföldön. Mindegyikük keményen megküzdött azért, hogy szállása lehessen ki, hogy dolgozhasson. Nem úgy, mint egyik-másik "menekült" ...

    "Ezeknek a migránsoknak csak töredéke "vette" el a munkánkat ... " - az anno, egy tényleg hülye, és felesleges kampány volt, ezt aláírom.
    Főleg ma már annak a tudatában, hogy ezek az emberek a "célországban" sem vették el senki munkáját, hanem a társadalmon élősködnek.

  • AxBattler

    félisten

    válasz <Adamsky> #83 üzenetére

    Márpedig én azt mondom, lehetőséget kell adni mindenkinek: sosem tudhatod, kiből/miből lesz a krumplicserebogár: LINK1 + LINK2

    ;]

    Innentől már csak egy ugrás feltenni a kérdést: ha úgy védik a határt, akkor miért van tele folyamatosan a belváros füstös képű rosszarcúakkal, arabus fiatalokkal? EU-s vízum, valaki?

    [ Szerkesztve ]

    "Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

  • Silεncε

    őstag

    válasz <Adamsky> #80 üzenetére

    Aha. Orbánék a komcsik, böszme szivárványkoalíciója (benne az MSZMP utódpártjával) pedig nem.

    Ki is volt a KISZ-titkar?

  • <Adamsky>

    nagyúr

    válasz AxBattler #82 üzenetére

    "Lévaiak belügyes kapcsolatait... mert ugye ennek is utánajártál." - nem fogok úgy tenni, mintha mindenről (mindent is) tudnék (ahogy tettetik itt egyesek). Így majd ennek megpróbálok utána nézni. Bár ha te benne vagy a témában, segíthetnéd a tudatlan honfitársadat egy-két link-el. ;)
    "Gondolom a lejjebb linkelt beszédet is ugyanígy tudod értékelni?" - sajna a videót még nem ált módomban megnézni, de pótolni fogom.
    "... a szoci időkből tudnál név szerint is említeni olyanokat, akik a Mészároshoz hasonló gazdagodást mutattak fel 8-9 év alatt." - kis utánajárással biztos tudnék.
    A szocik egyébként csak szimplán kiárusították az országot. Te most tulajdonképpen visszasírod azt a rendszert szemben a mostanival? :F

    "Miért, mi folyik most Pesten?" - a haveri zsebek kitömése, de úgy, hogy még a látszatra sem nagyon adnak. Arcátlanul növelnek fizetéseket, neveznek ki "extra" alpolgármestereket, tanácsadókat. A teljesség igénye nélkül pl. Kálmán Olgi pozícióba helyezését mivel magyaráznád?
    "BKK-s elektronikus jegyrendszer ... " - ez egy, és én nem vagyok róla meggyőződve, hogy ott Tarlós lett volna a hunyó.
    A Párisi udvaros sztoriról nem hallottam, de majd megpróbálok ennek is utána nézni. Bár, ami a 24.hu-n megjelnik, azt sokszor fentartásokkal kezelem (fake news alert ;) )

    (#85) Silεncε
    "Ki is volt a KISZ-titkar?" - nem tudom, segíts kérlek!

    [ Szerkesztve ]

  • Lenry

    félisten

    válasz <Adamsky> #86 üzenetére

    Te most tulajdonképpen visszasírod azt a rendszert szemben a mostanival?

    jah, mert kizárólag ez a két lehetőség létezik. a redvás szendvics meg a gennyes tus. :U

    Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

  • <Adamsky>

    nagyúr

    válasz Lenry #87 üzenetére

    " ... mert kizárólag ez a két lehetőség létezik ... "
    Én - jelenleg - nem látok harmadik "erőteret". Kérlek ne barkóbázzunk, áruld el, ki fogja elhozni a világosságot! ;)

    [ Szerkesztve ]

  • NGA

    addikt

    válasz <Adamsky> #25 üzenetére

    "másfelől be kell lásd, hogy sokaknak a hír az, ami a facsén van"

    Na ezt nem értem. Én fent vagyok a facsén, de nekem semmilyen hír nem jön. Semmilyen orbángyurcsánystb.
    Az is igaz, ha valamelyik ismerősön megoszt politikai bejegyzést, annak a bejegyzéseit azonnal blokkolom.

