Új hozzászólás Aktív témák

  • #40553216

    törölt tag

    válasz janos666 #202 üzenetére

    "Mondjuk az egész veszedelem alapja is az a mai világot a vég közelébe hajszoló eszme, hogy fenn kell tartani a fejlődést, méghozzá bármi áron. Olyan isteni a verseny a piacon, mert akkor folyamatos a fejlesztés. Igen, fél évente lecserélhetsz mindent, mert jött az újabb, és mivel egyik versengő cég sem nonprofit, csak folyik el a pénz a kisemberektől (ami tovább bontva hozza a pénz iránti igényt, ami az inflációt, és így tovább).">hát, bocs, de ez úgy hülyeség, ahogy van. Az M$ az egyik fő generátora ennek a "fél évente lecserélhetsz mindent" folyamatnak. Ennek nem sok köze van a piac többi szereplőjéhez. 90% fölötti M$ részesedésnél különben az összes szereplő együtt is eltörpül, nemhogy külön-külön. Mert ugye azért ők is versenyeznek egymással. De mintha az Window$ generációváltásainál lett volna állandó sírás (és azóta is ez felemlegetve), hogy mennyivel nagyobb az erőforrásigénye mint a megelőző. Nézd meg pl. a Vista fejlesztésének történetét.
    A fejlődés/fejlesztés pedig nem minden esetben jelenti ezt, sőt. Szimpla erőforrásigényre lecsupaszítva: az utolsó 3 Ubuntu kiadás mind kevesebbel is beéri mint a megelőző. Az utolsó (9.04) alapbeállításokkal 130MB memóriát foglal. Tegnap raktam fel egy olyan gépre, amelyiknek Pentium M530 1,73GHz procija és 448MB ramja van (asszem, shared memory vga). na ezen a gépen 50 sec a boot, júzernév+jelszó beütésével együtt, tehát enélkül kb. 5-6 sec-kel kevesebb. 2009-ben. tehát akkor miről beszélünk?
    és ne gyere azzal, hogy "hát a gamerek és a programok...">az M$ alapmentalitása, hogy a maxra lövi be a igényelt forrásokat, sőt, azt díjazza. lásd: a a Vista-élménymérő (vagy mi a tököm). csak az Aero és iilyen csicsák miatt a minimál 1GB ram. Linuxon a compiz legdurvább beállításoknál sem használ 100MB memóriát, inkább a felét.
    erősen úgy néz ki, mindenki másra akarod ráhúzni a vizes lepedőt az M$ történelmi hibái és faszságai miatt. szerintem gondold át még párszor.

    "Én még mindíg hiszem azt, hogy a világ azt kapja, amit megérdemel, és azért vagyunk itt, mert pont erre vagyunk hivatottak.">ezt az M$-sel történtekre is vonatkoztathatod.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák