Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Penge_4

    veterán

    válasz Zeratul #2 üzenetére

    A bliccelést én azért annyiból durvábbnak tartom, hogy ott van egy meghatározott férőhely, szóval hamarabb eléri azt a határt, aminél már a fizető utasok hátrányban részesülnek (pl nem marad nekik ülő, esetleg állóhely sem). Kb 40 bliccelő egy buszon már húzós, ellenben ha a Windows-t illegálisan használja mondjuk Magyarország lakossága, attól még az MS nem fog csődbe menni.

  • Penge_4

    veterán

    válasz bozont #9 üzenetére

    De sokkal kritikusabb, ha a konkurencia piaci részesedését növeli a warezoló felhasználó, aki nem tudja megfizetni az adott szoftvert.

    A jelenlegi gazdasági modellben a warezolók népszerűsítik a terméket. Anélkül nagyon kevesen vennék meg látatlanban, vagy zsákbamacska trial verziók után.

    Különben meg ott van a BSA, ASVA, ArtisJus, akik egy csomó embert foglalkoztatnak. Warezolók nélkül hogy tudnának évi 2 milliárdot összelopkodni a jogdíj adóból? :D Ezek mind a warezolóknak köszönhetik létezésüket és életszínvonalukat.

  • Penge_4

    veterán

    válasz villamos #11 üzenetére

    A warezolók reklámoznák az adott terméket? Ebben semmi logika sincs.

    A piaci részesedés nem elég reklám? A Microsoft ebből lett monopólium.
    Amellett látja xy, hogy a warezolónál milyen szoftver van, aztán kipróbálja, megtetszik neki, neki mondjuk van pénze rá és megveszi. Ugyanez egy fórumos supportnál is, kérdezi xy, hogy milyen progival tudja megoldani ezt és ezt a feladatot. A warezoló válaszol neki, hogy mivel, megnézi, megtetszik neki és megveszi. Vagy ha ő is lewarezolja, akkor ugyanúgy rajta keresztül további potenciális vevőkör alakulhat ki.

    Sőt inkább lebeszél a vásárlásról.

    Ezt te sem gondolod komolyan. Vagyis most minden warezolót általánosítasz?

    Ha egyesek lopnak, vagy mondjuk így: bliccelnek, arra ne találjanak már ki robinhood ideológiát.

    Ez attól függ kitől lop. Ha Kovács Pisti rokkantnyugdíjas szoftverfejlesztőtől, akkor kö...gség. Ha az MS-től, Adobe-tól vagy hasonló multitól, akkor nevezhető Robin Hood ideológiának, mert ezek a multik ugyanezt csinálják, csak ők nagyban. Őket mégsem ítéli el senki. Egy trösztellenes bírság sem vitt még csődbe multit, de szerencsétlen nyugdíjas már került az utcára, mert óriási összegű bírságokat szabott ki neki a szoftvermaffia.

    Csak nem tudnak (akarnak) fizetni az adott termékért, szolgáltatásért.

    Vagyis most azért tetted zárójelbe, mert szerinted aki nem tud az csak nem akar, pedig amúgy lenne pénze? Magyar valóságban élsz-e?

  • Penge_4

    veterán

    válasz bozont #20 üzenetére

    Ha annyit sem tud valaki rászánni, hogy évente 1-2 vagy néhány játékot megvegyen

    Ki beszélt itt játékról? Szoftverről volt szó.

    Aki fullos géppel Crysis-t warezol (bár egyszer én is kipróbáltam, hogy fut a gépemen, de full grafikán kicsit köhögött :D), az nem ebbe a kategóriába tartozik. Elítélni ezt sem fogom, de ez már szigorúan magánvélemény.

