Új hozzászólás Aktív témák

  • King Unique

    titán

    válasz Dr. Akula #214 üzenetére

    Igen, azt írtam is, hogy OEM esetén macerásabb a dolog és az ilyen kijelentéseknél a technikai kivitelezést már nem feltétlen gondolják át minden esetben a legalaposabban. Bár a Win8-nál ott van pl. a PUL, ami OEM esetén is átvihető másik gépre ezen leírás alapján:

    "Átvihetem a szoftvert egy másik számítógépre, illetve átruházhatom egy másik felhasználóra?.

    A szoftvert átviheti az Ön egy saját másik számítógépére. A szoftvert (a licenccel együtt) átviheti valaki más számítógépére, feltéve, hogy a) Ön a szoftver első licencelt felhasználója és b) az új felhasználó elfogadja jelen szerződés feltételeit. Az átruházáshoz át kell adnia az eredeti adathordozót, az eredetiséget igazoló tanúsítványt („Certificate of Authenticity” vagy „COA”), a termékkulcsot és a beszerzés igazolását közvetlenül a másik személynek; Ön a szoftver egyetlen példányát sem tarthatja meg. Az átruházáshoz felhasználhatja a megengedett módon készített biztonsági másolatot, illetve azt az eredeti adathordozót, amelyen a szoftvert beszerezte. Amikor a szoftvert átviszi egy új számítógépre, a szoftvert le kell törölnie a korábbi számítógépről. A szoftvert Ön nem viheti át azzal a céllal, hogy licenceket osszon meg számítógépek között. Get Genuine Windows szoftvert, Pro Pack vagy Media Center Pack szoftvert Ön kizárólag a licencelt számítógéppel együtt ruházhat át. "

    Aztán, hogy pl. a Win10-nél ez megmaradt-e, azt már hirtelen nem tudom, de upgrade-nél amúgy öröklődik.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák