Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • marcus.fenix

    aktív tag

    Sziasztok, kösz a hozzászólásokat...

    A lottós részt páran félreértelmezték szerintem. Azt mindenki tudja, hogy az 5-ös találatra nagyon kevés az esély. A nyeremény maximalizálását a úgy értettem, hogy pl. a 300 millió fölötti részt egy külön kalapba raknák, és az képezné az alapját a négyes, esetleg a hármas találatoknak. Igen, egy pár ember nem venne lottót, merthogy nem olyan nagy a főnyeremény, de ugyanennyi viszont lehet hogy belevágna, mert kisebb találattal is nagyobb pénzt lehetne fogni. Nem hiszem hogy kevesebben lottóznának.

    Közalkalmazottak és köztisztviselők. Na igen. Mivel én is közéjük tartozom, látom hogy esetleg volna mit lefaragni. Nálunk négy településre (körjegyzőség) van akkora létszám, mint a pár kilóméterre lévő csekély lakosságú településen egyre. És még így is van olyan munkatársam, aki elmehet két hét szabadságra, és mikor visszajön, nem fullad bele a munkába (a 8 órából négy pasziánsz) Persze ez már belső probléma is, mert van olyan munkatársam aki viszont lassan belebolondul a sok munkába (szociális ügyintéző). Nekem kb. annyi munka jut, amit elbírok, persze én is maximum 1 napos szabikat veszek ki, különben nem tudnám magam utólérni. Városon általában keményebb tanárnak és tanítónak lenni is, de a legtöbb faluban hatalmas szabadáré van. Legtöbbjük fél nyolcra megy be, és dél körül már otthon van, plusz ott vannak a szünetek minden évszakban. És amellett hogy a napi 8 órájuk sincs meg, még rengeteg túlórát is leadnak és kifizettetnek, amit senki sem ellenőriz.

    Vagy ott a képviselőtestület, aki maximálja a saját juttatásait, és havi nettó 20-25000 forintot vesz föl, az évi 3-4 testületi ülésért, amin részt vesz. A semmiért ez sem rossz pénz.

    De felülről kéne kezdeni. Ha már demokrácia (amire ez az ország nem érett meg) akkor egy ilyen kis nemzetnek nem kellene ennyi parlamenti képviselő, bőven sok lenne a fele is.
    És mivel a százezrek amiket felvesznek legtöbbször csak zsebpénz nekik (ugyanis rengeteg egyéb jövedelmező üzletben is benne vannak könyékig) ezért a juttatásaikon is el kellene gondolkozni. Amíg nagyban megy a pazarlás, addig kicsiben sem fogják abbahagyni. Így pedig a politikusaink és a munkakerülőink eltartásának súlya szépen összeroppantja az országot.

    djozsi

    Ahogy ezt leírtad, egy külön cikket érdemelne... :R

    [ Szerkesztve ]

    Az összes rap-et hallgató kemény csávónak küldöm e dalt: http://www.youtube.com/watch?v=5PsnxDQvQpw - és remélem tudnak angolul, különben azt hinnék kedveskedek...

  • marcus.fenix

    aktív tag

    válasz Zoli bácsi #45 üzenetére

    A nyugdíjkorhatár átlagéletkor fölé emelése külön paródia... :W

    Én még nem voltam táppénzen soha, mondjuk csak 8 éve dolgozom. Még lehetek (de ne legyek). Ami felháborít, hogy ha nekem tényleg bajom lesz, ugyanolyan arányú táppénzt fogok kapni, mint azok, aki bemennek kéthetente a dokihoz, elmondják hogy itt fáj ott fáj, és hogy nincs kedvük dolgozni, aztán mennek haza tévézni. Amióta a közmunkaprogram beindult, kb. 80 "dolgozó" után havonta több mint 40 táppénzes papírt küldök az államkincstárba. (Ezeknek az embereknek semmi bajuk nem volt míg otthon voltak.) És a doki tökéletesen közreműködik, de ha én bemennék hogy kéne egy nap táppénz, mert elfogyott a szabim és nagyon fontos lenne, akkor még el is zavarna.

    Az összes rap-et hallgató kemény csávónak küldöm e dalt: http://www.youtube.com/watch?v=5PsnxDQvQpw - és remélem tudnak angolul, különben azt hinnék kedveskedek...

  • marcus.fenix

    aktív tag

    válasz Kantorpe #63 üzenetére

    Nagyjából jól számolsz, de attól még a szövegértelmeződ elromlott. Felfedezted azt a részt az írásban hogy "nem vágyom többre"? Ha igen, akkor mit oktatsz itt? Amúgy "maunikasó". Nagyjából nettóban felülről kergetem a 100k-t a fenti munkákkal. És megfelel. Ha nem felelne meg akkor nem falun dolgoznék, és nem ennyiért. De mivel rühellem tiszta szívből a várost, és minél kevesebb hozzád hasonló emberrel szeretnék találkozni, így maradok.

    A semmiből indultam, szegény, elvált szülőtől, tehetős barátok és rokonok nélkül, és még marha fiatal vagyok, de mindenem megvan amire vágytam. Csodálatos menyasszony, autó, motor, kutya, számítógép(ek) stb. és tökéletes egészség mindenekelőtt.

    Ellenben azzal amit egy korábbi hozzászóló írt, miszerint nem az fáj hogy másnak van hanem az hogy nekem nincs, épp fordítva van. Nekem helyén van az életem, csak az forralja az agyam és az igazságérzetem, hogy bizonyos körökben a tehetetlennek sincs lehetetlen, míg sok tehetség ellehetetlenedik, mert nincs lehetőség, vagy nincs pofa.

    Ha véletlenül a 100 millát magának utaló asszonyka édesfia vagy, akkor elhiszem hogy nem érted a dolgot. De tudod az ember nem mindíg csak magáért nyitja ki a száját. A nyilvános akasztás első áldozata lehetne az aki csak úgy önkényesen átutalja magának, mert megteheti és megérdemli. Azt meg hogy ingyenélőket etetünk, ne keverjük már azzal, hogy egy életét átdolgozó embernek már egy éve se marad hogy megpihenjen, mielőtt elföldelik. Nyugdíj vs. szoci.

    frescho

    Valamit te is elnéztél. Van itt olyan aki becsületesen dolgozik, mondjuk külföldön napi 12 órát heggeszt vagy hentesmunkát végez, és itteni viszonylatban jól keres, és kurvára nem sajnálom vagy irigylem tőle a házát, autóját, pénzét. Keményen dolgozik/dolgozott érte feladva a családját, szabadidejét mindenét. Bennem nincs ilyen ambíció, és ezért épp megfelel, ami van. Valamit valamiért. Az már ellenben zavar hogy a szamben élő két rokkentnyugdíjas miből vesz és tart fenn két drága autót, és miért futnak úgy a Family Frost-os kocsi után mint egy atléta, ha már rokkantak vagy mi?

    Azonkívül, ha te tudsz egy tiszta, egyenes, becsületes utat országunkban, ahogy 100 millát nem egy átutalással, hanem mondjuk 5-10 év alatt össze lehet hozni, akkor várom a leírást... és ha nem kell hozá más csak tudás és akarat, és nem szerepel a történetben gazdag nagybácsi, vagy nagynéni aki betesz valami céghez, és nincs benne lottónyeremény, meg lopás csalás hazudás, akkor bele is vágok.

    [ Szerkesztve ]

    Az összes rap-et hallgató kemény csávónak küldöm e dalt: http://www.youtube.com/watch?v=5PsnxDQvQpw - és remélem tudnak angolul, különben azt hinnék kedveskedek...

  • marcus.fenix

    aktív tag

    válasz Kantorpe #66 üzenetére

    Hamár ennyire unatkozol, akkor megtanulhatnád használni a Google-t, de ha nem megy itt egy link, ha nem is YouTube, azért talán megérted, bár mivel nem figyelsz eléggé nem biztos.

    [link]

    Írtam ugyanis hogy kerülöm a médiát (tudod, az a tévé, meg a rádió, meg az újságok :) ). Ellenben nem vagyok süket, se vak, és mivel rádió szól a mukahelyemen, és a tévét is van aki nézi otthon, azért néha hallok olyat amit nem akarok.

    A gesztenye kikaparásának módját sem tőled kértem, a válasz azon része már a fekete kiemelt betűvel szedett usernek szólt... hadd döntse már ő el hogy válaszol-e vagy sem...

    Nem tudom, hogy a 100 milliónál nagyobb vagyonnal rendelkezők közül van-e legalább tíz, ahol nem játszott közre simli, vagy nagyobb bűncselekmény, esetleg komoly hátszél, ezért érdekel a történet...

    Siránkozás nincs. Öröm van és bódottá' Egyszerűen elgondolkodtatott, hogy hogyan lehet fizetés és fizetés között is ilyen különbség, amikor az elvégzett munkával és végzettséggel kurvára nincs arányban. Van azért még itt falun is kétdiplomás, két idegen nyelvet beszélő egyén, mégsem keres milliókat. Ezen elmélkedtem az írásomban. A vérnyomásom és a gyomrom azóta is kösz rendben van, de attól még szar van a palacsintában. Nem lehet ugyanis mindenki atomfizikus, mert akkor nem lenne aki kikaparja a medencédet.

    Hogy mivel foglalkozom és mi érdekel, azt majd én szabályzom. Nem akartam tudni pl. a medencédről sem, meg hogy unalmas az ügyeleted, de mégis tudok. Mégsem vagyok írigy. Jóindulattal feltételezem hogy jó magyar módjára becsületesen megdolgoztál a pénzedért. Ha meg nem, akkor érjen utól a törvény őre, és pisiljen a medencédbe... :))

    [ Szerkesztve ]

    Az összes rap-et hallgató kemény csávónak küldöm e dalt: http://www.youtube.com/watch?v=5PsnxDQvQpw - és remélem tudnak angolul, különben azt hinnék kedveskedek...

