Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • v.tom

    őstag

    válasz Sanya #31 üzenetére

    Próbáltál már openoffice-on egy követelményeknek megfelelő szakdolgozatot, vagy továbbmegyek, csak egy követelményeknek megfelelő bármilyen írásbeli feladatot megcsinálni?
    Ne értsd offense-ként, nem azért írtam, de tényleg nem lehet. Ezt úgy mondom hogy hazsnálok napi szinten openoffice-t és microsoft office-t is.
    Az meg a másik téma, hogy az iskolákban (egyetemeken is) a kötelező tananyag részeként az office-t oktatják, annak a funkcióismeretét kell kitanulni.
    Nem csak amiatt fontos ez, mert minden iskola office-t kap, hanem azért, mert az egyik legjobban használható rendszer mind a mai napig, és alapvetőnek számít az ismerete nem csak nálunk, hanem bárhol máshol is.

  • kokyt

    senior tag

    válasz Sanya #31 üzenetére

    "Ahol végeztem a koliban ha vkinek xp témával raktál fel linuxot, akkor nem vette észre a különbséget."

    Bölcsész-e vagy? ;] :DDD
    Nem erőszak a disznótor. Aki akar használhat linux-ot (mi megtettük), aki meg nem akar, azt nem kell téríteni. Mindenki el tudja dönteni neki mi a jobb.

    "az ingyenes office programok is tökéletesen elegek egy diplomamunka megírásához."

    OOO diplomamunkára? Muhaha! Pont az az a dolog, amire utolsó előttiként ajánlanám. Az utolsó a céges felhasználás.
    Diplomamunkára, vagy olyen helyre ahol számít hogy néz ki nyomtatásban a dolog, ott LaTeX, céges dokumentumok kezelésére MS Office. Nem amiatt mert MS bérenc vagyok, vagy nem ismerek mást, hanem azért, mert éppen elégszer kerültem a hímtag rossz végére mikor megpróbáltam szabad szellemben dolgozni.

    "természetesen olyan helyeken, ahol speciális program használatát követeli egy egyetem, akkor az féláron biztosítsa azt a hallgatójának ( utána meggondolja, hogy mit követeljen. "

    WTF??? Én pengessem ki a matlab + simulink árának felét két félév kedvéért? Ne haragudj meg a kérdésért, de Te hol élsz? Az ilyen programok oktatása/vásárlása az egyetemek/főiskolák számára nem költségvetési pénznyelő, hanem a képzések versenyképességének javítása.

    "amennyben nincs alternativa, és csak 1 db programot akar tanítani, akkor meg nem tudom, akkor szálljon bele a programot fejlesztő cég néhány napos demó verziók osztogatásával."

    A nagyobb cégek így is jelen vannak a felsőoktatásban, sőt. De amúgy egy ilyen kaliberű programból egy néhány napos próbaverzióval kitörölheti bárki. A lehetőségeket felmérni sem elég, nem hogy kitapasztalni, vagy ne adj Isten megtanulni.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák