Új hozzászólás Aktív témák

  • #06658560

    törölt tag

    válasz DraXoN #108 üzenetére

    Miért ne léteztek volna? 2005-ben, amikor még nem volt V5, léteztek két CPU-s gépek, meg 4 CPU-s gépek WS-re. Intel alapon is lehetett volna mit használni.

    "a több kezdőpont alatt azt értem, hogy több olyan pont egy-egy modellen amiből el lehet kezdeni számolni (azaz hivatkozni lehet rá mint "fix értékű pont" amiből számolhatunk..) persze ez a feldolgozás esetében jelentős átdolgozást igényelhet (nem tudom pontosan mivel jár, de "felületesen" nem látom okát miért ne lehetne megoldani (de látszólag nem egyszerű a dolog)..
    Ha pedig több ilyen kezdőpontunk van, akkor lehet elosztani a cpu szállak között a feladatot. A modellek különböző darabjai így más-más szálon készülhetnének el, az összeillesztést meg akár egy modell fájl kódjába mentett checksum ellenőrző tábla is biztosíthatná.. de ennél jobban nem akarnék belemenni a technikai részletekbe ha nem muszáj, nem akarok erre kidolgozni én most egy elméletet... de nem látom végeredményben akadályát a dolognak (a modell összeillesztését és annak ellenőrzését egy újabb cpu szálra is lehet akár bízni).."

    Mivel a geometriák nem pontokból és közöttük egyenesekből épülnek fel, hanem matematikailag egzakt görbékből, amelyek aztán tényleg össze-vissza mehetnek, nem tudod elméletileg hol és mivel darabolni. Minden modellen akkora analízist kellene külön futtatni a daraboláshoz, hogy értelme nem lenne. Plusz néha a referenciák lehet más térrészből jönnének. És bármikor könnyen jöhet, hogy valami térrészbe nem lesz modelled adott állapotban, majd megint, majd megint nem, esetleg teljesen máshol. Simán lehet, hogy egy "kronologikus" struktúrába boolean operátorok miatt hurkot gyártasz. Azt hogy fogod tudni lehivatkozni, ha térrész alapon dolgozol?

Új hozzászólás Aktív témák