  • marcus.fenix

    aktív tag

    válasz frescho #70 üzenetére

    Még mindíg nem értem, hogy mi a problémád és miért érzed azt, hogy olyantól sajnálok vagy írigyelek valamit, aki arányosan többet küzdött, dolgozott és tanult azért amije van. Akinek volt alaptőkéje, vagy megteremtette magának, majd vállalkozott, kockáztatott, és évtizedek során felhalmozott tízmilliókat, annak gratulációm, egészségére váljon. Bennem nincsenek ilyen ambíciók, és nem várom el azt a pénzt.

    Itt vidéken is lehet 200+ nettód juttatásokkal, csak egy jó diploma (jogi vagy pénzügyi) és egy nyelv kell hozzá meg némi szerencse vagy hátszél. Semmi extráról nem írsz, vagy olyanról ami elérhetetlen. Gyerekkori barátom és szomszédom a Miskolci Egyetemen gépészmérnökként végzett, és Budapestre ment dolgozni, a kezdő fizetése olyan 300k bruttó. Megtehettem volna én is? Informatikusként meg. Megtettem? Nem. Írigylem tőle azt az 50.000.- forintot amivel nettó többet keres, és amit albérletre vagy a pesti éjszakába költ? Nem. Nekem is megvolt/van a lehetőségem, de mégegyszer leírom, hogy a JELENLEGI HELYZETEMMEL TÖKÉLETESEN ELÉGEDETT VAGYOK. Leírom azt is mégegyszer hogy SEMMI BAJOM AZOKKAL, AKIK A VAGYONUKAT TISZTÁN, MEGÉRDEMELTEN SZEREZTÉK, LEGYEN AZ A VAGYON BÁRMEKKORA.

    A cikkel kapcsolatos gondolataim kiváltója az az asszony, aki több mint kétszázezer forint nyugdíjat vesz föl, mellette dolgozik, havi 2,5-3 milliót keres plusz prémium, és annak ellenére hogy nyugdíjas és hogy a munkaviszonya is fennáll, majd százmillió forint végkielégítést utalt áta magának, és azóta is él belőle. Nem érzed, nem veszed észre, hogy egész más imenziókról beszélünk?

    Nézz már erre rá légyszíves...

    [ Szerkesztve ]

    Az összes rap-et hallgató kemény csávónak küldöm e dalt: http://www.youtube.com/watch?v=5PsnxDQvQpw - és remélem tudnak angolul, különben azt hinnék kedveskedek...

  • marcus.fenix

    aktív tag

    válasz rekid #72 üzenetére

    Igen, mai napig vegyes érzelmekkel tekintek Széchenyi Pityu hagyatékára, a HITEL-re. Ha onnan nézem hogy egyébként nekem se lenne autóm (vagy csak egy tizenéves) akkor jó. (Mondjuk egy tizenéves is ugyanoda vinne, ha tehetném már visszacsinálnám.) Viszont az egész alapötlet gázos.

    Ha van pénzed, bemégy és megveszed a terméket X összegért, és téma lezárva. Ha nincs, akkor felveszed a hitelt, és megveszed ugyanazt a terméket (X+kamat+ ilyenolyan) költség összegért. Tehát nem elég hogy nincs pénzed, de még fizess is többet ugyanazért a termékért... szuper! Ráadásul így olyan dolgokat is megvesznek az emberek, amikre abszolút nincs szükségük. Utána meg nyögik...

    Az összes rap-et hallgató kemény csávónak küldöm e dalt: http://www.youtube.com/watch?v=5PsnxDQvQpw - és remélem tudnak angolul, különben azt hinnék kedveskedek...

  • marcus.fenix

    aktív tag

    válasz Ricco_hun #75 üzenetére

    És sajnos nem vagy egyedül. Hány jóeszű gyerek el sem mehet főiskolára vagy egyetemre, mert még államilag finanszírozott oktatásban sem bírná a költségeit. Vagy ha elvégzi, akkor sem tud szabadulni, mert nincs mögötte senki aki fizetné az első havi albérletet, amit az ország másik felén lévő munkalehetőség megkívánna. Igen, a segély minimuma 25-26k, és az is csak egy év kapcsolattartás után jár (munkaügyi) De ez csakis frissen végzett normális emberek esetében fordul elő. Az előrelátó ingyenélő addigra már 3-4 külyköt hurcol maga után, akiket felruház a szeretetszolgálat, és etet az önkormányzat, tehát kiadás nincs utánuk, csak bevétel. De normális ember úgy gondolkodik hogy előbb egzisztencia, majd aztán gyerek... csak az egzisztenciánál elakad a dolog...

    Julius
    Nem emlékszem, de valahol az ókori rómában vagy az antik görög korban a színészet volt a legeslegalja munka. Azóta jól elhúztak. Szerintem szánalom, hogy a színészek és énekesek meg egyéb "művészek" ekkorát akasztanak, mikor egyes helyeken egy darab kenyérért lövöldözik egymást az emberek. Esetükben is igaz szerintem, hogy kapjanak több pénzt, kapjanak sokat, de az arányokat érdemes lenne betartani, ami az ilyen 100 millió dolláros gázsik esetében már eléggé érdekes. Sportolóknál meg az az érdekes, hogy ha valaki felkapott sportot űz, akkor megélhet belőle, ha meg nem, akkor viszlát. Itt egy lány a szomszéd faluban, kétszeres európa bajnok súlyemelő volt, és a kutya se hallotta a nevét sem. folyamatosan dolgoznia kellett hogy megéljen. Egyesek meg milliárdos szerződéseket kötnek. Ha létezett is egyensúly, rég felrúgták.

