Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • velizare

    nagyúr

    válasz bambano #11 üzenetére

    mert a kémeket nem szokták csak úgy lebuktatni. legalábbis addig nem, amíg haszon származik belőlük. a haszon itt pedig a kapcsolati hálójuk. kikkel, mikor és hol találkoznak, milyen eszközökhöz férnek hozzá, majd ugyanez az ő kapcsolataikról is, és inkább ez utóbbi a fontos.
    amíg láthatóak, addig tudod róluk, hogy kik. most viszont a ruszkik újakat küldenek helyettük (is), akikről hosszú ideig fog tartani megállapítani, hogy valódi diplomaták, vagy csak annak látszanak.
    amiért most lebuktathatták őket, az szerintem azért van, mert egy nagyon kényes időszak jön majd, amíg a megválasztott elnök beleül a hatalomba, kinevezi az embereit, és újra működni kezd minden náluk, és amíg a ruszkik az eszközeik pótlásával vannak elfoglalva, addig sem akadályozzák ezt a folyamatot, és nem tesznek szert újabb befolyásra.

    Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

  • BlackPriest

    őstag

    válasz bambano #11 üzenetére

    picit összetettebb a kémkedés. félreinformálás, követni a szálakat, stb, lehet, hogy jobban jobban megérni tudni valakiről, hogy tégla és bent tartani a rendszerében, mint egyből lebuktatni és elzavarni

    Bogár nélkül lehet élni, de minek?!_______________________________________________ Elnézést, hogy nem illik bele a véleményem a világképedbe.

  • nkmedve

    őstag

    válasz bambano #41 üzenetére

    Nem hiszem hogy sok értelme van leirni ha még eddig nem lett nyilvánvaló, de lássuk:
    - 0 politikai/jogi tapasztalat
    - 0 katonai tapasztalat
    - impulziv és erősen defenziv karakter (egy diplomatánál ez annyira nem előny...)
    - a saját párttársaival sincs egyetértésben semmiben
    - rengeteg belföldi és külföldi érdekeltsége és üzleti kapcsolata van (összeférhetetlenség)
    - több vizsgálat/per is folyt/folyik ellene és cégei ellen (Trump University, Trump Foundation)
    - helyzettől függően változtatja a pozicióját különböző kérdésekben, semmi konzisztencia és hitelesség nincs abban amit mond (ez mondjuk lehet nem olyan rossz dolog, legalább a választási igéreteinek egy jó részét is "elfelejti" :) )

    Vannak egyébb dolgok is de azok inkább szubjektivek (nem akarnám hogy valaki egy bal-libsi huszárnak gondoljon, egyáltalán nem vagyok az :D ). A fentiek közül általában 1-2 is elég hogy valaki ne legyen alkalmas egy ilyen pozicióra, de persze tudom hogy ezek senkit nem érdekelnek a támogatói közül.

    Azért azt még hozzátenném, hogy látszólag nem számitott rá hogy nyerhet és talán nem is akart igazán nyerni. Amolyan part-time állásnak fogja fel ezt a poziciót (nem akar fehérházban lakni, nem kiváncsi a titkosszolgálati jelentésekre, meg akar tartani különböző egyébb poziciókat is az elnökség mellett, stb.). Ezek olyan dolgok amikre még én sem számitottam attól függetlenül hogy mindig is alkalmatlannak tartottam.

    [ Szerkesztve ]

  • D1Rect

    félisten

    válasz bambano #44 üzenetére

    "7. de vehetjük ellenpéldának a kiváló pedigréjű obamát. csak ő meg kb. semmit nem ért el 8 év fehérházaskodás alatt."

    Ez azért nem igaz, maxra járatta a PC korrekt marhaságot, meg a trigerwarningosregresszívliberálisbullshitet.
    Ami szvsz nagyban hozzájárult, hogy Trump lett az elnök, mert az embereknek elegük lett ebből a marhaságból.

  • nkmedve

    őstag

    válasz bambano #44 üzenetére

    Tudom én is hogy a múltban voltak cifrábbnál cifrább elnökök, de azokról legalább előljáróban nem tudtuk hogy milyen hülyeségeket fognat tenni. Trump már indulásból a rosszfiú szerepében robbant be aki a listából több negativumok egyesit:
    - nőkkel kapcsolatos nyilatkozatai - Bill Clinton
    - celeb, egy gyenge valóságshow atyja - Reagan
    - bukott cégek sora, csökkent értelmi képesség és egy 4. osztályos kommunikációs képessége - Bush
    Ezek és egyébb dolgok (amiket már irtam + klimaváltozáshoz való hozzáállás, muszlimok és mexikóiak elleni uszitás, külpolitika leépitése stb.) alapján sok jóra nem számitok.