    De amíg a Microsoft monopol helyzetben van, addig megélhetési warezolás igenis létezik, attól függetlenül, hogy a szoftver nem élelmiszer.
    Az ingyenes alternatívákra meg ráérünk majd akkor visszatérni, ha a Linux elér legalább 40%-ot, hogy bekerüljön (általános és középiskolában is) az informatika órák anyagába, az ECDL képzés is opcionálisan választható lesz, nem Win only, illetve a titkárnő is eldöntheti, hogy milyen formátumban adja be az Office dokumentumot. Plusz lesznek rá járulékbevallási (nem adó!) cuccok, normális ATI driver, meg minden egyéb, ami most hiánycikk.

    Igen, tudom ott az OOXML, meg MSO2007 SP2 ODF támogatással, meg "szabványkövető" IE8, ezekre viszont szintén ráérünk majd visszatérni úgy 4-5 év múlva, mikorra már kellőképpen elterjed.

    [ Szerkesztve ]

  • Penge_4

    veterán

    válasz bozont #33 üzenetére

    Én mindenre találtam ingyenes alternatívát

    Igen, de nem mindenki IT irányultságú, akinek ugyanúgy el kell végeznie az informatika feladatot, illetve a munkahelyen kénytelen gépet használni. Képzeljél már el egy Gizikét, amint Linuxon fordítgatja binárisból a dzsunka drivereket a Tesco-s gépéhez.

    Na meg léteznek különféle tanfolyamok, köztük pl Linux-ról

    De ne b...a már meg, hogy azért, mert az MS diktálja az egész IT piac szabályait, most mindenki, kénytelen legyen még egy tanfolyam árát is kinyögni, ha ingyenes akkor meg időt szakítani rá a napi munka, otthoni teendők és a család mellett. :(((

    De tökmindegy, egy havi 200 000+ fizetéssel rendelkező ember ezt úgysem fogja megérteni soha, csak ha egyszer ő is olyan helyzetbe kerül.

  • Penge_4

    veterán

    válasz bozont #38 üzenetére

    Hagyjuk már ezt a liberális maszlagot, hogy "csak akarni kell".
    Amíg szinte hetente olvasni valamilyen perről vagy felszólításról, vagy olyan cikkről, amitől kinyílik az ember zsebében a bicska, addig ne a szerencsétlen csóró ember legyen már a megtestesült Teréz anya, aki a korrupt cégekkel szemben tisztességes marad, csak hogy ne ítéljék el erkölcsileg lassan már jobban, mint egy sorozatgyilkost.

    Egyébként jelenleg a munka az MS Office és a Windows érintőleges ismeretét követeli meg, nem pedig az OOo és a Linux ismeretét. Emellett (ahogy már mások is kifejtették), ha az OOo-ban szerkesztett dokumentum nem lesz passzentra olyan MSO alatt, akkor a főnököd sem fog méltányosságból "jaj, hát ez van, majd csiszolok rajta utólag keveset" hozzáállással fogadni, hanem vagy megcsinálod normálisan (nem érdekel hogyan), vagy repülsz.

    Érdekes egy világszemléleted lehet, ha te egy kalap alá veszed azt a nyugdíjast, aki két napja nem evett és ellop egy zsemlét a boltból és azt, aki 10000HUF alatt telepakolja a zsebeit heti szinten mindenféle (leginkább nem élelmiszer) áruval, majd elhajt a vadiúj Mercedes-szel, ha meg elkapják kiveri a balhét, hogy ő hátrányos helyzetű.

    ******

    [ Módosította: Racecam ]

  • Penge_4

    veterán

    válasz moonman #40 üzenetére

    imán elhajtok mindenkit, aki warez cuccot akar velem rakatni a velem előkészíttetett gépére.

    Mivel gondolom félig-meddig hivatalosan csinálod (tehát pénzt kérsz érte, gondolom nem zsebbe, hanem adózol is utána, mert a tisztesség ezt is megkívánja), így durva lenne, ha hivatalos supportosként terjesztenéd a warezt.

    Egyébként akármilyen hihetetlen, amikor Gamer Pistikéknek telepítek Windowst, nekik sem szoktam warezt telepíteni (már ha eleve nem az a Windows, ami van neki). Ha kérdez, akkor nálam a "mittudomén, keress a Google-n" szokott lenni a válasz.
    Azoknak szoktam segíteni, akiken látszik, hogy nem pénzesek és egy gyenge kis, Tesco-s gépük van.

  • Penge_4

    veterán

    válasz bozont #43 üzenetére

    De valószínűleg a munkahelyen olyan szoftvert alkalmaznak amivel elkészíthető

    Igen, de ez már magában foglalja a túlórát.

    Megpróbálok a lehető legtisztességesebben élni mert ezt nevelték belém, mert így jobban érzem magam, jobban alszom vagy mert tényleg nem akarok olyan lenni mint ők.

    Ez így korrekt hozzáállás, de azért még nem kéne jobban lenézni a warezolókat, mint a Microsoftot.

    Szerintem Te vagy az aki kicsit elfogultan nyilatkozik.

    Miért? Mert nem tárgynak és statisztikai adatnak tekintem az embereket, hanem érző lényeknek?

  • Penge_4

    veterán

    válasz moonman #45 üzenetére

    az már az ő döntésük, hogy utólag rendszerint kapok valamiféle ajándékot érte.

    Vagyis nem adózol utána és ezzel ideologizálod meg az adócsalásodat? ;]

    ők mennyivel rosszabb emberek?

    Semmivel, de ők ha megveszik legálisan, akkor azt nem a kaja vagy a rezsipénzből fogják kigazdálkodni.

    [ Szerkesztve ]

  • Penge_4

    veterán

    válasz Doom #49 üzenetére

    Komolyan nem tudom, mi történik, ha nem tudok lewarezolni egy akármilyen szoftvert?

    Rengeteg időd, esetleg pénzed veszik kárba, lehet, hogy kirúgnak és utcára kerülsz.

    És miért gondolja bárki is, hogy egy akármilyen szoftver neki jár?

    És miért gondolod, hogy neked az oxigén ingyen jár? Adózz utána, elvégre nem te ültetted a növényeket, amik ezt termelik, te pedig ingyenélő módjára belélegzed. :D

    Egyébként nem AKÁRMILYEN szoftverről beszéltem, konkrétan Microsoft bizonyos termékeiről, amiket nem tudsz normálisan kiváltani.

    moonman: hát, amikor már az is számlaköteles, hogy a haverodat áthívod füvet nyírni...

    Akármilyen hülyén hangzik, ez tényleg így van. Legalábbis ha bejelentenek, akkor elég komolyan meghurcolhatnak érte és haverodat is, mint feltételezett "feketemunkás".

    [ Szerkesztve ]

  • Penge_4

    veterán

    válasz Doom #61 üzenetére

    Vannak ingyenes alternatívák. Ha valaki az elméletet megtanulja ezeken, akkor később az akármilyen szoftvert is könnyebben meg fogja tudni tanulni, csak máshogy fog kinézni a GUI.

    Miért van olyan érzésem, hogy neked halvány lila gőzöd sincs a Linuxról, csak egyszer láttál valakit, aki hallott valakiről, aki azt használt?

    Könnyű ilyen kijelentésekkel dobálózni, ha nem vagy érintett a témában, hanem ülsz a kis Windows-od mögött és osztod, hogy hát használjon Linuxot. :))
    A másik, hogy néha képzeld magad annak a szerencsétlennek is a helyébe, aki örül, hogy 3 hónap alatt megtanulta úgy használni az egeret, hogy egy 16x16-os ikonra rá tud vele stabilan kattintani, mindezt azért, hogy el tudja végezni a munkáját, nem fog neked még plusz munkát/kiadást...stb is a nyakába vállalni.

    Közgazdaságtanban egyébként létezik az "elmaradt haszon" fogalma

    Szoftverprogramozásban pedig elméleti síkon létezik a feltörhetetlen szoftver fogalma. Igen, tudom a gyakorlatban szinte lehetetlen kivitelezni, de viszont meg lehet nehezíteni a dolgot. Azt ne mondja már nekem senki, hogy kiadás után 1-2 nappal már fent is van 27 torrentoldalon a crakkelt változat és mindezt nem direkt idézték elő a szoftvergyártók, hogy ezzel ingyenreklámozzák a terméküket.
    Épp moonman fejtette ki korábban egy másik topicban, hogy az MS-től Win2000 óta szivárognak ki eredeti termékkulcsok. Miért? Ha a bizonyos gyárakban meztelenül kell átmenni a vizsgálókapun, hogy nem-e csempészel valamit ki a s.gglyukadban, akkor nemár, hogy az MS dolgozói ilyen lazán szivárogtatják ki a termékkulcsokat.

    VladimirR: "kepet atmeretezni paint-ben is lehet" - A userek nagyrésze retusálni, meg ilyesmikre használja a PS-t. Ez a legnépszerűbb funkciója.

    Bago: Most hogy elérkeztem a gazdasági társaságokhoz, megemlíteném, hogy ők sokszor azért használnak MS szoftvert, mert:
    1) a dolgozó és itt a főnököt is kell érteni sajna nem ismer alternatívákat.
    2) az adott könyvelő, raktár kezelő stb program megköveteli.

    A 3. pontot kihagytad: Az MS különböző kedvezményekben részesíti a cégeket, a nagyobbak hátsóját még körbe is nyalja, hogy a cégeknek jobban megérje (ezen két indokot is figyelembe véve) MS mennyiségi licenszt venniük, mint Linuxra átállni és az ahhoz történő supportért fizetni.

  • Penge_4

    veterán

    válasz bozont #72 üzenetére

    Hogy jön most ide a túlóra?

    Ez csak a jobbik eshetőség. A rosszabbik, hogy a cégnél (mivel fizetett(!) túlóra egyre kevesebb helyen van) bent sem maradhatsz, mert az éjjeliőr kivág.

    Tudom, hogy a nagy multicégek mocsok, kizsákmányoló banda, de sajnos ez a kapitalizmus. Nekem sem tetszik, de attól még nem jogosít fel a lopásra, jogtalan használatra.

    Nem látod át? Éppen ez a viselkedési forma, a kapitalizmus jogosítja fel az embereket erre a cselekedetre. Ha neked egy ventillátorral fújok levegőt az arcodba, akkor sem kényszerít senki, hogy csukd be a szemed, de a természetes ösztöneid ezt fogják kényszeríteni.
    Ha folyamatosan ezt látod a világban, akkor szintén erre fognak kényszeríteni a természetes ösztöneid.

    Azért ezek már durva kijelentések. ki hallott már olyat, hogy valakit azért rúgtak ki valahonnan mert nem warezol?

    Nem azért rúgnak ki, hanem azért, mert az otthon OOo-ban írt dokumentumok nem ugyanúgy néznek ki, mint MSO-ban.

    Konkrétan melyek azok? És most a windowstól tekintsünk el.

    Miért tekintsünk el a Windows-tól? Egyébként MS Office, (meg most egy másik topicban kiderült, hogy a BitLocker To Go is ide fog tartozni).
    Ezen kívül a driverek és szoftverek azon csoportjába tartozók, amelyek nem léteznek Linuxra, csak Windows-ra.

  • Penge_4

    veterán

    válasz floatr #76 üzenetére

    hamár a gépre fussa 3 évenként...

    Ki mondta, hogy fussa 3 évenként? Azért fussa, mert olyan minőségű, hogy 3 év múlva megdöglik, aztán kénytelen kinyögni.

    tcp: a kenyérnek/tejnek/húsnak sincs alternatívája... nem tudod mivel kiváltani, nem igazán van ingyenes konkurens, mégsem mész a piacra lopni.

    Megtermeled saját magadnak (már ha családi házban laksz)

    Sőt, ha megnyitod a csapot, akkor a vízért is fizetsz, és nem fúrsz (remélhetően) egy lyukat a vízóra előtt, pedig a víznél megkerülhetetlenebb erőforrás kevés létezik a földön

    Lehet saját kutad, azt még szerencsére nem sikerült (eddig) megadóztatniuk.

    Egyébként épp elég szomorú, hogy az alapvető élelmiszerekért és a vízért is fizetni kell.

    az MS már annak is örülne, ha 0.00000001%-ban sikerülne annyira szükségessé tenni a wint, mint a víz...

    Ezt el is hiszem. Szerintem a jogvédők magasan túllihegik a dolgot, jobban harcolnak az MS legalizálásért, mint maga az MS, aki nem azt akarja elsősorban, hogy legális MS termékek legyenek minden gépen, hanem, hogy az emberek függjenek tőle. Én örülnék neki a legjobban, ha az lenne a legfőbb célja, hogy legális MS termékek legyenek a gépeken, mert akkor azzal akaratlanul is a Linux malmára hajtaná a vizet, főleg a szegényebb régiókban, ami utána vinné magával a pénzesebb régiókat is.

  • Penge_4

    veterán

    válasz tcp #81 üzenetére

    rdekes, mégis a szoftver ellopását tartod egyedül tűrhetőnek, annak ellenére, hogy számítógépre tellett, amire fel tudtad rakni a szoftvert...

    Mivel, már n+1-szer ki lett fejtve, hogy akármennyire is meg akarják magyarázni a közgazdászok, nem számít károkozásnak, de még az elesett haszon kérdése is erősen vitatható, mivel a legtöbben meg sem vennék legálisan.

  • Penge_4

    veterán

    válasz floatr #91 üzenetére

    De ha neadjaég ezek a pistikék megvennék, akkor a következő verzió óccsóbban kerülne piacra, mert jobban megtérülne a fejlesztőnek.

    És te el is hiszed, amit írsz? Ha a Pistikék megvennék, akkor a következő verzióban, ha már csak ugyanezek a Pistikék vennék meg, akkor a szoftverkiadó már elesésről beszélne, mert nem növekedett exponenciálisan a profit. :((

  • Penge_4

    veterán

    válasz tcp #95 üzenetére

    Vagy vissz a bronzkorba, mindenki mindent maga állít elő, amivel meg nem boldogul, ott cserekereskedelem.

    Erre ez a válaszom...

    Én még emlékszem rá, amikor a fél balatonon ingyen lehetett fürdeni, szinte minden szabadstrand volt

    Én is... :(

    most, hogy pénzt kérnek érte azért teltház van továbbra is.

    Igen, csak az emberek cserélődtek ki. Most a németek kedvenc üdülőhelye lett, a régi üdülőrétegnek pedig megfizethetetlen lett.

    [ Szerkesztve ]

  • Penge_4

    veterán

    válasz VladimirR #112 üzenetére

    de kerlek, mondd el, hogy melyik muvelet az a ps-ben, ami egy atlag home user szamara nelkulozhetetlen, s emiatt nem jo nekik pl egy ingyenes paint.net?

    Tőlem kérdezed? Tőlem, akinek az MS Paint minden grafikai igényét kielégíti? :D

    Ezt csak példaként mondtam, ugyanis nagyon sokan erre használják, nem képnagyításra. Bár arra is inkább azt, MS Paint-et Windows 98 óta nem igazán láttam senkinek a gépén, hogy futott volna a program.
    Egyébként a retusálás a PS-ben tényleg rohadt jó. Nagyon élethűen lehet vele akár egy logo-t vagy vízjelet kiretusálni a képről. De mint mondtam, mivel nem használom, így nem igazán van összehasonlítási alapom.

  • Penge_4

    veterán

    válasz VladimirR #122 üzenetére

    Abban, hogy a userek többsége erre használja, melyik részében írtam, hogy mással ugyanezt a feladatot nem lehet elvégezni?

  • Penge_4

    veterán

    válasz #56573440 #129 üzenetére

    kb olyan mintha ellopnék egy ferrarit, vagy hummert

    Nem, nem olyan. Azzal fizikai anyagot tulajdonítasz el, amely terméknek előállítása a gyártó költsége volt. Szoftvernél csak másolod, a szoftver pedig továbbra is értékesíthető marad.
    Olyan, mintha én itthon saját költségen (ahogy szoftvernél áram, írható DVD...stb) megépítem a Hummert és azzal járok. Törvényt sértek ott is, mert illegálisan teszem rá a gyártó logóját az autó orrára, amikor csak egy másolat.

    persze van 10 millió alternatíva, de ő azt szokta meg, nem is hajlandó ki sem próbálni mást...

    Mondjál Nero-ra egy ingyenes alternatívát (csak a CD/DVD író részére).
    ImgBurn és hasonlók kiestek, mert nincs on-the-fly írás és on-the-fly másolás, nem ismernek minden image formátumot (nrg, mds például).
    Egyedül a CDBurnerXP-t találtam, ami feature-ök terén alternatíva, de múltkor néztem asztali DivX-es DVD lejátszóban és nem olvasta be a lemezt. A lemezzel semmi baj. A videók kódolásával szintén, a Nero-val írt lemezt pedig olvassa. A lemez mindkét esetben le lett zárva és egymenetben lett írva.

    csoptársakon tudok röhögni, amikor a 750 gigás korlátot upcnél egy hónap alatt érik el... de ők pl meg sem próbálják ezt megmagyarázni.

    De ugye azt te is belátod, hogy ez teljesen más kategória, mint az, aki egy használtan összerakott P3-as vagy P4-es gépen (amit szintén alig tudott kigazdálkodni) warez szoftvereket használ.

  • Penge_4

    veterán

    moonman: Úgy tűnik, már egy ideje nem igazán van rá támogatás. Elég régi szoftver, kiadtak azóta egy 7-es és 8-as verziót is, ezekből egyikből sincs ingyenes.

    D1Rect: "De számoljunk 100%warez=20% bevételkieséssel.
    Akkor is megvágták a készítőket jelentős pénzzel."

    Itt a lényeg. És szerinted fogja kitenni ezt a 20%-ot? A szerencsétlen, aki P3-as vagy P4-es géppel tolja? Nem hiszem. Oké, nem is vitattam, jogilag mindkettő elítélendő. De erkölcsileg még véletlenül sem egy és ugyanaz a kettő. És itt most nem ideologizálok meg semmit, a fizetni anyagi problémák miatt ha beledöglök sem tudok és a nem akarok, mert Core i7-re és 200 ezres videókártyára gyűjtök között azért jelentős különbség van. És ha már egyszer nem tudok fizetni, akkor inkább ezt választom, minthogy nem eszek, vagy ellopom a kenyeret a boltból, ugyanis utóbbival tényleges kárt okozok.

    Az meg, hogy hányan vennék meg, elemezgethető, de matematikailag lehetetlen lenne pontos adatokat kiszámolni.

    VladimirR: "ha o meg tudta venni (mert esetleg honapokig sporolt, vagy hitelt vett fel), akkor o megerdemli, hogy esetleg elnyomja, megolje a vallakozasat az, aki nem tett bele egy fillert sem, igy olcsobban tud dolgozni?"

    Nem, nem érdemli meg. És vele szemben valóban nem etikus, még ha csak közvetetten is b.szol ki a szerencsétlennel. De a szóban forgó cégtől szintén nem etikus, hogy ilyen magas áron adja a termékeit. Ezért sem akarok jobban belemerülni ebbe a témába. A mai világban mindenki küzd a túlélésért. Ki így, ki úgy. Mindenki próbál mérlegelni, mivel kockáztat nagyobbat.

    De itt be is fejeztem, mielőtt Racecam kiosztja a következő "mikuláscsomagot". :D

  • Penge_4

    veterán

    válasz floatr #262 üzenetére

    tévedsz, többnyire a szoftverfejlesztők szövegét fújjuk

    A megvezetett szoftverfejlesztőkét, akik még mindig azt hiszik, hogy a munkaadójuk a Róbert bácsi. :(

    Egyébként a korábbi hsz-ekben a válasz. Aki ha beledöglik sem tudná megvenni, az mivel károsítja meg a SZOFTVERFEJLESZTŐT, ha használja a termékét? Maximum a termék piaci részesedését tornássza fel, kárt nem okoz.

    Még VladimirR is belátta, hogy az egyetlen, aki ezt a dolgot megszívja, az az, aki becsületesen megveszi a szoftvert és ezért hitelt kell neki nyögnie, illetve hónapokig spórolt, mert ő a becsületessége miatt hátránnyal indul. A szoftverfejlesztő számára legjobb esetben is irreleváns, de ha reálisan nézem, akkor még jól is jöhet ki a dologból.

  • Penge_4

    veterán

    válasz floatr #265 üzenetére

    Akinek nincsen pénze szoftverre, annak érdemben gépre sincsen, keressen olyan melót/szórakozást, amihez nem kell ekkora anyagi áldozat.

    Nem bántásból írom, de ebből látszik, hogy nem a minimálbéren élők csoportjába tartozol és sosem volt igazán anyagi gondod, vagy ha volt is, már elfelejtetted milyen volt akkor.
    Olyan ez, mint amikor a képviselő a TV interjúban előadja, hogy "Hö! Hát mi 100 000Ft? Hát abból nem lehet megélni."

    Tudod a szegény ember is nagyon sokmindent meg tud valósítani erőn felül. Csak neki épphogy arra kell hónapokig spórolni, hogy egy gépe legyen és abban még nincs benne a szoftver.

    és ez rohadtul káros. - Annyira nem, mint a Dubai luxusvilla vs. Keleti PU aluljárójában kéregető hajléktalanok. Ezesetben kicsit nagyobb a kontraszt. Baj van a világgal. Nagyon nagy baj. Olyan ez, mintha egy zuhanó repülőgépen azon elégedetlenkednél, hogy nem áll jól a hajad.

    Leszarom a jogvédőket, meg a kriminalizáló tevékenységüket is, mert ők is lefölözik a hasznot.

    Ez a baj, hogy őket mindenki leszarja. Pedig ők sokkal károsabbak a több milliárd dolláros működési költségükkel, mint egy országnyi warezoló.

    mert nem a terméket "reklámozza", hanem többnyire annak illegális használatát

    Nézd. Ha én most azt mondom neked, hogy mától használj warez Vistát, akkor megteszed? Nem. Miért nem? Azért, mert elítéled a warezt.
    Ha Pistike letölti és megmutatja Gizinek, Gizinek megtetszik a szoftver. Gizi szintén elítéli a warezt és megveszi. Ilyen egyszerű. Akkor lehet valakit valamire rávenni, ha:
    a.) Ő is akarja tudat alatt.
    b.) Nagyon hülye és nincs is igazán akarata.

    Amellett, ha olyan eredménytelen munka egy vállalkozás, hogy a minimális eszközökre sem futja a bevételből

    Olvasd el mégegyszer mit írt Attila. Nem nem futja. Először kitanulod a szakmát otthon, aztán feltérképezed a piacot és ha van a munkádra (amiben profivá nőtted ki magad) igény, akkor indítasz egy vállalkozást. Onnantól pedig legalizálod a szoftvereidet.

  • Penge_4

    veterán

    válasz floatr #272 üzenetére

    azért majd talál munkát 2 diplomával - jó neki, ha meg tudta fizetni a 2 diplomáját a tönkretett magyar oktatási rendszerben. Akkor már eleve nem az átlaghoz tartozik.

    Egyébként nagyon szép kis történetet meséltél el, kár, hogy ez maximum a filmekben lehet ilyen szép, a valóságban valamelyik résznél tuti, hogy beüt a crach. Ha ilyen egyszerű lenne az élet az nagyon jó lenne.

  • Penge_4

    veterán

    válasz Wolverine #283 üzenetére

    Soha. De legalábbis jó sokáig biztos nem, ugyanis ha nem vetted volna észre, nem a pénzre hajtanak, az van nekik. A monopóliumra, hatalomra és befolyásra. Ezt pedig nem tudják elérni úgy, hogy a warezt kirekesztik, mert ha az ázsiai és kelet-európai piacot elveszítik, akkor onnantól a Linux megerősödik, megnő a támogatottsága és a pénzes régiókban is sokan fognak rá átállni.

  • Penge_4

    veterán

    válasz rii #290 üzenetére

    tinektek akármint mondhatnak a jogszerűség nevében, nincs saját gondolatotok? :U
    csak hajtogatni, hogy "loptál", "gerinctelen tolvaj"?

    Végre te is rájöttél. Én már csak olvasom csendben a topicot és néha felnevetek. :D
    Olyan, mintha egy betonfallal vitatkoznál, nem fog soha elgondolkozni azon, amit mondtál. Ha már nem tud mivel visszavágni, akkor elkezdi a személyeskedést, vagy elkezd terelni, vagy letolvajoz. :N De akkor is a jogszabály az atyaúristen, ha csak annyit mondasz, hogy azért talán nem ugyanaz a megítélése, mint a darabolós kéjgyilkosságnak, akkor már a warez népszerűsítésének minősül... :(

  • Penge_4

    veterán

    válasz Egon #298 üzenetére

    Mégis kirakták őket. Nagyon egyszerű a helyzet: az a pénz amit kifizettek, azért NEM JÁR az adott (jobb kategóriás) hely.

    Vagyis azért megy a vita 299 hozzászóláson keresztül, hogy elmondj egy olyan történetet, ahol megint az szívta meg feleslegesen és értelmetlenül, akinek igaza volt, csak mert elmebeteg emberek alkotják a jogszabályokat és ezek után nemes egyszerűséggel kijelentsd, hogy igen, mert ugye ez a jogszabály, így nem jár.

    Komolyan mondom irígylem ezeket a bodog tudatlanságban élő embereket, akiknek a jogszabályok jelentik a szemellenzőt és ha valaki mögévilágít, akkor azt egyszerűen nem is veszik figyelembe, nem is tudják értelmezni, vagy nem tudom, de mintha egyik fülükön be, másikon ki, aztán kijelentik újra, hogy nem, mert ez a jogszabály. És ha azt mondja valaki, hogy agymosott, még ő sértődik meg. Nem bántásból írom, de tényleg megpróbálhatnátok egy kicsit szabadabban gondolkodni és értelmezni józan paraszti ésszel is dolgokat, nem csak jogi szemmel.

    philoxenia: Sokkal kevesebben lopnak szoftvert, mintha egyáltalán nem büntetnék.

    Itt azért megjegyezném, hogy a jogvédő szervek csinálják a statisztikákat. A jogvédő szerveknek pedig az az érdekük, hogy csökkenést mutassanak fel, különben értelmetlenné válik a létezésük. De ha felszámolnak minden warezt, akkor szintén értelmetlenné válik a létezésük. Tehát ők nagyon jól eveznek a zavarosban, miközben feszítik az ellentéteket a szoftverfejlesztők, a warezolók és a szoftvercégek között, hogy ne alakulhasson ki közös nevező a három szereplő között.

    [ Szerkesztve ]

  • Penge_4

    veterán

    válasz VladimirR #303 üzenetére

    midnenki vegye meg a legolcsobb jegyet, aztan erosebb kutya baszik alapon uljenek, ahova tudnak?

    Nem. Nyilván nem. Ha olcsó jegyet vesz és a drága hely tömve van, akkor megszívta. Ha viszont van olyan szerencséje, hogy a drága részen csomó üres hely van, akkor átülhet.

    De amúgy hogy jön ez a warezkérdéshez, még mindig? Itt véges számú hely van, ott meg végtelen példányban sokszorosítható a szoftver.

Új hozzászólás Aktív témák