Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz Penge_4 #126 üzenetére

    hát pl. én nagyon nem örülnék neki, hogy egy közösségi fűtéssel rendelkező panelben másik 90 ember hirtelen úgy gondolja, hogy nem a pénz az isten... Most még meleg van, -9 fok...

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz Penge_4 #128 üzenetére

    tehát te vagy az ellenség.
    mondjuk ezt megszoktuk már akkor, mikor egy 316-ossal akartál vigéckedni :P

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz Penge_4 #129 üzenetére

    "De a demokrácia (aminek létezése kérdéses) szabályai szerint nem tudsz kisemberként küzdeni a hatalom ellen": mintha nem is olyan régen pár kisember csúnyán szétrúgott volna pár valagat északafrikában....
    "A sakkot is a szabályok szerint játszod, de ha a partnered nem tartja be a szabályokat (és tegyük fel, nincs lehetőséged őt otthagyni)": én leszek a világ szégyene, ha nem lépek? meg mi az, hogy nincs lehetőségem otthagyni? "az erőszak a gyengék végső menedéke" (C) Hardin (ha jól emlékszem).

    "1. Tudsz jobbat?": egyrészt kizárólag jobbat tudok, másrészt ha nem is tudnék jobbat, az nem legitimál egy törvénytelen megoldást.
    "2. A DDoS nem a cél, csak egy eszköz, hogy nyilvánosságot kapjanak": aki ma az arckönyvben nem tud nyilvánosságot szerezni anélkül, hogy felgyújtana egy fél kerületet, az maradjon mélyen csendben, mert az mindenre alkalmatlan, de felkelések vezetésére különösen az.
    "3. Azt is szimbolizálják, hogy a hatalom nem sérthetetlen és nem kell túlmisztifikálni, ahogy az a rettegő kispolgárság tudatában él." nem szimbolizálnak semmit, majd ott ülnek a tárgyalóteremben a vádlottak padján és bambán motyognak maguk elé, hogy nem tudtam, hogy törvénytelen... pár anon fejes meg jót röhög a markába, hogy másokkal vitették el a balhét. Viszont amikor arról beszélsz, hogy a hatalom nem sérthetetlen, akkor nekem mégiscsak beugrik 2-3 név, ami azért engem megnyugtat. Nem akarom nagyon karcolni a modik ingerküszöbét, ezért nevek helyett csak két, azóta internetes mémmé vált fogalmat hagy emlegessek: 20 dokumentum, nokiás doboz.

    nemcsak hiszem, biztos vagyok benne, hogy feljelenteni fel lehet bárkit... nem arról beszéltem, hogy eredményes lesz, hanem arról, hogy fel lehet. Viszont akit most hiába jelentenél fel, az ellen hiába ddosolsz le weboldalakat. ugye neked is feltűnt a korreláció?

    Azzal a törvénnyel, ami a ddosolók bekasztlizását írja elő, semmi baj sincs. A clouddal kapcsolatban pedig még mindig az a helyzet, hogy van hova fordulnod. Anno egy német diáknak is sikerült pert nyerni az ms ellen adatgyűjtés miatt, tehát egyáltalán nem esélytelen a dolog. Csak megfelelően kellene alkalmazni a jogi pr eszközeit.

    Egyébként szerinted mi lett volna a sopa-ból, ha mindenki, aki ellenzi, betör az fbi-hoz meg ddosolgat? Hint: megszavazták volna, mint a szél. De így, hogy publikus, legális felháborodás volt ellene, meg a képviselőiket hívogatták telefonon, így ment a kukába.

    nem csak neked: kezd érdekelni, hogy ha alaposan megnéznénk, lenne-e korreláció a torrenthuszár státusz meg az itt "célszentesítiazeszközt gyújtsunkfelminent" állapotra helyezkedők között...