    Nem értem, hogy miért nem tud egyik párt sem jelölni egy normális embert. Ott volt Sanders aki kb. megtestesiti a demokrata eszméket, és mindenki lekommunistázta ahogy megjelent, és kitúrták szemrebbennés nélkül a saját párttársai is. A republikánusoknál is lett volna sokkal jobb (mondjuk ők biztos nem nyertek volna).

    (#45) D1Rect Ja, az nem számit hogy rendbe szedte a gazdaságot, jelentősen csökkent a munkanélküliség, lerakta az alapjait egy társadalombiztositási rendszernek amilyen soha nem volt még az USA-ban, próbálta végre befejezni az iraki és afganisztáni háborúkat (amit előtte Bush szépen elk**t), adókat csökkentett, békét kötött Iránnal, környezetvédelem, stb.
    Tudod hogy van ez, amikor valaki csak normálisan végzi a munkáját és nem csinál semmi nagy marhaságot akkor arra azt mondják, hogy "nem csinált" semmit.

    [ Szerkesztve ]

  • nkmedve

    őstag

    válasz bambano #47 üzenetére

    Ezek igazak amiket irsz, de egyik sem az Obama ciklusokban kezdődött. A válságban mentette amit lehetett Amerika érdekeit figyelembe véve, Irakban ugyancsak (majdnem 10 év alatt nem sikerült ott rendet csinálni, sok más lehetőség már nem volt a kivonuláson kivül) a TTIP és lehallgatások már az ő ideje előtt elkezdődtek.
    Az arab tavasszal kapcsolatban igazad van, egy nagyon elhibázott dolog volt azt támogatni, de valamilyen szinten az is az Iraki dolgokhoz köthető és nem tudom ha akkor már megállitható lett volna a folyamat (ahogy Irak is menthetetlen volt mire Obama odakerült)

    Összességében szerintem a körülményekhez képest rendesen helytállt, aztán az már más dolog hogy néhány intézkedés Európa számára hátrányos volt (azért inkább az itteni vezetőket kéne kicsit seggberúgni, kezdve Merkellel)

  • válasz bambano #53 üzenetére

    Fiatalok körében szokott ez divat lenni, nekik fogalmuk sincs arról, hogy mi volt a rendszerváltás előtt. Szerintük mindenképp állni kell valamilyen oldalon, mert hogy ellenségem ellensége a barátom. Ez egyébként pont egy hülye usák gondolkodás, legalábbis a közelkeleten volt ilyen logikával oldalválasztásuk.

    [ Szerkesztve ]

    A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

  • Braddock

    őstag

    válasz bambano #53 üzenetére

    Ezt, Én ilyen csapongás félének írnám le.
    Tudod sokáig voltak tolvajok hatalmon és ezért úgy voltak vele az emberek, hogy jöjjön a Fidesz, Trump stb.
    Majd azok rendet tesznek és szembeszállnak az összeesküvés-elméletek figuráival.
    Most, hogy itthon már csak a buta emberek nem csalódtak a jelenlegi hatalomban valójában nincs kire szavazni. Közrejátszik a kognitív disszonancia (beismerni hogy megint sz@rul választottam, stb.), valamint a nagy ellenség ellen küzdünk mantra. Trump is ezért nyert, majd ott is rájönnek, 2-3x 4 év után, vagy nem.

    És innen jön a Putyin imádat is.
    Ő az egyetlen aki megmenti a keresztény világot a liberális mocsokkal szemben. Szerintük.
    Hol voltak ezek az emberek 56-ban azt nem tudom..., de erre is van magyarázatuk, mert azok szovjetek voltak ezek meg oroszok, na.

    Persze mindez elég meredek és meghasonló gondolkodást igényel, ami - mint látható - elég sok embernél táptalajra lel.

    Persze, most Én is mocskosliberálisgyíkember leszek a szemükben.
    (Pedig azok is gazemberek.)

    Hogy honnan tudom ezt?
    Mert nekem is sokáig a seggemben volt a fejem.
    Nem szégyen bevallanom.

    A lényeg, hogy mindig maradjunk kritikusak és ha elkezdünk valami mellett kardoskodni kezdjünk el gyanakodni, hogy épp ami beszippant minket lehet mégsem a szent grált találtuk meg vele, hanem talán sima hazugság az is.

    Szerintem a kapitalisták a világpolitikájukkal kissé túltolták a dolgot és most a világ szeretne átbillenni a másik oldalra.

    Putyin és Gyíkember mentes BUÉK!

Új hozzászólás Aktív témák