    [ Szerkesztve ]

    Az összes rap-et hallgató kemény csávónak küldöm e dalt: http://www.youtube.com/watch?v=5PsnxDQvQpw - és remélem tudnak angolul, különben azt hinnék kedveskedek...

  • marcus.fenix

    aktív tag

    válasz Doom #80 üzenetére

    Igen, azt tény hogy a mi színészeink és zenészeink nem különösebben vannak megfizetve. Azért elnézve néhány "celeb" kecóját, vannak kivételek. Pl. Bódi Gusztinak honnan van helikoptere? Ennyire fogy a "hosszú fekete" CD? Mert akkor mindjárt tökönrúgom magam... :DDD

    Az összes rap-et hallgató kemény csávónak küldöm e dalt: http://www.youtube.com/watch?v=5PsnxDQvQpw - és remélem tudnak angolul, különben azt hinnék kedveskedek...

  • marcus.fenix

    aktív tag

    válasz frescho #81 üzenetére

    A bűntény része csak hab a tortán (csak azért bűntény, mert nyugdíjas volt és mert azóta is foglalkoztatva van, egyébként a 100 milla "tiszta" pénz lenne. Amiről beszélek de még mindíg nem jutott el egyes emberekig, az az, ami teljesen törvényes: mégpedig a több milliós havi fizetések, jutalmak és prémiumok...

    Bármelyik olyan ember, aki ennyit keres, álljon elém és magyarázza el, hogy a fizetése miért a 40X-ese az enyémnek, és vezesse le minden egyes forintját, hogy ő azt miért kapja, csak hogy tudjam, mi értékeli fel az ő tevékenységét. Mi teszi ŐT 40X értékesebbé, mint én. És akkor a 100 millás végkielégítés szóba se jött.

    A legtöbb magyar ember érzi és tudja, hogy akár egy milliót is milyen nehéz becsületes munka mellett félrerakni, összeszedni. Tízmilliót mégnehezebb. Százat méginkább. Akkor nem kell csodálkozni az eredendő gyűlöleten, amit a 30-40 éves korukra milliárdos kategóriábe lépett emberek után viseltetnek (velem együtt). Mert a hátamba a véres bökőt, hogy az a pénz nem tiszta.

    Az ismerősöd egy élet kemény munkájával szedett össze 70 milliót...
    Akkor mi van a 20 millás Merciben kolbászoló huszonéves gyökérrel? Ne mondd hogy akinek "csak" 70 milliója van, az már ilyet vesz a kölykének. Az még nem az a kategória.

    [ Szerkesztve ]

    Az összes rap-et hallgató kemény csávónak küldöm e dalt: http://www.youtube.com/watch?v=5PsnxDQvQpw - és remélem tudnak angolul, különben azt hinnék kedveskedek...

  • marcus.fenix

    aktív tag

    válasz Doom #86 üzenetére

    Igen, közpénzből, állami cégnél még gázosabb, de azért érdekes hogy a BorsodChem-nél például a kb. 100 fős vezetőség bértömege több mint 50%-a teljes bérkiadásoknak, pedig van ott még több mint 3000 beosztott is. Ha egy cég jól megy, az szép részben a dolgozók erénye is, hát valami csurranhatna nekik is.

    Az összes rap-et hallgató kemény csávónak küldöm e dalt: http://www.youtube.com/watch?v=5PsnxDQvQpw - és remélem tudnak angolul, különben azt hinnék kedveskedek...

  • marcus.fenix

    aktív tag

    válasz frescho #87 üzenetére

    "nem lehet tisztessegesen normalisan elni"

    De lehet. Én is azt teszem. Nem károsítok meg senkit, nem bántok senkit, nem lépek át senkin, és élem az életem tisztességesen, és a saját tempómban megszerzem azokat a dolgokat amikre vágyom. És pont. A többiek nevében nem nyilatkozom. Ezt a részét mostmár hagyjuk.

    Az összes rap-et hallgató kemény csávónak küldöm e dalt: http://www.youtube.com/watch?v=5PsnxDQvQpw - és remélem tudnak angolul, különben azt hinnék kedveskedek...

  • marcus.fenix

    aktív tag

    válasz cucka #96 üzenetére

    A szociális ügyekkel foglalkozó kolléganőm minden hónap harmadikán tömegeket vonz a hivatalba, mégsem kap sztárgázsit. :D

    Viccet félretéve, azért egy film elkészítésében rengeteg embernek van értékteremtő munkája. Persze a színészt látjuk, meg ő van reklámozva, és a zeneszerző nevére mondjuk nem sokan emlékeznek, ettől függetlenül a többiek munkája ugyanúgy ott van, mégis nagyságrendekkel kisebb a gázsijuk.

    Ez is és a sport is ott lett elbaszva hogy elindult a "sztárolás". Mert minden csak azon múlik, hogy milyen reklámot kap. Az évek során kiderült hogy a legtöbb embernek a sz@rt is el lehet adni ha szépen csomagolják. Mindíg lesz olyan birka aki a Győzike Show-t nézi, és addig ő is teljesen jogosan kapja meg a gázsiját. És amíg a legtöbb sportnak nem lesz olyan reklámja, mint a futballnak és az F1-nek, addig lehet itt valaki elsőosztályú sportember, esélye sem lesz érvényesülni egy olyan sportágban, amit nem kapott fel a média.

    [ Szerkesztve ]

    Az összes rap-et hallgató kemény csávónak küldöm e dalt: http://www.youtube.com/watch?v=5PsnxDQvQpw - és remélem tudnak angolul, különben azt hinnék kedveskedek...

  • marcus.fenix

    aktív tag

    válasz capulet75 #105 üzenetére

    :R :)

    [ Szerkesztve ]

    Az összes rap-et hallgató kemény csávónak küldöm e dalt: http://www.youtube.com/watch?v=5PsnxDQvQpw - és remélem tudnak angolul, különben azt hinnék kedveskedek...

  • marcus.fenix

    aktív tag

    válasz tkazmer #108 üzenetére

    Az unokatestvérem 17 éves kora óta kamionozik, akkor még csak vezetett egyet, mostanra van neki három, és azokból kettőre embert alkalmaz. Nincs még harminc éves, de már vagy 20 milliója áll az autóiban. Nem rossz. Felemelkedésének történetéhez hozzá tartozik hogy az apja a Strabagnál dolgozik elég jó fizetésért, és a kezdetekben az elindulást nagyban segítette a pénze, az ismeretsége, és az ingyen gázolaj amit a Strabagtól lopott. De ha megkérdezed, akkor ezek a dolgok kimaradnak a történetből, és marad egy a tiédhez hasonló "kiemelkedek a semmiből" történet, ami nem igaz. A példád csodaszép, csak az a baj vele hogy fiktív. Mellesleg nem vállalkozókról beszéltem mert a vállalkozónak jövedelme, bevétele van, nem pedig fizetése. Egy Szalainé Szilágyi Eleonóra féle például, álljon ide, és szépen vezesse le hogy miért kap havi bruttó 4 milliót a munkájáért, én pedig csak 150k-t az enyémért. Ne Te vezesd le, akinek valószínűleg halvány fogalmad sincs egy ilyen fizetés megszerzésének hátteréről, ellenben nagyon szép történeteket tudsz írni.

    Mindenki aki elért valamit az életben, elfelejti hogy hogyan tette, és mindenkinek azt hadoválja, hogy "te is elérheted, csak te inkább siránkozol mert egy szar szemét szar alak vagy" Ezt nyomja a már korábban említett szomszédom/barátom is.

    Miközben leírja hogy bárki elérheti azt amit ő (ami igaz is, csak a végcélig vezető út lehet hogy másnak rögösebb) olyan mintha feltételezné hogy mindenki anyja tanárnő, mindenki apja polgármester, mindenki 300.000 forintokat kap a rokonjaitól egy-egy születésnapjára, mindenkit be tudnak fizetni fél évre angliába hogy nyelvet tanulhasson, mindenkinek tudják fizetni az albérletét és egyéb szükségleteit az egyetem alatt, és mindenkit pénzelnek egy évig míg végre neki megfelelő állásajánlatot kap. Hát persze hogy bárki elérhet bármit. Csak az út egyeseknek ki van taposva, másoknak meg rögös és tele van csapdákkal.

    Ettől persze lehetséges.... én csak addig bukdácsoltam, amíg el nem értem amit akartam. Most így jó. Ettől függetlenül bántja az igazságérzetem ami körülöttem zajlik, hogy minden pozícióban valakinek a valakije ül, és hogy iszonyat pénzeket lopnak és herdálnak el. Mégegyszer bocsánat hogy ennek hangot adtam, és ebből minden jómódú arra következtet, hogy én itt elsajnálom az ő becsületesen összekapart pénzüket, és a fejemhez vágják hogy az út nyitva áll előttem is...

    [ Szerkesztve ]

    Az összes rap-et hallgató kemény csávónak küldöm e dalt: http://www.youtube.com/watch?v=5PsnxDQvQpw - és remélem tudnak angolul, különben azt hinnék kedveskedek...

  • marcus.fenix

    aktív tag

    válasz Crystalheart #112 üzenetére

    Nem írtam le minden pénzest. Akinek nem inge nem veszi magára.

    Az összes rap-et hallgató kemény csávónak küldöm e dalt: http://www.youtube.com/watch?v=5PsnxDQvQpw - és remélem tudnak angolul, különben azt hinnék kedveskedek...

  • marcus.fenix

    aktív tag

    válasz tkazmer #144 üzenetére

    Mindenre válaszoltál, és a válaszaid alapján látható, hogy mindent értesz, kivéve a lényeget. Ebben a formában nem tudok tovább érvelni. Ha nem megy nem megy. Legyen neked igazad.

