Új hozzászólás Aktív témák

  • marcus.fenix

    aktív tag

    Sziasztok, kösz a hozzászólásokat...

    A lottós részt páran félreértelmezték szerintem. Azt mindenki tudja, hogy az 5-ös találatra nagyon kevés az esély. A nyeremény maximalizálását a úgy értettem, hogy pl. a 300 millió fölötti részt egy külön kalapba raknák, és az képezné az alapját a négyes, esetleg a hármas találatoknak. Igen, egy pár ember nem venne lottót, merthogy nem olyan nagy a főnyeremény, de ugyanennyi viszont lehet hogy belevágna, mert kisebb találattal is nagyobb pénzt lehetne fogni. Nem hiszem hogy kevesebben lottóznának.

    Közalkalmazottak és köztisztviselők. Na igen. Mivel én is közéjük tartozom, látom hogy esetleg volna mit lefaragni. Nálunk négy településre (körjegyzőség) van akkora létszám, mint a pár kilóméterre lévő csekély lakosságú településen egyre. És még így is van olyan munkatársam, aki elmehet két hét szabadságra, és mikor visszajön, nem fullad bele a munkába (a 8 órából négy pasziánsz) Persze ez már belső probléma is, mert van olyan munkatársam aki viszont lassan belebolondul a sok munkába (szociális ügyintéző). Nekem kb. annyi munka jut, amit elbírok, persze én is maximum 1 napos szabikat veszek ki, különben nem tudnám magam utólérni. Városon általában keményebb tanárnak és tanítónak lenni is, de a legtöbb faluban hatalmas szabadáré van. Legtöbbjük fél nyolcra megy be, és dél körül már otthon van, plusz ott vannak a szünetek minden évszakban. És amellett hogy a napi 8 órájuk sincs meg, még rengeteg túlórát is leadnak és kifizettetnek, amit senki sem ellenőriz.

    Vagy ott a képviselőtestület, aki maximálja a saját juttatásait, és havi nettó 20-25000 forintot vesz föl, az évi 3-4 testületi ülésért, amin részt vesz. A semmiért ez sem rossz pénz.

    De felülről kéne kezdeni. Ha már demokrácia (amire ez az ország nem érett meg) akkor egy ilyen kis nemzetnek nem kellene ennyi parlamenti képviselő, bőven sok lenne a fele is.
    És mivel a százezrek amiket felvesznek legtöbbször csak zsebpénz nekik (ugyanis rengeteg egyéb jövedelmező üzletben is benne vannak könyékig) ezért a juttatásaikon is el kellene gondolkozni. Amíg nagyban megy a pazarlás, addig kicsiben sem fogják abbahagyni. Így pedig a politikusaink és a munkakerülőink eltartásának súlya szépen összeroppantja az országot.

    djozsi

    Ahogy ezt leírtad, egy külön cikket érdemelne... :R

    [ Szerkesztve ]

    Az összes rap-et hallgató kemény csávónak küldöm e dalt: http://www.youtube.com/watch?v=5PsnxDQvQpw - és remélem tudnak angolul, különben azt hinnék kedveskedek...

Új hozzászólás Aktív témák