Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • erdoke

    titán

    válasz Bici #39 üzenetére

    Játékról nem tudok nyilatkozni, az I/O intenzív alkalmazásoknál pedig nem tapasztaltam jelentős különbséget. Multitaskingban mintha jobb lenne a Vista, de a Willamette cerkával ez téged nem nagyon hoz majd lázba. :) Utóbbi procival egyébként az XP egyálalán mennyire gördülékeny?

    A legjobb aláírás a héten

  • Polllen

    nagyúr

    válasz Bici #39 üzenetére

    Én már vagy 1 éve nem használok xp-t, kb akkor tájt lett minden játékom egyforma gyors xp és vista alatt...(vista update meg gfx driver frissítésnek köszönhetően) mondjuk addig is csak azért volt fent, hogy néha néha fraps-szal össze tudja mérni... ;)

    "Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

  • Polllen

    nagyúr

    válasz Bici #176 üzenetére

    Dehogy felejtem :) nem linux vs windows vitát akarok (bár már megvan), csak arra akartam utalni, hogy ugyanazon a vason a "konkurencia" talán legnépszerűbb tagja sem muzsikál jobban.

    ui2: ezeket az extra low fogyasztású cuccosok nem? ha igen, akkor remélem nem baj, hogy atomot se említjük :DDD (úgy tom, már asztaliba is rakják)

    "Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

  • Polllen

    nagyúr

    válasz Bici #184 üzenetére

    Bár így látná mindenki! én éppen ****** a témát :DDD (és természetes, hogy nem minden a boot idő, de más se fut rajta gyorsabban :) )

    Viszont ahogy látom ezek is már 2 magosak...úgy meg kétlem, hogy nem lenne elég a vista gépigénynek.

    "Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

  • sh4d0w

    nagyúr

    LOGOUT blog (1)

    válasz Bici #184 üzenetére

    Amíg a gyártó fel nem oldja a hozzá kapcsolódó jogait, vagy le nem jár bizonyos idő, addig ugyanúgy illegális. Ott az OS/2 példája: az OS közösség már soxor kérte az IBM-et, hogy adja ki a forráskódot, hogy legálisan tovább tudják fejleszteni a rendszert, de mégsem törént semmi a cég részéről... (amit egyébként nem értek)

    [ Szerkesztve ]

    https://www.coreinfinity.tech

  • Cathfaern

    nagyúr

    válasz Bici #184 üzenetére

    Igen, ugyanolyan illegális. Amíg egy programot a kiadója nem tesz szabadon letölthetővé, addig illegális a letöltése (lehet, hogy van valamiféle elévülési idő, de az szerintem 20+ évben mérhető, ennek utána kéne nézni).

  • Polllen

    nagyúr

    válasz Bici #236 üzenetére

    Home premium (mást nem használok, így a többiről inkább nem írnék)

    1. új aero felület ha nem basic-d van...elég szembetűnő
    2. új használhatóbb start menü, amiben indexelés nélkül is jó a kereső+a kezelő felület átrendezése, ami szerintem lényegsen áttekinthetőbb
    3. ha használod az indexelés szogáltatást, elég látványos a keresésben
    4. az előtöltés 3-4 nap után lényegesen gyorsabbá teszi a gyakran használt progijaid indítását
    5. gyorsabban bootol be és áll le
    6. a telepítés 15 perc, semmilyen drivert sem kell telepítened (maximum vga driverre ráfrissítesz) (xp alatt nálam egy telepítés után fel kellett rakni 5-6 drivert, most egyet kell frissítenem)
    7. readyboost
    8. töredezettmentesítés a háttérben fut, üresjáratban
    9. komolyabb tűzfal

    Most hirtelen több nem jut az eszembe. De ha kevés majd gyűjtök hozzá. Mondhatod, hogy hol a forradalom, de felesleges. Más oprendszerek újabb kiadásában sincs forradalom, sőt van olya OS gyártó, aki ennél bődlibb újításokat is fícsőrnek állít be, így ezt is hagyjuk el.
    Xp-n ezek egy része elérhető külön progival, de nem alapszolgáltatás, így ezt sem venném ide.

    És árak(32bit):
    Vista home basic 19.879
    Xp home 20.280

    Vista home premium 26.160
    Xp pre 32.400

    Félreértés ne essék, senkit se akarok meggyőzni a cseréről, mert én is feleslegesnek tartom, de új confighoz naná, hogy vistát veszek...ennyi...

    Amúgy sok embernél nem is értem, hogy miért használják a "kell" szócskát, amikor csak lehet...ha van rá kereted meg ingerenciád cserélsz, ha nem nem...sztem egy OS is hosszú távú beruházás, attól, hogy kijön egy újabb, nem érzek késztetést, hogy úúúúristen meg kell vennem.

    "Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

  • floatr

    veterán

    válasz Bici #236 üzenetére

    Tegnap vmiért átbutultam (nyilván nem vok átlagos :) ) vista alá egy 2k7es word doksi miatt, gondolván h csakmá a veri célalkalmazás nyomtassa ki. Hát elnéztem a dolgot, csak 2k3 volt fent. A vista iszonyat kínok közt bútolt be, folyamatosan világított a hdd led, görcsök közt kínlódva indult a zoffice, mire konstatáltam a formátumbeli hiányosságot -- télleg qvasokáig tartott amíg elindult. Letöltöttem egy konvertort az ms site-ról (10KB/s, 27MB), kért egy teljes update-et miközben a háttérben már éppen futott egy a tudtom nélkül. Kb félóra múlva lecsitult, word indul, domain nyomtató eltűnt, sőt domain eltűnt. Kiszállunk-beszállunk stb... min egy óra szívás után kinyomtatta a doksit a kért 2 példány helyett egy példányban (ez a jobbik eset, kértem még kettőt). A múltkor egy példányban kértem hatot kaptam.
    Ezek után rátoltam az mp3 lejátszót, amit egyből formázni akart rendkívül magabiztosan. Egy mezei júzer itt vesztette volna el a lejátszóját örökre (-20e FT).

    És ez csak egy kis szelete a "vista-élménynek"

  • csavar

    csendes tag

    válasz Bici #236 üzenetére

    Úgy gondolom hogy az ms -nek két fő célközönsége van:
    -céges
    -otthoni (kevésbé hozzáértő)

    Ezen a területken kellett fejlesztenie.

    Jobb multitask, párhuzamos I/O kezelés. Ez az otthoni felhsználókat nem érinti, mivel tapasztalatom alapján csak pár progit futtatnak. Inkább céges környezetben jöhet elő ahol vezérlő progikfutnak. (Én imádom terhelni a gépet, azért van. Xp memória kezelése katasztrófa, Vistáé sokkal jobb. Linuxosok használják legkevésbé a swap-ot. Nehéz eldönteni hogy ez a módszer a jobb vagy rosszabb)

    virtuális program files knyvtár. Végre. Ez jó mindkét félnek. Még mindig sok a gagyi nem multiuseresre készült program. Nem kell vacakolni a jogosultságok részletes beállításával. Főleg otthoni felhasználóknak segítség, hiszen korábban ezért futtatták rendszergazdaként az xp-t.

    UAC szintén a biztonságot szolgálja. (inkább otthoni felhasználók számára)

    virtuális térben futó internet explorer. Mondanom sem kell h ez mennyire jó, ha megtörik a böngészőt, nem férhetnek hozzá a doksijaidhoz. (míg linux, xp alatt igen.)

    (Mint programozó azt gondolom h a mai programfejlesztő eszközök nem alkalmasak biztonságos progik készítéséhez. Váltani kellene. Egyik irány menedzselt környezet (.net java mono, másik virtuális térben futó progik készítése. Mondanom sem kell hogy mennyivel több erőforrást igényel mindkét módszer. De a mai helyzet tarthatatlan. Tehát még jobban növekszik az oprendszerek és a programok étvágya azért h biztonságosabb, könnyebben karbantarthatóbb legyenek.)

