Keresés

Aktív témák

  • <Adamsky>

    nagyúr

    válasz Tetsuo #9 üzenetére

    +1
    Divat ekézni a kormányt, az oroszokat, és isteníteni a nyugatot (ezt láthatjuk itt a reakciók többsége esetén is).
    Nem, nem vagyok orákulum, ill. én is tévedhetek, de alapból elvetni, valamint csak a rosszat látni egy ilyen lépésben szerintem hibás vélemény nyilvánítás.
    És, igen, ez egyelőre csak egy óvintézkedés, semmi több. Viszont arra mégis jó, hogy ha bármi beüt, akkor nem fognak ott állni, mint f@** a lagziban.
    Egyébként ennek szvsz. - legfőképp a mai világban - több értelme van, mint tankot vagy repülőt venni. Tudjuk nagyon jól, hogy kormányokat megbuktatni vagy egy országot bedönteni, ma már nem feltétlen a szokásos módon lehet csak ...

  • <Adamsky>

    nagyúr

    válasz bambano #15 üzenetére

    " ... a szuverén internetet, ami 1969-ben már tervezési cél volt ... "
    Ahogy mondod! Cél volt ... de - hogy finoman fogalmazzak - mérsékelten jött össze.
    Sajnos mára már akkora hatalom összpontosul egyes nagy tech. végek kezében, ami sokaknak nem tetszik. Ja, és, ha még csak összpontosulna ... de vannak (ld. facse), akik ezzel a hatalommal erősen vissza is élnek. Szóval az ellenpólus kiépítése vagy éppen a védekezés első fázisának beindítása szvsz. abszolút nem túlzó dolog.

  • <Adamsky>

    nagyúr

    válasz bambano #19 üzenetére

    Egyrészt ne magadból indulj ki, másfelől be kell lásd, hogy sokaknak a hír az, ami a facsén van. Nagyon kevesen veszik a fáradságot, hogy jobban utána nézzenek / olvassanak dolgoknak.
    Szóval azon vitatkozni, hogy - maga az internet - mennyire független, szvsz. tök felesleges onnantól kezdve, hogy szinte bárkivel, bármit meg tudnak etetni azok akik akarnak. És igen, lehet az oroszok sem feddhetetlenek ilyen szempontból, de szvsz. kispályások a nyugathoz képest.

    Szerintem ezt az egészet úgy kell felfogni, mint egy modern határzárat. Ha, nincs gond, akkor lehet minden nyitva, de ha szükséges, akkor ott van a kontroll lehetősége. Utóbbival ugyan - nem vitatom - vissza lehet élni, de hát mivel nem?

    (#20) Menthirist
    "És ez épp ennyire igaz keleten és nyugaton." - igen, ez a lényeg, ill. hogy ne törjünk pálcát az oroszok felett ...

    [ Szerkesztve ]

  • <Adamsky>

    nagyúr

    válasz Tigerclaw #28 üzenetére

    Erre röviden csak annyit írnék, hogy - finoman szólva - nem értek Veled egyet, ill. úgy gondolom, hogy amit írsz az nagyszerű példa arra, hogy a nyugat mit akar elhitetni ...

  • <Adamsky>

    nagyúr

    válasz Lenry #32 üzenetére

    Én ezt nem mondtam! Sokkal inkább azt, hogy egyik 19 a másik egy híján 20 (ennél fogva hiba lenne az egyiket leszólni a másikat pedig piedesztálra emelni). Mondjuk az én szubjektív véleményem szerint a nyugati ember (és így a politikusaik is) sokkal hülyébb (ld. gender, bevándorlás, stb.), de ez már egy másik történet ;)

    (#34) bambano
    "például veled is meg tudták etetni, hogy az oroszok csak kispályások a nyugathoz képest."
    Nekem a facse (és társai) nagyon bögyömben van. Az oroszoknak nincs ilyen (ill. van, de úgymond "belső használatra"), szóval ezért mondom, hogy nyugati / liberális oldal kicsit keményebben nyomja.

    " ... 45 év orosz megszállás után létezhetnek magyar emberek, akik az oroszokat pártolják."
    A magyarok között is voltak - legfőképp akkortájt - velejéig romlott emberek. De, ilyen erővel akkor folyamatosan lehetne fújni a németekre (nácik) és utálhatnák a japánok az amerikaiakat (Hirosima).

    " ... térjünk vissza a cikkhez ... " - igen, ez nekem sem teljesen világos, hogy ki, hogyan és mit tört, de ez a rövidke cikk nem is alkalmas arra, hogy "mélyebbre menjen". Valószínű egyébként a ruszkik nem is árulták el a valódi sebezhetőségeket, csak a cikk eredeti szerzője behantázott valamit. Ennek jobban utána kéne olvasni ...

    (#35) Viktor77
    "Ha te meg nem értesz egyet, akkor nagyszerű példa vagy arra, hogy az orbáni propaganda sikeres." - nem tagadom, inkább hiszek a kormányunknak, mint az isiász által vezetett (jó, tudom, most már nem ő a góré, de még nem történt meg a "nagy fodulat") EU-nak, vagy éppen a böszme által vezetett haza ellenzéknek :R

    [ Szerkesztve ]

  • <Adamsky>

    nagyúr

    válasz Menthirist #41 üzenetére

    Nem igazán értem, hogy hogyan jön ide a vkontakt, de hagyjuk is!
    Kioktató, és lekezelő stílusod - amiből sugárzik a tévedhetetlenség - egyébként is teljesen alkalmatlanná tesz az érdemi vitára. További szép napot! :R

    (#42) bambano
    A dezinformációt minden fél nyomja. Nehéz lenne sorrendet felállítani. Ezért is mondom (írom), hogy szvsz. a nyugatot szentnek beállítani, míg az oroszokat egyenlővé tenni az ördöggel, kicsit sarkos vélemény.
    " ... mert az már elmúlt lassan 75 éve ... " - van valamilyen elévülési idő, ami után akkor már nem fújunk a másikra? :) Költői kérdés, ne válaszolj!
    "... mostanában is csinálnak hülyeséget, igaz, nem olyan súlyúakat ... " - a Willkommenskultur-ra gondolsz? :) Azért annak a valódi súlyát még senki nem látja, de lehet nem kicsit fog fájni ... Egy szó, mint száz, minden, ill. sok minden nézőpont kérdése. ;)

    (#43) Lenry
    " ... nem a puszta megélhetés a célod, akkor tudsz elkezdeni magasabb rendű filozófiai dolgokkal foglalkozni."
    Hááát... ezt kifejthetnéd ...
    " ... nyugati bevándorláspárti emberek, ők felül akartak emelkedni azon az ösztönön, hogy az "ismeretlen = rossz" ... " - ész és kontroll nélkül eltérő civilizációból származó embereket beengedni merő felelőtlenség. Persze az is lehet, hogy tudatosság áll a háttérben (a jobb oldal szerint szavazatszerzés, a nemzetek felhígítása), de ezt biztosan nem lehet tudni.
    "Aztán nyilván azóta ők is rájöttek, hogy pont ebben a helyzetben ez kivételesen hülye ötlet volt ... " - így a gyerekek szoktak viselkedni. Felelős politikusoknak nem lett volna szabad. Egyébként érdemes megnézni, hogy mi van (vagy lesz nagyon záros határidőn belül) a svédeknél, norvégoknál vagy éppen a dánoknál ... Lehet ez "a rájöttünk, hogy hülyeség volt", mentalitás, már nem segít.
    " ... a pápát képesek leszólni, mert az követni meri a vallása tanításait." - a pápát hagyjuk! Neki sokszor a hét is páros. Egyébként érdemes megnézni azt is, hogy hogyan viselkedett Csíksomlyón. Az (hívő) emberben már-már felvetődik a kérdés, hogy vajon tényleg velünk van-e ....
    És végezetül: az általad legyökerezett Orbánnak szvsz. van egy jó mondása (melyet egyre több nyugati politikus is kezd magáévá tenni): "a segítséget kell odavinni és nem a bajt idehozni". Ízlelgesd ezt egy picit, ill. gondolkozz el azon, hogy vajon hány "menekültet" (többszörös idézőjel!) bír még el Európa!

