Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Syl

    nagyúr

    válasz bambano #6 üzenetére

    Pár éve volt valami kábeldíj (x Ft/m/év) amit a szolgáltatók csengetett a nagyvezírnek. Ez megszűnt?

    Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

  • dethroner

    veterán

    válasz bambano #6 üzenetére

    Azért a kábel fektetés is nagy kihívás.
    Anyámék egy szabolcsi faluban élnek, a falu egyik részében van oszlopon futó vezeték a telefonnak és így a netnek is, a másik részében viszont semmi nincs. Se vezetékes telefon, se net, semmi. Kb 10 éve javasoltam nekik hogy a környező utcákban szedjen össze pár aláírást egy kérvényhez, amiben kérik a lakosok a polgármestert és az akkor még T-home-ot, hogy náluk is biztosítsanak lehetőséget a net eléréshez. Pár hónappal később megjelent náluk a polgármester és a T valami területi fejese, akik azt kezdték el muternak fejtegetni hogy milyen nagy beruházás lenne a cégnek egy ilyen terv megvalósítása. Föld alatti vezeték lefektetését számolgatták, több tízmillió forintról beszéltek, az oszlopra rakott vezeték kihúzása szóba sem jött. Aztán próbálták mutert rábeszélni hogy használjon mobilenetet. Anyám mondta azt sem tud, mivel csak akkor van térerő, ha kb egy lábon áll, fél kézzel nekitámaszkodik a kertben elhelyezett madárijesztőnek és közben az ég felé emelt kézben mobilt tartva az Áve Máriát énekli :) Ez picit túlzás, de tényleg gáz volt akkoriban a helyzet. A T-s manus elővette a mobilját, járkált picit az udvaron, kereste a térerőt majd bólintott hogy hát az tényleg nem nagyon van. Ekkor azt mondták anyámnak hogy szerezzen befektetőket, és ha a falu ad pár embert akik ingyen kiássák a vezetéknek a gödröt, akkor ők nagy kegyesen hoznak bele kábelt.
    Na, ennyit a nem nagy dolog a kábelfektetés dologhoz.
    Azóta az elmúlt években nem történt ez ügyben semmi, de előbb egy helyi vállalkozó szolgáltatott azokon a helyeken wifis netet, majd az ő csődje után egy tőlük 50 KM-re lévő cég jelent meg, ők is mikrohullámon nyomják. Nagyon változó a stabilitás, 2/0,192 sávszélért fizetnek jelenleg 2500 Ft-ot. És hát sokszor megszakad, néha fél napra is kimarad, de nem tud pattogni mert nincs semmi más.
    Hogy lesz ebből 30 mega, röhögve várom :U

    A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

  • Feketelaszlo

    senior tag

    válasz bambano #6 üzenetére

    Valami ilyesmitől tartottam - tehát ha jól értelmezem azért nem teljesen csak látvány intézkedés, de semmiképp nem világraszóló informatikai fejlesztés lesz ez.
    Egyébként köszönöm az érdeklődést, jól szolgál az emésztőrendszerem egészsége. :P

    (#13) Ku'leth: Elérhető. Kínálhat a szolgáltató elvileg kissebb csomagot is, kissebb garantált sebességgel (talán 10 az alsó határ, de ebben nem vagyok biztos), de a lehetőség ott kell, hogy legyen, hogy te elő tudj fizetni 30-as netre valamilyen minőségben.

    [ Szerkesztve ]

  • dchard

    veterán

    válasz bambano #6 üzenetére

    Azért ha őszinték vagyunk, ne felejtsük el, hogy ebben az országban egy időben (főleg vidéken, de voltak budapesti próbálkozások is), minden jött-ment kis helyi ISP-ket alapított, amik jellemzően botrányos szolgáltatást nyújtottak az esetek többségében még a telekomnál is drágábban, a pénzt meg kitalicskázták, munkavállalókat minimálbérre jelentették. Nem hiszem, hogy ez bárkinek is jó lett volna a tulajon kívül. Ezekbe nem hiszem, hogy egy fillért is kellene az államnak vagy az EU-nak tolni. Persze vannak kivételek - például Ti, bár erre gyakorlatilag a személyed a garancia - akiket érdemes lett volna támogatni, és jó eséllyel megfelelő helyre került volna a pénz.

    Kicsit olyan ez mint a felsőoktatás támogatása: az egyetemek többsége felélte, elbaszta értelmetlen dolgokra a pénzt, aztán jött a bizalmatlanság (szakképzési hozzájárulás eltüntetése, közép-magyarországi régió ugye nem pályázhat semmire) és kiöntötték a fürdővízzel a gyereket is, ahogy mondani szokták.

    A nagy telkóknak biztos hogy egy fillért sem adtam volna, helyette adóalapból leírható fejlesztéssel kínáltam volna meg őket. A kisebb érdemes cégeket alapos válogatás után meg megtoltam volna pályázati pénzzel, aztán kőkeményen elszámoltatom őket, hogy mennyi pénzből mi épült be a hálózatba.

    Dchard

    A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

Új hozzászólás Aktív témák