Keresés

Aktív témák

  • Menthirist

    veterán

    válasz szazbolha #55 üzenetére

    Fejlettebb országok lakosai sorra dobálják el a vallásukat, és egyre kevesebb gyereket hoznak a világra. Ahogy egyébként a többedgenerációs bevándorlók is. Sőt fejlettebb országokban lakók között is az alacsonyabb jövedelműek között több pl a gyerek és általában a vallásosság (a vallási rész alól jórészt kivétel az usa, ott még mindig a propaganda része a vallás). Arab területeken is szorul vissza
    [link]
    Ezeket az asszimimilációs adatokat meg célszerű amellett vizsgálni, az oroszok, ukránok, lengyelek mennyire vegyülnek el seamless pl a svéd vagy német területeken, mekkora csoportokat alkotnak (csak ugye kevésbé feltűnő hogy milyen nagyokat, ha nem viselnek megkülönböztető viseletet vagy szakállt pl)

    Az emberek alapvetően nem nagy ellenségek, amíg a vezetők fel nem korbácsolják őket egymás ellen. Szóval ha mindenki kb korrektül, jól meg tud élni, akkor békén is hagyják egymást. Olyankor mindenki elvan a saját dolgálva.

    [ Szerkesztve ]

    Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

  • dabadab

    titán

    válasz szazbolha #55 üzenetére

    "Nincs asszimiláció, nincs beolvadás, nincs kultúra átvétele az új betelepűlők részéről"

    Ez egyébként konkrétan nem igaz.

    Jó, tudom, az állami tévében ezt mondták, akkor biztos így is van.

    DRM is theft

  • Menthirist

    veterán

    válasz szazbolha #61 üzenetére

    Lol :D Lehet több muszlimot ismerek mint te :D

    "Svédben a lengyelek nem a szakáll miatt nem tűnnek ki az anyanemzet többségéből, hanem mert azonos kultúrában nőttek fel."
    Kivéve amikor az oroszokkal és az ukránokkal bűnbandákban harcolnak egymás ellen :D

    "Lehet hazudnak."
    Vagy lehet te hazudsz :) Az én ismerőseim hasonló helyeken ugyanis köszönik szépen jól vannak és prosperálnak. Érdekes módon egyetlen külföldön élő ismerősöm és rokonom sem gondolkodik rajta hogy hazaköltözzön, pedig igen sokan kivonultak már családostól mindenestől. Pedig ha tudnák hogy itt a tuti :D :D

    [ Szerkesztve ]

    Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

  • ricsi99

    addikt

    válasz szazbolha #55 üzenetére

    Gratulálok.
    Ezt sikeresen felmondtad..

    Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

  • Lenry

    félisten

    válasz szazbolha #55 üzenetére

    Nem azt mondom hogy nem okoz, hanem azt kérem hogy valaki fejtse már ki hogy miért lenne ez jó a gyíkembereknek?

    Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

  • dabadab

    titán

    válasz szazbolha #62 üzenetére

    Akkor biztos csak az általam személyesen ismert muszlimok hatalmas nagy kivételek, akik egyékbént nem is léteznek.

    DRM is theft

  • Lenry

    félisten

    válasz szazbolha #70 üzenetére

    Soros, a zsidók meg akárki, akire rá szokták fogni, hogy minden mögött ők állnak

    Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

  • dabadab

    titán

    válasz szazbolha #79 üzenetére

    Akkor miért írtad azt, hogy "Nincs asszimiláció, nincs beolvadás, nincs kultúra átvétele az új betelepűlők részéről", ami állítás mindegyikről szólt.

    Most kb. a következőkből lehet választani, attól függően, hogy mit tartasz tiszteletben:

    1. Ha a logikát és a tényket is, akkor elismered, hogy az első állításod tényleg nem volt igaz.
    2. Ha csak a logikát, akkor ragaszkodsz hozzá, hogy igazam van és az ismerőseim valójában nem vették át a kultúrát, stbt.
    3. Ha csak a tényeket, akkor megmagyarázod, hogy azt nem is úgy kell érteni.
    4. Ha egyiket sem, akkor ragaszkodsz tovább az első állításhoz.

    Nos?

    DRM is theft

  • 2xar

    tag

    válasz szazbolha #106 üzenetére

    ''akik nem voltak ellenségesek, és hajlandóak voltak a beilleszkedésre és a munkára a befogadó országokban.
    .
    Most nem ez a helyzet."

    Na, Te is csak az M1-en meg a plakátokon láttál menekültet...

  • S e t h

    nagyúr

    válasz szazbolha #121 üzenetére

    Egyetértek.
    Van aki különbséget tesz magyar és más bőrszínű ember között.

    This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

  • dabadab

    titán

    válasz szazbolha #124 üzenetére

    "Egy magyarnak mindig fontosabb egy magyar sorsa, mint egy nem magyar nemzetiségűé"

    Ahogy látom, eléggé ragaszkodsz ahhoz, hogy nyilvánvalóan hamis állításokat dobálj be ide.

    DRM is theft

  • S e t h

    nagyúr

    válasz szazbolha #124 üzenetére

    Érdekes amikor egyesek a nacionáléjukat az emberségük fölé helyezik, volt emiatt nem kevés sötét korszak a történelmünkben.
    Emberként viselkedni előrébb való, mint magyarként magyarul, utóbbi számomra kissé értelmezhetetlen is, de gondolom a magyarkodás szóval lehetne leginkább jellemezni.

    This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

  • bambano

    titán

    válasz szazbolha #131 üzenetére

    ha az a valódi nemzet, meg az a valódi hazaszeretet, meg az a valódi magyarság, amit a mostani kormánypozícióban ülő maffia akar rámtukmálni, akkor én mostantól piréz vagyok.
    az elmúlt 6-8 évben például a kokárda viselése is szégyenné vált, köszönhetően az állammaffiának.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • dabadab

    titán

    válasz szazbolha #131 üzenetére

    "A magyarkodás, a nemzet, a hazaszeretett és még pár hasonló fogalom az utolsó 5-8 évben megszűnt dehonesztáló jelleggel bírni."

    A magyarkodás minidig is dehonesztáló volt, a nemzet mindig is ambivalens, a hazaszeretet meg mindig is pozitív, ebben nem volt változás.
    Ami változott, az a "nemzeti", mert az mára a fideszes lopást jelenti leginkább (nemzeti dohánybolt, nemzeti mobilparkolás stb).

    Mondom, hogy csak azért jársz ide, hogy hamis állításokat tegyél.

    DRM is theft

  • dabadab

    titán

    válasz szazbolha #142 üzenetére

    Az állításaid összes kellemetlensége abból adódik, hogy láthatóan nem nagyon akarsz gondolkodni, csak előre összeállított csomagokat raksz ide, amiket jól láthatóan te sem gondoltál végig, különben feltűnt volna, hogy mekkora marhaságok.

    DRM is theft

  • 2xar

    tag

    válasz szazbolha #121 üzenetére

    Személyesen jártam menekült táborban Németországban és Angliában is (teljesen a véletlen folytán), és elég sok időt töltöttem idén Olaszországban (és nem a Riviérán). Ezen kívül a neten rengeteg blog és vlog van, ahol ők mesélnek magukról, hogy honnan jönnek, kik ők és mik a vágyaik. Illetve utána lehet nézni a statisztikáknak is az integráció előrehaladtáról.

    Azzal a propagandával, terror és gyűlölet-kampánnyal szemben amit Orbánék az országra zúdítanak, a menekültek legalább akkora arányban jóravaló, szorgalmas emberek, mint akár a magyar a nép, vagy akármelyik másik. Ha egy kis időre kivonnád magad az Origo-ProstiSrácok-888-Ripost-Magyar Nemzet és hasonló szennylapok, az összes magyar rádió (hisz kivétel nélkül övék mindegyik), és a nyomtatott sajtó 90+%-ának (van ami nem az övék?) bűvköréből, és utánanéznél hogy valójában kik a menekültek, akkor neked is kinyílna a szemed.