  • cog777

    senior tag

    válasz <Adamsky> #80 üzenetére

    "Egy biztos: nem hazaszeretőek (pontosabban előrébb valónak tartják önös érdekeiket annál)"
    Remekul leirtad a mostani helyzetet, barmilyen nagyobb kaliberu szerzodest nezel ahol a kormanyzo part benne volt, igyekeznek eltusolni, eltuntetni a nyomokat, sot, torvenyeket hozni hogy nem lehessen kozerdekbol megismerni mi a valosag.
    Igy veszti el a penz a kozpenz jelleget. Te most elohoztad az MSZMP-t de felesleges. Mind a ket korabbi oldalt felre kellene allitani es a fiatalokat engedni elore. Marmint azokat akik soha nem voltak erintve a korabbi rendszer altal.

    "Egyébként nem jártam Szovjetunióban, és készséggel elhiszem, amit írsz, de én nem is a múlt hanem inkább a jelen politikájáról "
    A mostani Oroszorszag nem sokban kulonbozik az akkori Szovjetuniotol. Hatalmas terulet es nem fog megvaltozni par evtized alatt. Az elmaradott teruleteken meg mindig Sztalint es Lenint eltetik. Megjegyzem USA egyes teruletei sem sokat fejlodtek, vannak helyek ahol ha megemlited az "evoluciot" akkor bedobnak a kutba.

    ""Szerintem a gondolkodas mod hatarozza meg hogy ki hova tartozik." - én elsősorban magyarnak vallom magam"
    Politikailag gondoltam, azt hogy ki liberalis, nacionalista es ki komcsis nezetu.

    "A jelenlegi külpolitikánk is ilyen, ill. hasonló. Egyszerre próbálunk kelet és nyugat irányába nyitni."
    Az a bajom hogy igy felesleges. A jelenlegi kormany nagy szajjal nyit minden fele. Miert nem lehetne ezt csendesebben, -gazdasagilag- megcsinalni? Mi a feneert nem latok magyar borokat az EU-ban? Meg szalamit?? Mindenhol a mocsingos olasz kolbaszt lehet venni meg szar savanyu borokat jo dragan. Lehetne nyitni gazdasagilag is am, abbol esetleg jonne penz is az orszagnak. Jah, hogy a meglevo politikai eronek egyaltalan nem erdeke ez. Ennyit arrol hogy ezek sem jobbak mint akik a komcsi rendszerben voltak.

    "De, ha erre már nem emlékszel, vagy túl fiatal vagy, akkor csak nézd meg, hogy mi folyik most Pesten ...."
    Ezt nem ertem, ha eppen BP-n jarok akkor eleg lepukkant hazakat talalok. Mit akarsz ezzel mondani? Amugy egy kicsit idosebb vagyok mint te :P

    "Köszi, Hofit ismerem, a tervgazdálkodásos, disznós sztorijából pedig sokszor szoktam idézni is. Maradjunk annyiban, hogy az a nyugat, amit még ő látott köszönőviszonyban sincs a maival ..."
    A mostani nyugati vilag az a korabbi folytatasa mikozben a mostani magyar viszony egy katyvasz. Nem volt igazi "reset" a rendszervaltaskor es ez baj. Most is ugyanugy nagy szajjal hablatyolnak, dezinformalnak tolunk keletre levok, Kina ugyanugy mint az oroszok. Fantasztikus ruszki technika akik egy EMP-vel tonkre tettek egy USA rombolot es hasonlo sztorik LOL De amikor nuklearis baleset van akkor kuss van de az melyen.

    "Ugyan mivel? Lassan teljesen megadják (behódolnak?) az újonnan érkezőknek. Az pedig kis túlzással egyszerű matek, hogy pl. meddig beszélhetünk még svédekről. Ezt én semmiképp sem nevezném "középútnak"."
    Te most melyen behoztad a migrancsozast, gondolom amivel a kiralyi TV minden nap riogat. En meg arrol beszelek hogy a korrupcio, lopas sokkal alacsonyabb mint nalunk. Tehat OK jobban csinaljak. Rengeteg ceguk van, csak a kornyekemen lagalabb 5 robotikai ceg akiknek mar van termekuk es nem csak a tervezesi fazisban van. Gazdasag jol megy, emberek jobban elnek. Turemlesebbek, nem lopnak. Nem erdekes? Nalunk a szabalyok athagasa, lopas teljesen elfogadott es mindennapos a kulturank resze. Eloszor a hazunk tajan kene kisoporni, aztan johet a kulpolitika.
    Migransok? Irtam hogy egy kulon topikot erdemelne, mert igen, kellett volna szurni viszont igen, munkaerohiany van amit Viki is kulfoldrol old meg. Mas orszagok pl Ausztralia, Kanada, USA kemenyen szurik kik mehetnek be, de ok eleg jol el vannak szigetelve. Velemenyem szerint is jobban kellett volna szurni a bejovoket.
    De en sokkal fontosabb es nagyobb dologrol beszeltem, mint pl egy orszag gazdasaga, jo lete, korrupcioja, oktatasa stb. Ez SZ*R M.o-n. Aki ezt vitatja azzal gond van nem kicsi. Ha a gazdasag megy, akkor az huzza maga utan a tobbit. Ergo azon kene dolgoznia Vikinek es kis csapatanak, erositeni a kis es kozepvallalatokat es a versenyt ahelyett hogy par kivaltsagos megkap mindent verseny nelkul. Digi helyzete mond neked valamit?

    "Megint csak azt mondom, hogy az nem jó stratégia, hogy megpróbálunk mindenkit befogadni"
    Ez eddig oke, csakhogy Oroszorszagrol volt szo es hogy merre nyissunk. Nem a migransozasrol.

    [ Szerkesztve ]

    HP ZBook Workstation A3000 - Linux Mint; Raspberry Pi4 - Raspbian

  • Lenry

    félisten

    válasz <Adamsky> #88 üzenetére

    szerinted az a megoldás, hogy válasszuk a kisebbik rosszat?
    hogy akkor jóvanazúgy? "igaz, ez is lop, csal, hazudik, de szimpatikusabbakat, mint a másik, úgyhogy maradjon ez"
    hogy meg szerinted normális, hogy 10 évvel a leváltásuk után még mindig az a téma, hogy bezzegagyurcsány? ki a faszt érdekel gyurcsány? az a faszi egy senki. nem tényező ma már. előrefelé kellene nézni.

    a hosszútávú megoldás tudod mi lenne?
    rendesen működő intézményrendszer, világosan lefektetett szabályokkal és törvényekkel. ahol valóban függetlenül működnek a dolgok egymástól, hozzáértő emberek vezetésével. és akkor egy idomított csimpánz is lehet a miniszterelnök, tökmindegy, mert nincs szükség arra, hogy minden legalább közepesen büdös fingáshoz ki kelljen kérni a véleményét.

    közép és rövidtávon pedig már az is bőven elég volna, ha a kormánypártnak támogatói és nem hívői lennének. olyan emberek, akik nem erőszakolják meg a saját addigi világlátásukat csak azért, mert az M1-en azt mondták, és nem felejtik el ezt egy héten belül.
    hanem elgondolkodik ha nem tetszik neki valami, azt megjegyzi és a következő választáson ezeket számbaveszi, és extrapolálja a következő 4 évre...
    mindehhez nagyjából 4 működő agysejtre volna szükség, és akkor a légzést sem kell abbahagyni közben, valamiért sokan mégsem képesek ennyire sem.

    Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

  • cog777

    senior tag

    válasz Lenry #91 üzenetére

    Komolyan, ahany kormanypartival vitatkozok, mind azzal jon hogy elmultnyo...(szunet, fejszamolas-mindig updatelni kell a szamot) ..ev + migrancs. Csak ez a ketto szerepel. Ja, neha bedobjak az EU-t is.

    HP ZBook Workstation A3000 - Linux Mint; Raspberry Pi4 - Raspbian

  • dabadab

    titán

    válasz szazbolha #79 üzenetére

    Akkor miért írtad azt, hogy "Nincs asszimiláció, nincs beolvadás, nincs kultúra átvétele az új betelepűlők részéről", ami állítás mindegyikről szólt.

    Most kb. a következőkből lehet választani, attól függően, hogy mit tartasz tiszteletben:

    1. Ha a logikát és a tényket is, akkor elismered, hogy az első állításod tényleg nem volt igaz.
    2. Ha csak a logikát, akkor ragaszkodsz hozzá, hogy igazam van és az ismerőseim valójában nem vették át a kultúrát, stbt.
    3. Ha csak a tényeket, akkor megmagyarázod, hogy azt nem is úgy kell érteni.
    4. Ha egyiket sem, akkor ragaszkodsz tovább az első állításhoz.

    Nos?

    DRM is theft

  • dabadab

    titán

    válasz <Adamsky> #57 üzenetére

    "Eu teszetoszaságát, és merő rosszindulatát Hazánkkal szemben"

    Melyik a rosszindulat?

    Az, hogy észreveszik a nyilvánvalót (miszerint a vezetés szétlopja az országot és leépíti a demokráciát) vagy az, hogy szóvá teszik?

    Mert szerintem ha valaki az elsőt NEM teszik meg, az simán hülyeségre vall, ha meg a másodikat mellőzi, az nem szereti Magyarországot.

    DRM is theft

  • szazbolha

    addikt

    válasz dabadab #93 üzenetére

    Azért írtam mert így gondolom. Természetesen nem minden fekete és fehér, de ha az új bevándorlók 70% nem asszimilálódik, akkor az már nem asszimilálódás.

    A 4 pontos okoskodásod nem érdekel, ha van valami kérdésed arra válaszolok.
    Győzd meg magad, én ebben nem leszek partnered.

  • Viktor77

    titán

    válasz <Adamsky> #80 üzenetére

    "" ... allami iranyitas moge bujva komcsirendszerhez meltoan szetlopjak az orszagot."
    Nem akarom védeni a kormányt, mert abban is vannak ilyen, és olyan emberek. És igen, biztos jut pénz a barátoknak is ... de mindez semmi a most ellenzékben lévők regnálása alatt történtekhez. De, ha erre már nem emlékszel, vagy túl fiatal vagy, akkor csak nézd meg, hogy mi folyik most Pesten ...."

    Egyidősek vagyunk. Ekkora lopásra (kezdve ugye a 3000 milliárddal, folytatva azzal, hogy lölö a leggazdagabb magyar lett) én nem emlékszem. Lopás mindig volt, mindig lesz, nincs ezzel semmi gond, a mértékkel és az intézményesítésével annál inkább.

    Csinálni kell. Kész. Pont.

  • Lenry

    félisten

    válasz Viktor77 #96 üzenetére

    És igen, biztos jut pénz a barátoknak is
    :C
    mennyire szép eufemizmus ez arra, hogy a miniszterelnök haverjának a vagyona pár év alatt a semmiből akkora lett, hogy abból egy komplett kormányzati cikluson keresztül tudná üzemeltetni pl egész Szegedet.
    lölő vagyona valami 400 Mrd., Szeged MJV 2019-es költségvetése 103Mrd volt.

    [ Szerkesztve ]

    Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

  • dabadab

    titán

    válasz <Adamsky> #80 üzenetére

    "Egyszerre próbálunk kelet és nyugat irányába nyitni"

    A nyugat irányába eddig is nyitottak voltunk (nem véletlen az EU és NATO tagság) - arrafele nem nyitottunk, hanem elszigetelődtünk. Keletre meg leginkább behódolunk, nem nyitunk (baltás gyilkostól kezdve az orosz propaganda szolgalelkű terítésén át a Budapest-Belgrád vasútvonalig leginkább csak az látszik, hogy mi adunk, aztán nem kapunk semmit).

    Szóval ez a nyitni nyugatra és keletre is egyszerű hazugság.

    "És igen, biztos jut pénz a barátoknak is ... de mindez semmi a most ellenzékben lévők regnálása alatt történtekhez."

    Segítenél felidézni, hogy Orbánon kívül melyik másik miniszterelnök vált pillanatok alatt az ország leggazdagabb emberévé?... Ja, senki.

    Szóval ez se igaz.

    "De, ha erre már nem emlékszel, vagy túl fiatal vagy, akkor csak nézd meg, hogy mi folyik most Pesten ...."

    Mi folyik?

    [ Szerkesztve ]

    DRM is theft

  • Viktor77

    titán

    válasz dabadab #99 üzenetére

    ""De, ha erre már nem emlékszel, vagy túl fiatal vagy, akkor csak nézd meg, hogy mi folyik most Pesten ...."

    Mi folyik?"

    Gondolom nem tetszik neki, hogy most az igazgatótanácsok ellenzékiek lesznek, miközben, mikor a fityisz került hatalomra ők ugyanezt csinálták, de az rendben volt (szerinte).

    Csinálni kell. Kész. Pont.

Aktív témák