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz Penge_4 #131 üzenetére

    "Gondolkozz, hogy ki az igazi ellenség. Aki nem összefogásra, hanem széthúzásra buzdít. Aki előregyártott ellenségképet csinál neked."
    ezt írtad. ez tökéletesen illik rád, nem összefogásra, törvénytiszteletre buzdítasz, hanem felkelésre, előregyártott ellenségképet akarsz a fejembe verni, stb. stb.
    te vagy az ellenség.
    a hsz másik mondatával pedig finoman próbáltam jelezni, hogy nem mindenkitől fogadok el minden véleményt. pl. aki penge_2 nicken dicsekedett a vezetési stílusáról régebben, attól aligha.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz Penge_4 #138 üzenetére

    sakkozásról beszéltél, ne terelj.

    "gen. Viszont ha borul a rendszer, ő fentről nagyobbat esik, mint mi lentről.": csakhogy te nagyobbat esel 1-2 méterről, mint ő 50-ről... neki lesz védőháló, neked marad a murva.

    nem kell mindenkinek jogásznak lenni.

    nem értem, hogy merül fel az, hogy törvényt csak úgy el lehet vetni... ez tipikusan nem jellemző a törvényre. ha a törvény opcionális lenne, annak anarchia lenne a vége. mint ahogy tv székház... azok után, hogy még a tovarisokat is haza tudtuk paterolni vérmentesen, nem hiszem, hogy valaha is elfogadom, hogy a törvény az válogatható.

    "az objektív véleményem mindig is az lesz": olyan nincs, hogy neked objektív véleményed legyen, ez fogalmilag kizárt. nincs drágább ár, gyorsabb sebesség, melegebb hőmérséklet, legoptimálisabb megoldás, és még sorolhatnám. de ezeknél súlyosabb, amit te írtál :)

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • rt06

    veterán

    válasz Penge_4 #129 üzenetére

    "És te ezt tényleg el is hiszed, hogy ez a valóságban, a gyakorlatban is így működik?"
    [kep]

    gratulalok, ismet remekul megmutadtad, hogy bar a leghalvanyabb segedfogalmad sincs a temarol, a hangulatletes kedveert mindent megprobalsz

    Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

  • rt06

    veterán

    válasz Penge_4 #142 üzenetére

    te, azzal a sok suletlenseggel, hazugsaggal es ferditessel, amit itt osszehordasz, ne emesezz engem

    Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

  • rt06

    veterán

    válasz Penge_4 #144 üzenetére

    nem, kirohoglek - bantani nem bantanalak pluszba, elbant veled elegge az elet

    Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

  • Huma

    addikt

    válasz Penge_4 #144 üzenetére

    Azért jó érzés tudni, hogy más is hasonlóan gondolkodik mint én.

    (#139) bambano: Te most komolyan nem érted mire utalt a sakkal vagy csak tetteted magad? Utóbbi esetben próbálj kicsit elvonatkoztatni.

    (#140) rt06 (#143) rt06: Ismerős szavak. Ezeket én is megkaptam mikor nem egyezett a véleményünk. "Mindenki hazudik és ferdít" akit nem tudsz lenyomni szópárbajban. :U Miért nem próbálsz meg inkább építő jelleggel hozzászólni? Felesleges minden topicban gerjesztened a feszültséget.

    Amúgy pl az itt lévő kép nagyon jól bemutatja azt, hogy mi a baj a világgal. Erre akartam én is utalni. Valaki 24 ember megöléséért kap három hónapot téged meg lecsuknak 8 évre ha eladsz egy másolt CD-t, de ez itt egyesek számára teljesen elfogadható. Természetesnek veszik a csirke hierarchiát aminek az a lényege, hogy minél magasabban van az egyed a ranglétrán annál magasabban helyezkedik el az ülőkén és onnan potyogtatja a végtermékét az alant állókra. Minél lejjebb van valaki annál rosszabbul jár mert annál többen sz@rnak a fejére.

    A 2006-os tüntetést is felhozták. És érdekes módon az nem számít, hogy miért is tüntettek illetve az, hogy a tüntető tömegnek mondjuk csak az 5%-a volt vandál. Illetve az ellenlépés sem számít mikor a rendőrök több embert félholtra vertek, szemeket lőttek ki illetve ujjakat törtek el pusztán szórakozásból.
    Persze a törvény csak a kisemberre vonatkozik. Politikusok, milliárdosok és a törvény képviselői kizárva. :U Régóta egyértelmű minden nyitott szemmel járó ember számára, hogy az igazi nagyhalak csak a legritkább esetben akadnak horogra. Ők megtehetik, hogy ha minden kötél szakad akkor megvásárolnak egy magánszigetet és ott élik le a hátralévő életüket luxuskörülmények közt.

    Senki sem mondta egy szóval sem, hogy az Anonok szentek csak azt, hogy az ellenfeleik ezerszer rosszabbak.

    Azoknak akik azt szajkózzák, hogy törvény, törvény, törvény Sztálin törvényesen irtott ki 20 millió embert.
    A demokrácia csak egy illúziót ad az embereknek a szabadságról és egy nagy teret, hogy minél nehezebb legyen észrevenni a határokat. Aki azt hiszi, hogy a demokrácia olyan mint ami a papírokban áll az menjen ki tüntetni a parlament elé és ha bármit is elér vele akkor leborulok előtte.

    Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

  • Cyberpunk

    félisten

    válasz Penge_4 #208 üzenetére

    Mindenki tudja elég magas az adó tartalma literenként. Ha drágul akkor az állam csak jól jár, mert autózni kell nem lehet mit tenni. Háborgunk, de mégsem megyünk másnap BKV-val melóba. Ugyan így a dohányzok esetében nagy a bagózás elleni kampány. De ha hirtelen nem szívná senki, akkor az állam megszívná. ;]

    Nekik is addig jó amíg van olaj. De a készletek nem tartanak ki örökké, bár lehet hogy a mi életünkben ezt már mi nem fogjuk megtapasztalni. Addig is szépen tönkretesszük a bolygónkat. Unokáink szép jövő előtt állnak. :(

    "You said you'd always be there for me.... but you're not..."

  • enginev3.0

    félisten

    válasz Penge_4 #220 üzenetére

    itt a gáz ár , és a tömegközlekedés is csak néhány ember hibája, hogy itt járunk, ez ugyan az mint amit előbb leírtam az autóknál.

    Na én azt remélem, hogy egyszer egy anon féle csapat ilyeneket fog csesztetni, az engem legkevésbé sem érdekel, hogy milyen módszerrel

    A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz Penge_4 #220 üzenetére

    moving target. magyarul ferdítesz.
    a mostani fűtésköltség-emelkedésről szóló hírekhez semmi köze a szigetelésnek. Arról szól, hogy ugyanazon lakás fűtése, ugyanolyan szigetelés mellett, többe kerül, mivel váratlanul nagyon hideg levegő érkezett. Ennyi. A hőszigetelési adatban pedig van egy tényező, amely a hőhíd két vége közötti hőmérséklet-különbséget jelöli.

    Ahha, tehát villamos, metró, troli. Villamos van Pesten, Debrecenben, Miskolcon, Szegeden, metró Pesten, troli Pesten, Miskolcon és Debrecenben van. Magyarul Pest + a három legnagyobb magyar városban legyen tömegközlekedés, az ország maradék mintegy 95%-a meg le van. pest-egoista.

    és akkor még nem beszéltünk arról, hogy autót is lehet megújuló energiával hajtani.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • Huma

    addikt

    válasz Penge_4 #253 üzenetére

    Nem hiszem. Nincs két egyforma ember és biztos vagyok benne, hogy nincs két olyan anon aki minden fontosabb kérdésben teljesen egyetértene. Nem hierarchiától függ a dolog hanem attól, hogy minden ember egy önálló lény.
    De mint mondtam nagyjából lehet egységes az anon abból kifolyólag, hogy egy eszme hívei. Mondjuk 90%-ban. (hasra ütés)

    (#255) bambano:
    Csak nehogy rád kacsintson és a banteremben térj magadhoz. ;] :D

    Amúgy meg miért ne értenék vele egyet ha ugyanúgy gondolom mint ő? De az biztos, hogy kivételesen ritka pillanatnak lehettél tanúja. :)

    Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz Penge_4 #253 üzenetére

    az anon húzásainak egy részét nagyobb tömegek hajtják végre, tipikusan amikor ddosolnak. ahhoz pedig szervezés kell, vezetők, időnként központilag fejlesztett szoftverek.
    egyáltalán nem önszerveződő csoportokról van szó.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

Új hozzászólás Aktív témák