    Defender: egyszerű felhasználónak fogalma sincs mi várja a neten, sztem jó hogy be van építve (pont úgy mint a tűzfal), ha nem tetszik, helyettesítheted.

    Desktop search: ez ugyancsak jó dolog ha sok a doksid. Sajna 100mb-ot zabbant a memóriából.

    Gondolom céges környezetben van pár biztonságot növelő újítás, pl felderíteni a nem biztonságos (nem update-elt) gépeket stb, de ezeket nem ismerem.

    sztem elég sok újítás ahhoz hogy új oprendszerként jöjjön ki, mivel komplett kernel csere, driver modell csere is volt. Ráadásul a következő win is erre épül. Na most. Éppen láttam egy hirdetést, egyik legolcsóbb HP (100eFt)notiban is 2 magos proci, 120gb hdd és 1gb memória van. Ha ez az alap (külföldön több?), akkor miért ne tegyen plussz szolgáltatásokat?

    Persze szemét cég az ms, igazi kapitalista cég. De hol lenne a linuxos világ ha a nagy cégek nem támogatnák és ne adtak volna technológiákat? Kb a reactos szintjén. (Nem lenne QT, illetve ezáltal kde, hanem csak a gagyi, több memóriát foglaló gtk és gnome, vagy openoffice sem stb) Ők sem jótékonykodásból csinálják. Csupán azért, mert csak így tudnak szembeszállni az ms-el.

    Véleményem szerint csak nagy cégek (támogatásával) tudnak komoly kutatásokat végezni. A sufni programozást már régen elhagytuk.

    Ez a meglátásom.

    ui.: Persze szívesen meghallgatok mást is, illetve változtatom a véleményem, ha az nem rosszindulatú, trollkodós és persze logikus.

    ui2.: linuxos világnak erősödnie kell, több fejlesztőt bevonni, koherensebb architekturát, jobb programozói technológiákat bevetni hogy jobban elterjedtebb legyen, ezáltal komolyabban vegyék.

  • floatr

    veterán

    válasz Bici #242 üzenetére

    Attól makkan meg h más fáljrendszert rak a helyére, és törli a specifikus fáljokat/könyvtárakat. Őszintén szólva nem akaródzik kipróbálni, de elvileg van újraformázási lehetőség, amivel helyre lehet állítani a károkat, de gyanítom h egy átlagember a szervízben kötne ki vele.

  • csavar

    csendes tag

    válasz Bici #244 üzenetére

    Üdv!

    Biztonság jobbá tétele inkább az othoni (egyszerű) felhasználóknak fontos. Sokszor még a problémát sem ismerik, nem hogy a védekezést. Akik be tudják lőni a rendszerüket (akár linux, akár win felhasználók), őket én már nem nevezem egyszerű felhasználóknak.

    A virtuális program files könyvtár azért jó, mert xp időszakban ha nem rendszergazdaként futtattál egy progit, akkor (ha nem volt rendesen megírva, több felhasználósra) a saját könyvtárába akart menteni. Persze az xp nem engedte és így nem működött jól. Példa: (azért írom le, mert amúgy jó progi ) jomagam féle (ingyenes) nagyszótár. Feltelepítés után muszáj jogokat beállítani a program könyvtárán.

    Vista alatt a rendszer érzékeli hogy valaki olyan területre akar írni ahova nem lenne szabad ekkor létrehoz a felhasználó könyvtárában egy ugyanolyan könyvtárat és a programot becsapva azt a látszatot kelti hogy a c:\program files-be írt bele, pedig nem.

    Total Commanderes keresés: nekem 2Gb-os 100000 doksit tartalmazó könyvtáram van. ráadásul nem csak sima text fájl, hanem pdf, html stb. Sokkal egyszerűbb így megtalálni valamit. (Windows desktop search-el)

Új hozzászólás Aktív témák