    Tudom, mert velem is így történt. 2015-16-ban én is csak ott tartottam, hogy "pfúj mocskos terrorista büdös Soros-migráncsok". Ahol Te tartasz most. Csak aztán egy ponton elszégyelltem magam, képtelen voltam magamban racionalizálni azt a dehumanizáló, aljas mocskolkodó, végtelenségig demagóg képet róluk, amit a plakátok és a média sugallt. Számtalan ponton kilógott a lóláb, és nem tudtam összeegyeztetni a valósággal. Kénytelen voltam rádöbbenni a valóságra, még ha elsőre rosszul is esett, hogy változtatnom kell a világképemen.

    Abban reménykedem, hogy benned/bennetek is erősebb a valóság megismerése iránti vágy, és az az ösztön, hogy jóérzésű, jó és nyitott gondolkodású emberek legyetek, mint az hogy, demagóg propagandával engedjétek kenegetni a májatokat, csak azért, mert az az egyszerűbb, kényelmesebb, ismert út. Azt kívánom, hogy nagyobb legyen bennetek a jóindulat, mint a gyűlölet. Sok sikert hozzá!

    (#143) Tetsuo:
    Undorító dolog, hogy egy illiberális diktatúra-kezdeményt védesz, ami napról napra épül ki a szemünk láttára. Undorító dolog, hogy kisvasútra, stadionra, magánrepülőzésre, helikopterezésre, gigajachtozásra, kurvázásra és agymosó propagandára költik az adónk jelentős részét, miközben Romániában már a duplája az orvosok, mentősök és tűzoltók fizetése a magyarnak, de egy tanár vagy egy köztisztviselő is jobban keres mint Magyarországon. Cserébe ne csodálkozzunk hogy ekkora fos az egészségügyünk (sajnos volt alkalmam megtapasztalni mind a magyart, mind a románt, nem kérdés, hogy az utóbbival jobban jár az ember, pedig 5-10 éve ez még bőven fordítva volt!), az oktatásunk és minden más közszolgáltatásunk.

    [ Szerkesztve ]

  • 2xar

    tag

    válasz szazbolha #159 üzenetére

    "Én ezeket nem olvasom, helyette 99%-ban klubrádiót hallgatok és 95%-ban Index-et olvasok. Minden benne van ami szerintem fontos."

    Minden tiszteletem mellett, de ebből egy szót sem hiszek el. Ha ez igaz lenne, akkor nem ismételgetnéd gyakorlatilag kizárólag a Rogán propaganda-minisztériuma által gyártott és a közmédia, a TV2, a KESMA 500 médiája stb. által terjesztett lózungokat.

    Pl:

    ''Van egy kis fogalmi zavar nálad. 56-ban európai embereket fogadtak be európaik (és észak-amerika), azonos vallással, azonos viselkedés formákkal azonos kulturális gyökerekkel, akik nem voltak ellenségesek, és hajlandóak voltak a beilleszkedésre és a munkára a befogadó országokban."

    Vagyis azt a Fidesz-propaganda toposzt használod, miszerint az embert nem elsősorban a személyisége és az erkölcse határozza meg, hanem a vallása, kulturális háttere és a bőrszíne. Ezt a toposzt buta/sérült lelkű emberek számára találták ki, akik képtelenek tovább látni az orruknál/előítéleteiknél. A vallást (ruházatból) és a bőrszínt ugyanis 1 másodperc alatt fel tudja mérni még egy hülye is. Mert a hülye embernek nehezére esik, fáj a gondolkodás, ezért örül, hogy ilyen könnyen be tudta skatulyázni az adott idegent. "Úgy öltözik mint én, olyan színű mint én, olyanok a vonásai mint nekem, annak a focicsapatnak szurkol, mint én. Ez a mi kutyánk kölyke, ez jó ember, benne bízhatunk. Furán öltözik, más a színe, nagyobb az orra? Ne adj Isten, másik focicsapatnak szurkol? Ez veszélyes! Jobb ha kitiltjuk, elűzzük, megverjük!"

    Te pedig (illetve pontosabban nem Te, hanem Rogánék) hiába próbálod ezt a gondolatot racionalizálni, felöltöztetni és okosan hangzó kifejezésekkel kiszínezni ("viselkedési formák", "kulturális gyökerek"), ez magának a gondolatnak a lényegén nem változtat. Ugyanaz a demagógia marad: "az embert a nemzeti öntudata, a népszokásai és a vallása, a kultúrája határozza meg".

    Ez persze nem csak demagógia, hanem tökkelütött baromság. Az embert a személyisége határozza meg, annak formálásában pedig sokszor csak igen piciny részt vállal a vallás és a nemzet. Illetve akinél a személyiség nagy része ezekből van levezetve, az jellemzően egy súlyosan sérült lelki világú, előítéletes, rasszista ember, aki gyerekkorában nem kapott elég szeretetet, támogatást. Ugyanis ez az, ami elsősorban meghatározza a személyiséget, hogy ki jó ember és ki nem: a szülői neveltetés. Hogy megfelelő egyensúlyban volt-e a gyerek életében a szeretet, a támogatás, a fegyelem, az igazságosság.

    És akár hiszed, akár nem, Szíriában ugyanolyan arányban vannak/voltak jó szülők, mint Magyarországon vagy bárhol. Azt pedig, hogy a vallás és a nemzeti öntudat másod/harmadlagos szempontok az ember életében, azt csak az nem látja, aki a fenti, sérült lelki világú emberek csoportjába tartozik és ezért félelemmel és gyűlölettel, xenofóbiával, szélső-jobb, nacionalista nézetekkel tölti ki a személyiségében és a szívében tátongó űrt.

    Visszatérve pedig, ami a médiafogyasztási szokásaidat illeti, már korábban is elárultad magad:

    "De ha már felvetted, te hol láttál menekültet? A klubrádióban meg az Indexen?"

    Magyarul: Te megveted és hiteltelennek tartod a fenti két médiát, de ehhez képest azt állítod hogy szinte kizárólag ezt a kettőt fogyasztod. Ne nézz már madárnak...

    [ Szerkesztve ]

  • ricsi99

    addikt

    válasz szazbolha #172 üzenetére

    Pedig elgondolkodhatnál amit irt.
    Kristálytisztán látja a világot.

    Sajnos te már menthetetlenül abba az irányba tekintesz amerre a szemellenződ mutat ,és a zabla enged.
    Fogadd el ,hogy más a világ ,és a te szemléleted nem áll a helyzet magaslatán...

    Önálló gondolat... vélemény ... az még elmegy...
    Ha viszont a propagandagépezet monológjait szajkózod azt szerintem csak a Bayer -show törzsközönsége fogja elfogadni.
    Szerintem ne erőltesd....

    Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

  • samujózsi

    tag

    válasz szazbolha #172 üzenetére

    Ismered azt a kifejezést, hogy antagonisztikus ellentét?
    Ilyen ellentét áll fenn a "nemzeti konzervatív" és az "igazmondás+nem kételkedünk mások becsületében" közt.
    Csak egyetlen példa: "csak az a magyar, aki szerintünk az, a többi magyargyűlölő, hazaáruló, Soros-bérenc stb.".
    Maradtál volna a fotózásnál... abban sem tartottalak túl sokra, de ott picit kilógtál az átlagos kattogtatók közül.

    [ Szerkesztve ]

    Primadonnát felveszünk! https://youtu.be/9lETrcMJZJM

  • S e t h

    nagyúr

    válasz szazbolha #174 üzenetére

    Honnan tudod, hogy ő látja kristálytisztán a világot?
    Hacsak az nem utal rá, hogy őt úgy nevelték, az embert lássa meg mindenkiben és ne a zászlót.

    This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

Aktív témák