Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • dabadab

    titán

    válasz GerykO #740 üzenetére

    "A természetben a meleg emlősök nem tudnak utódot létrehozni, így génállományuk eltűnik a fajból."

    Egyre kétségbeejtőbb képet adtok az iskolai biológiaoktatásról.
    Amit leírtát, az rettenetes blődség, olyan túlegyszerűsítés, aminek a végén a valósággal teljesen ellentétes eredmény jön ki.

    Mondjuk a hozzászólásod többi része is hasonlóan az ismeretek komoly hiányáról árulkodik - az például baromira érdekelne, hogy milyen adóforintjaidból támogatják a melegeket (Spárta felemlegetése meg rettenetesen vicces - az történelemből kimaradt, hogy a spártai harcosok szépen párokba rendeződtek?), az olyan szalmabábérveléssel meg nehéz mit kezdeni, miszerint a meleg párok az anyjuk mellől akarnák elragadni a védtelen gyerekeket.

    [ Szerkesztve ]

    DRM is theft

  • Yofej75

    aktív tag

    válasz GerykO #747 üzenetére

    :) :)) :D :DD :DDD :C :R :W

    Azt nem írhattam ide, hogy "nincs aláírásom" ezért ide írom, hogy "Azt nem írhattam ide, hogy "nincs aláírásom" ezért..."...

  • mbalint987

    aktív tag

    válasz GerykO #1121 üzenetére

    "Te ezeket az embereket most mocskolod, de ha csak egy piciny részét élted volna meg"
    Nem mocskolta, sőt! Ezt írta: "(...) nem provokáció valakinek a puszta létezése. Akkor se ha magyar Erdélyben (...)" Egy analógiát állított fel a melegek magyarországi helyzete és az erdélyi magyarok helyzete között.

    "a falu végén fa mögül suttogva szóltak hozzánk, hogy ekkor és ekkor itt és itt találkozzunk, de ne beszéljünk magyarul velük, csak a négy fal közt."
    Megerősítetted, az analógia jó volt. Nem ismersz még egy olyan kisebbséget, amely a "saját területükön" bizonyos szempontból négy fal közé van szorítva (vagy a társadalmuk egy része ezt kívánja)? Vagy akiknek a történelem során suttogniuk kellett ha ilyen jellegű beszélgetést folytattak, mert ha kiderül róluk, még jobb esetben is kiközösítik őket?

    A trianoni témát részemről lezárandó nem tudok mást mondani, mint hogy nagyon nehezen megbocsátható az, amit a románok tettek a magyar kisebbséggel. Talán nem is bocsátható meg. Én is haragszok emiatt rájuk, sőt nagyon nagy problémának találom, hogy a román kormányzat jelenleg sem tartja fontosnak az "erdélyi kérdést". Az EU távolságtartása meg különösen aggasztó... De nem ez a téma, nem akarnék erről itt többet beszélni. Abban viszont benne vagyok, hogy legyen erről a Logout-on egy topic.

    "Az ilyen emberek miatt emelném meg a szavazati jog alsó korhatárát, vezetnék be felső korhatárt, amit iq teszt fenében hosszabbíthatóan"
    Mit is írtál? "Totálisan nem személyeskedés" De, személyeskedsz.

    "De a gyermeküket fénnyel etetőket, vécébe szülő, magára hagyók miatt a gyerekvállalást is csak bizonyos intelligencia felett engedélyezném."
    Nem (csak) intelligencia kérdése ez szerintem.

    "defektes emberekről=melegekről"
    Te vagy az, aki provokálsz, mert pontosan tudod, hogy mi lesz rá a válasz. Egyébként mindegy, azt gondolsz a homoszexualitásról, amit akarsz, ezt nem korlátozza senki.

    „Így száll hát sírba a szabadság... tapsvihar közepette.” /Star Wars Episode III/

  • mbalint987

    aktív tag

    válasz GerykO #1125 üzenetére

    Attól hogy mindezt tényként előadod, nem lesz igazad. Akkor sem, ha még leírod/leírjátok ezt pár százszor!

    „Így száll hát sírba a szabadság... tapsvihar közepette.” /Star Wars Episode III/

  • Yofej75

    aktív tag

    válasz GerykO #1131 üzenetére

    A sérelmeik az elmúlt max. 50 év során kerültek előtérbe nem kicsit felnagyítva... Bár való igaz, hogy több ezer éve gusztustalankodnak közöttünk. Szerintem túl nagy a füst és kicsi a láng, azaz pár igazi meleg mellett többezer divathomo lézeng és az utóbbiak feszítenek szivárványnak öltözve a parádén is. Eltévelyedett lelkek...

    [ Szerkesztve ]

    Azt nem írhattam ide, hogy "nincs aláírásom" ezért ide írom, hogy "Azt nem írhattam ide, hogy "nincs aláírásom" ezért..."...

  • mbalint987

    aktív tag

    válasz GerykO #1131 üzenetére

    A #1123-at ajánlom figyelmedbe, leírtam, hogy mit gondolok a témáról.

    (#1130) Yofej75: Nem volt könnyű, de elolvastam. Nem fogom hosszabban véleményezni, elképesztő dolgok vannak benne leírva.

