Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • DraXoN

    addikt

    LOGOUT blog

    válasz #06658560 #109 üzenetére

    Tudom, hogy igen régóta léteznek több cpu-s rendszerek, de többmagosok is jó ideje itt vannak.
    Azonban nem olyan régóta lehet csak 20+mag foglalatonként.

    Megérni nem feltétlen éri meg a fejlesztés, mondjuk egy teljesen új motorra (és vélhetőleg formátumra ... nehéz és drága akár évekig tartó "költség" ez)..

    a kezdőpont alatt azt értem, hogy "valahol el kell kezdeni rajzolni". a dolgok összeillesztését meg egyfajta "térképhez hasonló" holmival tudnám el képzeni, hogy X műveletenként egy rendszerben "illetsz" a rendszer mint hova mihez szerűen ... könnyen lehet ezen illesztés és ellenőrzés akár szintén jelentős teljesítményigénnyel rendelkezne, ami a kevesebb magos egységek esetén elvinné a nyereséget...

    de nem ezekkel a programokkal foglalkozok, ugyanakkor oldottam már meg olyan "programozási problémákat" amit mások szerint nem lehetett, vagy találtam "egyszerű megoldást" valamire amit előtte csak bonyolult eljárásokkal tudtak megoldani...

    Ezen CAD programok is valamit használnak a térbeli tájékozódáshoz (feltételezem), azt ki lehetne használni daraboláshoz és ellenőrzéshez (én első körben erre kezdenék kutatni a többszálúsításhoz).

    szerk,:
    de lényegében inkább a grafikus kártyás számítások irányába mentek el ezek a programok a cpu meg sokszor inkább már csak "vezérli" a folyamatokat ... felületesen így tűnik számomra utánanézve a fejlesztéseknek.
    ha nem lehetne párhuzamosítani a grafikus kártyáknak se lenne sok haszna ezeknél a programoknál. De nem tudom, nem dolgozok velük, így nem tudom mennyit lehet "nyerni" grafikus gyorsítással. De ha utóbbira lehet "nyormálisan" feldolgozást írni, akkor CPU-ra szintén lehetne, csak eddig tényleg nem voltak ilyen extrém sokmagos rendszerek, hogy megérje igazán elgondolkodni rajta (csak pár éve vannak, a motor fejlesztési ideje és költségek viszont "lassíthatják" a módosított motorok megjelenését a piacon)

    ezen "újraépített" motorok azért sokszor nem teljes újraírások az alapoktól, szeretik marketingként eladni sokszor a kicsit nagyobb "hozzányúlásokat" is (úgy se látja senki mennyire nyúltak is valójában hozzá).

    [ Szerkesztve ]

    The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

Új hozzászólás Aktív témák