  • <Adamsky>

    nagyúr

    válasz bambano #51 üzenetére

    Azzal kezdeném, hogy nem, nem vagyok komcsi barát. Ezért nem is fogok a mostani ellenzékre szavazni (kíváncsi lennék, hogy te pl. kire tetted / tennéd a voksodat?).

    Az talán tényleg nem hangzott el, hogy a nyugat szent lenne, de én nem is érzek akkora különbséget ("kelet" és "nyugat" közt), ami indokoltá tenné ezt a mérhetetlen ellenszenvet, amit az itteni hsz.-ek 99%-ból érzek.

    " ... a nyugat egy fokkal jobb, mint a ruszkik ... "
    Sokáig ezzel én is így voltam. Csak az utóbbi időben (látva az északi népek birkaságát, az Eu teszetoszaságát, és merő rosszindulatát Hazánkkal szemben) kicsit elbizonytalanodtam ... :(((

    (#53) Lenry
    Arra lennék kíváncsi, hogy szerinted milyen magasztos eszmék / filozófiai gondolatok mentén sikerült a "bölcs" nyugatnak arra jutnia, hogy jó ötlet egy csomó azonosítatlan, integrációra képtelen embert ránk zúdítania?
    "Ezt viszont te fejtsd ki, mert annyi összeesküvés elméletben hallottam már hogy:
    1. Idejön a sok feka ... " - ez nem elmélet, hanem már gyakorlat. ;)
    Az egyelőre nekem sem világos, hogy ez kinek és miért jó. Mindenhonnan azt hallani, hogy ezek majd a baloldalra fognak szavazni, és így majd a csúnya és rossz Orbánéhoz hasonló rezsimeknek vége lesz. Igen, az elején. Itt tartunk most (mondjuk a svédeknél). Aztán, ha kellően megerősödtek, akkor saját pártot alakítanak majd, és nem lesz már szükségük a jóakaróikra. Ezek (tisztelet a nagyon kis számú kivételnek) nem az a hálás népség.
    Ha pedig ténylegesen átveszik a hatalmat, akkor a ma oly divatos LMBTQ és mindenféle nőjogi szervezeteknek fognak nagyon hamar kongatni ...
    Szóval tényleg nem tudom, hogy ez kinek jó, és érdeklődéssel figyelném, ha nem a mi bőrünkre (is) menne a vásár.

    ui: apró kiegészítés a "fejlett nyugat" jobb megértéséhez (tiszta szerencse, hogy egy Index-es link-et találtam és nem mondjuk egy Origo-sat, mert még azért is biztos kaptam volna :) )

    (#55) szazbolha
    +1
    Igen, pont erre próbáltam Lenry-nek rávilágítani.

    [ Szerkesztve ]

  • <Adamsky>

    nagyúr

    válasz bambano #64 üzenetére

    " ... azt nem firtatom, kire szavaztál, mert ezt mifelénk nem illik ... " - nem értem, miért nem lehet ezt felvállalni, főleg akkor, ha a regnáló hatalmat erősen kritizálod. Engem spec. mindig érdekelt, hogy ki, melyik pártban látja a jövőt. Ész érvek mentén pedig vitára is hajlandó szoktam lenni a témában.

    " ... nem árt, ha tudod, hogy az ellenzék nem komcsi. ugyanez nem mondható el a másik oldalról."
    Aha. Orbánék a komcsik, böszme szivárványkoalíciója (benne az MSZMP utódpártjával) pedig nem. Mondjuk abban igazad lehet, hogy ezt a kagyvaszt elég nehéz bármilyen ideológia mellé odaállítani. Egy biztos: nem hazaszeretőek (pontosabban előrébb valónak tartják önös érdekeiket annál), és most már (hála a bölcs pesti embereknek) az is látszik mi lenne, ha hatalomra kerülnének ...

    " ... azon magyarok közül, akik a kivándorlásra adták a fejüket, melyik merre ment." - ezt most, hogy sikerült idehoznod? :F Almát az almával, körtét a körtével.
    A nyugat persze még most is hívogatóbb (ezért is jön a sok "menekült"), csak ez szvsz. hamarosan változni fog. Persze így is hatalmas az űr az általad említett végletek között, de a folyamat beindult és szerintem nem kell sok idő, hogy egyre kevesebben vágyjanak nyugatra, ill. Nyugat-Európába.
    Egyébként nem jártam Szovjetunióban, és készséggel elhiszem, amit írsz, de én nem is a múlt hanem inkább a jelen politikájáról (!) és annak várható negatív hatásaira próbáltam rávilágítani, aminek következtében abból a ~200 magyarból egy páran biztosan haza fognak jönni. Egyébként ha javasolhatom ne is Szovjetunióval hasonlítgasd a nyugatot, hanem Magyarországgal, ahol a Karácsony még (?) Karácsony, és nem fenyő- vagy fény ünnep, és nem árulnak az erre az alkalomra létrehozott vásárokban f@** alakú nyalókát.
    "Én ebben az évben töltöttem az 50-et." - én még csak 41.

    " ... előbb kérdeznek, utána megbeszélnek és csak utána ... " - úgy érted, hogy utána nem csinálnak semmit. Pontosabban minket szednek elő az EU-s értékek megsértésével ...
    A teszetoszaságra jó példa a nem létező határvédelem a láthatatlan Frontex-el.

    (#71) cog777
    "Szerintem a gondolkodas mod hatarozza meg hogy ki hova tartozik." - én elsősorban magyarnak vallom magam, és úgy általában igyekszem minden országban, ill. minden emberben a jót keresni. A jelenlegi külpolitikánk is ilyen, ill. hasonló. Egyszerre próbálunk kelet és nyugat irányába nyitni. Szerintem ez a normális, szemben azzal, hogy fújunk a másikra. Az országunk méretéből fakadóan ez egyébként sem lenne jó taktika ...

    " ... allami iranyitas moge bujva komcsirendszerhez meltoan szetlopjak az orszagot."
    Nem akarom védeni a kormányt, mert abban is vannak ilyen, és olyan emberek. És igen, biztos jut pénz a barátoknak is ... de mindez semmi a most ellenzékben lévők regnálása alatt történtekhez. De, ha erre már nem emlékszel, vagy túl fiatal vagy, akkor csak nézd meg, hogy mi folyik most Pesten ....

    Köszi, Hofit ismerem, a tervgazdálkodásos, disznós sztorijából pedig sokszor szoktam idézni is. Maradjunk annyiban, hogy az a nyugat, amit még ő látott köszönőviszonyban sincs a maival ...

    "Eszaki nepek birkasagat emlegeted, szerintem inkabb ok az arany kozeputat testesitik meg."
    Ugyan mivel? Lassan teljesen megadják (behódolnak?) az újonnan érkezőknek. Az pedig kis túlzással egyszerű matek, hogy pl. meddig beszélhetünk még svédekről. Ezt én semmiképp sem nevezném "középútnak".

    " ... a valaki csatlakozik egy csoporthoz ahol vannak szabalyok akkor illlik azokat elfogadni .."
    Megtörtént. Milyen szabályokat hágtunk át? Kérlek fejtsd ki!
    " ... vagy MEGBESZELNI a kulonbozo velemenyt."
    Erre épp a magát liberálisnak nevező Eu nem képes sok esetben. Mármint az értelmes párbeszédre vagy épp arra, hogy más, más véleményen van.
    "Nem pedig susmusolni a hatterben ... " - jaja. Ki is volt kkövetkezetesen ugyanazon a véleményen pl. a migránsválság kirobbanása után? Ki mondott nemet a kvótára, és ki mondta azt, hogy ennek nem lesz jó vége, és ki próbálta - szinte egyedüliként - védeni a schengeni határokat? Nem, nem éppen Merkel vagy Macron. Utóbbiak ugyan ma már - a szavak szintjén legalábbis - előszeretettel teszik magukévá ezt a véleményt, vagy mondják azt ők is, hogy a segítséget kellene oda (értsd: abba az országba) vinni, nem pedig a bajt idehozni.

    "Van/volt tobb muszlim/fekete munkatarsam akik teljesen normalisak, muveltek voltak ... "
    Nemzetközi multinál dolgozom, ilyen jellegű tapasztalatom nekem is van. De jártam - nem egyszer - pl. Egyiptomban, ahol miden alkalommal jól éreztem magam, és nem éreztem magam veszélyben. Az iszlámmal, ill. annak radikális mivoltával (hallottál már radikális keresztényről?) nem árt tisztában lenni. A számok és tények viszont makacs dolgok. Sajnos a ritka kivételektől eltekintve azok az emberek akik idejöttek az Eu.-ba, alulképzettek, integrációra alkalmatlanok és (!) - ez a lényeg - teljesen máshogy szocializálódtak. Nekik pl. a te feleséged / barátnőd, aki adott esetben mondjuk nem burkában jár, szabad préda.

    "Az hogy most ki jojjon be az EU-ba, ki se, hogy lehetne szurni az egy kulon szalat megerne ... "
    Megint csak azt mondom, hogy az nem jó stratégia, hogy megpróbálunk mindenkit befogadni (feltételezve mondjuk, hogy akik jönnek, tényleg hálásak, és be akarnak illeszkedni, nem pedig élősködni jönnek). Egyszer csak "meg fog telni" Európa, aztán nézhetünk. A megoldást kell odavinni, tenni a háborúk lezárásáért (amit nem mi, hanem a sokat emlegetett nyugat vagy épp az oroszok indítottak).

  • <Adamsky>

    nagyúr

    válasz Tigerclaw #77 üzenetére

    " ... hanem az ország vezetése felé ... " - nyilván, mert nekik egy ilyen langymeleg vezetés kell(ene), amit kénye-kedve szerint irányíthat.

    " ... nem ide jönnek, csak erre vezet az útjuk." - az is elég. Emlékszel még mi volt itt akkor mikor még nem volt kerítés, és "csak" átvonultak az országon, mint a sáskák? Ha, nem, majd nézz utána (letarolt földek, szemét, stb.)
    Egyébként az is idő kérdése mikor fognak ide jönni. Itt van pl. a kb. 1 hete történt eset, amikor egy szír - német menedékjoggal bíró - migráns rátámadt egy nőre Pesten az Andrássyn. Vajon mi a tökömet keresett ez itt? Elaludt a vonaton?

    "Ők ugyanúgy nyugatra mennek, ahogy mi is és igen, mi is migránsok vagyunk, gazdasági menekültek amikor nyugatra megyünk dolgozni, csak szerencsére mi jelenleg még legálisan megyünk oda. A célunk ugyanaz, egy jobb élet reménye. Ha emberi oldalról nézem, miért ne járna neki is, ha úgy gondolom hogy nekem jár?"
    Úristen! Ezt most komolyan? Te egyenlőséget teszel egy iskolázott és/vagy valamilyen szakmával rendelkező, a nyelvet legalább alapszinten beszélő magyar, és egy teljesen más kultúrkörből származó, a nyelvet nem beszélő, dolgozni igazából nem akaró, integrálódni képtelen ember között? Nekem nem egy ismerősöm van külföldön. Mindegyikük keményen megküzdött azért, hogy szállása lehessen ki, hogy dolgozhasson. Nem úgy, mint egyik-másik "menekült" ...

    "Ezeknek a migránsoknak csak töredéke "vette" el a munkánkat ... " - az anno, egy tényleg hülye, és felesleges kampány volt, ezt aláírom.
    Főleg ma már annak a tudatában, hogy ezek az emberek a "célországban" sem vették el senki munkáját, hanem a társadalmon élősködnek.

  • <Adamsky>

    nagyúr

    válasz AxBattler #82 üzenetére

    "Lévaiak belügyes kapcsolatait... mert ugye ennek is utánajártál." - nem fogok úgy tenni, mintha mindenről (mindent is) tudnék (ahogy tettetik itt egyesek). Így majd ennek megpróbálok utána nézni. Bár ha te benne vagy a témában, segíthetnéd a tudatlan honfitársadat egy-két link-el. ;)
    "Gondolom a lejjebb linkelt beszédet is ugyanígy tudod értékelni?" - sajna a videót még nem ált módomban megnézni, de pótolni fogom.
    "... a szoci időkből tudnál név szerint is említeni olyanokat, akik a Mészároshoz hasonló gazdagodást mutattak fel 8-9 év alatt." - kis utánajárással biztos tudnék.
    A szocik egyébként csak szimplán kiárusították az országot. Te most tulajdonképpen visszasírod azt a rendszert szemben a mostanival? :F

    "Miért, mi folyik most Pesten?" - a haveri zsebek kitömése, de úgy, hogy még a látszatra sem nagyon adnak. Arcátlanul növelnek fizetéseket, neveznek ki "extra" alpolgármestereket, tanácsadókat. A teljesség igénye nélkül pl. Kálmán Olgi pozícióba helyezését mivel magyaráznád?
    "BKK-s elektronikus jegyrendszer ... " - ez egy, és én nem vagyok róla meggyőződve, hogy ott Tarlós lett volna a hunyó.
    A Párisi udvaros sztoriról nem hallottam, de majd megpróbálok ennek is utána nézni. Bár, ami a 24.hu-n megjelnik, azt sokszor fentartásokkal kezelem (fake news alert ;) )

    (#85) Silεncε
    "Ki is volt a KISZ-titkar?" - nem tudom, segíts kérlek!

    [ Szerkesztve ]

  • <Adamsky>

    nagyúr

    válasz Lenry #87 üzenetére

    " ... mert kizárólag ez a két lehetőség létezik ... "
    Én - jelenleg - nem látok harmadik "erőteret". Kérlek ne barkóbázzunk, áruld el, ki fogja elhozni a világosságot! ;)

    [ Szerkesztve ]

  • <Adamsky>

    nagyúr

    Sajnos (?) nem nagyon tudtam az elmúlt pár órában követni a topic-ot, és félő, hogy a jövőben sem tudnám olyan ütemben, hogy mindenkinek válaszolni tudjak. A topic eredeti témájától - jellemzően az én hibámból - meglehetősen elkanyarodtunk. Ezért elnézést!
    Azért viszont nem fogok elnézést kérni, amit leírtam. Azt látom, hogy a másik oldal nagyon tájékozott (néha sajnos félre), de azt is elismerem (ahogy ezt már korábban írtam is), hogy ez a kormány sem tökéletes, de szerintem eddig messze a legjobb. És, igen! Valaki kérdezte, hogy ilyenkor a legkevésbé rosszat kell választani? Igen. Mert választani kell, különben, milyen jogon minősítünk bárkit.

    Sajnos a vita menet közben meglehetősen el is durvult. Megjelentek azok is akik nem képesek normális hangnemben vitatkozni, hanem csak személyeskedve és trágár módon. Ez utóbbi érdekes (?) megint inkább csak egy bizonyos oldallal szimpatizálókra jellemző ...

    Egyébként mindenkinek Kellemes Ünnepeket kívánok és további békés fórumozást! :R

Aktív témák