    Mellesleg itt volt a hétvégén az unokatestvérem, és épp szóba jöttek hasonló dolgok. Közölte, hogy amíg ilyen görény államban élünk, addig ő ki fogja játszani, ahol tudja.
    Merthogy ő is érti a könyvelőjét, amellett ugye hozzátette, hogy számlát is ki lehet állítani/állíttatni bármiről, ezért az ő vállalkozása vagy nullás, vagy veszteséges, minden egyes éves bevallásnál. A kutyát nem érdekli, hogy közben miből telik a dolgaira...

    Csak nekünk, halandóknak nincs meg ez a lehetőségünk, nem szólhatunk a főnöknek hogy a bérünket bruttóban kérjük és talán azért is vonnak tőlünk többet, hogy behúzzák valakiken a sok "veszteséges" vállalkozás által becsületesen elcsalt adót.

    Amellett a felmenőim 40-50 éves munkaviszonya szerintem fedezi a taníttatásomat, úgyhogy nem érzem magam a hozzád hasonlók eltartottjának. Nekem se köszöni meg a szocsegélyes a pénzét vagy a kórházi ellátását.

    A kapcsolatokról meg annyit hogy majd mindenkinek van, csak nem mindenki veszi igénybe. Van aki nem él ezekkel a lehetőségekkel, mert nem akar tartozni senkinek, vagy csak kíváncsi mit tud elérni önmaga, és mert senki seggét nem nyalja a pénzéért vagy a segítségéért, főleg olyan előtt nem játssza meg magát, akit egyébként utál.

    Nézz magadba és a múltadba, és ha te nem más hátán, nem csalással, nem hazugsággal, és különböző húzásokkal érted el amit elértél, akkor :R és viszlát. Az írás nem ellened szól. :N Ha pedig te is csak egy vagy magyarország becstelenséggel felemelkedett "nagyjai" közül, akkor megintcsak nem értem hogy hogy van képed ide írkálni... :F

    [ Szerkesztve ]

    Az összes rap-et hallgató kemény csávónak küldöm e dalt: http://www.youtube.com/watch?v=5PsnxDQvQpw - és remélem tudnak angolul, különben azt hinnék kedveskedek...

  • marcus.fenix

    aktív tag

    válasz tkazmer #148 üzenetére

    Ha az apeh ott végezne vagyonosodási vizsgálatot ahol kell, akkor rengetegen lennének rács mögött. Ezzel kár példálózni. Egy-két emberrel visszafizettetnek párszázezer forintot, ami számukra zsebpénz aztán viszlát. Senkit sem riaszt el az adócsalástól, a fiktív számlák kiállításától.

    Úgy látom a látóköröd beszűkült és azt hiszed hogy mindenki vállalkozóknak dolgozik. Tájékoztatlak hogy ez nem így van. Én a közigazgatásban dolgozom, és szerintem a jegyző érdekesen nézne rám ha a béremet bruttóban kérném, de biztos neked van igazad.

    Kapcsolatok. A család, rokonok, és a kapcsolatok olyanok mint a segglyuk... van belőle mindenkinek. Egyes emberek imádnak kérni, és minden segítséget elfogadni, mások nem a kapcsolataikból várják a lehetőséget, hanem azt akarják hogy az ő egyszemélyes munkáját ismerjék el. Hogy amikor talpra állt ne mondhassa senki hogy hátszele volt. Mellesleg megintcsak sokan nem játsszák meg magukat, és ha valami nem tetszik , azt megmondják. Ezért vagyunk összeveszve, és keresztben a javarészt erkölcstelen utakon boldoguló, és gyökér természetű rokonainkal akiket nem válogathattunk meg a barátainkkal ellentétben. A barátok viszont már a saját rétegemből jönnek.

    Seggnyalást látok abban, hogy ha a te cementedet veteted meg egy ismerőssel, akkor is ha drágább is meg szarabb is mint a másé, de beadod hogy jobb. Abban is ha a volt munkatársadnak eszébe sincs veled dolgoztatni, de te azért odatolod a képed, hátha leesik valami, pedig a kutya se hívott. És felháborít hogy kapcsolati alapon uniós pályázatok kivitelezésével hozzád hasonló vállalkozók gazdagodnak meg, és azoknak akiknek csak a vállalkozása van és a tökéletes árú tökéletes munkájuk, nem jutnak egyről a kettőre, mert az összes tendert elviszik a kapcsolatmakik. Így megeshet hogy mindenhol a szarabb minőségű és költségesebb megoldást választják, és a végén a műszaki ellenőr is megkapja a pénzét, a pályázó és pályázatírója is, és a vállalkozó, meg annak összes alvállakozója is, és mindenki hepi, csak az nem aki már az elején kiesett.

    na itt a gond! hogy nagyon sok ember nem képes a találékonyságot, a kreativitást, azt, hogy valakik nála okosabbak, gyorsabbak, szemfülesebbek, jobbak voltak csak "különböző húzásoknak" titulálni!

    Jaj ismerem én ezeket kreatív és találékony öteteket, találkoztam már velük párszor. Például ha polgármester és kocsmáros vagy egyben, ami rendkívül népszerű kombó, akkor fölveszed 8 órába az összes gyökeret közmunkára, és leszarod hogy nem dolgoznak a pénzükért, mert harmadikán az önkorményzat elherdált pénze beforog a vállalkozásodba. Neked ez egy kreatív húzás, nekem meg egy pofátlan szemétség, de bőr az van vastagon ezen a fronton, nem probléma. Kreatív és találékony 50000.- forintos számítógépeket 450000.- forintos darabáron szállítani egy teleházba, és valamennyit lökni az efölött elsikló polgármesternek, hogy aztán ezt egy párszor eljátszva huszonévesen tízmillás Alfa Rómeóból várjuk el a jogos megbecsülést, amiről te beszélsz.

    Ehhez nem okosabbnak kell lenni másnál, hanem csak pofátlanabbnak, erkölcstelenebbnek, törtetőbbnek. És azért hogy valakin vastag a bőr, és jól tud lopni,csalni, hazudni, és jó helyen vannak hozzá hasonló barátai, én senkire nem fogok felnézni. Látok én nem egy becsületes vállalkozót is, sokszor nem húzzák sokáig, de ha mégis, akkor a meggazdagodásukhoz vezető futam nem sprint, hanem maraton.

    Bármelyik vállalkozóval akár veled is leülök egy IQ tesztre, bárhol és bármikor. Nem hinném hogy igazolná hogy te mennyivel okosabb vagy...

    Látom amikor unokatestvérem történetét olvastad, nem szúrt szemet a több ezer liternyi ellopott üzemanyag. Hát persze hogy nem, mert a cél szentesíti az eszközt, és csak ő próbált a legjobb lenni... nem csak egy dologban, hanem mindenben. :R

    Gratulálok! Minden mondatoddal alátámasztod azt amit eddig is tudtam.

    [ Szerkesztve ]

    Az összes rap-et hallgató kemény csávónak küldöm e dalt: http://www.youtube.com/watch?v=5PsnxDQvQpw - és remélem tudnak angolul, különben azt hinnék kedveskedek...

  • marcus.fenix

    aktív tag

    válasz tkazmer #150 üzenetére

    Na most már te is felismerhetnéd kreatívan, hogy az az igényem hogy ne fárassz.

    vagy akkor a provident is (amely közel hasonló haszonkulcssal működik) egy szemét aljas csaló banda? szerintem sokkal inkább szemfüles és kreatív társaság, amely felismert egy létező igényt, és szolgáltat ennek megfelelően

    Igen, egy aljas szemét csaló banda, viszont akit be tudnak rántani, az megérdemli. Nem tartanak fegyvert senki fejéhez hogy hozzájuk forduljanak hitelért. De az hogy szerinted egy szemfüles, kreatív társaság, az sokatmondó. Javaslom nézz meg egy tanulságos mesét, mondjuk az Eszeveszett Birodalom második részét. Csak azért mert a hiszékeny fiatalodni vágyó öregek drágán megveszik az élet vizének mondott hamis löttyöt, és bebeszélik maguknak hogy használ, még nem igazolja erkölcsileg azokat akik eladják nekik, habár valóban kreatív ötlet. Innen is látszik hogy effajta erkölcsök már csak a mesében léteznek.

    A könyvírókat hogyan hozod ide? Mit követtek ők el? Még mindíg nem esik le hogy nem a meggazdagodott emberekkel van bajom hanem azokkal akik becstelenül tették? Nem értem mit vergődsz ennyit. Akinek nem inge nem veszi magára. Az írók maximum abban csalhatnak, hogy mástól lopnak ötletet, vagy történetet, és ez általában ki is derül, a magyar vállalkozói simlikkel ellentétben.

    Igen, a fizumat az államtól kapom a munkámért (biztos nem abból az adóból amit az unokatesóm fizet be) mint ahogy Szalainé Szilágyi Eleonóra is, csak én 100000.- körül maradok, ő meg 4000000.- körül havonta, de a Te olvasatod szerint semmi ok az aggodalomra, mert biztos olyan okos, kreatív, ügyes, aranyos, és szemfüles, és annyival többet dolgozik hogy az arányok esetünkben tökéletesek, sőt, nekem még ennyi se járna.

    Úgy eltértél a cikk tárgyától és lényegétől, hogy igazából nem értem, mit is akarsz. Szintén nem sikerül felfognod, hogy amellett hogy az igazságérzetem bántja jópár dolog, attól még a saját sorsommal elégedett vagyok, és nem kívánok rajta változtatni. Ha valamit az életben elértél, lehet hogy azért volt mert az emberek inkább rádhagytak mindent, mert látták hogy nem érted amiről hadoválnak. Így teszek én is. Rádhagyom. Nyomassad még a dolgot ha akarod, nekem már nincs hozzáfűznivalóm, amit leírtam az kerek, és egész, minden további szó részemről felesleges lenne.

    Ha épp sirám lenne ez az egész részemről (merthogy nem az) akkor sem érteném, hogy miért írod harmadjára is, hogy inkább cselekedjek, és ne siránkozzak, így meg végképp nem értem. Számold már össze hogy én hány írásodat olvastam, és hány ezzel kapcsolatos topikot értetlenkedtem tele? Elolvastad az írást, leírtad az álláspontod, tudomásul vettem, mint ahogy azt is hogy a lényeg nem ért el a tudatodig, mit akarsz még ezen kívül elérni?

    A kopasz BMW-s csávót meg pesten is látni, amikor a hajléktalanoktól összeszedi a pénzt. Találékony. Kreatívan észrevette hogy még a nincsteenektől is van mit elszedni.
    Vagy az út mellett mikor kipakoltatja a kurváit. Kreatívan észrevette hogy a kamionosoknak kell az élvezet, és azt is hogy a lányok túlkeresik magukat, és van mit lefölözni.

    helyzet az, hogy az élet őket, azokat a mocskos csaló szemétláda bunkó paraszt vállalkozókat igazolja.

    Ez meg részemről a végszó is lehet. :)

    [ Szerkesztve ]

    Az összes rap-et hallgató kemény csávónak küldöm e dalt: http://www.youtube.com/watch?v=5PsnxDQvQpw - és remélem tudnak angolul, különben azt hinnék kedveskedek...

  • marcus.fenix

    aktív tag

    válasz cucka #153 üzenetére

    Az, hogy valaki gazdag, vagy jól megy neki, az egyáltalán nem jelenti azt, hogy mocskos bűnöző, aki kizárólag lopással és csalással szerezte a vagyonát.

    Ha végigolvasod az írást és az összes ezzel kapcsolatos postomat, akkor rájössz hogy nem úgy gondolom ahogy te gondolod hogy gondolom. Ne kelljen már mindenkinek külön a szájába rágnom és kiemelnem, hogy tudom hogy létezik, és ismerek is nem egy becsületesen felemelkedett/meggazdagodott embert.

    A kapcsolatokról meg annyit írtam hogy, van akinek egyáltalán nincs (kisebbség), van akinek van és kihasználja gátlástalanul, van akinek van de nem használja ki, és erre ezer meg egy oka lehet, és van aki kihasználja, de módjával. Ennyi. Attól mert a nagybátyámnak gyára van, nekem még nem kötelező ott dolgoznom, attól hogy bérelt helyem volna. Talán csak azért mert utálok bárki adósának lenni.

    [ Szerkesztve ]

    Az összes rap-et hallgató kemény csávónak küldöm e dalt: http://www.youtube.com/watch?v=5PsnxDQvQpw - és remélem tudnak angolul, különben azt hinnék kedveskedek...

  • marcus.fenix

    aktív tag

    válasz cucka #155 üzenetére

    Hány ilyen elméleti példa lesz még, aminek semmi köze a cikkhez, vagy a valósághoz?

    Te mint harmadik, közvetítő fél hogy a viharba akaszthatsz milliókat? Ki fogja neked adni, a multicég? Vagy a nagybátyó? Mégis mi ennek a példának a valószínűsége, és hányszor történhetett meg? És persze akkor te is vállalkozó vagy gondolom, és a tevékenységed a közvetítés... és még le is adózol a neked szánt milliókból, amiért két telefont elintéztél...

    A lottóötösnek kicsit nagyobb a valószínűsége. Nem kérek több példát.

    tkazmer
    Bár nem akartam már írni, de a teljes homályod kihozza belőlem:

    A cikket egy olyan ember esete szülte, aki:

    - állami cégnél dolgozik (tehát általatok eltartott, mint én)
    - olyan állami cégnél ami folyamatos anyagi gondokkal küzd
    - HAVI FIX keresete van és KURVÁRA NEM ÍR KÖNYVET, ÉS FÖLDMUNKAGÉPET SEM KEZEL, MEG NEM IS VÁLLAKOZÓ
    - a havi fixe kb. a 40X-ESE az enyémnek és egyéb dolgozókénak
    - ehhez évi több milliós prémium jön
    - közben nyugdíjas is, és csak a nyugdíja több mint az én fizetésem
    - 100 millió forint végkielégítést utalt át magának önkényesen, és nem fizettetik vele vissza, nem lövik le, és nem ültetik le
    - az esete nem egyedi

    ... és mertem elmerengeni azon, hogy mi teszi őt ennyire értékessé velem és mondjuk több millió társammal szemben.

    Hogy jönnek ide a te történeteid, meg Béla bá'-id, meg a többi, azt hihetetlenül nem tudom és nem értem... de komolyan.

    Modik, szerintem zárható... én ezt a stresszt már nem bírom... :N

    [ Szerkesztve ]

    Az összes rap-et hallgató kemény csávónak küldöm e dalt: http://www.youtube.com/watch?v=5PsnxDQvQpw - és remélem tudnak angolul, különben azt hinnék kedveskedek...

  • marcus.fenix

    aktív tag

    válasz tkazmer #162 üzenetére

    a stressz ellen: állítólag a vízcsobogás nyugtat

    ezt már tapasztaltam pisilés közben :)

    örülök hogy célba értünk...
    további sok sikert neked... :R

    Az összes rap-et hallgató kemény csávónak küldöm e dalt: http://www.youtube.com/watch?v=5PsnxDQvQpw - és remélem tudnak angolul, különben azt hinnék kedveskedek...

Új hozzászólás Aktív témák