Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • b.vr

    őstag

    A Nikon 1 szerintem kétféle közönségnek lehet jó (és azok tipikusan nem azok, akik fanyalognak a kis szenzor miatt, így a fanyalgás persze nem meglepő :) Egyrészt ha valaki kompaktról jön (anyagi helyzettől függetlenül tud válogatni, pl. a V1 már eléggé lent van) és ő nem fogja/tudja a más sok éve használt apsc pláne FF szenzoros gépéhez hasonlítani (mivel sosem volt neki), hanem a mobiljához/kompaktjához. És örülni fog pl. a kiemelkedő képességű AF rendszernek (és az a vicc hogy tapasztalatok híjján talán még azt sem fogja tudni milyen kincs van a kezében, hogy nem csak a korábbi kompaktjához képest kiemelkedő, hanem kábé mindenhez képest, a milceket (kevés kivételtől eltekintve) állva hagyja sebességben (azt a kevés kivételt pedig csak szolidan megveri), a dslr-ekhez képest pedig ott a hibrid af, arcfelismeréssel)
    (ezzel együtt ergonómia bajok azért voltak, pl. a nagyon könnyen tekeredő tárcsák, stb. Majd kiderül a V3nál mi lesz a helyzet)

    A másik közönség pedig aki a már _meglévő_ Nikon szettje mellé veszi. (és itt nagyon komoly dolgokra is lehet gondolni, pl. Thom Hogan amikor a D800 gépei mellé viszi a V2-őt afrikai szafarira) Ha Nikon rendszerem lenne sok meglévő objektívvel, biztos elgondolkoznék rajta (a V1-en pedig már nem is gondolkoznék). Natívnak megvenni az (ekv. 50es) 18.5/1.8-at, és minden más adapterezni (hiszen itt az adapterezés q*rvajól működik)
    (csak én tükröst nem szeretnék. De ha egyszer végre a Nikon(meg persze a Canon, de az a One szempontjából most mindegy) kijön egy apsc pláne FF mirrorlessel, az mindent átrendez majd)

    PPS: ja, és ilyenkor mindig szoktam ajánlani ezt a cikket (illetge más cikkeit is), a szerző rengeteget dolgozik/dolgozott nagygéppel, de ahhoz a projektjéhez meg a Nikon 1 volt az ideális választás:

    How I Learned to Stop worrying About the Sensor and Love the Camera – by Craig Litten

    [ Szerkesztve ]

    "Oscar bácsi meg nem gyütt"

  • b.vr

    őstag

    válasz Ijk #39 üzenetére

    Egyszerű hobbista vegye meg pl. a V1-et, akár duplakitben.
    (amúgy pl. az ekv. 50es 18.5/1.8 60e ft. És eszedbe sem kell hogy jusson az olyasmi hogy front meg backfókusz... :)

    Még egyszer, a Nikon 1 valóban nem egy olcsó rendszer, a V2-től pedig (megjelenéskor) igen drága. Csak épp tud olyan dolgokat (a legbelépőbb modell is!!), amik más rendszerben még a sokkal drágábbak sem. Mit szokott menni rendszeresen a sírás hogy "bárcsak tudná az 1/8000-et", nos itt az első széria óta van 1/16.000. A villámgyors, pontos, arcfelismerős fókuszrendszert már említettem, most kombináljuk ezt a hatalmas RAW-bufferrel (egy 1.000 eurós (csak váz) D7100-ben mekkora is van? Írd és mond kemény 6 darabos. Egy (10-30 kitben) 500 eurós V1 ben ez 30(!!!) Akinek van a családjában kisgyerek és próbálta már rohangászás közben fényképezni a játszótéren, annak nem kell mondani a durván jó fókusz+hatalmas buffer kombinációja mekkora ajándék :)

    Igen, elmosott hátterű portrékat nem ezzel kell csinálni (van 32/1.2, de drága, és FF-ekvivalensben semmi extra) Végig kell gondolni hogy kinek mi kell, és annak megfelelően választani. Kár hogy ez nagyon nehezen szokott menni, és kár hogy nem csak a fotózással most ismerkedőknek.

    [ Szerkesztve ]

    "Oscar bácsi meg nem gyütt"

  • b.vr

    őstag

    válasz HollyBoni #46 üzenetére

    Számtalanszor ki lett már tárgyalva, cikkeket is hoztam, a FF-nek makróban nincs semmi hátránya. Pont a nagyobb szenzorméret miatt nincs hátránya abból ha ekvivalens értékre kell rekeszelni, és a fényerő sem gond (lévén megintcsak a nagyobb szenzor miatt, lehet emelni az ISO-t)

    De ez totál félrevisz. Nem a makró miatt jó a Nikon 1, hanem amiket hoztam is példának, akár a leghétköznapibb fotózási szituácókban, pl. amikor a szülő leviszi a gyerekét a játszótérre.

    [ Szerkesztve ]

    "Oscar bácsi meg nem gyütt"

  • b.vr

    őstag

    válasz HollyBoni #49 üzenetére

    Tessék egy konkrét link (fordítás, Rabi Miklós álltal, makrózott ő is épp eleget :) [link] Természetesen nincs hátrányban a FF a diffkarció szempontjából (sem) a kisebb szenzorokhoz képest.

    "Oscar bácsi meg nem gyütt"

  • b.vr

    őstag

    válasz Tulku #58 üzenetére

    "nem biztos hogy a hazai pénzügyi helyzethez van beállÍtva az árazása."

    Hogy a Nikon 1 az elejétől fogva túl van árazva azt nem K-Európában találták ki, Thom Hogan (pedig használja) már anno a V1-re azt írta hogy drága, a V2-re hogy szintén nagyon drága, a V3-ra meg hogy még annál is drágább.

    "Oscar bácsi meg nem gyütt"

Új hozzászólás Aktív témák