Új hozzászólás Aktív témák

  • k-adi

    nagyúr

    válasz csakos1997 #75 üzenetére

    "Hát most hirtelen nem tudom milyen árbevétele van az nvidiának de az a 170 milla amit a bányászoktól szedtek be mint irtad igazából olyan 5% környéke a cég bevételeinek tehát nemtudom honnan jön ez a 90% kártya a bányászoknak ment mert ez nem igaz. De ha igaz is egy vállalat elsődleges célja a profit és a minél magasabb hozam elérése közgaz első óra bár itt nem sok felsőfokú tanulmányt végzett ember van ahogy látom"


    1. azt írod nem tudod milyen árbevétele van, aztán meg hogy 5%.
    Ez egyrészt ellenmondás, másrészt ehhez az 5%hoz van pontos adatod vagy csak betippeled? Ugyanis nekem eléggé alacsonynak tűnik ez az 5%

    2. nyilván a "90" arányt az csak szemléltetés szempontból írtam, de látom nem értetted, lehet szöveges kategórizálást kellett volna alkalmaznom, amit értenél - ja várj, az is ott volt

    3. "elsődleges célja a profit" -- ezt senki nem cáfolta meg, a gamerek is "fizetnének" a kártyákért, tehát a profit meglenne, azaz a válaszod alapján neked maradt ki a közgáz 101.. az egyetlen különbség, az a logisztikában mérhető és annak költségében, nyilván egyszerűbb 1000 kártyát odaadni 1 valakinek, mint 10 külön boltba kiküldeni és úgy eladni... de nyilván ezt te is tudod, tehát nem értem mi a vita tárgya

    Illetve az se segített a helyzeten, hogy széria ugrás idején jött a covid és a bányaláz

Új hozzászólás Aktív témák