    A cikk írója azt mondja, hogy a melegek többsége ellenérzéssel gondol a melegek jogegyenlőségéért folytatott harcra. Nem hinném hogy igaza van a cikkírónak, de annyit hozzátennék, hogy ha nem lettek volna emberek, akik erejükön felül harcoltak volna a "melegekért", legjobb esetben is betegségként tartanák a mai napig számon ezt a jelenséget.

    Lényegtelen, hogy hány meleget ismerek. Hiszek valamiben, gondolkodom valamilyen módon a világban. Nem a meleg táradalom egészét képviselem, saját magam képviselem. Melegek között is vannak konzervatívabb, és vannak liberálisabb emberek. Utóbbi csoporthoz tartozom én is.

    „Így száll hát sírba a szabadság... tapsvihar közepette.” /Star Wars Episode III/

  • válasz GerykO #1135 üzenetére

    "Szóval, ha te le akarod nyomni a torkomon azt, hogy a betegséged normális, akkor te a tagadás szakaszában vagy. Az elmebeteg is azt mondja, hogy ő nem beteg, pedig elég sok ön és közveszélyes."

    Már megint ott tartunk, hogy betegség? :F Wikipédiáról idézek:

    Egy széles körben elfogadott definíció szerint az egyén csak akkor tekinthető pszichés értelemben betegnek, ha a megvalósított viselkedést egyszerre jellemzi az alábbi négy jellemző:

    1. deviancia: a megvalósított viselkedés mások számára feltűnést keltő, szokatlan, esetleg érthetetlen
    2. distressz: a viselkedést produkáló egyén a boldogtalanság, a kellemetlenség érzését tartósan átéli
    3. diszfunkcionalitás: az egyén képtelenné válik önmaga és társas kapcsolatai fenntartására, a munkavégzésben zavar áll be
    4. veszélyeztetés: az egyén által megvalósított viselkedés a társadalomra és/vagy magára az egyénre nézve veszélyes

    A homoszexualitás esetén első igaz és a második nagyon jellemző. Akár harmadikra is rá lehet akár fogni, hogy igaz. A negyedik viszont nem igaz, a homoszexualitás önmagában közvetlenül nem veszélyes. Viszont ugye a sokszor felhozott pedofíliára mind a négy igaz, ezért tekinthető pszichés betegségnek.

    [ Szerkesztve ]

    A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

  • mbalint987

    aktív tag

    válasz GerykO #1135 üzenetére

    "Ha nem vágysz ilyen bélyegekre, ne hívd ki a sorsot magad ellen."
    Ezt hogy gondolod egyébként? Ne legyünk homoszexuálisak, vagy mi? Szerinted ez egy döntés? El kell hogy szomorítsalak, ez nem egy döntés, ez egy permanens és veleszületett állapot, amely elhanyagolható kivételt leszámítva megváltozhatatlan.

    Ha a fentieket Te is tudod, akkor arra sarkalnád a melegeket, hogy szexuális indentitásukat megtagadva éljék az életüket. Elég egyértelmű hogy ez miért nonszensz, nem ragozom.

    "A gyógyuláshoz szükséges első lépés, a betegség felismerése."
    Oké, és ezt hogy képzeled el? Pszichiátriai kezelés, elektrosokk, kasztrálás netán lobotómia? Volt a történelemnek egy olyan időszaka, ahol az említett módszereket rendszeresen alkalmazták. A vége "legjobb esetben" is leginkább az lett, hogy a páciens ezután semelyik nemhez nem vonzódott, legrosszabb esetben pedig hogy nagyon mást sem csinált utána.

    "Tedd amit akarsz, amíg az én jogsiját nem sérted, ha igen, akkor én is sérteni fogom a tiéd"
    Ezt a törvények erejével egyébként hogy gondoltad? Mert én nem találok a hatályos jogszabályok között olyan passzust, amely ilyet neked engedne, sőt expliciten tiltja a szexuális kisebbségek elleni izgatást. Ha meg törvényen kívül, akkor evidens módon és a hatályos magyar jogszabályok értelmében vállalnod kell érte a felelősséget.

    "ha ezzel nem vált ki másból ellenérzést, ha meg igen, akkor viselje a következő jelzőket"
    Kérlek mondd, hogy a romák, a zsidók, és egyéb kisebbségek tekintetében nem így gondolkodsz...

    „Így száll hát sírba a szabadság... tapsvihar közepette.” /Star Wars Episode III/

  • Vanir

    veterán

    válasz GerykO #1139 üzenetére

    S ha ez nemelég addig cikizem őket, míg le nem száll, vagy abba nem hagyja.
    Ezt amugy megneznem eloben, mert azert az interneten eleg konnyu ilyeneket irni. Nekem ha valaki ilyeneket beugatna a buszon, akkor rovid uton eltavolitanam rola.
    Nyilvan nem kell publikusan frocsogtetni a nyalat, de egyket csok nem a vilagvege. Ha meg nem tetszik el is lehet fordulni, arrebb ulni, stb.

    Mellesleg ha szerinted betegseg a homoszexualitas akkor ott sulyos bajok vannak agyban.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák