Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Soma01

    veterán

    válasz #33253120 #25 üzenetére

    Most már nem kell utp egy ilyen rendszerhez? És ez megy most is? Mert ha igen, akkor megint csak nem kell 5G MÉG. Az otthoni net biztosan kiszolgálja ezt a rendszert, akár a wifi-n keresztül is, ha vezeték nélküli kell. Az ügyél telefonjára meg gondolom elég szinte bármilyen net. Vagy az fontos, hogy közvetlenül a szolgáltatóra kapcsolódjon minden egyes érzékelő? Az miért nem jó, hogy ha csak a fő egységnek van net kapcsolata? Minden infrának, kamerának meg egyéb szenzornak külön net kell, amibe lehet elemet cserélgetni fél, vagy egy évente, mert nincs stabil táp ellátása, csak egy elem? Meg ott van a biztonsági rések foltozgatása is...
    (Riasztókat ismerem jobban, ott van vezeték nélküli rendszer, de ott is csak a központ van a neten. Nem is nagyon örülnék, ha minden érzékelő külön-külön is a neten lenne és semmi hasznát nem látom, inkább csak hátrányát, biztonsági szempontból)

  • Soma01

    veterán

    Ez mind szép és jó, tehát az IoT sok mindenre használható, már most is és még millió új ötlet fog jönni, hogy mire lehet használni ezt. De azt továbbra sem értem, hogy minek ehhez 5G? Mert ugye azt hangsúlyozzák, hogy az 5G lényegében az IoT kiszolgálása miatt "kell".
    Egy okos otthon minden eddigi felsorolt funkciót tud(hat)ja. E miatt kár 5G-t fejleszteni, meg ezt hangsúlyozni vele kapcsolatban. A késleltetés csökkenése az jó dolog, az kétségtelen.
    Bizton én vagyok tájékozatlan, de pl. vajon mennyi ideig bírja vajon egy füst érzékelő külső tápellátás nélkül úgy, hogy egy mobilnetre kell csatlakoznia és ott kommunikálnia? Azaz egy kilométerekre lévő toronnyal kell kommunikálnia, egy pár 10 méterre lévő központ helyett. És mivel lesz így jobb? Szóval nekem kicsit fura ez a tegyünk mindent a netre dolog. Amit akarunk már most is a netre tehetünk és inkább az IPv6 volt a korlát eddig, mint az 5G.

    T_chris!
    Azt hogy érted, hogy nem jó a routeren hozzáférést adni az ilyen okos rendszerek? Dedikált hálózatra gondolsz? Mert az is lehet wifi, csak külön kell rakni attól amin netezik a család. Most, hogy ez így írom, az ugrott be , hogy az bekavarhat, ha túl sok rádiós eszköz van a környéken.

  • Soma01

    veterán

    válasz #33253120 #31 üzenetére

    Értem. Nem fogalmaztam pontosan.

    5G:

    Mondjuk távirányítású drónok (vagy egyéb robot, stb) és egyéb robotok vezérlésénél pl. el tudom képzelni és nem korlátoz a kézben tartott adó-vevő hatótávolsága. Ez biztosan egy plusz, pozitív dolog lenne.
    De nem hiszem, hogy az 5G hiánya lenne az ok, hogy az "okos" IoT-t használó eszközök nem nagyon terjedtek még el. Aminek kellett net, azt eddig is megoldották. Meg persze mindez akkor lesz elterjedve és a gyakorlatban is alkalmazva ha a mobilnet ára fillérekbe kerül majd, hálózaton belül meg közel ingyen lesz.

Új hozzászólás Aktív témák